Mažieji olimpiečiai

Paskelbta: 2021 27 rugpjūčio

OLIMPINĖS ŽAIDYNĖS
2021-07-30

Liepos 19 – 23 d. d. toliau įgyvendinome programos „Olimpinė karta“  projektą „Mažieji olimpiečiai“. Darželinukai domėjosi Tokijo 2020 olimpinėmis žaidynėmis bei šalies, kurioje jos vyksta gamta ir kultūra. Jie sužinojo apie Lietuvos sportininkus, iškovojusius teisę varžytis Tokijo 2020 olimpinėse žaidynėse, ir jų sporto šakas.
Mažieji olimpiečiai patys panoro išbandyti kai kurias olimpines sporto šakas: plaukimą, krepšinį, šaudymą, bėgimą ir kt.

Lopšelio-darželio bendruomenė intensyviai ruošėsi olimpinei pramogai „Mes – mažieji olimpiečiai!“: gamino karūnėles, vėliavėles, medalius, spalvino ir piešė olimpinius talismanus „Miraitowa“ ir „Someity“, olimpiniais žiedais puošė kiemą.


Į pramogą „Mes – mažieji olimpiečiai!“ vaikai atžygiavo pasipuošę pačių pasigamintomis karūnėlėmis, nešini vėliavėlėmis. Įvairių žaidimų, estafečių metu jie puoselėjo olimpines vertybes: draugystę, pagarbą, sąžiningumą.

 

Po renginio darželinukai piešė savo olimpines svajones, kurias išsiuntė į  respublikinį piešinių konkursą „Nupiešk olimpinę svajonę“. Piešdami jie kalbėjosi apie Tokijo 2020 olimpines žaidynes ir įvykusią darželinukų pramogą, diskutavo apie sportininkų pergales ir medalius.

Mažieji olimpiečiai sulaukė padėkų ir apdovanojimų.

Projekto vadovė Regina Savickienė

PIEŠINIŲ, NUOTRAUKŲ PARODA  „AŠ SPORTUOJU SU ŠEIMA“
2021-06-19
Ugdytiniai su tėveliais fotonuotraukose, piešiniuose užfiksavo, kaip aktyviai leidžia laiką su šeima. Džiugu, kad jie domisi įvairiomis sporto šakomis: važiavimu dviračiais, krepšiniu, badmintonu, futbolu ir atlieka įvairius fizinius pratimus. Pastebime, kad vis daugiau šeimų propaguoja sveiką gyvenimo būdą ir tikime, kad tie vaikai, kurie nuo mažens sportuoja su tėvais, stengsis judėti net ir būdami užaugę.

 
Piešinių, fotonuotraukų parodą „Aš sportuoju su šeima“ surengėme lauke. Ją aplankė lopšelio-darželio ugdytiniai, jų tėveliai, lopšelio-darželio darbuotojai. Parodos lankytojai sako, kad fotonuotraukose, piešiniuose užfiksuotos akimirkos siunčia žinutę – sportas suburia ir į aktyvią veiklą įtraukia visus šeimos narius, suteikia pozityvumo ir energijos, stiprina sveikatą.  

SPORTO PRAMOGA ,,AUGU STIPRUS IR SVEIKAS“
2021-06-18

Birželio 17 -18 d. darželinukai  dalyvavo Šiaulių r. Meškuičių lopšelio-darželio projekto „Mažieji olimpiečiai“ veiklose ,,Augu stiprus ir sveikas“, kurį finansuoja Lietuvos tautinis olimpinis komitetas.
RYTINĖ MANKŠTA. Džiugiai ir sportiškai nusiteikę vaikai su auklėtojomis ir jų padėjėjomis susirinko lopšelio-darželio kieme  į rytinę mankštą.  Dauguma vaikų jau žino, kad rytinė mankšta suteikia žvalumo visai dienai, išjudina kūną, stiprina raumenis, lavina lankstumą, laikyseną, gerina šoklumą, ištvermę. Mankštintis su meninio ugdymo mokytoja vaikams yra smagu, nes į mankštos  fizinius pratimus ji integruoja muzikos, žaidimų, šokių elementus.

PĖDŲ MASAŽAS. Pramogos metu vaikai basomis vaikščiojo akmenukų, smėlio, kankorėžių, medžio drožlių ir kitų medžiagų takeliais. Basomis eidami „Sveikatingumo taku“ jie masažavo paduose esančius centrus, kurie aktyvina atitinkamų organų veiklą, stiprina imunitetą, padeda atsipalaiduoti, šalina nuovargį ir gerina miegą. Tikimės, kad, esant palankioms oro sąlygoms, vaikai kuo dažniau lakstys lauke basomis, o pėdų masažas taps įprasta veikla.

