Renginiai

Paskelbta: 2019 liepos 9

FUTBOLIUKAS
2019-07-09

RESPUBLIKINĖ PARODA „AŠ NE SIAUBAS, AŠ NE BAUBAS, AŠ VABZDYS – VAIKUČIŲ DRAUGAS“
2019-06-10
Matas ir Goda sukūrė darbelius apie boružėles. Mato boružėlės skraido pienių pievoje, o Godos – ropinėja tarp įvairiaspalvių gėlių. Jų sukurti  darbeliai dalyvavo Druskininkų lopšelio-darželio „Žibutė“ organizuotoje respublikinėje parodoje ir pelnė padėkas.
   

DARŽELIO DOVANA PRIEŠMOKYKLINUKAMS – IŠVYKA Į APLAKŲ ŪKĮ
2019-05-31
Priešmokyklinukai apsilankė alpakų ūkyje, įsikūrusiame Dargaičių kaime. Tai lyg mini ZOO, kuriame gyvena alpakos, lamos, kupranugariai, triušiai, asilai, ožiukai. Vaikai turėjo galimybę ne tik apžiūrėti gyvūnus, bet ir juos paglostyti, iš rankų pamaitinti ūkyje įsigytu maistu. Išvykos metu priešmokyklinukai patyrė daug teigiamų emocijų ir nepakartojamų įspūdžių! 

PRIEŠMOKYKLINUKŲ IR KETVIRTOKŲ IŠVYKA Į MEŠKUIČIŲ PARKĄ
2019-05-22
Priešmokyklinio ugdymo grupės „Smalsučiai“ vaikai  lankėsi Meškuičių miestelio parke. Čia jie sutiko būsimąją mokytoją D. Šimulionienę, kuri ieškojo savo mokinių, ketvirtokų. Priešmokyklinukai pasisiūlė jai padėti.
Būsimieji pirmokai ir ketvirtokai dalyvavo gamtos pamokoje, kurios metu turėjo surasti beržą ir ąžuolą, 10 medžio šakelių ir jas sudėti pagal ilgį, o vėliau padaryti gyvatėlę. Kokia išvyka be žaidimų? Buvo smagu kartu su ketvirtokais žaisti judrius žaidimus.
Ketvirtokai priešmokyklinukams įteikė savo parašytus laiškus, o „Smalsučiai“ pakvietė juos į lopšelį-darželį. Čia priešmokyklinukai pasveikino savo vyresniuosius draugus ir palinkėjo SĖKMĖS penktoje klasėje. Visi vaišinosi arbata, pyragėliais. Ketvirtokai sakė, kad jiems smagu sugrįžti į darželį, o priešmokyklinukai džiaugėsi, kad mokykloje jau turės draugų ir  noriai eis į pirmą klasę, nes gerai pažįsta būsimąją mokytoją D. Šimulionienę.Priešmokyklinio ugdymo pedagogė Ilona Vrubliauskienė

RESPUBLIKINĖ IKIMOKYKLINIO IR PRIEŠMOKYKLINIO AMŽIAUS VAIKŲ KŪRYBINIŲ DARBŲ PARODA „PAVASARINIS LINKĖJIMAS JŪSŲ NAMAMS“
2019-05-22
Godos Jarmoškaitės (7 m.) ir Rugilės Bučinskaitės (6 m.) sukurtos velykinės 
atvirutės pateiktos respublikinei parodai „Pavasarinis  linkėjimas jūsų namams“. Darbai eksponuojami Panevėžio lopšelyje-darželyje „Žibutė“. Prieš Velykas priešmokyklinukių sukurtos atvirutės padovanotos Panevėžio miesto gyventojams, svečiams, vienišiems senjorams. Konkursui pasiruošti vaikams padėjo priešmokyklinio ugdymo pedagogė Reda Skėrytė.
 

SPORTO ŠVENTĖ „JUDĖJIMO DŽIAUGSMAS“
2019-05-16
Tradicinė Šiaulių rajono mokyklų, teikiančių ikimokyklinį ir priešmokyklinį ugdymą, ugdytinių sporto šventė „Judėjimo džiaugsmas“ šių metų gegužės 16 d. vyko Meškuičių miestelio parke.  Šventę organizavo Šiaulių rajono Meškuičių lopšelis-darželis ir Šiaulių rajono savivaldybės administracijos Švietimo ir sporto skyrius.
Šių metų šventės tikslas – sutelkti rajono mokyklų, teikiančių ikimokyklinį ir priešmokyklinį ugdymą, ugdytinius judėjimo ir saviraiškos plėtotei sporto šventėje paminint vietovardžių metus.
Į šventę atvyko 330 ugdytinių iš 18 ikimokyklinį ir priešmokyklinį ugdymą teikiančių įstaigų: Daugėlių lopšelio-darželio, Kuršėnų lopšelių-darželių „Buratinas“, „Nykštukas“ ir „Eglutė“, Kužių lopšelio-darželio „Vyturėlis“, Kairių lopšelio-darželio „Spindulėlis“, Gruzdžių lopšelio-darželio „Puriena“, Ginkūnų ir Meškuičių lopšelių-darželių, Šakynos, Drąsučių, Kuršėnų Stasio Anglickio, Kairių, Ginkūnų S. ir V. Zubovų, Bubių mokyklų, Pavenčių, Aukštelkės ir Kurtuvėnų mokyklų-daugiafuncių centrų.
Šventė prasidėjo komandų eisena. Olimpinę vėliavą įspūdingai įnešė Naisių žirgyno sportininkės. Susirinkusius sportuoti kvietė šventės personažai – Varlytė iš Varliakiemio, Musmirė iš Musmiryno ir Meškutis iš Meškuičių (juos įkūnijo Meškuičių lopšelio-darželio pedagogės I. Vrubliauskienė, E. Dargužienė, E. Daugėlienė).
Mažųjų sportininkų pasveikinti atvyko Šiaulių rajono mero pavaduotojas Č. Greičius, mero patarėja R. Žadeikytė. Po dalyvių mankštos – šokio, prasidėjo sportinės rungtys „Kelionė po kaimus ir miestelius“.
Meškuičių lopšeliui-darželiui šventę organizuoti padėjo visa bendruomenė. Sportinėms rungtims teisėjavo lopšelio-darželio ugdytinių tėveliai, Meškuičių seniūnijos seniūnė J. Baškienė, bendruomenės pirmininkė R. Domarkienė, mokytoja K. Dagienė, Aukštaitijos krepšinio mokyklos treneriai, Šiaulių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro specialistės. Mažųjų saugumu rūpintis padėjo Meškuičių gimnazijos vyresniųjų klasių savanoriai, renginį fotografavo gimnazijos direktorius A. Kontrimas. Sulaukta pagalbos iš Meškuičių gaisrininkų komandos, Šiaulių rajono savivaldybės kultūros centro Meškuičių filialo darbuotojų, Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) Pakrančių apsaugos rinktinės Šiaulių užkardos pareigūnų.
Mažieji sportininkai apdovanoti Šiaulių rajono švietimo ir sporto skyriaus padėkomis ir saldžiomis dovanėlėmis, o vėliava perduota 2020 metų „Judėjimo džiaugsmo“ organizatoriams – Ginkūnų S. ir V. Zubovų mokyklai.
    
   
  

 
 
Direktorė Sigita Užkuraitienė

KONKURSAS „AŠ GALIU, AŠ MOKU“
2019-05-14
Gegužės 14 d. Kuršėnų meno mokykloje vyko Šiaulių rajono priešmokyklinio ugdymo grupių konkursas „Aš galiu, aš moku“. Jame mūsų lopšeliui-darželiui atstovavo „Smalsučių“ grupės ugdytiniai –  Rugilė Bučinskaitė ir Rapolas Žilinskas. Priešmokyklinukai padainavo dainą apie mamytę. Konkursui juos paruošė meninio ugdymo mokytoja Audronė Šetikienė.
 
  

RESPUBLIKINĖ KŪRYBINIŲ ATVIRUKŲ PARODA „GRAŽIAUSIOS GĖLĖS – MAMAI“
2019-05-14
Edgaras Klimas (7 m.) ir Urtė Bakutytė (6 m.) sukūrė atvirukus, skirtus motinos dienai paminėti. Vaikų darbeliai išsiųsti į Šiaulių logopedinės mokyklos ikimokyklinio ugdymo skyrių, kuris organizavo respublikinę atvirukų parodą „Gražiausios gėlės – mamai“. Edgarui ir Urtei pasiruošti parodai padėjo priešmokyklinio ugdymo pedagogė Reda Skėrytė.

RESPUBLIKINĖ IKIMOKYKLINIO IR PRIEŠMOKYKLINIO AMŽIAUS VAIKŲ PIEŠINIŲ IR KŪRYBINIŲ DARBŲ PARODA „MYLIMAI MAMYTEI“
2019-05-14
Majus Donskis (6 m.) ir Eglė Barvainytė (5 m.) sukūrė atvirukus mamytėms. Priešmokyklinukų darbeliai išsiųsti į Panevėžio miesto lopšelį-darželį „Vyturėlis“. Majui ir Eglei pasiruošti parodai padėjo priešmokyklinio ugdymo pedagogė Reda Skėrytė.
 

RESPUBLIKINIS PIEŠINIŲ KONKURSAS „IŠ KNYGELĖS Į ŠIRDELĘ 2019“
2019-05-07
Vaikų metų knygos rinkimai jau tapo svarbiu tradiciniu Lietuvos kultūros įvykiu, kuris skatina vaikus domėtis šiuolaikine lietuvių literatūra.  Jau šeštus metus  Lietuvos ikimokyklinių įstaigų pedagogai kviečiami skaityti vaikams lietuvių autorių knygas, dalyvauti vaikų metų knygos rinkimuose ir piešinių konkurse „Iš knygelės į širdelę“.
Priešmokyklinio ugdymo pedagogė I. Vrubliauskienė su vaikais skaitė ir aptarė Neringos Vaitkutės knygą „Klampynių kronikos“. Evija savo įspūdžius perteikė piešinyje: daubos, kurioje daug žibučių, vaizdas, o tarp jų rangosi gyvatės. Piešinys išsiųstas į Vilniaus lopšelį-darželį „Jovarėlis“, kur vyko respublikinis vaikų piešinių konkursas „IŠ KNYGELĖS Į ŠIRDELĘ 2019“.
Konkurso komisija Evijos piešinį atrinko tarp geriausiųjų. Piešinys eksponuojamas parodoje Lietuvos vaikų ir jaunimo centre, Vilniuje.
Mergaitė su mama ir priešmokyklinio ugdymo pedagoge I. Vrubliauskiene dalyvavo baigiamojoje piešinių konkurso šventėje ir buvo apdovanota padėka bei atminimo dovanėle. 

  

ŠIAULIŲ REGIONO VAIKŲ IR JAUNIMO DAINAVIMO KONKURSAS „TAU, MAMA“
2019-05-02
Šiaulių Sauliaus Sondeckio menų gimnazija organizavo Šiaulių regiono vaikų ir jaunimo dainavimo konkursą „Tau, mama“, kuriame dalyvavo Rugilė Bučinskaitė ir Rapolas Žilinskas. Konkursui mažuosius dainorėlius paruošė meninio ugdymo mokytoja Audronė Šetikienė.
Ikimokyklinio, priešmokyklinio ugdymo įstaigų vaikų grupėje Rugilė ir Rapolas užėmė 3 vietą.
 

RESPUBLIKINĖ IKIMOKYKLINIO IR PRIEŠMOKYKLINIO UGDYMO ĮSTAIGŲ VAIKŲ KŪRYBINIŲ DARBŲ PARODA „SVEIKI SUGRĮŽĘ, PAUKŠTELIAI“
2019-04-29
Priešmokyklinukė Gerda Vasiliauskaitė sukūrė darbelį „Gandras gaudo varles“. Mergaitė domisi paukšteliais ir gali apie juos papasakoti. Gerdos darbelis pristatytas į Alytaus lopšelį-darželį „Pušynėlis“, kur vyksta respublikinė ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo įstaigų vaikų kūrybinių darbų paroda „Sveiki sugrįžę, paukšteliai“. 

  

VELYKOS – ATVELYKIS – IŠVYKA Į MEŠKUIČIŲ ŠV. STANISLOVO BAŽNYČIĄ
2019-04-18

Atbudus pavasariui ir sugrįžus paukščiams, švenčiama gražiausia pavasario šventė – Šv. Velykos. Balandžio 15-19 dienomis visos grupės ruošėsi Velykų šventei: klausėsi pasakojimo apie Velykas, liaudies tradicijas, kirpo ir margino kiaušinius, dainavo daineles apie Velykas, žaidė žaidimus.
Šiltą ketvirtadienio rytą visi rinkosi į lopšelio-darželio etnografinį kiemelį, papuoštą vaikų padarytais margučiais, gėlytėmis. Deklamuodama eilėraštį apie Velykas, atskubėjo ir Velykų bobutė, nešina didžiule pintine, kuri buvo pilna Velykinių dovanėlių vaikams. Netrukus atbėgo ir kiškutis. Čia visi kartu dainavo daineles, žaidė muzikinius žaidimus, pakol kiškutis pakvietė parungtyniauti aikštelėje, kur buvo iš anksto paruošti kiemeliai įvairiems žaidimams, estafetėms.
Velykė darželinukus nudžiugino dovanėlėmis. Ši šventė suteikė visiems ypatingo džiaugsmo, kad esame visi kartu, kad švenčiame, kad esame sveiki ir laimingi.
   
Darželinukai su mokytojais lankėsi Meškuičių šv. Stanislovo bažnyčioje: bendravo su kunigu, koncertavo, organizavo Atvelykio žaidimus.
  
  
Auklėtoja Ona Rukevičienė

RESPUBLIKINĖ KONFERENCIJA „KĄ DARŽELY AŠ VEIKIU, PASAKYTI JUMS GALIU“
2019-04-11

Balandžio 11 d. Šiaulių r. Kužių lopšelyje-darželyje „Vyturėlis“ vyko respublikinė ikimokyklinių ugdymo įstaigų pedagogų ir vaikų pažintinė konferencija „Ką daržely aš veikiu, pasakyti jums galiu“. Konferencijos tikslai: skatinti vaiko pasitikėjimą savo jėgomis, pagarbą sau pačiam, teigiamą savęs vertinimą bei pagarbą kitiems; domėtis kalbos galimybėmis, pasitikėti savo galiomis, įgyti daugiau kalbinių gebėjimų, žinių. Konferencijoje pranešimus skaitė vaikai iš Radviliškio, Šeduvos, Šiaulių miesto ir rajono ikimokyklinių įstaigų. „Smalsučių“ grupės ugdytiniai Kristupas Gumuliauskas ir Edgaras Klimas pristatė pranešimą „Ką daržely aš veikiu….“.  Vaikai pasisėmė naujos patirties, lavino viešojo kalbėjimo, bendravimo ir bendradarbiavimo įgūdžius, kalbėjimą klausytojų grupei.
   

