Mažieji olimpiečiai

Paskelbta: 2024 30 balandžio

LIETUVOS MAŽŲJŲ OLIMPINĖS ŽAIDYNĖS, II ETAPAS
2024-04-30
Balandžio 30  dieną lopšelyje-darželyje vyko respublikinio projekto „Lietuvos mažųjų žaidynės 2024“ festivalis. Organizuojant festivalį vadovavomės organizatorių rekomendacijomis ir savarankiškai parinkome užduotis atitinkančias vaikų amžių, gebėjimus. Žaidynės prasidėjo bendra dalyvių mankšta. Visi darželinukai noriai varžėsi įvairiose rungtyse, stengėsi kuo greičiau ir geriau jas įveikti. Vieni aktyviai sportavo, kiti –palaikė komandos narius. Džiugu buvo matyti vaikų patirtą džiaugsmą ir pozityvias emocijas sportuojant. Festivalio pabaigoje visi buvo apdovanoti Lietuvos mažųjų žaidynių diplomais ir Lietuvos masinio futbolo asociacijos įsteigtais prizais.


Ikimokyklinio ugdymo mokytoja Regina Savickienė

ŽIEMOS SPORTO ŠAKOS, ŽIEMOS OLIMPIADA
2024-01-26

Lopšelio-darželio bendruomenė dalyvavo respublikinės ikimokyklinio ugdymo kūno kultūros pedagogų asociacijos organizuojamame projekte „Ikimokyklinukų žiemos olimpiada 2024“. Projekto tikslai – tenkinti vaikų fizinio aktyvumo poreikį išbandant žiemos sporto šakas, skatinti ikimokyklinių įstaigų bendruomenių sveiką gyvenimo būdą žiemos metu.
Vykdydami projekto ir lopšelio-darželio programos „Olimpinė karta“ veiklas, vadovavomės šūkiu ,,STEAM: išradingiau atrandame sportavimo malonumą ir naudą!“.
„Ikimokyklinukų žiemos olimpiados 2024“ sportininkų komandos rikiavosi lauke. Skanduodami šūkį, sportininkai žygiavo į žaidynių atidarymo aikštelę. Žaidynių simbolis Meškiukas iškėlė vėliavą, Kiškiukas Olimpiukas pristatė komandas ir pakvietė visus pasimankštinti. Mažieji sportininkai išbandė žiemos sporto šakas ir pramogas: žaidė ledo ritulį, rungtyniavo rogučių trąsoje, statė aukštas sniego pilis ir iškėlė vėliavėles, ieškojo išėjimo sniego labirintuose ir kt. Olimpinių žaidynių uždarymo ceremonijoje visi sportininkai buvo pagerbti ir apdovanoti. Teigiamų emocijų buvo su kaupu, sportinė veikla gryname ore pasitarnavo vaikų fizinės sveikatos stiprinimui. 


Ikimokyklinio ugdymo mokytoja Regina Savickienė

ŠIAURIETIŠKAS ĖJIMAS – SPORTAS, SVEIKATA, MALONUMAS
2023-10-18

Lopšelio-darželio mokytojai parengė „Olimpinės kartos“ projektą „Šiaurietiškas ėjimas – sportas, sveikata, malonumas!“ ir gavo finasavimą jo įgyvendinimui. Šio projekto tikslas – populiarinti šiaurietišką ėjimą kaip kultūringą, sveiką ir aktyvų laisvalaikio praleidimo būdą.
Už projekto lėšas įsigijome vaikiškas šiaurietiško ėjimo lazdas, kurias netrukus išbandėme. Rugsėjo mėnesį  Šiaulių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti visuomenės sveikatos stiprinimą, Lina Norkienė pamokė mus šiaurietiško ėjimo technikos. Vaikai noriai dalyvavo ėjimo veikloje, patyrė aktyvaus judėjimo džiaugsmą, įgijo teorinių ir praktinių žinių apie šiaurietišką ėjimą.
Spalio mėnesį L. Norkienę pasikvietėme į žygį šiaurietiškomis lazdomis Meškuičių parko takeliais. Žygeiviai ieškojo kiškiuko Olimpiuko (R. Savickienė) pėdsakų, o suradę atliko jo užduotėles. Žygeiviai buvo labai draugiški: padėjo vieni kitiems, palaikė savo komandos narius. Kiškiukas Olimpiukas apdovanojo juos sveikuoliškais prizais.
Viso žygio metu vaikai saugiai elgėsi su šiaurietiško ėjimo lazdomis, saugojo šalia esančius draugus.
Projekto metu ugdėme  supratimą, koks elgesys prisideda prie sveiko gyvenimo būdo. Populiarinome  šiaurietišką ėjimą, nes jis skatina judėti, gerina nuotaiką, teikia pasitenkinimą ir atsipalaidavimą, padeda įveikti stresą.
Išmėginę šiaurietišką ėjimą, projekto dalyviai suvokė jo privalumus sveikatai.
Apie mus rašo. Nuoroda:
https://siauliurvsb.lt/2023/10/12/jaunieji-meskuiciu-gyventojai-zygiuoja-su-lazdomis/


