Futboliukas

Paskelbta: 2024 30 balandžio

MERGAIČIŲ FUTBOLO PROJEKTAS „PLAYMAKERS“
2024-04-30

Programos „Playmakers“ paskirtis – sukurti unikalią aplinką, kurioje mergaitės galėtų susipažinti su futbolu smagiu, pozityviu ir saugiu būdu, per „Disney“ filmukų pasakojimą ir jų siužetų atkūrimą žaidžiant, ir tuo pačiu lavintų pagrindinius judėjimo ir gyvenimo įgūdžius. 
Dalyvaudamos smagiose ir įdomiose sportinėse veiklose mergaitės įgijo futbolo pradmenų, tobulino komandinius įgūdžius, stiprino fizinį ir emocinę sveikatą. Mergaitės pasinėrė į užburiantį „Encanto“ pasaulį, kuriame įveikė vis naujus sportinius iššūkius.„Playmakers“ užsiėmimai, kupini kūrybiškumo, šypsenų ir palaikymo, įkvepia mergaites vis drąsiau dalyvauti futbolo užsiėmimuose.
Ikimokyklinio ugdymo mokytoja Regina Savickienė

FUTBOLIUKAS – LEDO ŠALYJE
2023-12-11

Darželinukai dalyvavo linksmiausiame ir smagiausiame renginyje „Futboliukas – ledo šalyje“. Vaikai, pasipuošę nykštukų kepuraitėmis, kartu su Elza iškeliavo į kelionę. Ledo šalyje jie ieškojo pasimetusių futbolo kamuolių. Po to, įveikdami kliūtis, žingsniavo į ledo šalies futbolo stadioną. Keliauti buvo labai sunku, nes Nykštukus netikėtai užklupo pūga. Prireikė  nemažai pastanagų  nuo jos pabėgti. Nurimus pūgai, Nykštukai kartu su Elza žaidė sniego gniūžtėmis,  ledo luito Futboliuką. Žaisti buvo įdomu ir smagu. Mažieji Nykštukai nustebo, kad ledo šalyje futbolo kamuolius saugo senis besmegenis.
Kelionės metu vaikai patyrė daug įvairių išbandymų, sėkmingai įveikė kliūtis ir rado problemų sprendimus, draugiškai žaidė Futboliuką. Ledo šalyje radę dovanų (sniego gniūžčių), visi Nykštukai išsiskirstė į savo grupes. Įdomu, kas paslėpta tose sniego gniūžtėse…   


Ikimokyklinio ugdymo mokytoja Regina Savickienė

MERGAIČIŲ FUTBOLIUKAS
2023-06-28

Džiaugiamė ir didžiuojamės, kad tapome vienu iš 30 Lietuvoje steigiamų „PLAYMAKERS” centrų.
„Playmakers“ kampanijos tikslas – į futbolą įtraukti jaunas mergaites, tam pasitelkiant „Disney“ herojų pasakojamas istorijas bei nuotykius. Pirmose treniruočių sesijose didžiausias dėmesys yra skiriamas mergaičių pasitikėjimui didinti bei atviresniam bendravimui skatinti. Vėliau įjungiami futbolo elementai. Veiklų metu labiausiai akcentuojamas fizinės veiklos smagumas.
Mūsų įstaigoje projektas pradėtas įgyvendinti vasario mėnesį. Atkeliavę ,,Disney“ filmų ,,Ledo šalis II“, ,,Moana“ herojai ir jų nesibaigiantys nuotykiai futbolo aikštelėje leido mergaitėms patirti, atrasti, įgyti kamuolio valdymo įgūdžių, susirasti naujų draugų ir išbandyti sporto karalių – futbolą. Žaidimų metu darželinukės patyrė daug džiugių akimirkų, džiaugėsi diplomais ir prizais.