   
Priešmokyklinio ugdymo pedagogė Ilona Vrubliauskienė

RESPUBLIKINIS IKIMOKYKLINIO AMŽIAUS VAIKŲ PIEŠINIŲ KONKURSAS-PARODA „TABALAI TABALAI – ATROPOJA VABALAI“
2019-04-04
,,Nykštukų“ grupės ugdytinė Žemyna Plakytė dalyvavo respublikiniame ikimokyklinio amžiaus vaikų piešinių konkurse-parodoje „Tabalai tabalai – atropoja vabalai“, kurį organizavo Šiaulių r. Ginkūnų lopšelis-darželis. Piešti vabalus Žemyną paskatino auklėtoja Sniegutė Mickuvienė. Mergaitė nupiešė bitutes, piešinį pavadino „Darbščiosios bitutės“.
 

FUTBOLIUKO GIMTADIENIS
2019-04-02
Šiaulių r. Meškuičių lopšelis-darželis balandžio antrosios popietę šurmuliavo – spalvingais sportiniais marškinėliais pasipuošę visų grupių ugdytiniai, besirenkantys svečiai ir daugybė spalvotų balionų sporto salėje išdavė, kad tuoj prasidės didysis ,,Futboliuko gimtadienis“.
Kadangi jau antrus metus lopšelis-darželis dalyvauja Lietuvos futbolo federacijos (LFF) kartu su Lietuvos masinio futbolo asociacija (MaFA) organizuojamame projekte ,Futboliukas”, ugdytiniai nuo pat rugsėjo leidosi į smagią futbolo kelionę. Kiekvieną mėnesį mažieji ,,Futboliuko” dalyviai šį žaidimą galėjo pažinti ne tik aikštelėje, bet ir kurdami, atlikdami įvairias lavinamąsias užduotis. Varžybos 3×3 vyko salėje ir lauke, netradicinėse erdvėse. Mažieji futbolininkai per metus rengė įvairiausias varžybas – su Meškuičių gimnazijos pirmokais, ketvirtokais ir netgi dvyliktokais, su senjorų klubo ,,Pasagėlė” narėmis, pasakų personažais persirengusiais lopšelio-darželio darbuotojais. Varžyboms teisėjavo ne tik mokytojai, buvę ugdytiniai, tėveliai, bet ir Meškuičių parapijos klebonas V. Ripinskis. Renginiai ir varžybos suteikė lopšelio-darželio bendruomenei daug gerų emocijų.
Visą projekto veiklą vainikavusiai džiaugsmingai šventei ,,Futboliuko gimtadienis“ vaikai ruošėsi iš anksto – piešė atvirukus ir plakatus, mokėsi šokio. O koks gimtadienis be žaidimų! Kartu su Kiškiu Hansu atlikę mankštą ir pašokę futbolininkų šokį, linksmosiose žaidynėse nenuobodžiavo niekas – lopšelio grupės vaikai varžėsi virvės traukimo varžybose su svečiais ir, žinoma, laimėjo, o vyresnieji entuziastingai dalyvavo ir palaikė savo grupių draugus futbolo 3×3 varžybose. Svečių – Lietuvos masinio futbolo asociacijos atstovo Martyno Karpavičiaus, Meškuičių bendruomenės pirmininkės Danutės Navickienės linkėjimai ir dovanėlės, Kiškio Hanso sveikuoliškas tortas ,,Stadionas”, tėvelių palaikymas suteikė dar daugiau džiaugsmo.
Pagrindinis ,,Futboliuko” renginių rėmėjas lopšelyje-darželyje – ,,UAB Šiaulių būstas“.
    
Direktorė Sigita Užkuraitienė

IKIMOKYKLINUKŲ ŠOKIŲ ŠVENTĖJE „MEDUTIS“ – SPALVINGI PASIRODYMAI IR PUIKI NUOTAIKA
2019-04-01
Kovo 29 dieną vykusioje rajoninėje ikimokyklinių ugdymo įstaigų šokių šventėje „Medutis“ spalvingais, nuotaikingais ir originaliais šokiais džiugino 130 šokėjų iš Šiaulių rajono lopšelių-darželių. Ši kasmet Meškuičių lopšelio-darželio organizuojama šventė jau ketvirtoji.
Žiūrovai gėrėjosi mažųjų šokėjų vienas už kitą įspūdingesniais pasirodymais, palydėjo juos šypsenomis ir gausiais plojimais. Komisijai, Šiaulių rajono administracijos švietimo ir sporto skyriaus vedėjai J. Šertvytienei, Meškuičių seniūnei J. Baškienei, Šiaulių r. kultūros centro Meškuičių filialo renginių organizatorei L. Morkūnienei ir Meškuičių lopšelio-darželio tarybos pirmininkei L. Karalienei, teko sudėtinga užduotis – vertinti scenografiją, muzikalumą, pasirodymo visumą ir skirti šokių kolektyvams nominacijas.
Šiaulių r. Daugėlių lopšelio-darželio šokių studijai „Kidi Bam“ (vadovė A. Saliamonavičė), atlikusiai šokį „Baltoji varnelė“, skirta nominacija už originaliausią pasirodymą. Kuršėnų lopšelio-darželio „Eglutė“ šokėjų (vadovė G. Ramanauskaitė) atliktas šokis „Mes mergaitės – lietuvaitės“ pripažintas energingiausiu. Lopšelio-darželio „Nykštukas“ šokių grupei „Burbuliukai“ (vadovė I. Levitaitė), dovanojusiems šokį „Aš labai myliu savo mamą“, atiteko žiūrovų simpatijos. Iš Gruzdžių lopšelio-darželio „Puriena“ atvykusi šokių grupė „Pelėdžiukai“ (vadovės V. Šulnienė ir G. Tautkienė) už šokį „Linksmieji virėjai“ pelnė stilingiausiųjų nominaciją. Lopšelio-darželio „Buratinas“ šokių studijos „Šypsenėlės“ vaikai (vadovė I. Levitaitė), atlikusiems šokį „Trys miegeliai“, paskirta nominacija už artistiškumą, Kužių „Vyturėlio“ šokių kolektyvas „Vyturiukas“ (vadovė I. Dunauskienė) išsivežė muzikaliausiųjų nominaciją už „Išdykusių peliukų“ šokį. Ginkūnų lopšelio-darželio „Lašeliai“ kolektyvas (vadovė D. Riškienė) atliko šokį „Lyja lyja lietus“, jiems atiteko nominacija už žaismingumą. Meškuičių lopšelio-darželio šokėjai (vadovė S. Valčikienė) ir jų šokis „Du meškiukai“ pelnė nominaciją už linksmiausią pasirodymą.
Renginio vedėjos – vaikų mėgiamas personažas Kakė Makė ir bitutės neleido nuobodžiauti – ragino šokėjus komentuoti pasirodymus, o vėliau visus pakvietė į diskoteką.
Lopšelio-darželio direktorė Sigita Užkuraitienė padėkojo mažiesiems šokėjams ir jų vadovams už dalyvavimą šventėje „Medutis“ ir įteikė padėkos raštus, o komisija – nominacijas ir saldžias dovanėles.
Smagu, kad renginio metu mažuosius palaikė Meškuičių gimnazijos pradinukai ir mokytojai, o prizus įsteigė meškuitietė D. Ulinskienė, parduotuvės –  UAB „Žirnis“ ir UAB „Lupra“.


Direktorė Sigita Užkuraitienė

RESPUBLIKINIS IKIMOKYKLINIO IR
PRIEŠMOKYKLINIO UGDYMO ĮSTAIGŲ BENDRUOMENIŲ
GAMTOSAUGINIS PROJEKTAS
MŪSŲ MAŽIEJI SPARNUOTIEJI DRAUGAI“
2019-04-01
Priešmokyklinės ugdymo grupės „Smalsučiai“ ugdytinė Gerda Vasiliauskaitė (priešmokyklinio ugdymo pedagogė Reda Skėrytė) dalyvavo respublikiniame ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo įstaigų bendruomenių gamtosauginiame projekte „Mūsų mažieji sparnuotieji draugai“. Gerda sukūrė darbelį „Gandras gaudo varles“.

„LIETUVOS MAŽŲJŲ ŽAIDYNĖS 2019“ II ETAPAS
2019-03-22
Lietuvos mažųjų žaidynių pagrindas – skirtingų estafečių varžybos, kurios yra organizuojamos trimis etapais. Pirmuose dviejuose etapuose darželių komandos varžosi dėl patekimo į finalinį festivalį, kuriame visi tampa nugalėtojais, siekiant, kad kuo daugiau vaikų patirtų džiaugsmą sportuodami.
Kovo 22 d. šešių ikimokyklinukų komanda dalyvavo „Lietuvos mažųjų žaidynių 2019
“ II etapo varžybose, kurios vyko Kuršėnų sporto mokykloje. Darželinukai apdovanoti diplomais, marškinėliais, knyga ir sveikuoliškais prizais.
   
  

ŠIAULIŲ RAJONO PRIEŠMOKYKLINIO UGDYMO
PEDAGOGŲ METODINIO BŪRELIO SUSIRINKIMAS
2019-03-22
Kovo 22 d. Meškuičių lopšelyje-darželyje susirinko rajono priešmokyklinio ugdymo pedagogai. Jie stebėjo priešmokyklinio ugdymo pedagogės I. Vrubliauskienės atvirą veiklą „Vandens diena“, aptarė ją, dalinosi idėjomis, gerąja darbo patirtimi.
   
   

RESPUBLIKINIS VAIKŲ KŪRYBINĖS – PAŽINTINĖS VEIKLOS LAUKE PROJEKTAS – KONKURSAS „SNIEGO FANTAZIJOS“
2019-03-21
,,Nykštukų“ grupės vaikai ir auklėtoja S. Mickuvienė dalyvavo šalies ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų kūrybinės-pažintinės veiklos lauke projekte-konkurse „Sniego fantazijos“. Darželinukai lipdė sniego senius besmegenius, kasė labirintus, piešė aštuonkojus, rašė žodžius. 

 

Sveikatiados iššūkis – 400 g. daržovių ir vaisių kasdien!“
2019-03-15
„Smalsučių“, „Kačiukų“, „Nykštukų“, „Pelėdžiukų“ grupių vaikai ir auklėtojos priėmė „Sveikatiados“ iššūkį – 400 g. daržovių ir vaisių kasdien! Visi diskutavo apie vaisių ir daržovių naudą ir svarbą mūsų sveikatai. Vaisius ir daržoves plovė, svėrė, pjaustė… Gamino vaisių ir daržovių salotas, mišraines, kūrė vaisių mozaikas. Gardu ir sveika!


Priešmokyklinio ugdymo pedagogė Ilon a Vrubliauskienė

TRIKREPŠIO FESTIVALIS
2019-03-07
Kovo 7  dieną per Lietuvą praūžė ikimokyklinukų Trikrepšio festivalis, skirtas Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienai paminėti. Festivalio  koodinatorė RIUKKPA. Lopšelio- darželio bendruomenės nariai buvo skatinami ne tik išbandyti jėgas trikrepšio aikštelėje, bet ir grupėse atlikti įvairias  užduotėles. Šypsenos vaikų ir suaugusiųjų veiduose – pačių geriausių emocijų garantas.

  
Auklėtoja Regina Savickienė

PRIEŠMOKYKLINUKŲ ISTORIJOS PAMOKA MEŠKUIČIŲ GIMNAZIJOJE
2019-03-06
Artėja Kovo 11-oji – Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo diena. Priešmokyklinio ugdymo grupės vaikai lankėsi Meškuičių gimnazijoje ir dalyvavo istorijos pamokoje. Į pamoką vaikus pakvietė istorijos mokytoja R. Serpauskienė. Vaikai atsakė į jos pateiktus klausimus ir įtvirtino, pagilino žinias apie Lietuvą, LR simbolius: vėliavą, himną, herbą. Mokytoja papasakojo apie Gediminaičių stulpus, kuriuos visi drauge papuošė trijų spalvų širdelėmis. Muziejuje mokytoja rodė įrankius, su kuo ir kaip seniau žmonės siūdavo batus, lėles, kurios siūtos iš medžiagos skiautelių, skrynias, kurios labai labai senos.

Po išvykos vaikai sakė, kad jiems patiko dalyvauti pamokoje apie Lietuvą, žiūrinėti senovinius daiktus muziejuje, sėdėti už didelių mokyklinių stalų.


Priešmokyklinio ugdymo pedagogė Ilona Vrubliauskienė

ŠVENTĖ „ŽIEMA, ŽIEMA, BĖK IŠ KIEMO“
2019-03-05

Kovo 5 d. (antradienį) lopšelyje-darželyje įvyko žiemos varytuvės. Salėje susirinkusius vaikučius-persirengėlius pasveikinti atėjo Užgavėnių personažai „Lašininis“ ir „Kanapinis“. Po virvės traukimo rungties „Lašininis“ taikiai užleido vietą „Kanapiniui“ ir prižadėjo žiemą išsivesti.
Kokia šventė be svečių? Labai džiaugiamės, kad Šiaulių rajono savivaldybės kultūros centro Meškuičių filialo ansamblio „Voverkėlis“ dainininkės ir jų vadovė K. Lučinskaitė sutiko pagyvinti šventę savo buvimu ir muzikiniais kūrinėliais.
Po smagių žaidimų bei ratelių aktų salėje ir grupėse, linksmybės tęsėsi lauke. Simbolizuojant bandymą atsikratyti viso, kas per žiemą buvo bloga, vejant blogą žiemos dvasią ant laužo buvo sudeginta Morė, o pilvukai prisikimšo skaniausiais pasaulyje mieliniais Užgavėnių blynais.
Didžiulis darbas padarytas – žiema išvaryta pagal visas lietuviškąsias tradicijas, dabar jau lauksime šiltojo pavasario ir skaisčios linksmos saulutės.
   
   
Auklėtoja Tatjana Andrijauskienė 

EKSPERIMENTAI „SMALSUČIŲ“ GRUPĖJE
2019-03-04

Tėvų ir auklėtojų bendradarbiavimas padeda lengviau užmegzti emocinius ryšius su vaikais, praturtina ugdomąją veiklą. ,,Smalsučių“ grupės ugdomosiose veiklose aktyviai dalyvauja Dovydo Janevičiaus mama Alina. Šiandien ji pasiūlė vaikams idėją – padaryti eksperimentą. Iš surinktų beržo šakelių visi sukūrė dekoraciją. Užduotis Smalsučiams – kiekvieną dieną palaistyti beržo šakeles ir stebėti kas atsitiks. 
Veiklos metu Dovydo mama skatino priešmokyklinukus kaupti patirtį stebint, tyrinėjant, eksperimentuojant, o vėliau argumentuotai ir remiantis faktais pristatyti sukauptą informaciją, eksperimento rezultatus.
Dovydo mama priešmokyklinukams padovanojo knygą ,,Tu gali piešti“ ir Dovydo senelio padarytą inkilą. Knyga jau susidomėjo mažieji dailininkai, o inkilą įkelsime į medį augantį lopšelio-darželio kieme. 