Ikimokyklinio ugdymo mokytoja Regina Savickienė

LIETUVOS MAŽŲJŲ ŽAIDYNĖS 2023
2023-05-03

Meškuičių  lopšelis-darželis aktyviai dalyvavo didžiausiame Lietuvoje ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikams skirtame projekte „Lietuvos mažųjų žaidynės“. Šis projektas – puiki priemonė skatinti vaikų fizinį aktyvumą bei pozityvų požiūrį į kūno kultūrą ir sportą, supažindinti su garbingo varžymosi idėjomis, bendravimo ir bendradarbiavimo galimybėmis.
Dalyvaujant „Lietuvos mažųjų žaidynėse 2023“ didelį dėmesį skyrėme vaikų fiziniam ugdymui ir olimpinių vertybių diegimui.
Nuo vasario mėnesio pradžios iki kovo mėnesio pabaigos kiekvieną rytą smagiai ir linksmai nusiteikę darželinukai kartu su savo mokytojais skubėjo į I etapo mažųjų žaidynių virtualius  užsiėmimus. Jų metu vaikai ugdėsi fizinius gebėjimus ir pagarbą sportui.

Balandžio 27 d. darželinukai dalyvavo „Lietuvos mažųjų žaidynių 2023“ II etape. Į renginio vietą visus atlydėjo olimpinių žaidynių simbolis – Meškiukas. Jis nešė Lietuvos mažųjų žaidynių vėliavą, o grupių komandos – olimpinę ugnį, plakatus su šūkiais. Žaidynių atidarymo ceremoniją pradėjo lopšelio-darželio direktorė. Ji pasveikino mažuosius sportininkus, pakvietė išbandyti jėgas įvairiose rungtyse, palinkėjo puoselėti olimpines vertybes ir būti draugiškais, sąžiningais,  linksmais sportininkais. Šokio ritmu į ceremoniją atskubėjo Kakė Makė. Ji su mažaisiais olimpiečiais pašoko nuotaikingą šokį ir išlydėjo komandas į rungtynių aikšteles. Čia vaikai žaidė futboliuką ir krepšinį, traukė virvę, „sodino bulves“, „jodinėjo žirgais“, dalyvavo paspirtukų varžybose, baseine „žvejojo“ spalvotus kamuoliukus ir kt. Žaidynių metu vyravo džiugios emocijos ir sportinis užsidegimas. 


Olimpinių žaidynių uždarymo ceremonijos metu Meškiukas ir Kakė Makė mažuosius olimpiečius apdovanojo diplomais ir dovanėlėmis. Nugalėtojais tapo visi dalyviai.

Žaidynių metu vaikai aktyviai judėjo gryname ore, patyrė daug džiugių ir teigiamų emocijų, puoselėjo olimpines vertybes: draugiškumą, sąžiningumą, pagarbą sau ir kitiems, toleranciją.
Ikimokyklinio ugdymo mokytoja Regina Savickienė

IKIMOKYKLINUKŲ ŽIEMOS OLIMPIADA 2023
2023-02-06
Balta žiema  – ypatingas metas aktyviai leisti laiką gryname ore. Skatinant sveiką gyvenimo būdą žiemos periodu, respublikinis projektas „Ikimokyklinukų žiemos Olimpiada 2023“ Šiaulių r. Meškuičių lopšelio-darželio vaikus pakvietė išbandyti žiemos sporto šakas, STEAM veiklas, aktyviai leisti laiką lauko aplinkoje, džiaugtis žiemos teikiamais malonumais.
Vaikai aktyviai įsitraukė į gamtos mokslų (Science) veiklas. Darželinukai lipdė ir šaldė olimpinius žiedus, tyrinėjo vandens virsmą ledu, o ledo – vandeniu. Priešmokyklinukai tyrinėjo, iš kokių medžiagų pagaminti Olimpiniai žiedai ir atliko eksperimentą „Skęsta-plaukia“. Jie išsiaiškino, kad metaliniai daiktai skęsta, o plastikiniai ir mediniai – plaukia.

Pažvelgę pro langus, vaikai sumanė lopšelio-darželio kiemą išpiešti Olimpiniais žiedais. Pasiėmę dažus, vandens purkštukus jie išskubėjo į lauką. Netrukus sniegas lopšelio-darželio kieme nusidažė Olimpinių žiedų spalvomis. Taip daug gražiau ir šventiškiau! – džiaugėsi  vaikai.

Veiklų metu mažieji aktyviai naudojosi technologijomis (Technology). Grupėse jie atrado mokytojų sukurtus QR kodus ir siūlė jų atkodavimo galimybes (telefonais, planšetėmis ir t.t.), žaidė mokytojų sukurtus skaitmeninius žaidimus. Technologijos padėjo vaikams praplėsti žinias apie Olimpinius simbolius, žiemos sporto šakas.

Inžinerinius (Engineering) iššūkius darželinukai įveikė statydami 3D „Olimpinį miestelį“. Tam panaudojo antrines žaliavas, popierių, dirbtinį sniegą. Netrukus į miestelį „atvyko“ ir pirmieji vaikų sukonstruoti sportininkai. Jie slidinėjo, žaidė ledo ritulį, važinėjosi rogutėmis ir kt.

Darželinukai išbandė veiklas susijusias su žodžio STEAM ketvirtąja raide A (Art). Jie su mokytojomis kalbėjosi apie olimpinį devizą, žaidė žaidimus ir išsiaiškino, kokie devizo žodžiai jame atsispindi (pvz. greičiau ir aukščiau, tvirčiau ir aukščiau ir kt.). Vaikai kūrė devizui muzikinį ritmą ir, skandavo, pritardami muzikos instrumentais.

