Futboliukas

Paskelbta: 2021 3 gegužės

FUTBOLIUKAS
2021-05-03

FUTBOLIUKAS DARŽELYJE 2021
2021-04-28

Balandžio 15 – 30  dienomis vyko Šiaulių r. ikimokyklinio / priešmokyklinio amžiaus vaikų sporto šventė „Futboliukas darželyje 2021”. Renginio organizatoriai balandžio 15 d. pakvietė visus į šventės atidarymo ceremoniją ZOOM platformoje. Susipažinome su kitų lopšelių-darželių mažaisiais sportininkais ir patys pristatėme savo komandą. Pabendravę kibome į darbus: gaminome medalius, mankštinomės su Kake Make,  dainavome dainą ,,Žaidžiame futboliuką“, varžėmės estafetėse, žaidėme futboliuką 3×3. „Nykštukų“ grupės vaikai pasiskirstė į 2 komandas.  Mažieji futbolistai kovėsi dėl kiekvieno įvarčio, atidavė visas jėgas siekdami pergalės.  Netrūko gerų emocijų, juoko, azarto ir įvarčių.
Šventė baigėsi apdovanojimais. Kakė Makė mažiesiems futbolininkams įteikė medalius, palinkėjo kasdien sportuoti ir būti sveikiems.

Ikimokyklinio ugdymo mokytoja, projekto koordinatorė Regina Savickienė

LIETUVOS MASINIO FUTBOLO ASOCIACIJOS APDOVANOJIMAS – MEŠKUIČIŲ LOPŠELIO-DARŽELIO AUKLĖTOJAI
2021-02-24

Lopšelis-darželis dalyvauja Lietuvos masinio futbolo asociacijos (MaFA) ir Lietuvos futbolo federacijos (LFF) projekte ,,Futboliukas“. Šio projekto tikslas – populiarinti futbolo žaidimą ir skatinti vaikus jį žaisti jau lopšeliuose-darželiuose.  Per penkerius metus projekto veiklų buvo daug ir įvairių – futbolo treniruotės, varžybos, susitikimai su profesionalais iš Šiaulių futbolo akademijos, bendros varžybos su ugdytinių tėveliais, socialiniais partneriais, o kur dar linksmieji futboliuko gimtadieniai!
Visų projekto veiklų koordinatorė ir pagrindinė organizatorė lopšelyje-darželyje – ikimokyklinio ugdymo mokytoja Regina Savickienė. Ji suburia ,,Futboliuko“ veikloms ne tik vaikus, bet ir visą lopšelio-darželio bendruomenę. Džiugu, kad jos veikla buvo pastebėta ir įvertinta Lietuvos masinio futbolo asociacijos apdovanojimu ,,Mūsų stiprybė – pedagogas 2021“ už aktyvų dalyvavimą ir vaikų įtraukimą į Lietuvos masinio futbolo asociacijos projektus, populiarinant futbolą Šiaulių apskrityje.

Direktorė S. Užkuraitienė

FUTBOLIUKO KALĖDOS
2020-12-11

Kiekvienais metais gruodžio mėnesį vyksta  tradicinė šventė  „Futboliuko Kalėdos -2020“.  Kakė Makė išsiuntė visų grupių vaikams kvietimus į šią šventę. Dėl coronaviruso pandemijos kiekvienos grupės vaikai į sporto salę rinkosi vis kitą savaitės dieną.
Pasipuošę grupės skiriamaisiais marškinėliais ir nykštukų kepuraitėmis, vaikai žygiavo į salę, kur jų jau laukė Kakė Makė. Ji prisipažino, kad pametė Kalėdų senelio maišą ir atėjo paprašyti vaikų pagalbos. Kakė Makė mažuosius futbolininkus  pakvietė kartu keliauti ieškoti Kalėdų senelio dovanų. Bekeliaudami vaikai įveikė įvairias kliūtis, užduotis: dainavo  dainą „Žaidžiame futboliuką!“, žaidė judriuosius žaidimus, varžėsi draugiškose futboliuko rungtynėse 3X3. Žaidžiant futbolą Kakė Makė skatino mažuosius futbolininkus laikytis šių taisyklių: gerbti draugus, paspausti vienas kitam ranką, šypsoti, džiaugtis.
Keliaudami darželinukai džiaugėsi, kad Kalėdų senelis kasmet aplanko visus vaikus. O ar jis nepavargsta?   Vaikai atsakė, kad Kalėdų senelis yra stiprus, greitas ir ištvermingas, todėl jam joks nuovargis nebaisus. Besišnekučiuodami visi atkeliavo prie kamuoliukų baseino ir panoro čia „išsimaudyti“. Vos tik į jį įlipę, keliautojai pamatė už baseino padėtą Kalėdų senelio maišą. Tai buvo džiaugsmo vaikams! Kakė Makė išdalino mažiesiems futbolininkams Kalėdų senelio dovanėles, atsisveikino iki kitų metų ir iškeliavo į futbolo treniruotes.Šios šventės mažieji futbolininkai mėgavosi futbolu, atskleidė savo gebėjimus ir patyrė daug teigiamų emocijų.
Auklėtoja R. Savickienė

FUTBOLO MĖGĖJAMS – GALIMYBĖ PRISIJUNGTI PRIE EUROPOS MASINIO FUTBOLO SAVAITĖS
2020-09-25

Kasmet nuo rugsėjo 23 iki 30 dienos milijonai žmonių – sporto profesionalų, entuziastų, ekspertų ir asociacijų – kartu dalyvauja viename didžiausių pasaulio sporto iniciatyvų: Europos sporto savaitės (BeActive, Grassroots Week – 2020) renginiuose.
Paskutinę rugsėjo savaitę Lietuvos futbolo federacija kviečia futbolo mėgėjus prisijungti prie tradicinės tarptautinės akcijos ,,Grassroots Week“, sportuoti kartu su visa Europa ir organizuoti futbolo renginius. Meškuičių lopšelis-darželis dalyvauja  respublikiniame projekte ,,Futboliukas“ ir prisijungia prie šios akcijos.
Rugsėjo 23 -24 d. visų grupių vaikus Kakė Makė (auklėtoja R. Savickienė) pakvietė pasimankštinti šokio ritmu, pažaisti futbolą ir  kitų žaidimų su kamuoliais.