Ikimokyklinio ugdymo mokytoja R. Savickienė

KALĖDINIS FUTBOLIUKO TURNYRAS
2022-12-20

Lopšelyje-darželyje daug dėmesio skiriama sveikam gyvenimo būdui, fizinei kultūrai. Ugdytiniai noriai dalyvauja futboliuko veiklose. Jas uoliai lanko tiek mergaitės, tiek berniukai.
Šiais metais pirmą kartą organizavome darželinukų mergaičių ir berniukų „Kalėdinį Futboliuko turnyrą“. Dalyviai sugalvojo komandų pavadinimus, kapitonai ištraukė burtus. Turnyrą pradėjo ir jam teisėjavo pelytė Mikė. Mažieji sportininkai žaidė  futboliuką, džiaugėsi įspyrę į vartus. Jie linksmai ir azartiškai rungtyniavo.
Mergaičių „Kalėdinio Futboliuko turnyrą“ laimėjo ir aukso medaliais pasipuošė „Boružėlių“ komanda iš „Smalsučių“ grupės. Bendroje įskaitoje „Smalsučių“ grupės mergaitės laimėjo turnyro taurę.
Berniukų „Kalėdinio Futboliuko turnyro“ nugalėtojais tapo ir aukso medaliais pasipuošė „Audros“ futbolininkai iš „Smalsučių“ grupės. Bendroje įskaitoje „Nykštukų“ grupės berniukai laimėjo turnyro taurę.
Už garbingą elgesį, pagalbą draugui futboliuko varžybose medaliu apdovanotas Vytautas  iš „Pelėdžiukų“ grupės.
Kartu su pelyte Mike futboliuką žaidė ir mažieji „Kačiukų“ grupės vaikai. Nors jie dar tik žengia pirmuosius žingsnius futbolo aikštelėje, bet jau nusipelnė apdovanojimų.
„Kalėdinio Futboliuko turnyras“ suteikė daug džiaugsmo. Visi mažieji sportininkai įsitraukė į žaidimą ir mėgavosi žaisdami su kamuoliu.


Ikimokyklinio ugdymo mokytoja R. Savickienė

FUTBOLIUKO TRENIRUOTĖ
2022-11-29

Lapkričio mėnesį lopšelyje-darželyje svečiavosi Šiaulių futbolo akademijos trenerė Tatjana Veržbickaja. Ji  priešmokyklinukams  pristatė komandinį sporto žaidimą – futbolą. Vaikai turėjo galimybę aktyviai žaisti, kalbėti ir būti išgirsti, patirti pagarbų santykį, tobulėti, mokytis ir valdyti emocijas.

Ikimokyklinio ugdymo mokytoja Regina Savickienė

VELYKINIS FUTBOLIUKAS
2022-04-19

Gausus būrys Futboliuko draugų susirinko sporto salėje, kur vyko pramoga „Velykinis Futboliukas“. Pramoga skatinau vaikų fizinį aktyvumą, pozityvų požiūrį į kūno kultūrą bei sportą, domėjimąsi savo tautos tradicijomis. Kviečiau vaikus žaisti futbolą remiantis senuoju etnokultūriniu paveldu.
Mažieji futbolininkai pramogą pradėjo sportiniais šokiais: „Viru, viru košę“, „Velykinė Zumba“. Po to padarė apšilimo pratimus ir nekantriai laukė varžybų. „Smalsučių“ grupės vaikai dalyvavo balionų pūtimo varžytuvėse. Jie stengėsi kuo greičiau pripūsti savo balionus ir jais pažaisti. O kokia šventė be varžymosi estafetėse? Visi Futboliuko draugai savo vikrumą demonstravo estafetėje „Balionas ant šaukšto“. Darželinukai žaidė žaidimus: „Išgelbėk  Velykas“, „Spalvoti balionai“. Po  judriųjų žaidimų, estafečių  vyko  tikros Futboliuko varžybos. Vaikai netradiciškai žaidė Futboliuką ir kamuolį rideno mediniais šaukštais. Žaidimas vyko iki dviejų įvarčių.

Pramogos metu salėje skambėjo vaikų juokas, muzika ir vyravo Velykų šventės laukimo nuotaika. Vaikai ne tik patyrė daug gerų, džiaugsmingų emocijų, bet aktyviai praleido laiką, patobulino futbolo žaidimo įgūdžius.
Ikimokyklinio ugdymo mokytoja Regina Savickienė

FUTBOLIUKO KALĖDOS
2021-12-10

Vieną gruodžio mėnesio dieną „Kačiukų“ grupės vaikai gavo laišką ir siuntinuką iš Meškiuko Rudnosiuko. Laiške jis rašė, kad mėgsta žaisti futboliuką, daug treniruojasi, todėl neturi laiko pasipuošti eglutės. Meškiukas Rudnosiukas paprašė mažųjų pagalbos. Netrukus darbas buvo atliktas – žaliaskarė papuošta spalvotais futbolo kamuoliukais. Meškiuko Rudnosiuko siuntinyje vaikai surado futbolo kamuolių ir daug daug spalvotų balionų. Mažieji pasipuošė nykštukų kepuraitėmis ir suskubo į sporto salę, kur linksmai pažaidė ir aktyviai pajudėjo.