Matematikos (Mathematics) užduotys pareikalavo vaikų susikaupimo, dėmesingumo, bendravimo ir bendradarbiavimo gebėjimų. Žaisdami jie skaičiavo olimpinius žiedus, lygino sukurtas aikšteles ir miestelius pagal dydį, slidinėjimo trasas – pagal ilgį, pavadino geometrines formas.
Žiūrėdami video medžiagą apie žiemos olimpinių žaidynių atidarymą, vaikai džiaugėsi pamatę jau žinomus olimpinių žaidynių simbolius: žiedus, vėliavą, deglą ir ugnį. Juos sužavėjo įspūdinga žaidynių atidarymo šventė. Mažuosius nustebino žiemos sporto šakų įvairovė – kai kurių pavadinimus buvo sunku ne tik įsiminti, bet ir ištarti: akmenslydis, boblsėjus, snieglenčių sportas ir kt.
Savaitės veiklų kulminacija – „Ikimokyklinukų žiemos Olimpiada 2023“. Į aikštelę skanduodami devizą atžygiavo mažieji olimpiečiai. Garbingai iškelta Olimpinė vėliava, „uždegti“ vaikų sukurti deglai. Žaidynės prasidėjo Kakės Makės mankšta. Po to vaikai išbandė savo jėgas įvairiose žiemos sporto šakose: ledo ritulyje, akmenslydyje, rogučių ir slidinėjimo sporte. Žaidynėse netrūko vaikų susižavėjimo, nuostabos, aplodismentų, natūralių gerų emocijų. Mažieji olimpiečiai apdovanoti medaliais Olimpinių žaidynių uždarymo ceremonijoje.


Vykdant STEAM veiklas ugdymas apie žiemos Olimpiadą tapo įdomesnis, patrauklesnis. Vaikai noriai tyrinėjo, eksperimentavo ir entuziastingai įsitraukė į kitas patyrimines veiklas. Olimpinės žaidynės suteikė galimybę išbandyti dominančias žiemos sporto šakas, varžytis rungtyse ir parodyti savo greitumą, šoklumą, stiprumą.
Nuorodos: https://www.olimpinekarta.lt/ok-nariu-naujienos/ikimokyklinuku-ziemos-olimpiada-2023/
https://siauliuraj.lt/veiklos-sritys/svietimas/svietimo-istaigu-naujienos/293/ikimokyklinuku-ziemos-olimpiada-2023:3415
Ikimokyklinio ugdymo mokytoja Regina Savickienė

PROJEKTAS „KREPŠINIS VIENIJA VISUS MAŽUS IR DIDELIUS“
2022-10-17

Lietuvos tautinis olimpinis komitetas kiekvienais metais kviečia programos „Olimpinė karta“ narius teikti paraiškas olimpinio projekto konkursui. Šiaulių r. Meškuičių lopšelis-darželis parengė projektą „Krepšinis vienija visus mažus ir didelius“ ir jo įgyvendinimui gavo 300 eurų. Projekto tikslai: propaguoti olimpizmą per krepšinio sporto šaką, fizinį aktyvumą, švietimą ir kultūrą; ugdyti vaikų dvasines vertybes ir nuostatas, formuoti harmoningą, kūrybingą ir laisvą asmenybę.
Pirmajame projekto įgyvendinimo etape lopšelio-darželio kieme buvo įrengta atvira sintetinės dangos aikštelė ir pastatyti krepšinio stovai. Prie jos įrengimo darbų prisidėjo įstaigos darbuotojai, ugdytinių tėvai, rėmėjai. Dabar darželinukai galės žaisti krepšinį saugioje, šiuolaikiškoje erdvėje.
Vieną saulėtą spalio mėnesio penktadienį (14 d.) Meškiukas Greituoliukas ir Kiškutis Šokliukas pakvietė visu didelius ir mažus į antrąjį projekto įgyvendinimo etapą – krepšinio aikštelės atidarymo šventę. Lopšelio-darželio direktorė, visų grupių vaikų ir tėvelių atstovai, Meškuičių bendruomenės pirmininkė perkirpo juostą ir iškilmingai paskelbė apie aikštelės atidarymą. Netrukus čia sugužėjo mažieji šokėjai, tėvelių ir vaikų krepšinio komandos. Bumbsėjo kamuolys, skambėjo palaikymo šūksniai, plojimai.

Vaikai ir tėveliai smagiai leido laiką varžydamiesi linksmose, netradicinėse krepšinio kamuolio ir kamuoliukų rungtyse, o vėliau susirinko prie „Laumės laužavietės“. Čia šoko „morkytės su oranžinėm suknytėm, agurkėliai su žaliais žiponėliais, žirniukai ir pupelės“. Na, o, kad daržovių troškinys neprisviltų, vaikai dainavo dainas apie daržoves. Pagaliau troškinys ir arbata išvirė, pyragas iškepė… Laikas pasistiprinti visiems mažiems ir dideliems, kuriuos suvienijo krepšinis ir šis projektas.