Renginio organizatorė auklėtoja Regina Savickienė

FUTBOLIUKAS
2020-06-08

„FUTBOLIUKO“ PRAMOGA
2020-01-22

   Nauji metai – nauji iššūkiai! Sausio mėn. Meškuičių lopšelio – darželio ugdytiniai vykdo naujas Lietuvos futbolo federacijos  projekto ,,Futboliukas“ užduotis.
  „Futboliuko“ pramogai darželinukai ruošėsi iš anksto – gamino medalius, žaidė stalo žaidimą ,,Futbolas“, žiūrėjo animacinį filmuką ,,Futbolistai“ ir, žinoma, treniravosi. 
    Sausio 22 dieną mažieji futbolininkai rinkosi į sporto salę, kurioje buvo organizuota sportinė pramoga.  Renginyje dalyvavo Šiaulių apskrities futbolo treneris Tadas  Šalkauskas ir du jo auklėtiniai.  Pramoga prasidėjo „Smalsučių“ grupės vaikų šokiu ,,Futboliukas“ ir  linksma mankšta.  Futbolininkai rodė darželinukams įvairius pratimus su kamuoliu, kuriuos išmoko treniruočių metu, vėliau varžėsi žaidimuose, kurie buvo susiję su futbolu. Buvo žaidžiamos draugiškos rungtynės 3*3 tarp ,,Nykštukų“, ,,Smalsučių“, ,,Pelėdžiukų” ir ,,Futbolininkų“ komandų. Žaidžiant futbolą vadovautasi taisyklėmis – gerbti draugus, paspausti vieni kitiems ranką, nusišypsoti. 
   Vaikams labiausiai patiko įvairūs žaidėjų demonstruoti triukai su kamuoliu, o varžybos su profesionaliais futbolininkais  labai nudžiugino. Nuo emocijų aidėjo visas lopšelis – darželis. Smagu, kad  darželinukai pamėgo futbolą ir noriai jį žaidžia ne tik sporto salėje, bet ir lauke.
  Po pramogos mažieji futbolikinkai vieni kitiems įteikė savo sukurtus medalius, o organizatoriai – apelsinus. Renginio organizatorė auklėtoja Regina Savickienė

FUTBOLIUKAS
2019-07-09

FUTBOLIUKO GIMTADIENIS
2019-04-02
Šiaulių r. Meškuičių lopšelis-darželis balandžio antrosios popietę šurmuliavo – spalvingais sportiniais marškinėliais pasipuošę visų grupių ugdytiniai, besirenkantys svečiai ir daugybė spalvotų balionų sporto salėje išdavė, kad tuoj prasidės didysis ,,Futboliuko gimtadienis“.
Kadangi jau antrus metus lopšelis-darželis dalyvauja Lietuvos futbolo federacijos (LFF) kartu su Lietuvos masinio futbolo asociacija (MaFA) organizuojamame projekte ,Futboliukas”, ugdytiniai nuo pat rugsėjo leidosi į smagią futbolo kelionę. Kiekvieną mėnesį mažieji ,,Futboliuko” dalyviai šį žaidimą galėjo pažinti ne tik aikštelėje, bet ir kurdami, atlikdami įvairias lavinamąsias užduotis. Varžybos 3×3 vyko salėje ir lauke, netradicinėse erdvėse. Mažieji futbolininkai per metus rengė įvairiausias varžybas – su Meškuičių gimnazijos pirmokais, ketvirtokais ir netgi dvyliktokais, su senjorų klubo ,,Pasagėlė” narėmis, pasakų personažais persirengusiais lopšelio-darželio darbuotojais. Varžyboms teisėjavo ne tik mokytojai, buvę ugdytiniai, tėveliai, bet ir Meškuičių parapijos klebonas V. Ripinskis. Renginiai ir varžybos suteikė lopšelio-darželio bendruomenei daug gerų emocijų.
Visą projekto veiklą vainikavusiai džiaugsmingai šventei ,,Futboliuko gimtadienis“ vaikai ruošėsi iš anksto – piešė atvirukus ir plakatus, mokėsi šokio. O koks gimtadienis be žaidimų! Kartu su Kiškiu Hansu atlikę mankštą ir pašokę futbolininkų šokį, linksmosiose žaidynėse nenuobodžiavo niekas – lopšelio grupės vaikai varžėsi virvės traukimo varžybose su svečiais ir, žinoma, laimėjo, o vyresnieji entuziastingai dalyvavo ir palaikė savo grupių draugus futbolo 3×3 varžybose. Svečių – Lietuvos masinio futbolo asociacijos atstovo Martyno Karpavičiaus, Meškuičių bendruomenės pirmininkės Danutės Navickienės linkėjimai ir dovanėlės, Kiškio Hanso sveikuoliškas tortas ,,Stadionas”, tėvelių palaikymas suteikė dar daugiau džiaugsmo.
Pagrindinis ,,Futboliuko” renginių rėmėjas lopšelyje-darželyje – ,,UAB Šiaulių būstas“.

Direktorė Sigita Užkuraitienė