O kaip gi prieš Kalėdas gali pasipuošti futbolininkai?  ,,Pelėdžiukų“ grupės vaikai – „Futboliuko“ draugai sumanė jų kojines papuošti spalvotais futbolo kamuoliukais. Netrukus buvo surengta futbolininkų Kalėdinių kojinių paroda.

 „Futboliuko Kalėdų“ tema džiugino vaikus ir per kūno kultūros valandėles. Jų metu darželinukai varžėsi „Įvarčių rungtynėse“ ir estafetėse ,,Varyk greičiau“, žaidė žaidimą ,,Užauk“, futboliuką 3×3.


Šventiniai, netradiciniai komandiniai žaidimai skatino vaikus bendradarbiauti, komunikuoti, dalintis informacija, įsiklausyti į draugo nuomonę bei pasiūlymus ir stiprino bendrystę, draugiškumą, supratingumą.
Ikimokyklinio ugdymo mokytoja R. Savickienė

MERGAIČIŲ FUTBOLAS
2021-11-24

Europoje didelį populiarumą įgijusios „Playmakers“ programos tikslas – į futbolą įtraukti 5–8 metų mergaites, kurios nėra žaidusios futbolo, tam pasitelkiant „Disney“ herojų pasakojamas istorijas bei nuotykius. Lapkričio mėn. „Smasučių“ grupės mergaitės vyko į „Uniqą areną“. Mergaitėms „Ledo šalies“ pasaką sekė ir futbolo užsiėmimą vedė FK „Gintra“- moterų futbolo klubo atstovės.


Ikimokyklinio ugdymo mokytoja Regina Savickienė

FUTBOLIUKAS
2021-05-03

FUTBOLIUKAS DARŽELYJE 2021
2021-04-28

Balandžio 15 – 30  dienomis vyko Šiaulių r. ikimokyklinio / priešmokyklinio amžiaus vaikų sporto šventė „Futboliukas darželyje 2021”. Renginio organizatoriai balandžio 15 d. pakvietė visus į šventės atidarymo ceremoniją ZOOM platformoje. Susipažinome su kitų lopšelių-darželių mažaisiais sportininkais ir patys pristatėme savo komandą. Pabendravę kibome į darbus: gaminome medalius, mankštinomės su Kake Make,  dainavome dainą ,,Žaidžiame futboliuką“, varžėmės estafetėse, žaidėme futboliuką 3×3. „Nykštukų“ grupės vaikai pasiskirstė į 2 komandas.  Mažieji futbolistai kovėsi dėl kiekvieno įvarčio, atidavė visas jėgas siekdami pergalės.  Netrūko gerų emocijų, juoko, azarto ir įvarčių.
Šventė baigėsi apdovanojimais. Kakė Makė mažiesiems futbolininkams įteikė medalius, palinkėjo kasdien sportuoti ir būti sveikiems.

Ikimokyklinio ugdymo mokytoja, projekto koordinatorė Regina Savickienė

LIETUVOS MASINIO FUTBOLO ASOCIACIJOS APDOVANOJIMAS – MEŠKUIČIŲ LOPŠELIO-DARŽELIO AUKLĖTOJAI
2021-02-24

Lopšelis-darželis dalyvauja Lietuvos masinio futbolo asociacijos (MaFA) ir Lietuvos futbolo federacijos (LFF) projekte ,,Futboliukas“. Šio projekto tikslas – populiarinti futbolo žaidimą ir skatinti vaikus jį žaisti jau lopšeliuose-darželiuose.  Per penkerius metus projekto veiklų buvo daug ir įvairių – futbolo treniruotės, varžybos, susitikimai su profesionalais iš Šiaulių futbolo akademijos, bendros varžybos su ugdytinių tėveliais, socialiniais partneriais, o kur dar linksmieji futboliuko gimtadieniai!
Visų projekto veiklų koordinatorė ir pagrindinė organizatorė lopšelyje-darželyje – ikimokyklinio ugdymo mokytoja Regina Savickienė. Ji suburia ,,Futboliuko“ veikloms ne tik vaikus, bet ir visą lopšelio-darželio bendruomenę. Džiugu, kad jos veikla buvo pastebėta ir įvertinta Lietuvos masinio futbolo asociacijos apdovanojimu ,,Mūsų stiprybė – pedagogas 2021“ už aktyvų dalyvavimą ir vaikų įtraukimą į Lietuvos masinio futbolo asociacijos projektus, populiarinant futbolą Šiaulių apskrityje.