Tikimės, kad lopšelio-darželio bendruomenė pamėgs krepšinio sporto šaką ir aikštelėje nuolat klegės vaikai ir bumbsės krepšinio kamuolys.
Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Reda Skėrytė

LIETUVOS MAŽŲJŲ ŽAIDYNĖS
2022-05-02

Lietuvos mažųjų žaidynės – didžiausias savo kategorijoje, visą Lietuvą apimantis, vaikus, mokytojus, ugdymo įstaigų administracijos darbuotojus bei tėvus įtraukiantis projektas. Pagrindinis jo tikslas – padėti ikimokyklinio ugdymo vaikams suprasti ir pajusti fizinio aktyvumo teikiamą džiaugsmą. Projektą globoja pirmoji ponia Diana Nausėdienė.
Projektas buvo suskirstytas į 3 etapus. Pirmas etapas vyko įstaigose. Jame dalyvavo visų amžiaus grupių vaikai. Jo metu ikimokyklinukai ir priešmokyklinukai įsitraukė į vaizdo įrašų formatu pateiktas pamokėles.

Antras etapas – festivaliai ugdymo įstaigose. Mūsų darželinukai  dalyvavo  įvairiose fizinio aktyvumo veiklose: žaidė futboliuką, varžėsi  „Krepšinio kamuolio“ estafetėse, žvejojo spalvotus kamuoliukus, išbandė dviračių sportą, traukė virvę.Ikimokyklinio ugdymo mokytoja Regina Savickienė

MANO MĖGSTAMIAUSIA ŽIEMOS OLIMPINIŲ ŽAIDYNIŲ SPORTO ŠAKA
2022-02-14

Šiaulių r. Meškuičių lopšelio – darželio vaikai dalyvavo respublikiniame piešinių konkurse „Mano mėgstamiausia žiemos olimpinių žaidynių sporto šaka“. Šis konkursas skirtas 2022 m. Pekino žiemos olimpinėms žaidynėms paminėti. Konkurso tikslas – skatinti vaikus domėtis Lietuvos sportu, o ypač Olimpine tematika.  Visų  vaikų piešiniai eksponuojami Lietuvos sporto muziejuje. 

Ikimokyklinio ugdymo mokytoja R. Savickienė

ŽIEMOS OLIMPINĖS ŽAIDYNĖS DARŽELINUKŲ AKIMIS
2022-02-14

Pekine vykstančios ,,Olimpinėmis žiemos žaidynėmis“ domina ne tik suaugusius, bet ir vaikus. Darželinukai namuose ir lopšelyje-darželyje stebėjo žaidynių atidarymo ceremoniją, varžybas ir dalinosi žiniomis.

Vaikai iš daugumos grupėje esančių vėliavėlių išrinko ir parodė Olimpinę vėliavą, papasakojo, kaip ji atrodo. Jie ne tik piešė olimpinius žiedus, bet ir žaidė įvairius žaidimus. 

Vaikai svarstė, kur galima rasti informacijos apie žiemos olimpinių žaidynių talismaną. Panaršę internete jie sužinojo, kad tai – Panda. Darželinukai pasakojo, kaip ji atrodo ir ką reiškia, piešė, lipdė, konstravo.

Darželinukai aiškinosi, kas yra olimpinis kaimelis ir kam jis skirtas. Po to iš įvairių priemonių statė ir žaidė.Darželinukai domėjosi žiemos sporto šakomis ir jas pavadino. Po to iš įvairių priemonių (segtukų, kartono, mažų dėžučių ir kt.) konstravo žiemos sporto šakų sportininkus ir juos apgyvendino „Olimpiniame kaimelyje“.
 
Direktoriaus pavaduotoja ugdymui R. Skėrytė

ŽIEMOS OLIMPINĖS ŽAIDYNĖS 2022
2022-02-14

Meškuičių lopšelio-darželio ugdytiniai dalyvavo respublikiniame projekte „Ikimokyklinukų žiemos olimpiada 2022“. Projekto tikslas – tenkinti vaikų fizinio aktyvumo poreikį išbandant žiemos sporto šakas.
Žiema – labai gražus ir smagus laikas. Vaikai žiemos linksmybių laukė su dideliu nekantrumu. Lopšelio-darželio ugdytiniai su rogutėmis, ledo ritulio lazdomis, slidėmis ir gera nuotaika skubėjo į žiemos olimpiadą. Meškiukas nešė olimpinę vėliavą, o zuikutis – olimpinę ugnį. Paskui juos žygiavo mažieji olimpiečiai. Olimpinių žaidynių atidarymo ceremonijos metu  komandos pristatė savo sukurtus Olimpiniu žiedus, skandavo komandos pavadinimą.

Visus sportininkus meškiukas ir zuikutis kvietė išbandyti jėgas žiemos sporto rungtyse: ledo ritulio, rogučių, slidinėjimo.

Olimpinių žaidynių uždarymo ceremonija vyko grupėse. Mažieji olimpiečiai vaišinosi sveikuoliškais užkandžiais, linksminosi.

Žiemos sporto šakų rungtys mažiesiems olimpiečiams suteikė daug džiaugsmo, pasitenkinimo fizine veikla.
Ikimokyklinio ugdymo mokytoja R. Savickienė

MES AUGANTYS MAŽIEJI OLIMPIEČIAI
2021-11-24

Darželinukai visą mėnesį ruošėsi sportinei pramogai „Mes augantys mažieji olimpiečiai“: muzikinių valandėlių metu kūrė devizui muzikinį ritmą, ugdomųjų veiklų grupėse metu iš antrinių žaliavų lankstė kepuraites ir gamino Olimpinį deglą, žaidė savo sukurtą stalo žaidimą, padedantį įsiminti Olimpinių žiedų spalvas ir išdėstymą, klausėsi mokytojų skaitomų pasakų „Apie kiškiuką Olimpiuką, jo tėtį ir jų bendras treniruotes“, diskutavo apie Olimpines vertybes.