Priešmokyklinio ugdymo pedagogė Ilona Vrubliauskienė

Regioninis ikimokyklinių įstaigų festivalis „Iš dainelių iš dainų vainiką Lietuvai pinu“
2019-02-28
Vasario 28 d. Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešojoje bibliotekoje vyko Šiaulių miesto ir regiono ikimokyklinio ugdymo įstaigų liaudies dainų festivalis „Iš dainelių iš dainų vainiką Lietuvai pinu“. Renginį organizavo Šiaulių lopšelis-darželis „Žirniukas“, Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešoji biblioteka. Vainiką iš dainelių Lietuvai pynė net 142 vaikai iš 18 ugdymo įstaigų. 
Festivalyje dalyvavo lopšelio-darželio etnografinis ansamblis ,,Pliauškutis“ (vadovė Rasa Zelbienė).
Po festivalio mažieji dainininkai pramogavo Šiaulių miesto parke.
    
  
UGDOMOJI VEIKLA „MANO AUGINTINIS“
2019 02 27
,,Nykštukų“ grupės vaikų veikloje apie augintinius dalyvavo Gustės Krakytės mama, kuri iš namų atsinešė papūgėles ir papasakojo darželinukams apie jas: kur gyvena, kuo minta, kokie įpročiai ir pomėgiai, kaip šeimos nariai jas prižiūri ir rūpinasi.
Vaikai paukštelius stebėjo ir pasakojo, kaip jie atrodo, kaip elgiasi, klausėsi jų balsų ir bandė pamėgdžioti.
Savo patirtį, emocijas darželinukai išreiškė per meninę veiklą. Jie papūgėles piešė, lipdė,  lankstė, klijavo iš popieriaus skiaučių. Kiekvienas darbelis savitas, spalvingas, kūrybiškas.
Ši patirtis vaikams buvo naudinga – jie atidžiai klausėsi ir klausinėjo Gustės mamos, reiškė teigiamas emocijas, bendravo vieni su kitais, praplėtė pažintinius gebėjimus.
    
Auklėtoja Sniegutė Mickuvienė

„LIETUVOS MAŽŲJŲ ŽAIDYNĖS – 2019“
2019-02-26
Vasario 26 d. lopšelyje – darželyje vyko respublikinio projekto „Lietuvos mažųjų žaidynės – 2019“ I etapas. Šio projekto organizatoriai –  Lietuvos tautinis olimpinis komitetas ir respublikinė ikimokyklinio ugdymo įstaigų kūno kultūros pedagogų asociacija. Vaikai dalyvavo specialiose, draugyste ir kilniu elgesiu paremtose estafetėse, kurių metu susipažino su sportine veikla ir olimpinėmis vertybėmis, mokėsi bendradarbiauti, ugdėsi  pozityvų požiūrį į sveiką gyvenseną.
   
 
Auklėtoja Regina Savickienė

PRIEŠMOKYKLINUKŲ IŠVYKA Į MEŠKUIČIŲ GIMNAZIJĄ
2019-01-30
Priešmokyklinio ugdymo grupės „Smalsučiai“ vaikai lankėsi Meškuičių gimnazijoje: bendravo ir bendradarbiavo su pradinių klasių mokytoja D. Šimulioniene ir ketvirtokais. 
Priešmokyklinukai  tapo „mokiniais“. Jie sėdėjo už mokyklinio suolo, atliko mokytojos pateiktą užduotėlę su raidelėmis, atsakė į jos klausimus, sportavo ir šoko aktų salėje. Darželinukai kartu su vyresniaisiais draugais pasidarė paukštelius ir jais apsikeitė. Smalsučiai savo paukštelius padovanojo ketvirtokams, ketvirtokai – Smalsučiams.  Priešmokyklinukai susipažino su mokyklos aplinka: sporto sale, biblioteka ir skaitykla, valgykla.
Vaikų mintys po išvykos į gimnaziją: „Mokykloje labai patiko. Susiradome draugų. Žaidėme su ketvirtokais. Susipažinome su mokytoja. Įdomu. Labai didelė sporto salė. Bibliotekoje daug knygų.“
Bendradarbiaujant su gimnazija siekiame sudaryti prielaidas sėkmingam vaikų ugdymuisi mokykloje bei palengvinti jų adaptaciją. Džiaugiamės, kad vaikai domisi mokykla ir nori ją lankyti.Priešmokyklinio ugdymo pedagogė Ilona Vrubliauskienė

PILIETINĖ INICIATYVA ,,ATMINTIS GYVA, NES LIUDIJA“
2019-01-11

AŠ IR TU –  PASKAITYKIME KARTU
2019-01-18

Sausio 14 – 18 d. ,,Nykštukų“ grupėje organizuota ugdomoji veikla tema ,,Aš ir tu – paskaitykime kartu“. Savaitės pradžioje vaikai domėjosi kaip gimsta knygos, vėliau patys jas kūrė. Darželinukams knygas skaitė:  lopšelio – darželio direktorė S. Užkuraitienė ir logopedė R. Perminienė, Meškuičių parapijos klebonas V. Ripinskis, Meškuičių gimnazijos bibliotekininkė K. Dagienė ir skaityklos darbuotoja, Ulos mamytė S. Valčikienė, Gretos mamytė G. Dargužienė, Meškuičių miestelio bibliotekininkė V. Briedienė, Meškuičių seniūnijos socialinė darbuotoja L. Maižiuvienė bei kiškis (auklėtojos  padėjėja E. Daugėlienė). Vaikai susidomėję ir susikaupę klausėsi svečių skaitomų knygelių, noriai atliko jų paruoštas užduotėles. Daug teigiamų emocijų patyrė klausydami skaitomos knygelės apie Kakę Makę bei žaisdami  tamsoje.  Vaikai nustebo lauke sutikę kiškį, kuris jiems paskaitė savo knygą. 
Knygų skaitymas yra vienas prasmingiausių  būdų, padedančių vaikams išmokti ir atrasti naujų dalykų, susipažinti su įvairiais žmonėmis, skatinančių tobulėti ir mąstyti. Norint, kad vaikai pamėgtų knygas, labai svarbu draugystę su jomis pradėti nuo pat ankstyvos vaikystės. 
   
   
Auklėtoja Regina Savickienė

EGLUTĖS ĮŽIEBIMO VAKARAS
2018-12-13
Pasiruošimas prasidėjo iš ryto: auklėtojos vaikams pranešė, kad lopšelio-darželio kieme  rasta Nykštuko kepurė ir darželinukams skirta užduotis – parašyti laiškus Kalėdų Seneliui. Visi vaikai rašė, piešė laiškus Kalėdų Seneliui, o vakare, susirinkę prie eglutės, juos sumetė į Nykštuko pašto dėžutę. Vaikų laiškai iškeliavo pas Kalėdų Senelį.
Netrukus pasirodė du Nykštukai. Jie ieškojo vienos pamestos kepurės ir apsidžiaugė ją suradę pas darželinukus.
Susipažinę ir pašokę Nykštukai, vaikai ir tėveliai ištarė burtažodį ir įžiebė šventinę eglutę. Visi džiaugėsi ir šoko aplink švytinčią žaliaskarę. 
 

Priešmokyklinio ugdymo pedagogė Ilona Vrubliauskienė

ADVENTO VAKARAS
2018-12-12

Nuplėšė vėjas paskutinį lapą
Žemę sustingdė gruodas.
Adventas. Tai laukimo, paslaptingumo metas!
Tai vilties metas!
Metas susikaupti, pasiruošti, pamąstyti…

„Kačiukų“ ir „Smalsučių“ grupių vaikų Advento vakaras prasidėjo direktorei uždegus adventinio vainiko žvakutes, skleidžiančias ne tik šilumą, jaukumą, bet ir simbolizuojančias laukimą, ramybę, susikaupimą.
Visiems susirinkusiems darželinukai  suvaidino pasaką „Dvi karalystės“. Kiekvieno širdelėje yra šviesos karalystė. Šviesos šalies Valdovė myli savo šalies gyventojus – gerus jausmus: Džiaugsmą, Pagarbą, Meilę ir daug visokių gerų jausmų. Tačiau šviesos karalystės vartai yra užverti. O Tamsos karalystės vartai – visada atviri. Čia gyvena: Baimė, Pyktis, Pavydas, Melas… Per Adventą reikia atleisti. Šviesos šalies Valdovė atvėrė karalystės vartus ir pasiūlė pereiti gerumo sniego takeliu, kad baltas sniegas tirpdamas nuplautų visus juodumo pėdsakus.
Vaikai ir jų tėveliai, seneliai ant baltų snaigių parašė linkėjimą, gražų žodį kitiems ir papuošė „Gerumo medį“.
Susikibę visi už rankų eikime į gražiausią metų šventę – Kalėdas.
   
Priešmokyklinio ugdymo pedagogė Ilona Vrubliauskienė

PPRIEŠMOKYKLINUKAI GAMINA SNAIGES
2018-12-07
  ,,Smalsčių“ grupės vaikai labai laukia žiemos švenčių – Kalėdų. Laukdami puošia savo grupę. Evijos mama Ligita Karalienė padovanojo ,,Smalsučiams“ savo pačios sukurtą puokštę ir pasiūlė papuošti grupėje kabančias šakas. Ji mokė priešmokyklinukus daryti snaiges. Mama Ligita paaiškino, kad snaigės pagrindą reikia gerai ištepti klijais. Vaikai jį tepė bendradarbiaudami vienas su kitu – po du, po tris. Vėliau buvo smagiausias etapas – išteptą snaigę paskandinti į pilną maišą „sniego“. Buvo daug džiugių emocijų. Darbas vyko sparčiai, nuoširdžiai ir drąsiai bendraujant, bendradarbiaujant su Evijos mama.  Snaigių priešmokyklinukai pagamino daug. Grupė papuošta. Laukiame Kalėdų.


 
Priešmokyklinio ugdymo pedagogė Ilona Vrubliauskienė

PRIEŠMOKYKLINUKAI MOKĖSI KURTI ATVIRUKUS
2018-12-05
Šiandien ,,Smalsučių“ grupėje lankėsi Dovydo mamytė Alina Janevičienė. Ji padovanojo priešmokyklinukams Advento vainiką, uždegė pirmąją žvakutę ir pakvietė visus kartu pabūti, pasidaryti šventinius, žiemiškus atvirukus. Vaikai, pamokyti mamytės Alinos, patys kūrė įvairiausius atvirukus. Smagiai dirbant laikas praėjo nepastebimai. Susitikimas buvo įdomus ir prasmingas. Vaikai džiaugėsi pačių sukurtais atvirukais, kuriais pradžiugins savo mamytes, tėvelius… 
Labai svarbu Kalėdų šventės laukti prasmingai. Advento laikotarpiu tamsias, niūrias dienas norisi pripildyti dėmesiu kitiems, dalytis prasmingu laukimu, pabūti drauge su artimaisiais. Kad vaikai pajustų ir suprastų advento prasmę, pasakojame apie keturias laukimo savaites, bendraujame, mokomės draugauti, atleisti, padėti vieni kitiems.
     
 
Priešmokyklinio ugdymo pedagogė Ilona Vrubliauskienė

PROJEKTAS ,,VANDUO – GERAS DRAUGAS“
2018-12-03
Lopšelyje-darželyje  visus 2018 m. vykdomas Šiaulių rajono savivaldybės kūno kultūros ir sporto finansuojamas projektas „Vanduo – geras draugas“. Viena pagrindinių projekto veiklų – mokymasis plaukti. 
Plaukimo pamokas, kurias veda profesionalus plaukimo treneris, priešmokyklinukai lanko  Šiaulių plaukimo mokyklos „Delfinas“ baseine.
Vaikų mintys po plaukimo pamokų: buvo labai smagu plaukioti, vaikščioti plaukimo takeliu, nardyti, pūsti burbulus „burbuliuoti“, atlikti trenerio rodytus pratimus.

RESPUBLIKINIS SVEIKATĄ STIPRINANČIŲ MOKYKLŲ POZITYVIOS PSICHOSOCIALINĖS APLINKOS PROJEKTAS „PASIDALINKIME DRAUGYSTE“
2018-11-29

,,Kačiukų“ ir ,,Smalsučių“ grupių vaikai dalyvavo respublikiniame sveikatą stiprinančių mokyklų pozityvios psichosocialinės aplinkos projekte ,,Pasidalinkime draugyste“, kurį inicijavo Kauno lopšelis-darželis ,,Čiauškutis“. Lapkričio 29 d. organizuotoje veikloje ,,Draugystės ratelis“ vaikai su auklėtojomis skaitė ir aptarė knygelę ,,Kodėl mes mylime draugus“, žiūrėjo skaidres apie draugystę, žaidė, šoko ir dainavo, draugus pradžiugino savo pagamintomis dovanėlėmis ,,Draugystės apyranke“ ir ,,Draugystės saulute“.

DARŽELYJE – SFERINIS KINAS
2018-11-23
Lapkričio 23-oji prasidėjo neįprastai. Iš pačio ryto vaikai su auklėtojomis skubėjo į aktų salę. Čia jie  dalyvavo pramoginėje – pažintinėje programoje „Sferinis kinas“.  ,,Sferinis kinas“ – tai nepaprasti pojūčiai, unikalūs ir dar neregėti vaizdai 360º kampu! Daugeliui vaikų buvo siurprizas tokiomis sąlygomis žiūrėti filmą. Visi lindo į didelę palapinę ir žiūrėjo filmukus apie gyvūnus. Darželinukai ne tik sužinojo įdomių dalykų, bet ir patyrė daug teigiamų emocijų. 

IŠ DARŽELINUKŲ IRGI GALIMA PASIMOKYTI! 
2018-11-23
Nuo 2018-11-19 iki 2018-11-23 lopšelio-darželio ugdytiniai dalyvavo projektinėje savaitėje, skirtoje suaugusiųjų mokymuisi „Nors aš mažas, bet gudrus, galiu mokyti visus“. Šį projektą inicijavo Šiaulių rajono švietimo pagalbos tarnyba.
Per savaitę 4 grupių vaikai mokė savo tėvelius pasigaminti eglutes iš įvairių medžiagų – popieriaus, servetėlių, saldainių popieriukų ir t.t. Visi sukūrė bendrą kūrybinį darbą ,,Mūsų eglutės – spindinčios gražutės“.
     