Direktorė S. Užkuraitienė

FUTBOLIUKO KALĖDOS
2020-12-11

Kiekvienais metais gruodžio mėnesį vyksta  tradicinė šventė  „Futboliuko Kalėdos -2020“.  Kakė Makė išsiuntė visų grupių vaikams kvietimus į šią šventę. Dėl coronaviruso pandemijos kiekvienos grupės vaikai į sporto salę rinkosi vis kitą savaitės dieną.
Pasipuošę grupės skiriamaisiais marškinėliais ir nykštukų kepuraitėmis, vaikai žygiavo į salę, kur jų jau laukė Kakė Makė. Ji prisipažino, kad pametė Kalėdų senelio maišą ir atėjo paprašyti vaikų pagalbos. Kakė Makė mažuosius futbolininkus  pakvietė kartu keliauti ieškoti Kalėdų senelio dovanų. Bekeliaudami vaikai įveikė įvairias kliūtis, užduotis: dainavo  dainą „Žaidžiame futboliuką!“, žaidė judriuosius žaidimus, varžėsi draugiškose futboliuko rungtynėse 3X3. Žaidžiant futbolą Kakė Makė skatino mažuosius futbolininkus laikytis šių taisyklių: gerbti draugus, paspausti vienas kitam ranką, šypsoti, džiaugtis.
Keliaudami darželinukai džiaugėsi, kad Kalėdų senelis kasmet aplanko visus vaikus. O ar jis nepavargsta?   Vaikai atsakė, kad Kalėdų senelis yra stiprus, greitas ir ištvermingas, todėl jam joks nuovargis nebaisus. Besišnekučiuodami visi atkeliavo prie kamuoliukų baseino ir panoro čia „išsimaudyti“. Vos tik į jį įlipę, keliautojai pamatė už baseino padėtą Kalėdų senelio maišą. Tai buvo džiaugsmo vaikams! Kakė Makė išdalino mažiesiems futbolininkams Kalėdų senelio dovanėles, atsisveikino iki kitų metų ir iškeliavo į futbolo treniruotes.Šios šventės mažieji futbolininkai mėgavosi futbolu, atskleidė savo gebėjimus ir patyrė daug teigiamų emocijų.
Auklėtoja R. Savickienė

FUTBOLO MĖGĖJAMS – GALIMYBĖ PRISIJUNGTI PRIE EUROPOS MASINIO FUTBOLO SAVAITĖS
2020-09-25

Kasmet nuo rugsėjo 23 iki 30 dienos milijonai žmonių – sporto profesionalų, entuziastų, ekspertų ir asociacijų – kartu dalyvauja viename didžiausių pasaulio sporto iniciatyvų: Europos sporto savaitės (BeActive, Grassroots Week – 2020) renginiuose.
Paskutinę rugsėjo savaitę Lietuvos futbolo federacija kviečia futbolo mėgėjus prisijungti prie tradicinės tarptautinės akcijos ,,Grassroots Week“, sportuoti kartu su visa Europa ir organizuoti futbolo renginius. Meškuičių lopšelis-darželis dalyvauja  respublikiniame projekte ,,Futboliukas“ ir prisijungia prie šios akcijos.
Rugsėjo 23 -24 d. visų grupių vaikus Kakė Makė (auklėtoja R. Savickienė) pakvietė pasimankštinti šokio ritmu, pažaisti futbolą ir  kitų žaidimų su kamuoliais.

