Sveikatiada

Paskelbta: 2021 10 gruodžio

MANKŠTIADA
2021-12-10

UŽKANDŽIŲ FIESTA
2021-06-01

ŠOKIO VIRUSAS
2021-04-18

Priešmokyklinio ugdymo mokytoja Ilona Vrubliauskienė ir meninio ugdymo mokytoja Sandra Valčikienė su ugdytiniais dalyvavo konkurse „Sveikatiados šokio virusas“. Kodėl šokio virusas? O gi todėl, kad dabar puikiausias metas pradėti ruoštis tarptautinei šokio dienai, kuri minima balandžio 29 dieną!

PIETŲ KOVOS
2021-03-18

Konkursas – „Pietų kovos“. Vaikai diskutavo, kokius maisto produktus sveika ir naudinga valgyti, analizavo sveiko maisto piramidę, patys serviravo stalus, valgė virėjų paruoštus pietus. Žaidimų metu jie pasakė, kad reikia valgyti įvairų maistą: daržoves, vaisius, mėsą, žuvį, pieno produktus, grūdinius produktus.  Darželinukai pažadėjo sveikai gyventi ir  kiekvieną dieną valgyti įvairius pietums paruoštus patiekalus.

Priešmokyklinio ugdymo mokytoja I. Vrubliauskienė

PIENO TŪSAS
2020-04-29
    Projekto „Sveikatiada“ organizatoriai primena, kad vaikams, paaugliams bei suaugusiems rekomenduojama vartoti 2 stiklines pieno, kefyro ar pasukų arba iki 100 g varškės per dieną. Taip pat, kad piene ir pieno produktuose priskaičiuojama apie 200 naudingų medžiagų. Kalcis – padeda susiformuoti tvirtiems kaulams ir dantims, kraujo krešėjimui, širdies ritmo reguliavimui. Fosforas – stiprina kaulus, formuoja raumenų audinį. Kalis – padeda reguliuoti skysčių pusiausvyrą ir kraujo spaudimą. Vitaminas A – padeda išlaikyti gerą regėjimą ir sveiką odą, stiprina imuninę sistemą.
      Darželinukai,  nors ir karantino laikotarpis, priėmė „Sveikatiados maisto detektyvų“ iššūkį „Pieno tūsas“. Nuotolinį ugdymą namuose jie paįvairino kartu su tėveliais gamindami įvairių skonių pieno kokteilius, kuriuos pagardino įvairiomis uogomis bei vaisiais. Pokalbių ir diskusijų su tėveliais, vyresniaisiais broliukais ar sesutėmis metu ugdytiniai sužinojo, kuo pienas ir jo produktai yra naudingi augančiam vaikučiui. Šeimos dalinosi savo sukurtų kokteilių receptais.


Priešmokyklinio ugdymo mokytoja metodininkė Ilona Vrubliauskienė

SVEIKATIADOS IŠŠŪKIS „SALDINTĄ GĖRIMĄ KEIČIU Į VANDENĮ“
2020-03-04
Priešmokyklinės ugdymo grupėsSmalsučiai“ vaikai priėmė „Sveikatiados“ iššūkį – „Saldintą gėrimą keičiu į vandenį.“
Priešmokyklinukai įsivaizdavo situaciją: „Važiuojame į ekskursiją. Ištroškome. Ką perkame parduotuvėje ir geriame: kokakolą, limonadą ar vandenį?“ Daugiausiai pasirinko kokakolą, kiek mažiau – vandenį. Savo pasirinkimą vaikai išreiškė diagrama ir svarstė, kokie gėrimai ir kodėl yra sveikesni. Nutarę, kad sveikiausia gerti vandenį, Smalsučiai patys gėrė vandenį gardintą citrina ir juo vaišino kitų grupių vaikus, lopšelio-darželio darbuotojus. 
Ši veikla paskatino vaikus gerti vandenį. Grupėje visada yra vandens ir vaikai jį geria tada, kai tik užsinori. 

Priešmokyklinio ugdymo mokytoja Ilona Vrubliauskienė

NĖ DIENOS – BE MANKŠTOS
2019-09-20

Sveikatiada – tai ilgalaikis sveikos gyvensenos ugdymo projektas, suteikiantis vaikams žinių ir praktinių įgūdžių apie sveikatą, mitybą ir fizinį aktyvumą. Organizuojami įdomūs ir patrauklūs renginiai, kurių metu vaikai plečia savo žinias ir supratimą sveikos mitybos ir fizinio aktyvumo srityse.

     Projektas „Sveikatiada“ 2019-2020 mokslo metus pradeda su nauju logotipu ir kviečia visus dalyvius pasitikti „Sveikatiados iššūkių metus!”
    Pirmasis „Sveikatiados“ iššūkis – „Nei dienos be mankštos!” lopšelyje-darželyje vyko rugsėjo 16 – 20 dienomis. Rytinės mankštos pratimus, mankštą prieš žaidimus, estafetes vaikai atliko su tėveliais, lopšelio-darželio darbuotojais. Mankštos vyko visą savaitę lauke.  Iššūkis „Nei dienos be mankštos!priimtas. Lauksime kitų.
 

Sveikatiados iššūkis – 400 g. daržovių ir vaisių kasdien!“
2019-03-15
„Smalsučių“, „Kačiukų“, „Nykštukų“, „Pelėdžiukų“ grupių vaikai ir auklėtojos priėmė „Sveikatiados“ iššūkį – 400 g. daržovių ir vaisių kasdien! Visi diskutavo apie vaisių ir daržovių naudą ir svarbą mūsų sveikatai. Vaisius ir daržoves plovė, svėrė, pjaustė… Gamino vaisių ir daržovių salotas, mišraines, kūrė vaisių mozaikas. Gardu ir sveika!


Priešmokyklinio ugdymo pedagogė Ilona Vrubliauskienė