Sportinėje pramogoje dalyvavo trijų grupių vaikai. Į renginį jie atskubėjo pasipuošę spalvotais marškinėliais ir pačių sukurtomis kepurėlėmis, nešini Olimpine ugnimi.

Sportinės pramogos metu vaikai dalyvavo bendrose veiklose, žaidė komandinius žaidimus. Viso renginio metu darželinukai stengėsi puoselėti tokias Olimpines vertybes, kaip draugystė, sąžiningumas ir pagarba vienas kitam.
Varžydamiesi estafetėse vaikai laikėsi taisyklių, padėjo vieni kitiems, mandagiai sveikino nugalėtojus, džiaugėsi jų pergale. Mažieji sportininkai jau žino, kad tikslas greičiau ir lengviau pasiekiamas tada, kai komanda susitelkia ir visi kartu, darniai eina link tikslo.Ikimokyklinio ugdymo mokytoja Regina Savickienė

 
AKCIJA „MAŽOJI MYLIA – 2021“
2021-10-13

Spalio 6 d. lopšelio-darželio ugdytiniai dalyvavo  akcijoje, skirtoje paminėti Kūno kultūros, sporto ir  olimpinę dieną „Mažoji mylia – 2021“! Komandų kapitonai nešė Olimpinę vėliavą, o vėliau vyko bėgimo draugiškos varžybos. Iššūkis priimtas ir įveiktas su gera nuotaika ir energija. 

Ikimokyklinio ugdymo mokytoja R. Savickienė

PROJEKTAS „MAŽIEJI OLIMPIEČIAI“. IŠVYKA Į ŠIAULIŲ REGBIO IR ŽOLĖS RIEDULIO AKADEMIJĄ.
2021-09-27

Priešmokyklinės ugdymo grupės „Smalsučiai“ vaikai lankėsi Šiaulių regbio ir žolės riedulio akademijoje. Išvykos tikslas – supažindinti su žolės riedulio sporto šaka, žaidimo technika,  taisyklėmis, leisti kiekvienam rankose palaikyti lazdą,  varytis ja kamuoliuką, įmušti įvartį, pažaisti komandoje.
Mažuosius sportininkus pasitiko Šiaulių regbio ir žolės riedulio akademijos treneriai, kurie pakvietė visus į treniruotę. Priešmokyklinukai  atliko apšilimo pratimus,  žaidė individualius ir komandinius žaidimus, mušinėjo ir varėsi lazda kamuoliuką, bandė įveikti kliūtis ir, žinoma, žaidė žolės riedulį.
Treneriai supažindino vaikus ir su regbio sporto šaka.
Po išvykos vaikai dalinosi įspūdžiais: pasakojo apie žolės riedulį, žaidimo taisykles, kaip rankose laikyti lazdą. Priešmokyklinukai džiaugėsi galimybe išbandyti naują sporto šaką – žolės riedulį.


Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Reda Skėrytė

PROJEKTO „MAŽIEJI OLIMPIEČIAI“ SPORTO SAVAITĖ ,,BŪKIME AKTYVŪS“
2021-09-27

Kiekvieną rytą vaikus mankštintis kvietė įvairūs pasakų personažai: Bitė Maja (auklėtoja R. Savickienė), Liūtukas (auklėtoja R. Mingilienė), Tigriukas, Beždžionėlė ir Meškiukas (meninio ugdymo mokytoja V. Beteškienė). Jie drauge su darželinukais kiekvieną savaitės dieną pradėjo nuotaikingomis muzikinėmis, siužetinėmis mankštomis. Personažai skatino vaikų fizinį aktyvumą, kurio metu visi kartu išgyveno pozityvias emocijas, išmoko atlikti rytinės mankštos pratimus, taisyklingai kvėpuoti.

Pirmadienio rytą „Nykštukų“ grupės vaikai į lopšelį-darželį atskubėjo triratukais, dviratukais, paspirtukais. Mažuosius dviratininkus aplankė Kiškis Piškis (auklėtoja S. Mickuvienė). Jis papasakojo vaikams apie dviračių sportą ir saugų važiavimą, apie tai, kas sportuojant teikia malonumą ir pakvietė visus į pramogą „Rieda ratai rateliukai“. Vaikai kartu su Kiškiu Piškiu savo dviratukais džiaugsmingai varžėsi estafetėse, sąžiningai įveikė kliūtis. Pramogos metu jie patobulino važiavimo dviratukais ir paspirtukais įgūdžius, kilniai ir saugai elgėsi.

Antradienį „Pelėdžiukų“ grupės vaikai lauke sportavo ir žaidė kartu su geriausiu miško sportininku Vilku Pilku (auklėtoja E. Dargužienė). Veiklos metu vaikai nenuobodžiavo: bėgiojo, šokinėjo, spardė kamuolį į vartus, žaidė futboliuką, rinko kamuoliukus, „važiavo“ traukiniu. Jie ne tik smagiai praleido laiką lauke, gryname ore, bet ir aktyviai pajudėjo.