,,Nykštukų“ grupės vaikai mokė gimnazijos IVG klasės mokinius žaisti su šviesos stalu. Vėliau surengė jiems egzaminą, kurį abiturientai sėkmingai išlaikė ant šviesos stalo iš smėlio ir grūdų sukurdami įvairių gyvūnų paveikslus. Lopšelio-darželio mažųjų futbolistų komanda mokė dvyliktokus atlikti įvairius pratimus ir žaisti futboliuką. Surengtos draugiškos futboliuko varžybos 3 prieš 3.
  

,,Smalsučių“ grupės vaikai mokė suaugusiuosius (mamas ir senjorų klubo ,,Pasagėlė“ nares), kaip atlikti akių mankštos pratimus. Vėliau mokė viešnias atlikti apšilimą  ir  žaisti futboliuką. ,,Smalsučių“ grupės vaikai taip pat vaišino vaistažolių arbata, paaiškino, kuo ji yra naudinga organizmui, įteikė savo sukurtus lankstinukus apie vaistažoles ir arbatą.  ,,Pelėdžiukų“ grupės vaikai mokė dainų, šokių ir ratelių.
   

Visos projekto veiklos suteikė teigiamų emocijų, ugdė bendradarbiavimo, kūrybiškumo, tolerancijos  įgūdžius. Lopšelio-darželio bendruomenė vykdydama veiklas bendradarbiavo su socialiniais partneriais. 

TOLERANCIJOS DIENA
2018-11-16
Tarptautinė komisija inicijavo lapkričio 16-osios – Tarptautinės tolerancijos dienos paminėjimą Lietuvoje. Prie iniciatyvos prisijungė ir priešmokyklinio ugdymo grupės „Smalsučiai“ vaikai. Šių metų TOLERANCIJOS dienos simbolis – RAKTAS. Raktas – puikiai tinka atrakinti žmonių mintims, širdžiai, jausmams ir įsileisti į savo minčių ir širdies labirintą šalia esantį – kitokį žmogų ne tik savo išvaizda, bet ir kitokių pažiūrų.
Kartais reikia turėti simbolinį raktą, kuriuo galime atrakinti žmogaus vidinį pasaulį ir padėti atsiskleisti pakantumui, draugiškumui, pagarbai.
Veiklos metu vaikai kartu analizavo kasdienines situacijas iš grupės gyvenimo, išsiaiškino žodžio TOLERANCIJA reikšmę.
Grupėje lankėsi Meškuičių gimnazijos I gimnazinės klasės mokiniai.
    
   

PROJEKTAS „RINK, RŪŠIUOK – GAMTĄ TAUSOK“
218-10-31
Lopšelis-darželis vykdo laimėtą aplinkosauginį projektą  „Rink, rūšiuok – gamtą tausok!“.  Vaikai dalyvavo įvairiose veiklose: išvykoje į Meškuičių miestelį, kur apžiūrėjo, ar miestelio aplinka neužteršta šiukšlėmis,   rytmetyje ,,Gyvenkime švariau“ diskutavo, kaip galima sutvarkyti užterštas vietas (surinkti šiukšles, nugrėbti lapus, nušluoti takelius ir kt.),  vaikus grupėse aplankė spalvoti konteineriukai,  darželinukai praktiškai atliko atliekų rūšiavimo užduotis.
Priešmokyklinukai vyko į edukacines programas botanikos sode, gamtos muziejuje. Jie apžiūrėjo sėklų pavyzdžius, išgirdo apie jų plitimą aplinkoje, tyrinėjo sėklas stereomikroskopu, sėjo jas. Gamtos muziejuje vaikai apžiūrėjo gyvosios gamtos eksponatus: vabzdžius, paukščius, jūros žvaigždes ir ežius, žuvis, varliagyvius, roplius, vėžiagyvius, voragyvius, įvairius žinduolius. Vaikai pamatė vabzdžių bei paukščių gyvenamuosius būstus— lizdus ir inkilus. Edukacijų metu priešmokyklinukai praplėtė žinias apie mus supančią gyvūniją ir jos įvairovę.
Kiekvienai grupei įteiktos naujos, patogios atliekų rūšiavimo dėžės Eco Bin.

DARŽELINUKŲ RUDENS GĖRYBIŲ TURGUS
2018-10-18
Ei, klausykitės visi!
Kai išgirsit smagią dainą,
Tuoj visi į turgų einat!
Ir ratuotus, ir pėsčius
Kviečiam apsipirkti pas mus.

Taip spalio 18 d. lopšelio-darželio ugdytiniai kvietė į rudeninį turgų, kuris šurmuliavo etnografiniame kiemelyje. Jame lopšelio grupės ,,Kačiukai“ ugdytiniai  siūlė įsigyti kvapniausių vaistažolių, sudėtų į savos gamybos dekoruotus maišelius, ,,Pelėdžiukai“ ragino pirkti pačių virtą gardžią obuolienę, akį traukė gausiais skanėstais – įvairiausiais  kepiniais, obuolių pyragu nukrautas ,,Smalsučių“ prekystalis, o ,,Nykštukų“ grupės vaikučiai kvietė paskanauti gardžiai kvepiančio rudeninio troškinio.
Prekyba sekėsi puikiai.  Prekeiviai patenkinti uždarbiu, o pirkėjai – kokybiškomis prekėmis.
    

   

ŠILTNAMIO ATIDARYMO ŠVENTĖ
2018-09-26
Lopšelis-darželis 2018 m. pavasarį dalyvavo Lietuvos Respublikos žemės ūkio rūmų (ŽŪR) inicijuotame projekte – konkurse „Auginu Lietuvai!“, kurio tikslas – skatinti vaikus domėtis žemės ūkiu. Lopšelio-darželio nuotrauka, kurioje vaikai prižiūri „Ožio“ daržą, sulaukė daugiausiai simpatijų (patiktų) ŽŪR Facebook paskyroje iš visų rajono dalyvavusių įstaigų, tad jau vasaros pradžioje lopšelio- darželio „Ožio“ darže buvo pastatytas laimėtas šiltnamis.
Darželinukai su auklėtojomis sodino, laistė, prižiūrėjo, o vėliau ir ragavo savo užaugintus agurkus, pomidorus, paprikas.
Rugsėjo 26 d. lopšelyje-darželyje vyko šiltnamio atidarymo šventė, kurioje dalyvavo LR ŽŪR, Agrokoncerno, Meškuičių seniūnijos atstovai, Meškuičių parapijos kunigas. Iškilmingai buvo perkirptas kaspinas, pasidžiaugta gausiu derliumi.
Po atidarymo ceremonijos,  svečiai ir vaikai vaišinosi iš šiltnamyje užaugintų daržovių pagamintu troškiniu.


  

Agnė Alejūnė

FUTBOLIUKAS 
2018-09-25

Rugsėjo 23-30 d. visoje Europoje švenčiama masinio futbolo savaitė (Grassroots week), skirta propaguoti futbolą. Lietuvos futbolo federacija (LFF) daug dėmesio skiria ikimokyklinukų masiniam futbolui –vaikams pritaikytam inventoriui,  pedagogų mokymams.
Meškuičių lopšelio-darželio bendruomenė atsiliepė į  respublikinės ikimokyklinio ugdymo kūno kultūros pedagogų asociacijos (RIUKKPA) ir Lietuvos futbolo federacijos (LFF) iniciatyvą žaisti futbolą. Jau antrus metus dalyvaujame ,,Futboliuko“ projekte. Šiais metais pateikę projekto paraišką  „Užaugink Ronaldo Lietuvai“, laimėjome 6 ,,Hummel “ kamuolius.
Rugsėjo 21 d. ir 25 d. vyko ,,Futboliuko“ atidarymas,  po linksmos mankštelės vaikai žaidė įvairius judriuosius žaidimus su futbolo elementais, demonstravo išmoktus kamuolio valdymo elementus, vėliau žaidė futboliuką.
Mažieji azartiškai įsitraukė į žaidimą, negailėdami jėgų varžėsi tarpusavyje, taikliai smūgiavo į vartus. Vyko emocingos rungtynės, komandos stengėsi įmušti kuo daugiau įvarčių.  Visos komandos buvo stiprios, laimėtojais tapo visos darželio grupės.
    

     

LIETUVOS MAŽŲJŲ ŽAIDYNĖS. 20 METRŲ BĖGIMO IŠŠŪKIS.
2018-09-21
Darželinukai priėmė Lietuvos tautinio olimpinio komiteto ir Respublikinės ikimokyklinio ugdymo kūno kultūros pedagogų asociacijos iššūkį ir bėgo 20 metrų.
  

AKCIJA ,,RIEDA RATAI RATELIUKAI“
2018-09-18
Minėdami tarptautinę dieną be automobilio  prisijungėme prie Respublikinės ikimokyklinių įstaigų kūno kultūros pedagogų asociacijos (RIUKKPA) akcijos „Rieda ratai rateliukai 2018“.
   

EUROPOS JUDUMO SAVAITĖ
2018-09-17
Europos judumo savaitė-didžiausia tvaraus judėjimo kampanija pasaulyje. Jos renginiai kasmet vyksta rugsėjo 16-22 dienomis. Prie šios iniciatyvos prisijungė lopšelio-darželio bendruomenė.
Dviratukų diena.

Judriųjų žaidimų diena.

Žygis į Šiaulių r. Meškuičių gimnazijos stadioną.

Futboliuko diena.

    

PROJEKTAS ,,AUGINU LIETUVAI“
2018-05-24
Meškuičių lopšelis-darželis dalyvavo Žemės ūkio rūmų inicijuotame projekte „Auginu Lietuvai!“, skirtame Lietuvos šimtmečiui paminėti, ir laimėjo šiltnamį. Projekto tikslas – skatinti vaikų ir jaunimo domėjimąsi žemės ūkiu, verslo ir karjeros galimybėmis bei įvairiomis ūkininkavimo alternatyvomis, skatinti užimtumą bei stiprinti motyvaciją. Šiam tikslui pasiekti reikšmingu tampa realių pavyzdžių pateikimas, kaip galima sėkmingai sukurti verslą žemės ūkyje, kodėl yra patrauklu gyventi ir dirbti kaime tarp savo bendruomenės narių ir kaip gali maloniai džiuginti pasiekti darbo rezultatai.
Šiandien darželinukai šiltnamyje pasodino savo daigintus ir dovanotus augalus: agurkus, paprikas, kopūstus, arbūzus, pomidorus. Rūpinsimės daigeliais ir lauksime derliaus.
   

    

ŠVENTĖ ,,DARŽELI, LIK SVEIKAS“
2018-05-23

   

 

Gegužės 23 d. su lopšeliu-darželiu atsisveikino 15 priešmokyklinukų. Į mokyklą juos palydėjo tėveliai, broliukai ir sesutės, seneliai, lopšelio-darželio darbuotojai. Šventiškai papuoštoje salėje skambėjo dainos,  sukosi šokių rateliai, aidėjo juokas… 
Priešmokyklinukams įteikti diplomai, atminimo dovanėlės ir ,,mažųjų profesorių“ nominacijos.
Būsimuosius pirmokus pasveikino ,,Kačiukų“, ,,Pelėdžiukų“ ir ,,Nykštukų“ grupių vaikai, pradinių klasių mokytoja iš Meškuičių gimnazijos. 
Šventės dalyviai lopšelio-darželio kieme pasodino medelį.

PROJEKTAS ,,VANDUO – GERAS DRAUGAS“
2018-05-17
Lopšelis-darželis dalyvavo Šiaulių rajono savivaldybės kūno kultūros ir sporto projektų rėmimo konkurse ir gavo finansavimą projektui ,,Vanduo – geriausias draugas“. Gegužės 17 d. 11 priešmokyklinukų ir 4 ikimokyklinukai lankėsi Šiaulių plaukimo mokyklos ,,Delfinas“ baseine ir ugdėsi plaukimo įgūdžius, mokėsi saugiai elgtis vandenyje ir prie jo. Tai trečioji, paskutinė šiame ketvirtyje, plaukimo pamokėlė. 
   

   

                 
Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Reda Skėrytė

ŠIAULIŲ RAJONO MOKYKLŲ, TEIKIANČIŲ IKIMOKYKLINĮ IR PRIEŠMOKYKLINĮ UGDYMĄ, UGDYTINIŲ SPORTO ŠVENTĖ ,,JUDĖJIMO DŽIAUGSMAS“
2018-05-15

Gegužės 15 d. ,,Smalsučių“ grupės ugdytiniai vyko į Kurtuvėnų regioninį parką, kur sudalyvavo sporto šventėje ,,Judėjimo džiaugsmas“. Jie ištvermingai sportavo ir žaidė įvairius dvaro žaidimus: ,,sodino“ svogūnus, ,,jodinėjo“, ,,žvejojo“…  Vaikai patyrė daug teigiamų emocijų, naujų įspūdžių. Jie džiaugėsi saldžiomis dovanėlėmis ir parsivežė į Meškuičių lopšelį-darželį ne tik padėkos raštą, bet ir Olimpinę vėliavą. Tai reiškia, kad kitais metais ši šventė vyks mūsų  lopšelyje-darželyje.

  

 

   
Priešmokyklinio ugdymo pedagogė Reda Skėrytė

MES RŪŠIUOJAM
2018-05-10
,,Žaliasis taškas“ dovanojo darželinukams atliekų rūšiavimo dėžutes ir spalvotus maišus. Su ,,Žaliojo taško“ dėžutėmis rūšiuoti lengva, malonu ir labai patogu! 

Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Reda Skėrytė

ŠEIMŲ SPORTO ŠVENTĖ
2018-05-10
   

     

Gegužės 10 dieną lopšelyje-darželyje vyko tradicinės šeimų sporto šventė ,,Su mama ir tėveliu man sportuot labai smagu!“. Šventėje dalyvavo Valstybės sienos apsaugos tarnybos pakrančių apsaugos rinktinės Šiaulių užkardos pareigūnai ir jų  dresuoti  šunys. 
Darželinukai pasimankštino šokdami futbolininkų šokį. Vaikų ir tėvelių komandos atliko įvairiausias linksmas rungtis – žaidė kibirų krepšinį, mėtė kempinėles per tinklą, nešiojo maišuose savo vaikus, slidinėjo, žaidė ,,Didžiojo kamuolio“ futbolą. Kiekvienai rungčiai vadovavo teisėjai – Evaldas Alejūnas, Saulius Vaitiekus.
Renginio pabaigoje direktorė Sigita Užkuraitienė ir teisėjai apdovanojo visus medaliais.  
Lauktas šventės pabaigos akcentas buvo pasienietiškos žirnių košės ir vaisinės arbatos skanavimas.
Renginys suteikė daug teigiamų emocijų, galimybę pajusti komandinę dvasią, padėjo labiau susidraugauti grupių tėveliams ir vaikučiams. 