PĖDŲ MANKŠTA. Žaismingose pėdų mankštelėse noriai dalyvavo visi pramogos dalyviai. Vaikai basomis ėjo virve, sėdėdami ant kėdučių ir tarp kojų pirštų įsidėję teptukus piešė, kojų pirštais ėmė žaisliukus ir juo dėjo į lanką, apsiavę vienkartiniais batais lipo į dažus ir vaikščiojo audiniu. Mankštų metu  stiprinome vaikų kojų ir pėdų raumenis.

AKTYVI FIZINĖ VEIKLA. Fizinė veikla yra labai svarbi vaikų sveikatai, todėl į pramogos veiklas įtraukėme įvairias jų mėgstamas estafetes. Jų metu vaikai ne tik tenkino judėjimo, saviraiškos, savęs realizavimo poreikį, bet ir ugdėsi, puoselėjo olimpines vertybes: draugystę, pagarbą, sąžiningumą ir kt.

ŽAIDIMAI SU VANDENIU. Koks žaidimas su vandeniu karštą vasaros dieną pats smagiausias? Atsakymą žino visi vaikai. Tai  šaudymas žaisliniais vandens šautuvais. Šios veiklos metu vaikai ne tik judėjo, lavino dėmesio sutelkimą, koordinaciją, bet ir grūdinosi vandeniu, patyrė daug teigiamų emocijų.

Puikiai praleistas laikas, aktyvi fizinė veikla leido vaikams patirti daug teigiamų emocijų. Tikime, kad mūsų mažieji augs sveiki ir stiprūs, nes kiekvieną rytą jie pradės mankšta, lakstys basomis kieme ar pievoje, žaismingai mankštins pėdutes, žais vandens žaidimus, noriai sportuos ir kilniai elgsis.
Sporto pramogoje dalyvavo 52 ugdytiniai, 6 mokytojai, 4 auklėtojų padėjėjai.
Direktoriaus pavaduotoja ugdymui R. Skėrytė

OLIMPINIŲ VERTYBIŲ UGDYMO PROGRAMA „OLIMPINĖ KARTA“
2021-05-19

Šiaulių r. Meškuičių lopšelio-darželio Olimpinių vertybių ugdymo programa „Olimpinė karta“
Projektas „Mažieji olimpiečiai“

OLIMPINĖ SAVAITĖ „MAŽIEJI OLIMPIEČIAI“
2021-05-17
Šį pavasarį lopšelis-darželis tapo  vaikų ir jaunimo olimpinio ugdymo projekto  „Olimpinė karta“ dalyviu. „Olimpinė karta“ – ilgalaikė programa, skirta vaikų ir jaunimo olimpiniam ugdymui, olimpinių idėjų ir sporto kaip ugdymo priemonės sklaidai Lietuvoje.
Gegužės 10-14 d. lopšelyje-darželyje vyko Olimpinė savaitė ,,Mažieji olimpiečiai“. Darželinukai domėjosi Olimpinėmis žaidynėmis: atributika, tradicijomis ir jų svarba, vyraujančia šventiška dvasia, žiūrėjo atidarymo, uždarymo ceremonijų vaizdo įrašus.
Kiekvienos grupės ugdytiniai įvairiomis priemonėmis kūrė Olimpinius žiedus. Veiklos metu jie sužinojo, kokių spalvų yra olimpiniai žiedai, ką jie simbolizuoja.  Mažesnieji atliko smagias užduotis: žaidė su olimpinių žiedų spalvomis, rūšiavo daiktus pagal šias spalvas.

 

Ryto rateliuose mažieji klausėsi pasakojimų apie miško gyventojų pasiruošimą Olimpinėms žaidynėms, jų atidarymo šventę ir varžybas, diskutavo apie dvasines vertybes sporte: draugystę, pagarbą, kilnų elgesį.
Vaikai ir patys aktyviai ruošėsi ,,Darželinukų olimpinėms žaidynėms“. Gaminosi plakatus, komandų pavadinimų užrašus, kuriuos pristatė žaidynių atidarymo metu.

Savaitės kulminacija –,,Darželinukų olimpinės žaidynės“ lopšelio-darželio kieme. Žaidynės prasidėjo iškilminga eisena – jos priekyje, su vėliava rankose, žygiavo lopšelio-darželio simbolis meškiukas. Jam talkino ir žaidynių deglą nešė mažųjų olimpiečių atstovas. Už jų energingai žygiavo lopšelio-darželio ugdytinių komandos: „Nykštukai“, „Kačiukai“, „Smalsučiai“, „Pelėdžiukai“. Atidarymo ceremonijos metu iškėlę vėliavą, uždegę deglą, sportininkai su sportuoti mėgstančiu personažu Kake Make sušoko nuotaikingą šokį. Paskelbus Olimpinių varžybų pradžią, mažieji olimpiečiai varžėsi futbolo aikštelėje, laipiojimo trasoje, ,,jodinėjo žirgais“, lenktyniavo dviračių takeliuose, išbandė rankos taiklumą ir miklumą. Per visas varžybas jautėsi gera nuotaika, judėjimo džiaugsmas, bendrystė ir draugystė.
Olimpinių žaidynių uždarymo ceremonijos metu mažuosius sportininkus pasveikino lopšelio-darželio direktorė. Ji įteikė diplomus ir spalvinimo knygeles, o Kakė Makė pakvietė visus į muilo burbulų atrakciją.