Siekiant stiprinti vaikų sveikatą, grūdinti jų organizmą bendradarbiavome su Šiaulių r. visuomenės sveikatos biuro specialistu. Trečiadienio veiklų metu jis papasakojo vaikams apie judėjimo svarbą sveikatai ir pakvietė pasimankštinti. Veiklos metu vaikai ne tik mankštinosi, bet ir džiaugėsi bendra veikla, padėjo ir patarė vienas kitam, kaip taisyklingai atlikti įvairius pratimus.  

Ketvirtadienį „Nykštukų“ grupės vaikai lopšelio-darželio kieme surengė „Žygio dieną“. Vaikai energingai žygiavo nuo vienos stotelės iki kitos. Žygio metu ikimokyklinukai sutiko pasakų veikėjus, kurie papasakojo apie įvairias sporto šakas, kilnų elgesį sporte, sporto naudą sveikatą ir pakvietė kartu pajudėti. Paskutinėje stotelėje vaikai dalinosi įspūdžiais ir vaišinosi vaistažolių arbata.

Patys mažiausieji, „Kačiukų“ grupės vaikai saulėtą penktadienio rytą išsiruošė į kelionę „Apeik darželį“.  Išvykos metu jie tyrinėjo lopšelio-darželio aplinką, drąsiai bendravo vieni su kitais, laisvai lakstė takeliais, pievele, nuotaikingai žaidė gaudynių, atsargiai laipiojo ir čiuožė čiuožynėmis. Gryname ore turiningai praleistas rytmetys suteikė mažiesiems geros nuotaikos, energijos, judėjimo džiaugsmo.

Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Reda Skėrytė

OLIMPINĖS ŽAIDYNĖS
2021-07-30

Liepos 19 – 23 d. d. toliau įgyvendinome programos „Olimpinė karta“  projektą „Mažieji olimpiečiai“. Darželinukai domėjosi Tokijo 2020 olimpinėmis žaidynėmis bei šalies, kurioje jos vyksta gamta ir kultūra. Jie sužinojo apie Lietuvos sportininkus, iškovojusius teisę varžytis Tokijo 2020 olimpinėse žaidynėse, ir jų sporto šakas.
Mažieji olimpiečiai patys panoro išbandyti kai kurias olimpines sporto šakas: plaukimą, krepšinį, šaudymą, bėgimą ir kt.

Lopšelio-darželio bendruomenė intensyviai ruošėsi olimpinei pramogai „Mes – mažieji olimpiečiai!“: gamino karūnėles, vėliavėles, medalius, spalvino ir piešė olimpinius talismanus „Miraitowa“ ir „Someity“, olimpiniais žiedais puošė kiemą.


Į pramogą „Mes – mažieji olimpiečiai!“ vaikai atžygiavo pasipuošę pačių pasigamintomis karūnėlėmis, nešini vėliavėlėmis. Įvairių žaidimų, estafečių metu jie puoselėjo olimpines vertybes: draugystę, pagarbą, sąžiningumą.

 

Po renginio darželinukai piešė savo olimpines svajones, kurias išsiuntė į  respublikinį piešinių konkursą „Nupiešk olimpinę svajonę“. Piešdami jie kalbėjosi apie Tokijo 2020 olimpines žaidynes ir įvykusią darželinukų pramogą, diskutavo apie sportininkų pergales ir medalius.

Mažieji olimpiečiai sulaukė padėkų ir apdovanojimų.

Projekto vadovė Regina Savickienė

PIEŠINIŲ, NUOTRAUKŲ PARODA  „AŠ SPORTUOJU SU ŠEIMA“
2021-06-19
Ugdytiniai su tėveliais fotonuotraukose, piešiniuose užfiksavo, kaip aktyviai leidžia laiką su šeima. Džiugu, kad jie domisi įvairiomis sporto šakomis: važiavimu dviračiais, krepšiniu, badmintonu, futbolu ir atlieka įvairius fizinius pratimus. Pastebime, kad vis daugiau šeimų propaguoja sveiką gyvenimo būdą ir tikime, kad tie vaikai, kurie nuo mažens sportuoja su tėvais, stengsis judėti net ir būdami užaugę.

 
Piešinių, fotonuotraukų parodą „Aš sportuoju su šeima“ surengėme lauke. Ją aplankė lopšelio-darželio ugdytiniai, jų tėveliai, lopšelio-darželio darbuotojai. Parodos lankytojai sako, kad fotonuotraukose, piešiniuose užfiksuotos akimirkos siunčia žinutę – sportas suburia ir į aktyvią veiklą įtraukia visus šeimos narius, suteikia pozityvumo ir energijos, stiprina sveikatą.  

SPORTO PRAMOGA ,,AUGU STIPRUS IR SVEIKAS“
2021-06-18

Birželio 17 -18 d. darželinukai  dalyvavo Šiaulių r. Meškuičių lopšelio-darželio projekto „Mažieji olimpiečiai“ veiklose ,,Augu stiprus ir sveikas“, kurį finansuoja Lietuvos tautinis olimpinis komitetas.
RYTINĖ MANKŠTA. Džiugiai ir sportiškai nusiteikę vaikai su auklėtojomis ir jų padėjėjomis susirinko lopšelio-darželio kieme  į rytinę mankštą.  Dauguma vaikų jau žino, kad rytinė mankšta suteikia žvalumo visai dienai, išjudina kūną, stiprina raumenis, lavina lankstumą, laikyseną, gerina šoklumą, ištvermę. Mankštintis su meninio ugdymo mokytoja vaikams yra smagu, nes į mankštos  fizinius pratimus ji integruoja muzikos, žaidimų, šokių elementus.