MAMYČIŲ DIENA MEŠKUIČIŲ KULTŪROS NAMUOSE
2018-05-04
Gegužės 4 dieną  Meškuičių kultūros namuose vyko koncertas, skirtas Motinos dienai paminėti. Jame dainavo ir šoko lopšelio-darželio vaikučiai: solistės Kamilė Gedžiūtė ir Andrėja Abelkytė, šokų grupė ,,Smalsučiai”, folklorinis ansamblis ,,Pliauškutis”.
   
Meninio ugdymo mokytoja Rasa Zelbienė

MAMYČIŲ DIENA DARŽELYJE
2018-05-04
Vaikučiai pakvietė savo mamytes į MAMYČIŲ šventę. Darželinukai joms suvaidino spektakliuką ,,Kaip šuniukas mamytės ieškojo“ ir įteikė dovanėles, kurias patys ruošė su didžiausia meile ir kruopštumu.
    
   

PROJEKTAS ,,VANDUO – GERAS DRAUGAS“
2018-05-10
Lopšelis-darželis dalyvavo Šiaulių rajono savivaldybės kūno kultūros ir sporto projektų rėmimo konkurse ir gavo finansavimą projektui ,,Vanduo – geriausias draugas“. Gegužės 10 d. 15 priešmokyklinukų lankėsi Šiaulių plaukimo mokyklos ,,Delfinas“ baseine ir ugdėsi plaukimo įgūdžius, mokėsi saugiai elgtis vandenyje ir prie jo.
   
Priešmokyklinio ugdymo pedagogė Ilona Vrubliauskienė

DAINOS FESTIVALIS ,,ANT VAIVORYKŠTĖS SPARNŲ“
2018-05-10
Ginkūnų dvaro salėje vyko mažosios dainos festivalis „ Ant vaivorykštės sparnų”. Jame dainavo lopšelio-darželio solistė Kamilė Gedžiūtė. Už gražias daineles ji buvo apdovanota organizatorių padėka ir saldžiais prizais.
   
Meninio ugdymo mokytoja Rasa Zelbienė

AUGALIUKŲ SĖJA SU KAMILĖS MAMA
2018-03-29
„Nykštukų“ grupės vaikučių edukacinėje veikoje dalyvavo Kamilės mamytė. Ji pasakojo darželinukams apie augalų sėklas, jų skirtumus ir panašumus. Pirmas darbas – gerai paruošti žemę, kurią vaikai susipylė į savo indelius. Po to pasėjo kviečių grūdelius. Šis darbas atliktas su dainele ,,Mes sėjame, sėjame kvietelius ir užpilam juoda žemele, jie miega tamsiam patale…“. Paliejus žemę prasidėjo laukimas. Iš mažo grūdelio išaugs naujas daigas. Kiekvienas vaikas turės galimybę tai pats pamatyti,  išgyventi. „Nykštukai“ kasdien smalsaus, ar jau išdygo daigeliai, ar paaugo, kiek paaugo. 
Auklėtoja Regina Savickienė
   

  

„SMALSUČIUS“ DARBELIŲ MOKO MAMYTĖS
2018-03-28

Priešmokyklinukų veiklose dalyvavo Andrėjos ir Austėjos mamytės. Andrėjos mama – Inga pamokė  pasigaminti nuotaikingus, neįprastus, spalvingus Velykinius kiškučius. 
   

Austėjos mama – Lina edukacinės veiklos metu pasakojo apie vilną, mokė vaikus ją velti. Visi drauge pasidarė muilą – plaušinę. 

Vaikai noriai įsitraukė į mamyčių organizuotas veiklas. Jie aktyviai veikė, smalsavo ir džiaugėsi rezultatais, savo sukurtais darbeliais.
Priešmokyklinio ugdymo pedagogė Ilona Vrubliauskienė

 TEATRO DIENA MEŠKUIČIŲ LOPŠELYJE-DARŽELYJE
2018-03-27
Lopšelyje-darželyje svečiavosi aktoriai iš Šiaulių r. Kairių lopšelio-darželio ,,Spindulėlis“. Jie parodė pasaką ,,Kaip šuo draugų ieškojo“. Vaikai žiūrėjo spektakliuką labai susikaupę, po to išrinko labiau patikusius aktorius, kuriuos apdovanojome atminimo dovanėlėmis. Vėliau visi kartu linksminomės. P
uiki ta teatro diena.
   

  

TEATRO DIENA KAIRIŲ LOPŠELYJE-DARŽELYJE „SPINDULĖLIS“
2018-03-26

Bendradarbiaudami su Šiaulių r. Kairių lopšeliu-darželiu „Spindulėlis“ šiandien pradėjome teatro dienai skirtus renginius. Su priešmokyklinės ugdymo grupės „Smalsučiai“ mažaisiais aktoriais aplankėme Kairių lopšelį-darželį „Spindulėlis“ ir ten vaidinome pasakaitę „Nykštukės Barborytės pyragas“. Sulaukėme gausių aplodismentų, didžiulio dėmesio: aktoriams buvo patiestas raudonas kilimas, vedančiosios pelės kiekvieną pristatė ir apdovanojo. 
Kadangi šiemet Šiaulių r. Kairių lopšelis-darželis „Spindulėlis“ mini savo 40-ąjį jubiliejų, vaikai nuvežė palinkėjimus nuo „Meškiukų“ „Spinduliukams“.
Grįždami vaikai sakė, kad viskas labai patiko.
Rytoj tęsime teatro dienos renginius- svečių laukiame mes.
Direktorė Sigita Užkuraitienė

   

   

SAVAITĖ BE PATYČIŲ
2018-03-23
VŠĮ „Vaikų linija“ kovo 19-23 dienomis organizavo akciją „Savaitė be patyčių“, prie kurios prisijungė lopšelio-darželio vaikučiai bei mokytojai.
Pirmadienį grupėse lankėsi du draugai – Mildutė ir Tadas. Su draugais į grupes ,,atskrido“ ir maža zirzianti musė, kuri visus stebėjo – kas čia vyksta, ką veikia vaikai, ką daro suaugusieji.  Ši musė pasiliko pas vaikus pasisvečiuoti visą savaitę ir toliau stebėti jų elgesį.
Kartu su auklėtojomis vaikai svarstė, kas yra draugas, o kas – geriausias draugas, kuo skiriasi draugas ir geriausias draugas, ar visi žmonės turi draugų, kas juos jungia. Darželinukai diskutavo, kas svarbu draugiškiems santykiams palaikyti. Meninės veiklos metu vaikai iš popieriaus lankstė rėmelius ir į juos įdėjo nupieštą savo draugą ar jo portretą. Vėliau salėje surengė piešinių parodą ,,Draugystės ratelis“.
Antradienį vaikai fotografavosi su grupių draugais, kalbėjosi apie draugus, mokėsi pasakyti jiems, ką nors gražaus ir gero. Darželinukai darė atvirukus „Apkabinu tave“, kuriuos penktadienį renginio metu padovanojo savo draugams.
Trečiadienio veiklos tema,, Kurią pusę pasirinksi tu?“. Mildutė ir Tadas  pakvietė vaikus į salę pažiūrėti animacinį filmuką ,,Gaidys ir spalvos“. Po to visi kalbėjosi apie pasakos veikėjus, jų poelgius, patyčias, draugystę ir įvairiomis spalvomis nuspalvino gaidelį, kad iš jo niekas nesityčiotų.
Ketvirtadienį vaikai žiūrinėjo paveikslėlius, piešinius ir pasakė, ką jie vaizduoja: tinkamą ar netinkamą elgesį. Pakomentavo vaikų poelgius, patarė, kaip elgtis. Auklėtojos skatino mąstyti logiškai, suvokti veiksmo ir pasekmės ryšį, apibūdinti jį, daryti išvadas, kaip elgtis dera. Darželinukai diskutavo, ką daryti, jeigu:
–  matai besikumščiuojančius vaikus;
–  matai, kaip keli vaikai šaiposi iš tavo draugo;
–  nori pažaisti su kito vaiko žaislais;
–  nori pasivažinėti draugo dviratuku.
Grupėse vaikai prisiminė grupės elgesio taisykles, jas aptarė, svarstė, kas būtų, jeigu visi elgtųsi kaip panorėję – nemandagiai, nekultūringai, be taisyklių.
Penktadienį Mildutė ir Tadas laukė visų ,,Draugų šventėje“. Renginio metu vaikai žaidė žaidimus, vaidino vieni kitiems pasakas, deklamavo eilėraštukus ir apsikeitė atvirukais ,,Apkabinu tave“.
Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Reda Skėrytė
   

   

    

RESPUBLIKINIS VAIKŲ PIEŠINIŲ KONKURSAS ,,AŠ ČIA GYVENU“
2018-03-20
 
Viltė Alasauskaitė (3 m.). Šiaulių lopšelis-darželis ,,Varpelis“. Auklėtoja Nina Opulskienė.
 
Joris Kučys ir Adelė Dambrauskaitė (3m.). Panevėžio r. Pažagienių mokykla-darželis. Mokytoja Vilma Yčienė.
 
Noela Girė (3 m.). Šilutės r. Žemaičių Naumiesčio mokykla-darželis. Mokytoja Sonata Lidžiuvienė.
 
Marija Gudanytė (4 m.). Radviliškio lopšelis-darželis ,,Žvaigždutė“. Auklėtoja Laura Lauraitytė.
 
Saulė Barčaitė (5 m.). Raseinių lopšelis-darželis ,,Liepaitė“. Auklėtoja Irena Dambrauskienė.
 
Evelina Dilkaitė (5 m.). Šiaulių Petro Avižonio regos centras. Mokytoja Asta Žvigaitienė.

 
Austėja Zurlytė (6 m.). Telšių lopšelis-darželis ,,Žemaitukas“. Auklėtoja Zita Godiliauskienė.
 
Oskaras Dvarionas (6 m.). Lopšelis-darželis ,,Rūta“. Auklėtoja Nijolė Eidėjienė.
 
Gabija Milerytė (7 m.). Klaipėdos lopšelis-darželis ,,Versmė“. Auklėtoja Irena Juknienė.

TEMINĖ SAVAITĖ „ANT MANO DELNO GULI DUONELĖ…“
2018-02-13

Ankstyvojo amžiaus grupės „Kačiukai“ vaikai visą savaitę kalbėjo apie duonutę.  Pirmadienį jie žiūrėjo animacinį filmuką „Pyragėlis“, žaidė žaidimus „Du gaideliai“, „Kinku minku“, Katu katu“. Antradienį  –  kartu su auklėtoja sekė pasaką  „Ar jau galima valgyti?“, imitavo visus darbus, kuriuos reikia nudirbti, kol galime paskanauti gardžios duonutės. Trečiadienį –  patys minkė sūrią tešlą, formavo pailgus duonos kepaliukus. Ketvirtadienį – peiliukais pjaustė riestainį, batono ir baltos, juodos, grūdėtos duonos riekeles, ragavo ir išrinko gardžiausią duonos produktą. Penktadienį – lankėsi lopšelio-darželio etnografinėje seklyčioje, apžiūrėjo ten esančius daiktus, skirtus duonos kepimui ir patys pasidarė pusrytinių duonelių. Pačių iškeptos duonutės buvo labai gardžios ir priešpiečiams, ir pietų metu prie sriubos.
Auklėtoja Erika Dargužienė
    

   

PROTŲ MŪŠIS „SAVI TARP SAVŲ“
2018-02-10

Šiaulių r. Meškuičių gimnazijoje vyko protų mūšis ,,Savi tarp savų“, skirtas Sąjūdžio metams ir Lietuvos šimtmečiui paminėti. Renginyje dalyvavo lopšelio-darželio darbuotojų komanda. Visus susirinkusius pasveikino priešmokyklinės ugdymo grupės ,,Smalsučiai“ solistė Kamilė Gedžiūtė. Ji atliko dainą ,,Lietuvai 100 metų“.
 

PRIEŠMOKYKLINUKŲ IŠVYKA Į MEŠKUIČIŲ GIMNAZIJOS BIBLIOTEKĄ
2018-03-08

,,Mano knygelės dar plonos,
Mėlynos, žalios, raudonos.
Daug piešinėlių dailių,
Paukščių, žvėrelių, gėlių.“
Kovo 8 d. priešmokyklinukai lankėsi Meškuičių gimnazijos bibliotekoje ir bendravo su bibliotekininke Kristina Dagiene, skaityklos darbuotoja Sandra Valčikiene. Bibliotekininkė perskaitė knygą ,,Zuikis Puikis“, o vaikai atsakė į jos pateiktus klausimus apie pasakos veikėjus, jų poelgius, nuotykius. Priešmokyklinukai vartė knygas, žurnalus ir trumpai apibūdino, ką naujo pamatė, sužinojo. Jie tyrinėjo knygelių sandarą, surasdami, parodydami ir pavadindami knygos viršelį, puslapius, nugarėlę. Mažieji skaitytojai domėjosi, kas tai yra ir kuo skiriasi „biblioteka“, „knygynas“…
Išvykos į Meškuičių gimnazijos biblioteką metu priešmokyklinukai praplėtė savo žinias apie knygas, elgesį su jomis.
Priešmokyklinio ugdymo pedagogė Ilona Vrubliauskienė
    