Šios projektinės savaitės metu vaikai sužinojo apie olimpines žaidynes, varžybų metu puoselėjo olimpines vertybes, tapo sportinių komandų dalimi ir aktyviai leido laiką grupėse, lauke.
Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Reda Skėrytė

RYTINĖ MANKŠTA – GERAI NUOTAIKAI IR SAVIJAUTAI
2021-05-17

Rytinė mankšta – maloni, džiugi veikla vaikams ir suaugusiems, energijos ir sveikatos šaltinis. Ji ,,pažadina“ organizmą, suteikia jam darbingą nuotaiką. Lopšelio-darželio mokytojai siekia, kad mankšta vaikui taptų būtinybe, džiaugsmu, sveikatos šaltiniu.
Darželinukai ir ikimokyklinio, priešmokyklinio ugdymo mokytojai kiekvieną dieną pradeda energinga, nuotaikinga mankšta, kurią parengė ir nuotoliniu būdu pristatė projekto „Lietuvos mažųjų žaidynės“ organizatoriai. Vaikai atliko mankštos pratimus su žaislais, kėdutėmis, lazdomis, balionais, spalvomis, kamuoliais. Nuotaikingi pratimai, netradicinės priemonės suteikė daug teigiamų emocijų, gerino pusiausvyrą, koordinaciją, vikrumą,  dėmesio koncentraciją, formavo atmušimo įgūdžius, taisyklingą laikyseną.


Tikimės, kad darželinukai įpras kiekvieną rytą mankštintis, suvoks sveikos gyvensenos svarbą, o mankštindamiesi patirs judėjimo ir saviraiškos džiaugsmą.
Ikimokyklinio ugdymo mokytoja Regina Savickienė

LIETUVOS MAŽŲJŲ ŽAIDYNĖS 2021
2021-05-03

LIETUVOS MAŽŲJŲ ŽAIDYNĖS 2020
2020-02-28
Tai Lietuvos ikimokyklinio ugdymo įstaigų projektas, kuriame dalyvaujame. Žaidynių organizatoriai yra Lietuvos tautinis olimpinis komitetas ir Respublikinė ikimokyklinio ugdymo kūno kultūros pedagogų asociacija.
Vasario 28 d. įvyko I-ojo etapo žaidynės. Renginio metu vaikai patyrė sportavimo džiaugsmą, aktyviai praleido laiką lauke. Estafečių metu buvo ugdomi įvairūs darželinukų fiziniai gebėjimai, olimpinės vertybės: draugystė, džiaugsmas sportuojant, pagarba. Vis daugiau dėmesio skiriame ne varžymuisi, o gerajai patirčiai, judėjimo įpročiui formuoti.

Projekto koordinatorė auklėtoja Regina Savickienė

 

„LIETUVOS MAŽŲJŲ ŽAIDYNĖS 2019“ II ETAPAS
2019-03-22
Lietuvos mažųjų žaidynių pagrindas – skirtingų estafečių varžybos, kurios yra organizuojamos trimis etapais. Pirmuose dviejuose etapuose darželių komandos varžosi dėl patekimo į finalinį festivalį, kuriame visi tampa nugalėtojais, siekiant, kad kuo daugiau vaikų patirtų džiaugsmą sportuodami.
Kovo 22 d. šešių ikimokyklinukų komanda dalyvavo „Lietuvos mažųjų žaidynių 2019
“ II etapo varžybose, kurios vyko Kuršėnų sporto mokykloje. Darželinukai apdovanoti diplomais, marškinėliais, knyga ir sveikuoliškais prizais.


„LIETUVOS MAŽŲJŲ ŽAIDYNĖS – 2019“
2019-02-26
Vasario 26 d. lopšelyje – darželyje vyko respublikinio projekto „Lietuvos mažųjų žaidynės – 2019“ I etapas. Šio projekto organizatoriai –  Lietuvos tautinis olimpinis komitetas ir respublikinė ikimokyklinio ugdymo įstaigų kūno kultūros pedagogų asociacija. Vaikai dalyvavo specialiose, draugyste ir kilniu elgesiu paremtose estafetėse, kurių metu susipažino su sportine veikla ir olimpinėmis vertybėmis, mokėsi bendradarbiauti, ugdėsi  pozityvų požiūrį į sveiką gyvenseną.
   
 
Auklėtoja Regina Savickienė