PĖDŲ MASAŽAS. Pramogos metu vaikai basomis vaikščiojo akmenukų, smėlio, kankorėžių, medžio drožlių ir kitų medžiagų takeliais. Basomis eidami „Sveikatingumo taku“ jie masažavo paduose esančius centrus, kurie aktyvina atitinkamų organų veiklą, stiprina imunitetą, padeda atsipalaiduoti, šalina nuovargį ir gerina miegą. Tikimės, kad, esant palankioms oro sąlygoms, vaikai kuo dažniau lakstys lauke basomis, o pėdų masažas taps įprasta veikla.

PĖDŲ MANKŠTA. Žaismingose pėdų mankštelėse noriai dalyvavo visi pramogos dalyviai. Vaikai basomis ėjo virve, sėdėdami ant kėdučių ir tarp kojų pirštų įsidėję teptukus piešė, kojų pirštais ėmė žaisliukus ir juo dėjo į lanką, apsiavę vienkartiniais batais lipo į dažus ir vaikščiojo audiniu. Mankštų metu  stiprinome vaikų kojų ir pėdų raumenis.

AKTYVI FIZINĖ VEIKLA. Fizinė veikla yra labai svarbi vaikų sveikatai, todėl į pramogos veiklas įtraukėme įvairias jų mėgstamas estafetes. Jų metu vaikai ne tik tenkino judėjimo, saviraiškos, savęs realizavimo poreikį, bet ir ugdėsi, puoselėjo olimpines vertybes: draugystę, pagarbą, sąžiningumą ir kt.

ŽAIDIMAI SU VANDENIU. Koks žaidimas su vandeniu karštą vasaros dieną pats smagiausias? Atsakymą žino visi vaikai. Tai  šaudymas žaisliniais vandens šautuvais. Šios veiklos metu vaikai ne tik judėjo, lavino dėmesio sutelkimą, koordinaciją, bet ir grūdinosi vandeniu, patyrė daug teigiamų emocijų.

Puikiai praleistas laikas, aktyvi fizinė veikla leido vaikams patirti daug teigiamų emocijų. Tikime, kad mūsų mažieji augs sveiki ir stiprūs, nes kiekvieną rytą jie pradės mankšta, lakstys basomis kieme ar pievoje, žaismingai mankštins pėdutes, žais vandens žaidimus, noriai sportuos ir kilniai elgsis.
Sporto pramogoje dalyvavo 52 ugdytiniai, 6 mokytojai, 4 auklėtojų padėjėjai.
Direktoriaus pavaduotoja ugdymui R. Skėrytė

OLIMPINIŲ VERTYBIŲ UGDYMO PROGRAMA „OLIMPINĖ KARTA“
2021-05-19

Šiaulių r. Meškuičių lopšelio-darželio Olimpinių vertybių ugdymo programa „Olimpinė karta“
Projektas „Mažieji olimpiečiai“

OLIMPINĖ SAVAITĖ „MAŽIEJI OLIMPIEČIAI“
2021-05-17
Šį pavasarį lopšelis-darželis tapo  vaikų ir jaunimo olimpinio ugdymo projekto  „Olimpinė karta“ dalyviu. „Olimpinė karta“ – ilgalaikė programa, skirta vaikų ir jaunimo olimpiniam ugdymui, olimpinių idėjų ir sporto kaip ugdymo priemonės sklaidai Lietuvoje.
Gegužės 10-14 d. lopšelyje-darželyje vyko Olimpinė savaitė ,,Mažieji olimpiečiai“. Darželinukai domėjosi Olimpinėmis žaidynėmis: atributika, tradicijomis ir jų svarba, vyraujančia šventiška dvasia, žiūrėjo atidarymo, uždarymo ceremonijų vaizdo įrašus.
Kiekvienos grupės ugdytiniai įvairiomis priemonėmis kūrė Olimpinius žiedus. Veiklos metu jie sužinojo, kokių spalvų yra olimpiniai žiedai, ką jie simbolizuoja.  Mažesnieji atliko smagias užduotis: žaidė su olimpinių žiedų spalvomis, rūšiavo daiktus pagal šias spalvas.

 

Ryto rateliuose mažieji klausėsi pasakojimų apie miško gyventojų pasiruošimą Olimpinėms žaidynėms, jų atidarymo šventę ir varžybas, diskutavo apie dvasines vertybes sporte: draugystę, pagarbą, kilnų elgesį.
Vaikai ir patys aktyviai ruošėsi ,,Darželinukų olimpinėms žaidynėms“. Gaminosi plakatus, komandų pavadinimų užrašus, kuriuos pristatė žaidynių atidarymo metu.