FUTBOLIUKO ŠVENTĖ
2018-03-07

Lopšelis-darželis 2018 metais įsijungė į LFF ilgalaikį vaikų masinio futbolo vystymo projektą „Futboliukas. Sugrąžinkime vaikus į stadionus“. Į darželinukų gyvenimą visu greičiu įsiveržęs futbolas užkariavo jų širdis. Žaidimo taisyklės labai paprastos, pritaikytos vaikams, kad jiems būtų smagu žaisti. 
Kovo 7 dieną įstaigoje vyko „Futboliuko“ baigiamasis renginys, kuriame dalyvavo ne tik lopšelio-darželio bendruomenė,  bet ir svečias iš Lietuvos futbolo federacijos (LFF).
Meškiukas ir kiškis Hansas aktų salėje pasitiko ,,Kačiukų“ ,,Nykštukų“, ,,Pelėdžiukų“, ,,Smalsučių“ grupių futbolo komandas ir jų sirgalius. Čia visi susipažino, apžvelgė nuveiktus darbus. Kiškis Hansas pakvietė mažuosius futbolininkus žygiuoti į sporto salę, kur vyks futboliuko varžybos.
Sporto šventė prasidėjo futboliuko himno dainavimu. Svečius pasveikino ,,Smalsučių” grupės šokėjai. Po bendro apšilimo su kiškiu Hansu, vyko varžybos, kurių metu darželinukai demonstravo futbolo technikos gebėjimus. Varžyboms teisėjavo Meškuičių gimnazijos kūno kultūros mokytojas ekspertas P. Vaitkus.  Emocijos liejosi žaidžiant ir palaikant saviškius džiaugsmo ir nusivylimo šūksniais, aplodismentais, pačių vaikų gamintomis plazdančiomis vėliavėlėmis ir plakatais.
Visas aistras nuramino didžiulis Kiškio Hanso tortas ,,Futbolo aikštelė“, fejerverkai ir medaliai, kuriuos įteikė lopšelio-darželio direktorė S. Užkuraitienė, teisėjas P. Vaitkus. Vaikai, auklėtojos, įstaigos vadovai buvo apdovanoti projekto organizatorių, Lietuvos  futbolo federacijos masinio futbolo asociacijos  prizais: futbolo kamuoliais, lipdukais, futbolo sirgalio šaliku.
Lopšeliui-darželiui įteiktas sertifikatas, pažymintis, kad įstaiga sėkmingai dalyvavo Lietuvos futbolo federacijos ilgalaikės masinio futbolo užimtumo programos „Sugrąžinkime vaikus į stadionus“ projekte Futboliukas“. 
Auklėtoja, projekto koordinatorė Regina Savickienė
   
   

UGDOMOJI VEIKLA SU TĖVELIAIS ,,PASEK MAN PASAKĖLĘ“
2018-03-02

,,Nykštukų“ grupės vaikai ir auklėtojos vykdo projektą ,,Padedu augti vaikui“, kurio metu tėveliai, turintys įvairias specialybes, pomėgius, gebėjimus, kviečiami aktyviau dalyvauti grupės vaikų ugdomosiose veiklose, organizuoti jiems užsiėmimus.
Kovo 2 d. ,,Nykštukų“ grupės vaikų ugdomojoje veikloje dalyvavo Militos mama L. Burbaitė. Ji pakvietė vaikus į lopšelio-darželio seklyčią, kur skaitė pasakėlę apie auksaplaukę ir tris lokius, kartu žaidė linksmą žaidimą apie meškiukus, kūrė rankų darbo knygutes.
Veiklos su Militos mama metu vaikai ne tik patyrė daug teigiamų emocijų, bet ir ugdėsi įvairius gebėjimus.
Auklėtoja Sniegutė Mickuvienė

    

DARBUOTOJŲ IŠVYKA Į ,,ŠOKOLADO MUZIEJŲ“
2018-02-26
Lopšelio-darželio darbuotojai muziejuje susipažino su beveik keturių tūkstančių metų šokolado istorija, sužinojo, kaip šokoladą gamino majai ir actekai, kaip šokoladas ir jo vartojimo tradicijos keitėsi bėgant amžiams. Išgirdo pasakojimų apie pirmuosius Lietuvos šokolado fabrikus ir  ilgiausiai šalyje veikiantį saldainių fabriką „Rūta“.
Degustacijos metu visi ragavo aštraus actekų, kvapniojo baroko laikų šokolado gėrimo, šių dienų rūšinių šokoladų bei gardžių RŪTOS saldainių.
Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Reda Skėrytė
                                                                              

VASARIO 16 – ĄJĄ ŠVĘSK IŠRADINGAI
2018-02-15
Lopšelio-darželio grupių vaikai geltonai, žaliai ir raudonai spalvino stiklainius, į juos įdėjo žvakutes ir sudėliojo trispalvę širdelę Lietuvai, taip pat iš popierinių trispalvių gėlyčių sudėliojo užrašą. Degantys trispalviai žibintai vakare džiugino visą miestelio bendruomenę. Visa lopšelio- darželio bendruomenė šventė Lietuvos gimtadienį pasipuošę tautiniais kostiumais.
Direktorė Sigita Užkuraitienė
    
                                                                                                                   

ŠVENTĖ ,,MANO LIETUVA“
2018-02-15

Vasario 15 d. lopšelio – darželio bendruomenė šventė Lietuvos 100-ąjį gimtadienį.  Šventinio rytmečio metu visi pagarbiai išklausė Lietuvos himną, apžiūrėjo Lietuvos tautinius simbolius, svarstė, diskutavo, kas tai yra Lietuva, gimtinė.  Drauge šoko ratelius, dainavo daineles, deklamavo eilėraščius apie brangią gimtinę Lietuvą.  Ne tik vaikučiai, bet ir visi lopšelio-darželio darbuotojai buvo pasipuošę tautiniais kostiumais. Taip išreiškė savo meilę, pagarbą Tėvynei, parodė  šiltą ir glaudų ryšį, bendrumą su ja. Šventės dalyvius pasveikino lopšelio-darželio direktorė Sigita Užkuraitienė ir Meškuičių seniūnijos seniūnė Jolanta Baškienė. Seniūnė pradžiugino darželinukus trispalvėmis dovanėlėmis. Šventė baigėsi  fejerverkais ir trispalvio torto skanavimu.
Po šventės salėje vaikai  lopšelio-darželio kieme iš trispalvių indelių su žvakutėmis sudėliojo širdelę Lietuvai. ,,Pati brangiausia, mano gimtinė Lietuva!“ – džiugiai, su meile tarė vaikai. 
Auklėtoja Sniegutė Mickuvienė
   
                                                                                                             
UŽGAVĖNĖS
2018-02-13

Užgavėnių dieną visi pasipuošė kaukėmis: velniais, čigonėmis, raganomis, oželiais ir kitais personažais. Persirengėliai susirinko lopšelio-darželio kiemelyje, kur linksmai sukosi muzikiniuose rateliuose, dainavo dainas, triukšmavo, voliojosi sniege. Vyko įnirtinga Lašininio ir Kanapinio kova dėl valdžios. Žiemos pabaigą skelbė ant laužo deginama Morė (Čiučela). Šventės pabaigoje visi labai garsiai skandavo „Žiema, žiema, bėk iš kiemo“ ir vaišinosi gardžiais blynais, kuriuos iškepė mūsų lopšelio-darželio virėjos. Pasilinksminę ir prisivaišinę blynais visi  sugrįžo į grupes. Po tokio triukšmingo, džiaugsmingo žiemos varymo lauksime pirmųjų pavasario pranašų.
Priešmokyklinio ugdymo pedagogė Reda Skėrytė

                                                                          

ŠVENTĖ ,,SU KALĖDŲ SENELIU LINKSMA ŠOKTI RATELIU“
2017-12-20
Gruodžio 18-20 dienomis lopšelyje-darželis skambėjo vaikų juokas. Jie šurmuliavo ir džiaugėsi sulaukę Kalėdų senelio. Vaikučiai, pasipuošę įvairiausiais kostiumais, dainavo, vaidino, šoko, mankštinosi ir žaidė ratelius. Patys drąsiausieji deklamavo eilėraštukus. Kalėdų seneliui išdalinus taip lauktas dovanas, jų akyse sužibo džiaugsmas.
    

 

RESPUBLIKINĖ KONFERENCIJA ,,KŪRYBIŠKAS VAIKŲ RAŠYTINĖS IR SAKYTINĖS KALBOS ĮGŪDŽIŲ FORMAVIMAS“
2017-10-26
Konferencija vyko Šiaulių r. Meškuičių lopšelyje-darželyje. Jos tikslas: plėsti bendradarbiavimą dalinantis gerąja darbo patirtimi apie ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų sakytinės ir rašytinės kalbos kūrybiško ugdymo ypatumus, galimybes bei skatinti mokytojus ieškoti inovatyvių ugdymo būdų, metodų.
Konferencijoje dalyvavo 56 mokytojai iš 17 respublikos įstaigų: Šiaulių rajono ir miesto, Kauno, Panevėžio rajono ir miesto ir kt. 
Konferencijos dalyviai lankėsi lopšelyje-darželyje vykusiose bendruomenės kūrybinių darbų ,,Gražūs paveikslėliai, smagūs skaitymėliai…“ ir mokytojų savos gamybos priemonių, skirtų vaikų sakytinės ir rašytinės kalbos ugdymui, parodose.
Konferencijos atidaryme darželinukai vaidino pasaką ,,Kaip mažieji peliukai susidraugavo su raidelėmis“.
Lektorius Vaidas Arvasevičius kalbėjo apie  vaiko unikalumą bei kūrybingumo potencialo žadinimą ir stiprinimą, mokytojai pristatė 20 stendinių pranešimų apie vaikų rašytinės ir sakytinės kalbos ugdymą.

RUDENINIS TURGUS
2017-10-12

            

     Visą savaitę darželinukai su auklėtojomis, mamytėmis, lopšelio-darželio darbuotojomis gamino įvairias gėrybes iš vaisių, daržovių: raugė kopūstus, kepė obuolių pyragą ir obuolius su cinamonu, įvairius sausainius, virė daržovių troškinį.
     Rudeninis darželinukų turgus vyko Meškuičių kultūros namuose. Čia savo prekes vaikai susidėjo ant stalų ir, pasipuošę įvairiaspalvėmis skraistėmis, kepuraitėmis,  laukė Rudenėlio bei pirkėjų.
    Rudenėlis pakvietė visų grupių atstovus papasakoti, kaip jie ruošėsi prekybai turguje. Vaikai dainavo daineles, žaidė žaidimus, džiaugėsi sulaukę gausaus būrio pirkėjų. Turguje apsilankė darželinukų tėveliai ir močiutės, Meškuičių seniūnijos seniūnė, kunigas ir kiti Meškuičių miestelio gyventojai.  Netrukus rudens gėrybės buvo parduotos, o pirkėjai ir pardavėjai  vaišinosi daržovių troškiniu.
                                                                                                                     Auklėtoja   Ona Rukevičienė

EDUKACINĖ VALANDĖLĖ ,,ATLIEKŲ RŪŠIAVIMAS“
2017-09-21
Šiaulių regiono atliekų tvarkymo centro specialistė lankėsi priešmokyklinėje ugdymo grupėje ,,Smalsučiai“ ir įdomių užduotėlių, žaidimų pagalba mokė vaikus rūšiuoti atliekas.
   

DVIRATUKŲ DIENA, SKIRTA EUROPOS JUDUMO SAVAITEI PAMINĖTI
2017-09-20

   

Rugsėjo 20 d. vaikučiai su tėveliais, darbuotojai į lopšelį-darželį atkeliavo įvairiomis transporto priemonėmis: dviračiais, dviratukais, triratukais, paspirtukais. Jie demonstravo važiavimo įgūdžius ir gebėjimus. Vėliau darželio kieme vyko ,,Dviratukų šventė“, kurioje dalyvavo Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato policininkas Donatas Verkys. Pareigūnas vaikučiams papasakojo, kur jiems galima važinėtis dviratukais, priminė saugaus elgesio kelyje taisykles. Vaikai dalyvavo  įvairiose rungtyse: turėjo apvažiuojant įveikti kelyje pasitaikančias kliūtis, mokėsi saugiai pereiti gatvę, varžėsi žaisdami estafetes  „Kuris greitesnis“, ,, Važiuok saugiai“, ,,Šviesoforas“. Vaikai renginio metu aktyviai judėjo, stiprino kūno raumenis, patyrė daug teigiamų, džiugių  emocijų ir praplėtė žinias apie saugų eismą.
                                                                                                            Auklėtoja Sniegutė Mickuvienė

KLOUNO VYTUKO TRIUKAI, POKŠTAI, ILIUZIJOS IR SIURPRIZAI
2017-09-18
   

RUGSĖJO 1-OSIOS ŠVENTĖ
2017-09-01

       

VAIKŲ GYNIMO DIENA
2017-06-01
DSC02894 DSC02905 DSC02910 
DSC02920 DSC02934 DSC02950
Tarptautinė vaikų gynimo diena paminėta Meškuičių kultūros centre. Darželinukai suvaidino nuotaikingą spektaklį ,,Voro vestuvės“. Ir mažiems, ir dideliems buvo linksma.

DARŽELI, LIK SVEIKAS
2017-05-30
18740214_1097014770399401_5980163699367445820_n 18813506_1097015013732710_1597985877211952333_n 18836029_1097015453732666_3195432207478940496_n 18739687_1097015363732675_8579377607563557575_n
,,Kačiukų“, ,,Nykštukų“, ,,Pelėdžiukų“ grupių vaikai sveikino priešmokyklinukus lopšelio-darželio baigimo proga, skirdami jiems eilėraštukus, daineles bei atminimo dovanėles. Priešmokyklinio ugdymo pedagogės įteikė būsimiesiems pirmokams jų darbelių aplankalus, dovanėles, palinkėjo būti gerais mokiniais, nepamiršti darželio, mažųjų savo draugų. Daug džiugių emocijų sukėlė ,,Diskoteka“ lauke.

DSC02733 DSC02717 (3) DSC02734 DSC02764
,,Smalsučių“ grupės priešmokyklinukai  į atsisveikinimo su darželiu šventę pakvietė savo tėvelius, auklėtojas ir kitas darbuotojas, būsimąją mokytoją, Meškuičių seniūnijos seniūnę ir kitus svečius. Šventė prasidėjo vaikų pristatymu. Jie po vieną iškilmingai žengė į salę. Būsimieji pirmokai paskutinį kartą šoko, dainavo, deklamavo.  Lopšelio-darželio direktorė jiems įteikė priešmokyklinio ugdymo baigimo diplomus, dovanėles, o darbuotojos jiems skyrė nuotaikingą dainą, kartu šoko. Būsimiesiems pirmokams įteiktos nominacijos: ,,Metų šypsena“, ,,Draugiškiausias priešmokyklinukas“, ,,Geriausias sportininkas“ ir kt. Svečiai būsimiesiems pirmokams palinkėjo sėkmės mokykloje ir įteikė dovanėles.
Lopšelio-darželio direktorė padėkojo tėveliams už bendradarbiavimą, pagalbą, aktyvų dalyvavimą įstaigos veikloje ir apdovanojo jas padėkos raštais. 
Tėvelių atstovai padėkojo lopšelio-darželio direktorei, mokytojams ir kitiems darbuotojams už jų vaikučių ugdymą.