Renginio organizatorė auklėtoja Regina Savickienė

FUTBOLIUKAS
2020-06-08

„FUTBOLIUKO“ PRAMOGA
2020-01-22

   Nauji metai – nauji iššūkiai! Sausio mėn. Meškuičių lopšelio – darželio ugdytiniai vykdo naujas Lietuvos futbolo federacijos  projekto ,,Futboliukas“ užduotis.
  „Futboliuko“ pramogai darželinukai ruošėsi iš anksto – gamino medalius, žaidė stalo žaidimą ,,Futbolas“, žiūrėjo animacinį filmuką ,,Futbolistai“ ir, žinoma, treniravosi. 
    Sausio 22 dieną mažieji futbolininkai rinkosi į sporto salę, kurioje buvo organizuota sportinė pramoga.  Renginyje dalyvavo Šiaulių apskrities futbolo treneris Tadas  Šalkauskas ir du jo auklėtiniai.  Pramoga prasidėjo „Smalsučių“ grupės vaikų šokiu ,,Futboliukas“ ir  linksma mankšta.  Futbolininkai rodė darželinukams įvairius pratimus su kamuoliu, kuriuos išmoko treniruočių metu, vėliau varžėsi žaidimuose, kurie buvo susiję su futbolu. Buvo žaidžiamos draugiškos rungtynės 3*3 tarp ,,Nykštukų“, ,,Smalsučių“, ,,Pelėdžiukų” ir ,,Futbolininkų“ komandų. Žaidžiant futbolą vadovautasi taisyklėmis – gerbti draugus, paspausti vieni kitiems ranką, nusišypsoti. 
   Vaikams labiausiai patiko įvairūs žaidėjų demonstruoti triukai su kamuoliu, o varžybos su profesionaliais futbolininkais  labai nudžiugino. Nuo emocijų aidėjo visas lopšelis – darželis. Smagu, kad  darželinukai pamėgo futbolą ir noriai jį žaidžia ne tik sporto salėje, bet ir lauke.
  Po pramogos mažieji futbolikinkai vieni kitiems įteikė savo sukurtus medalius, o organizatoriai – apelsinus. Renginio organizatorė auklėtoja Regina Savickienė

FUTBOLIUKAS
2019-07-09

FUTBOLIUKO GIMTADIENIS
2019-04-02
Šiaulių r. Meškuičių lopšelis-darželis balandžio antrosios popietę šurmuliavo – spalvingais sportiniais marškinėliais pasipuošę visų grupių ugdytiniai, besirenkantys svečiai ir daugybė spalvotų balionų sporto salėje išdavė, kad tuoj prasidės didysis ,,Futboliuko gimtadienis”.
Kadangi jau antrus metus lopšelis-darželis dalyvauja Lietuvos futbolo federacijos (LFF) kartu su Lietuvos masinio futbolo asociacija (MaFA) organizuojamame projekte ,Futboliukas”, ugdytiniai nuo pat rugsėjo leidosi į smagią futbolo kelionę. Kiekvieną mėnesį mažieji ,,Futboliuko” dalyviai šį žaidimą galėjo pažinti ne tik aikštelėje, bet ir kurdami, atlikdami įvairias lavinamąsias užduotis. Varžybos 3×3 vyko salėje ir lauke, netradicinėse erdvėse. Mažieji futbolininkai per metus rengė įvairiausias varžybas – su Meškuičių gimnazijos pirmokais, ketvirtokais ir netgi dvyliktokais, su senjorų klubo ,,Pasagėlė” narėmis, pasakų personažais persirengusiais lopšelio-darželio darbuotojais. Varžyboms teisėjavo ne tik mokytojai, buvę ugdytiniai, tėveliai, bet ir Meškuičių parapijos klebonas V. Ripinskis. Renginiai ir varžybos suteikė lopšelio-darželio bendruomenei daug gerų emocijų.
Visą projekto veiklą vainikavusiai džiaugsmingai šventei ,,Futboliuko gimtadienis“ vaikai ruošėsi iš anksto – piešė atvirukus ir plakatus, mokėsi šokio. O koks gimtadienis be žaidimų! Kartu su Kiškiu Hansu atlikę mankštą ir pašokę futbolininkų šokį, linksmosiose žaidynėse nenuobodžiavo niekas – lopšelio grupės vaikai varžėsi virvės traukimo varžybose su svečiais ir, žinoma, laimėjo, o vyresnieji entuziastingai dalyvavo ir palaikė savo grupių draugus futbolo 3×3 varžybose. Svečių – Lietuvos masinio futbolo asociacijos atstovo Martyno Karpavičiaus, Meškuičių bendruomenės pirmininkės Danutės Navickienės linkėjimai ir dovanėlės, Kiškio Hanso sveikuoliškas tortas ,,Stadionas”, tėvelių palaikymas suteikė dar daugiau džiaugsmo.
Pagrindinis ,,Futboliuko” renginių rėmėjas lopšelyje-darželyje – ,,UAB Šiaulių būstas”.

Direktorė Sigita Užkuraitienė