Savaitės kulminacija –,,Darželinukų olimpinės žaidynės“ lopšelio-darželio kieme. Žaidynės prasidėjo iškilminga eisena – jos priekyje, su vėliava rankose, žygiavo lopšelio-darželio simbolis meškiukas. Jam talkino ir žaidynių deglą nešė mažųjų olimpiečių atstovas. Už jų energingai žygiavo lopšelio-darželio ugdytinių komandos: „Nykštukai“, „Kačiukai“, „Smalsučiai“, „Pelėdžiukai“. Atidarymo ceremonijos metu iškėlę vėliavą, uždegę deglą, sportininkai su sportuoti mėgstančiu personažu Kake Make sušoko nuotaikingą šokį. Paskelbus Olimpinių varžybų pradžią, mažieji olimpiečiai varžėsi futbolo aikštelėje, laipiojimo trasoje, ,,jodinėjo žirgais“, lenktyniavo dviračių takeliuose, išbandė rankos taiklumą ir miklumą. Per visas varžybas jautėsi gera nuotaika, judėjimo džiaugsmas, bendrystė ir draugystė.
Olimpinių žaidynių uždarymo ceremonijos metu mažuosius sportininkus pasveikino lopšelio-darželio direktorė. Ji įteikė diplomus ir spalvinimo knygeles, o Kakė Makė pakvietė visus į muilo burbulų atrakciją.


Šios projektinės savaitės metu vaikai sužinojo apie olimpines žaidynes, varžybų metu puoselėjo olimpines vertybes, tapo sportinių komandų dalimi ir aktyviai leido laiką grupėse, lauke.
Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Reda Skėrytė

RYTINĖ MANKŠTA – GERAI NUOTAIKAI IR SAVIJAUTAI
2021-05-17

Rytinė mankšta – maloni, džiugi veikla vaikams ir suaugusiems, energijos ir sveikatos šaltinis. Ji ,,pažadina“ organizmą, suteikia jam darbingą nuotaiką. Lopšelio-darželio mokytojai siekia, kad mankšta vaikui taptų būtinybe, džiaugsmu, sveikatos šaltiniu.
Darželinukai ir ikimokyklinio, priešmokyklinio ugdymo mokytojai kiekvieną dieną pradeda energinga, nuotaikinga mankšta, kurią parengė ir nuotoliniu būdu pristatė projekto „Lietuvos mažųjų žaidynės“ organizatoriai. Vaikai atliko mankštos pratimus su žaislais, kėdutėmis, lazdomis, balionais, spalvomis, kamuoliais. Nuotaikingi pratimai, netradicinės priemonės suteikė daug teigiamų emocijų, gerino pusiausvyrą, koordinaciją, vikrumą,  dėmesio koncentraciją, formavo atmušimo įgūdžius, taisyklingą laikyseną.


Tikimės, kad darželinukai įpras kiekvieną rytą mankštintis, suvoks sveikos gyvensenos svarbą, o mankštindamiesi patirs judėjimo ir saviraiškos džiaugsmą.
Ikimokyklinio ugdymo mokytoja Regina Savickienė

LIETUVOS MAŽŲJŲ ŽAIDYNĖS 2021
2021-05-03

LIETUVOS MAŽŲJŲ ŽAIDYNĖS 2020
2020-02-28
Tai Lietuvos ikimokyklinio ugdymo įstaigų projektas, kuriame dalyvaujame. Žaidynių organizatoriai yra Lietuvos tautinis olimpinis komitetas ir Respublikinė ikimokyklinio ugdymo kūno kultūros pedagogų asociacija.
Vasario 28 d. įvyko I-ojo etapo žaidynės. Renginio metu vaikai patyrė sportavimo džiaugsmą, aktyviai praleido laiką lauke. Estafečių metu buvo ugdomi įvairūs darželinukų fiziniai gebėjimai, olimpinės vertybės: draugystė, džiaugsmas sportuojant, pagarba. Vis daugiau dėmesio skiriame ne varžymuisi, o gerajai patirčiai, judėjimo įpročiui formuoti.

Projekto koordinatorė auklėtoja Regina Savickienė

 

„LIETUVOS MAŽŲJŲ ŽAIDYNĖS 2019“ II ETAPAS
2019-03-22
Lietuvos mažųjų žaidynių pagrindas – skirtingų estafečių varžybos, kurios yra organizuojamos trimis etapais. Pirmuose dviejuose etapuose darželių komandos varžosi dėl patekimo į finalinį festivalį, kuriame visi tampa nugalėtojais, siekiant, kad kuo daugiau vaikų patirtų džiaugsmą sportuodami.
Kovo 22 d. šešių ikimokyklinukų komanda dalyvavo „Lietuvos mažųjų žaidynių 2019
“ II etapo varžybose, kurios vyko Kuršėnų sporto mokykloje. Darželinukai apdovanoti diplomais, marškinėliais, knyga ir sveikuoliškais prizais.


„LIETUVOS MAŽŲJŲ ŽAIDYNĖS – 2019“
2019-02-26
Vasario 26 d. lopšelyje – darželyje vyko respublikinio projekto „Lietuvos mažųjų žaidynės – 2019“ I etapas. Šio projekto organizatoriai –  Lietuvos tautinis olimpinis komitetas ir respublikinė ikimokyklinio ugdymo įstaigų kūno kultūros pedagogų asociacija. Vaikai dalyvavo specialiose, draugyste ir kilniu elgesiu paremtose estafetėse, kurių metu susipažino su sportine veikla ir olimpinėmis vertybėmis, mokėsi bendradarbiauti, ugdėsi  pozityvų požiūrį į sveiką gyvenseną.
   
 
Auklėtoja Regina Savickienė