LIETUS SPORTO ŠVENTĖS DALYVIŲ NEIŠGĄSDINO
2017-05-25

DSC02440 DSC02489 DSC02465 DSC02479
DSC02485 DSC02505 DSC02540 DSC02548
Gegužės 25 dieną lopšelyje-darželyje vyko tradicinės šeimų sportinės varžybos ,,Su mama ir tėveliu man sportuot labai smagu!“. Nors visą dieną skaisčiai švietusią saulę į vakarą pradėjo dengti tamsūs debesys, o prieš pat šventės atidarymą prapliupo lietus, jis  sportuoti ir linksmai praleisti laiką  nusiteikusių vaikų, jų tėvelių bei  kitų šeimos narių neišgąsdino.
Savo programą – kaip ieškomi daiktai, pavojingos medžiagos- rodė Valstybės sienos apsaugos tarnybos pakrančių apsaugos rinktinės Šiaulių užkardos pareigūnai ir jų  dresuotas  šuo. Mažiesiems labai daug džiaugsmo suteikė fotografavimasis su šiuo šuneliu, o tiems, kurie išdrįso jį paglostyti, šypsenos ilgai neblėso nuo veido.
Lietus pamažu liovėsi, ir pasimankštinusios vaikų bei tėvelių komandos atliko įvairiausias linksmas rungtis – žaidė kibirų krepšinį, mėtė kamuolius per tinklą, dalyvavo kitose nuotaikingose estafetėse ir rungtyse. Kiekvienai rungčiai vadovavo teisėjas – jais tapo Aukštaitijos krepšinio mokyklos treneris Karolis Liubavičius, būsimas kūno kultūros mokytojas Evaldas Alejūnas, ir Meškuičių gimnazijos vienuoliktokas Andrius Gilys.
Renginio pabaigoje jau skaisčiai švietė saulė, visus dalyvius Meškuičių seniūnijos seniūnė Jolanta Baškienė, lopšelio-darželio tarybos pirmininkė Jurgita Plakienė ir direktorė Sigita Užkuraitienė  apdovanojo medaliais.  
Lauktas šventės pabaigos akcentas buvo pasienietiškos grikių košės ir vaisinės arbatos skanavimas.
Svarbiausia – vaikai kartu pasportavę su savo tėveliais, močiutėmis,  broliukais ir sesutėmis, o tėveliai linksmai praleidę laiką, pabendravę tarpusavyje –  buvo laimingi ir sakė, kad gerai nuotaikai nekliudo blogas oras.
                                                                                  Direktorė Sigita Užkuraitienė

Sporto šventė ,,Judėjimo džiaugsmas“

2017-05-18
18582056_1209444775833123_8145086812010926124_n 18557426_1209451505832450_1738979562935914468_n 18519956_1209450462499221_7988099655064197011_n 18527892_1209448795832721_308425554171994112_n

,,Smalsučių“ grupės vaikai dalyvavo Šiaulių rajono lopšelių-darželių ir mokyklų, teikiančių ikimokyklinį ir priešmokyklinį ugdymą, ugdytinių sporto šventėje „Judėjimo džiaugsmas“, kuri vyko Kairiuose. Sporto šventė prasidėjo dalyvių eisena ir mankšta. Daug įspūdžių priešmokyklinukams paliko Valstybės sienos apsaugos tarnybos, Pakrančių apsaugos rinktinės Zoknių užkardos kinologų pasirodymas. Smagu buvo dalyvauti organizuojamose įvairių sporto šakų  rungtyse. Vaikai aktyviai rungtyniavo, sportavo, skandavo palaikydami savo grupės draugus. Šventės pabaigoje visi dalyviai apdovanoti saldžiomis dovanėlėmis ir padėkomis bei pavaišinti pasienietiška koše.
                                                                   Priešmokyklinio ugdymo pedagogė Ilona Vrubliauskienė

Projektas ,,Kiaulpienių saulė“

2017-05-17
17795706_1191100477682583_5971682819033887266_n 18485616_1191099927682638_5992050734574920709_n 18519942_1191103021015662_953836050374554555_n 18485849_1191102577682373_7551246978881050453_n

„Pelėdžiukų“  grupės vaikai dalyvavo kūrybiniame projekte „Kiaulpienių saulė“, kurį organizavo Mažeikių r. Sedos darželis. Šio projekto tikslas: įtvirtinti vaikams, kaip atrodo kiaulpienė, paaiškinti kas ji yra ir iš jų žiedelių sudėlioti didžiulę saulę, kuri kasdieną mus apgaubia savo šiluma.
Projektinės savaitės metu supažindinome ,,Pelėdžiukų“ grupės vaikus su kiaulpiene, jos išvaizda, naudingomis savybėmis ir paaiškinome, kad kiaulpienė dar vadinama piktžole. Vaikai sakė, kad  kiaulpienės labai panašios į gėlytes, geltonos kaip saulutė. Nukeliavę į pievą, prisiskynėme prasiskleidusių kiaulpienių žiedų ir iš jų sudėliojome didelę saulę. Taip skatinome vaikų fizinį  aktyvumą ir ugdymąsi  lauke. Vaikai ne tik patyrė daug džiugių emocijų, bet ir praplėtė žinias apie kiaulpienes.
                                                                                                                   Auklėtoja Ona Rukevičienė

Keturkovės varžybos ,,Bėk greičiau, stumk stipriau, šok toliau“
2017-05-03
18058221_1931884190363825_7386686932230218742_n 18222702_1931884193697158_5988949725989310166_n 18301517_1931884157030495_1445807148392824387_n
18275220_1931884877030423_242144044242845916_n  18268340_1931885270363717_5366108136985306947_n 18300895_1931884290363815_3761667040551510992_n 18274890_1931885007030410_6173132980735126368_n

Šiandien priešmokyklinukų komanda – Brigita, Milda, Vytė, Karolis, Gabrielius ir Tadas dalyvavo rajono ikimokyklinukų keturkovės varžybose ,,Bėk greičiau, stumk stipriau, šok toliau“ Kuršėnuose. Varžybas organizavo Šiaulių r. Kuršėnų lopšelis-darželis ,,Nykštukas“. Vaikai bėgo trumpą ir ilgą distanciją, šoko į tolį iš vietos, stūmė kamuolį. Visiems gerai sekėsi, bet geriausią asmeninį rezultatą pasiekė Gabrielius. Jis iš visų dalyvavusių berniukų toliausiai nušoko į tolį. Visi kiti už puikų dalyvavimą ir pastangas apdovanoti apyrankėmis, saldžiais prizais ir ledais. Grįžome pavargę, bet linksmi.
                                                                                                                   Direktorė Sigita Užkuraitienė

Respublikinė poezijos šventė ,,Yra tokie namai- jie Lietuva vadinas“ Šiaulių lopšelyje-darželyje ,,Varpelis“
2017-04-28

Balandžio 28 dieną Šiaulių polifonijos salėje vyko respublikinė poezijos šventė, kurioje dalyvavo mūsų lopšelio-darželio ugdytinės: Gytė Mačiukaitė, Kamilė Gedžiūtė. Jos, pasipuošusios tautiniais rūbais,  deklamavo eilėraščius apie gimtinę Lietuvą. Renginio dalyves pradžiugino muilo burbulai.  Kamilei ir Gytei įteiktos padėkos, atminimo dovanėlės.

18278863_1931445253741052_5181590702086215419_o      18319061_1931445173741060_7735296569816794168_o

18301817_1931453290406915_1777269815195067823_n 18275155_1931453457073565_4116194324387304707_n  DSC_0676-1024x681 DSC_0699-1024x681

Šokių šventė ,,Medutis“
2017-04-28
DSC02053 DSC02066 DSC02133 DSC02147 (2)

Šiaulių r. Meškuičių lopšelis-darželis organizavo Šiaulių rajono ikimokyklinių ugdymo įstaigų šokių šventę ,,Medutis“, kuri vyko Šiaulių rajono savivaldybės kultūros centro Meškuičių filiale. Šventę pradėjo bitutės. Jos pristatė šokių grupes iš Šiaulių rajono lopšelių-darželių: Kuršėnų ,,Buratino, ,,Nykštuko“ ir ,,Eglutės“, Ginkūnų, Kužių ,,Vyturėlio“, Gruzdžių ,,Purienos“, Daugėlių. Šventėje dalyvavo Šiaulių rajono savivaldybės administracijos švietimo ir sporto skyriaus vyriausioji specialistė Sandra Valavičiūtė, seimo narys Vitalijus Gailius, Meškuičių seniūnijos seniūno pavaduotoja Virginija Remeikienė.
Pirmoji pasirodė Meškuičių lopšelio-darželio šokių grupė ,,Smalsučiai“, atlikusi šokį ,,Pingvinai“.
Mažieji šokėjai šoko ,,Pavasarinių gėlių valsą“, ,,Saldumynų“, ,,Ožiukų“, ,,Mėlynos saulytės“ ,,Voriukų“, ,,Varlyčių choro“, ,,Mamyčių lopšinės“, ,,Supinsiu gėlytės žiedelį“ šokius, kurie buvo šiltai sutikti ir palydėti skambiais plojimais. Renginio vedančiosios bitutės paskutiniam šokiui pakvietė šokių grupių vadovus. Visiems buvo labai smagu, o labiausiai džiaugėsi vaikučiai.
Lopšelio-darželio direktorė Sigita Užkuraitienė padėkojo mažiesiems šokėjams ir jų vadovams už dalyvavimą šventėje ,,Medutis“ ir įteikė padėkos raštus, o komisija – nominacijas.

 

Laimėjimai ir padėkos
2017-04-27
18156330_1929066023978975_1543478535587260256_o 18076816_1929065957312315_4025101627903636995_o 18194214_1085461111555488_1588642092673371669_n

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 ,,Nykštukų“ grupės vaikų išvyka į biblioteką
2017-04-27
DSC02032 DSC02036 DSC02020 (2) DSC02038

Balandžio 27 d. ,,Nykštukų“ grupės vaikučiai vyko į Meškuičių miestelio biblioteką, kur juos pasitiko bibliotekininkė Vilma Briedienė. Ji papasakojo darželinukams apie bibliotekininko profesiją – įdomų ir nelengvą darbą. Erdvioje bibliotekoje vaikai atrado vaikiškų knygučių skyrių. Čia jie apžiūrėjo įvairias knygeles, klausėsi bibliotekininkės skaitomų kūrinėlių. ,,Nykštukams“ patiko patiems pasirinkti norimas knygutes ir jas vartyti, ,,skaityti“. Keletą knygučių, prieš tai jas užrašius skaitytojo kortelėje, jie parsinešė į savo grupę. Vaikai sakė, kad išvyka buvo įdomi ir nutarė dar ne kartą čia apsilankyti, susitikti su bibliotekininke.
                                                                              Auklėtoja Sniegutė Mickuvienė

 

VAIKŲ VELYKĖLĖS MEŠKUIČIŲ ŠV. STANISLOVO BAŽNYČIOJE
2017-04-23
IMG_0450  IMG_0459 IMG_0466 IMG_0462

Antrasis Velykų sekmadienis – Atvelykis, Vaikų Velykėlės. Šią dieną lopšelio-darželio etnografinis ansamblis ,,Pliauškutis“ koncertavo Meškuičių Šv. Stanislovo bažnyčioje, o auklėtojos organizavo žaidimus visiems susirinkusiems. Mažieji noriai dalyvavo margučių ridenimo varžybose. Kiškučiai netruko išsiaiškinti, kas yra vikriausias, šokliausias. Atvelykį vaikučiai atšventė turiningai ir smagiai, vyravo džiugi ir pavasariška nuotaika.
                                                                                                                       Reda Skėrytė                                                                      

Vaikų Velykėlės
2017-04-21
DSC01947  DSC01990 DSC01986 DSC02013

Velykų bobutė ir kiškutis pakvietė visus didelius ir mažus į šventinį rytmetį ,,Vaikų Velykėlės“. Vaikai dainavo daineles apie Velykas, margučius, žaidė muzikinius žaidimus. Kiškio, Gaidelio, Gandro ir Raibutės kiemeliuose jie varžėsi estafetėse: kuris taiklesnis, vikresnis, atidesnis bei žaidė judriuosius žaidimus.  Vaikams buvo linksma pramogauti. Jie džiaugėsi Velykų bobutės sveikuoliškomis dovanėlėmis.
                                                                                   Auklėtoja Ona Rukevičienė

Vaikų Velykėlių belaukiant
2017-04-19
DSC03558 DSC03561 DSC03564 DSC03566
Po Šv. Velykų  į grupes sugužėję ,,Smalsučių“ ir ,,Nykštukų“ grupių vaikai dalyvavo edukacinėje veikloje lopšelio-darželio etnografinėje seklyčioje. Čia jie dalinosi įspūdžius apie tai, kaip namuose šventė Velykas, kas ir kaip juos pradžiugino. Vaikai pasakojo, kaip vašku, žolelėmis, svogūnų lukštais, įvairių spalvų dažais margino kiaušinius. Etnografinėje seklyčioje darželinukai mokėsi velykinio pasisveikinimo, žaidė žaidimus, minė mįsles, klausėsi auklėtojos Sniegutės sekamos pasakos. Vaikai sužinojo, kas yra Vaikų Velykėlės ir nutarė džiaugsmingai jų laukti: dainuoti, ridenti margučius, šokti, suptis…
                                                                                                      Ilona Vrubliauskienė

Darželinukų išvyka į Meškuičių bažnyčią
2017-04-14
17903662_1056217001145845_6565063484580775696_n 17903957_1056216997812512_7798571928241972258_n 17903535_1056217321145813_6752040277354154005_n (2) 17522543_1056217264479152_8474924244724704418_n

Didįjį penktadienį darželinukai lankėsi Meškuičių Šv. Stanislovo bažnyčioje. Vaikučiai savo darbeliais papuošė Velykų medelį, kalbėjosi su klebonu apie Velykų šventę.
                                                                                          Reda Skėrytė

Velykų medis
2017-04-12
 17883884_1054322568001955_4590263656456188190_n 17884387_1054322734668605_7110344460318969078_n 17903375_1054322851335260_1149862797675622729_n 17757450_1054323138001898_7594159356510129241_n

Lopšelio-darželio bendruomenė dalyvavo tarptautinėje kūrybinių darbų parodoje „Velykų medis“, kurią organizavo Marijampolės vaikų lopšelio-darželio „Pasaka“ pedagogai. Vaikai ir jų tėveliai, darbuotojai įvairiomis spalvomis dažė kiaušinius, dekoravo juos įvairiais raštais, tautiniais simboliais. ,,Margučių vėriniais“ darželinukai papuošė prie lopšelio-darželio augantį ąžuoliuką.
Velykų medžių nuotraukos eksponuojamos 2017 m. balandžio 18 – 30 d. lopšelio-darželio „Pasaka“ erdvėje ir patalpintos Marijampolės vaikų lopšelio-darželio „Pasaka“ facebook paskyroje: Marijampolės l/d „Pasaka“.
                                                                                                            Reda Skėrytė

Respublikinis vaikų piešinių konkursas ,,Mano augintinis“
2017-04-11

IMG_0428 IMG_0429 DSC01778 213 (2)
Šiaulių r. Meškuičių lopšelyje-darželyje visą balandį bus eksponuojama vaikų piešinių paroda ,,Mano augintinis“. Esame maloniai nustebinti ir džiaugiamės sulaukę  273 dalyvių darbų iš 59 švietimo įstaigų. Dėkojame gražius darbelius konkursui atsiuntusiems:  Panevėžio lopšelių-darželių ,,Draugystė“ ir ,,Pasaka“, Šilalės lopšelio-draželio ,,Žiogelis“, Vilniaus lopšelių-darželių ,,Aušrelė“, ,,Sadutė“, ,,Justinukas“, Ukmergės lopšelio-darželio ,,Šilelis“, Leipalingio pagrindinės mokyklos ikimokyklinio ugdymo skyriaus ,,Liepaitė“, Šiaulių r. Ginkūnų Sofijos ir Vladimiro Zubovų mokyklos, Rokiškio lopšelio-darželio ,,Varpelis“, Klaipėdos lopšelių-darželių ,,Du gaideliai“, ,,Puriena“,  Mažeikių lopšelių-darželių ,,Bitutė“, ,,Žilvitis“,  ,,Kregždutė“, Kauno lopšelių-darželių ,,Eglutė“, ,,Vaidilutė“, ,,Aviliukas“, ,,Židinėlis“, Vilkaviškio r. Gražiškių gimnazijos ikimokyklinio ir priešmokyklinio skyriaus,  Pabradės lopšelio-darželio ,,Varpelis“, Švenčionėlių lopšelio-darželio, Klaipėdos Tauralaukio progimnazijos, Akmenės rajono Kruopių pagrindinės mokyklos ikimokyklinio ugdymo skyriaus, Radviliškio lopšelių-darželių ,,Žvaigždutė“, ,,Eglutė“, Joniškio lopšelių-darželių ,,Ąžuoliukas“ ir ,,Saulutė“, Mažeikių r. Tirkšlių darželio ,,Giliukas“, Panevėžio r. Pažagienių mokyklos-darželio, Kauno r. Lapių lopšelio-darželio, Šiaulių r. Ginkūnų , Daugėlių lopšelių-darželių, Gruzdžių lopšelio-darželio ,,Puriena“, Kairių lopšelio-darželio ,,Spindulėlis“, Kužių lopšelio-darželio ,,Vyturėlis“, Kuršėnų lopšelių-darželių ,,Nykštukas“, ,,Buratinas“, ,,Eglutė“, Panevėžio r. Velžio lopšelio-darželio Liūdynės skyriaus, Šalčininkų lopšelio-darželio ,,Vyturėlis“,  Raseinių r. Nemakšių darželio, Lazdijų mokyklos-darželio ,,Vyturėlis“, Šiaulių lopšelių-darželių ,,Žilvitis“, ,,Žiogelis“, ,,Varpelis“,  Alytaus lopšelio-darželio ,,Pasaka“, Naujosios Akmenės lopšelio-darželio ,,Atžalynas“, Vilkaviškio lopšelio-darželio ,,Buratinas“, Šakių ,,Varpo“ mokyklos pagrindinio ugdymo skyriaus, Klaipėdos mokyklos-darželio ,,Pakalnutė“, Kauno r. Piliuonos gimnazijos Viršužiglio ikimokyklinio skyriaus, Sidabravo gimnazijos, Pagirių darželio ,,Pelėdžiukas“, Varėnos r. Perlojos daugiafunkcinio centro,  Panevėžio r. Bernatonių mokyklos-darželio ugdytiniams ir auklėtojams. Ugdytiniams – už norą kurti, meilę gyvūnams, o šaunioms pedagogėms, kurios ruošė ugdytinius ir skatino juos dalyvauti konkurse – už iniciatyvumą, vaikų kūrybiškumo skatinimą, bendradarbiavimą. Organizatorių vardu sakome – Jūs  šaunuoliai!
Įsivaizduojate, koks darbas teko komisijos nariams iš tokios gausybės tikrai gražių, originalių, atspindinčių temą piešinių atrinkti pačius pačiausius? Gerai, kad komisijos  pirmininkė , Meškuičių gimnazijos dailės mokytoja Ieva Galkauskaitė- Tenienė ir nariai – tautodailininkė Zita Lukytė, tėvelių atstovė Inga Abelkienė, ikimokyklinio ugdymo auklėtoja Erika Dragužienė ir lopšelio-darželio ugdytinė Vytė Vitkauskaitė savo darbą atliko kompetetingai –  labai kruopščiai ir ilgai žiūrėjo, žymėjosi labiausiai patikusius darbus.  Konkurso organizatorių sprendimu, prie kiekvieno piešinio buvo tik jam suteiktas numeris ir amžiaus grupė,  tad komisijos nariai nežinojo, kas yra piešinio autorius.  Anketos peržiūrėtos tik komisijai apsisprendus, kurių piešinių autoriai tapo laimėtojais. Komisija atsižvelgė į technikų panaudojimą, į  vaikų amžiaus grupės sugebėjimus, originalias mintis.
Sveikiname konkurso laimėtojus:
I grupė (ankstyvojo amžiaus vaikai):
I vieta – Jokūbas Rimkus (2 m. 2 mėn.). Šiaulių r. Kuršėnų lopšelis-darželis ,,Buratinas“. Auklėtoja Aušra Bijeikienė.
II vieta – Kipras Idas (2 m. 6 mėn.). Rokiškio lopšelis-darželis ,,Varpelis“. Auklėtoja Inga Čičinskienė.
III vieta – Ridas Karsabutas (3 m.). Panevėžio r. Pažagienių mokykla-darželis. Auklėtoja Vilma Yčienė.
II grupė (ikimokyklinio amžiaus vaikai):
I vieta – Smiltė Paulauskaitė (5 m.). Šiaulių lopšelis-darželis ,,Varpelis“. Auklėtoja Nina Opulskienė.
II vieta – Jokūbas Ričkus (4 m.). Šilalės lopšelis-darželis ,,Žiogelis“. Auklėtoja Vaida Ričkienė.
III vieta – Akvilė Dobilevičiūtė  (5 m. 8 mėn.). Panevėžio lopšelis-darželis ,,Draugystė“. Auklėtoja Lilija Ražanauskienė.
III grupė (priešmokyklinio amžiaus vaikai):
I vieta – Amelija Aleksandravičiūtė (6 m. 9 mėn.). Šiaulių r. Kuršėnų lopšelis-darželis ,,Eglutė“. Auklėtoja Edita Kaubrienė.
II vieta – Beata Baltaitė (6 m.). Joniškio lopšelis-darželis ,,Ąžuoliukas“. Auklėtoja Miglė Praniulienė.
III vieta – Ugnė Laurinavičiūtė (6 m.). Naujosios Akmenės lopšelis-darželis ,,Atžalynas“. Auklėtoja Rasa Butkevičiūtė.
Lopšelio – darželio bendruomenė rinko jiems labiausiai patikusius darbus ir skyrė simpatijų nominacijas. Daugiausiai simpatijų pelnė:

  • Nojus Antonovičius (4 m.). Klaipėdos Tauralaukio progimnazija. Auklėtoja Jolanta Šilienė.
  • Roberta Pakulytė (5 m.). Druskininkų sav. Leipalingio pagrindinės mokyklos ikimokyklinio ugdymo skyrius ,,Liepaitė“. Auklėtoja Alma Vaitkevičienė.
  • Mantas Gotceitas (6 m.). Šiaulių r. Kuršėnų lopšelis-darželis ,,Nykštukas“. Auklėtoja Ala Akučkienė.
  • Aldas Montvilas (6 m.). Klaipėdos Tauralaukio progimnazija. Auklėtoja Viktorija Pilibaitienė.
  • Armandas Šimavičius (6 m.). Mažeikių lopšelis-darželis ,,Bitutė“. Auklėtoja Daiva Šarnickaitė.
  • Vėjūnė Gedminaitė (4 m.). Kauno r. Lapių lopšelis-darželis. Auklėtoja Rasa Girskienė.
  • Domas Grigaliūnas (3 m.). Šiaulių r. Gruzdžių lopšelis-darželis. Auklėtoja Vitalija Norkienė.
  • Leticija Sudimtaitė (4 m.). Klaipėdos lopšelis-darželis ,,Du gaideliai“. Auklėtoja Irena Ruškienė.
  • Titas Pakutka (5 m.). Lazdijų mokykla-darželis ,,Vyturėlis“. Auklėtoja Jurgita Burbienė.
  • Greta Lukoševičiūtė (5 m.). Šiaulių lopšelis-darželis ,,Žiogelis“. Auklėtoja Jolanta Račkauskienė.

Visiems visiems dalyviams – sėkmės ir giedros pavasarinės nuotaikos!
                                                                                             Direktorė Sigita Užkuraitienė

 

,,Svečių dienelė“ 
2017-04-07

DSC01736 DSC01746 DSC01751
Balandžio 7 dieną į svečius lopšelyje-darželyje atvyko būsimieji ugdytiniai –  Pranas, Smiltė, Deimena, Dominykas, Žymantas, Paulina, Žiedė  ir šiek tiek vyresnė už juos Smiltė. Juos pasitikęs Meškutis visiems padovanojo po kortelę su meškučiu ir kiekvieno vardu, kvietė pažaisti į salę. Mažieji puikiai jautėsi, apžiūrėjo grupes (kai kurie drąsiai patikrino ir kabinetus, virtuvę), susipažino su kitais vaikais, apsilankė sporto salėje. Labiausiai visiems patiko mėtyti balionus. Linkime per vasarą paaugti dar didesniems, būti stipriems ir sveikiems, o rugsėjį į lopšelį-darželį ateiti jau kaip į antrus namus.
Perduodame linkėjimus negalėjusiems atvykti – Ugnei, Daniil, Gretei, Aretui, Eringui J .
                                                                                                                          Direktorė Sigita Užkuraitienė

,,SMALSUČIŲ“ IŠVYKA Į MEŠKUIČIŲ GIMNAZIJĄ
2017-04-06
DSC03535 DSC03538 DSC03545 

Priešmokyklinukai svečiavosi Meškuičių gimnazijoje, kur dirba Brigitos mama ir tėtis. Brigitos mama Inga vaikus pakvietė į savo kabinetą. Ji – anglų kalbos mokytoja. ,,Smalsučiai“ dalyvavo anglų kalbos pamokoje, susipažino su meškučiu Tedžiu, atsakinėjo į pateiktus klausimus, vardino spalvas, dainavo daineles angliškai. Po pamokos vaikai buvo pakviesti pakeliauti po mokyklą. Aplankėme ketvirtokų klasę. Aktų salėje gimnazijos komanda ,,Teisingumo kalviai“ ruošėsi teisinių žinių konkursui ,,Temidė“. Priešmokyklinukai stebėjo ir teigė, kad ,,Viskas labai patiko“. Vėliau sužinojome, kad gimnazijos komanda konkurse tapo nugalėtojais. Sveikiname!. Skaitykloje ir bibliotekoje mus pasitiko bibliotekininkė Kristina ir mokytoja Sandra. Vaikai klausėsi jų skaitomų knygelių, ieškojo pažįstamų raidžių. Brigitos tėtis moko vaikus informacinių technologijų. Jo kabinete vaikai matė daug kompiuterių. Priešmokyklinukams ši išvyka suteikė daug džiugių emocijų. Dėkojame Brigitos mamai už turiningą išvyką. Priešmokyklinukai teigė, kad jie nori dar dalyvauti pamokoje ir mokytis.
                                                                                                                                                                               Ilona Vrubliauskienė


SPORTO ŠVENTĖ 
,,SPORTAS VISIEMS MAŽYLIŲ LABIRINTAS“

2017-04-05

17796376_1888121448100582_3688752254944778240_n 17798954_1888121134767280_7059465870452660531_n  17799187_1888120038100723_8367166732186084018_n

Šventė vyko Šiaulių lengvosios atletikos ir sveikatingumo centre. Lopšelio – darželio aštuonių ikimokyklinukų komanda ir auklėtojos įveikė penkis sportinius labirintus: karatė, jogos, krepšinio, gatvės šokių, lengvosios atletikos.  Daug teigiamų emocijų vaikams suteikė linksmieji Piratai ir  jų nuotykiai laive. Ikimokyklinukams patiko linksmybės su Pingvinu bei jo šokliaisiais  kamuoliais. Visi sporto šventės dalyviai tapo nugalėtojais. Jie apdovanoti balionais ir saldžiaisiais prizais.
                                                                                                                              Regina Savickienė, Erika Dargužienė

LIETUVOS MAŽŲJŲ ŽAIDYNĖS
2017-03-29
DSC01523 (2) DSC01528 DSC01549 DSC01524
Šiaulių lengvosios atletikos ir sveikatingumo centre vykusiame Lietuvos ikimokyklinio ugdymo įstaigų sporto projekto ,,Lietuvos mažųjų žaidynės – 2017″ pirmajame etape dalyvavo  šeši priešmokyklinukai. Jie jėgas išbandė penkiose estafetėse, kurios pareikalavo ištvermės, greičio, jėgos, mąstymo ir pastabumo.  Šventės pabaigoje visi projekto dalyviai apdovanoti padėkomis, saldžiomis dovanėlėmis, įvairiaspalviais balionais. 
                                                                                                                                          Erika Dargužienė

VANDENS DIENA    

2017-03-24

unnamed (3) unnamed (2) IMG_0384 Paveikslėlis1
Lopšelyje-darželyje vyko „Sveikatiados“ renginiai, skirti Vandens dienai paminėti. Vanduo – tai gyvybės pagrindas.  Apie tai darželinukai kalbėjosi su grupių auklėtojomis, visuomenės sveikatos priežiūros specialiste Raminta ir lopšelio-darželio dietiste Laima. Buvo organizuojama tyrinėjimų, bandymų, eksperimentų su vandeniu, maistiniais dažais, razinomis ir kitomis pasirinktomis medžiagomis diena. Šių veiklų metu vaikai sužinojo daug naujo, patyrė teigiamų emocijų.
Pasivaikščiojimų metu visų grupių vaikai drauge mankštinosi, žaidė judrius žaidimus. Po žaidimų lauke jie gėrė ir gaivinosi vandenuku. Darželinukai  žino, kad VANDUO – būtinas ir svarbus žmogaus organizmui.
                                                          Priešmokyklinio ugdymo pedagogė Ilona Vrubliauskienė


                                          

ŽEMĖS DIENA
2017-03-20
DSC01461 DSC01458 DSC01469 DSC01479
Lopšelyje-darželyje jau tapo tradicija paminėti pavasario lygiadienį žyminčią Žemės dieną. Šių metų renginio tema ,,Piešinys Žemei“. Švęsti rinkomės lopšelio-darželio beržynėlyje. Nutarėme piešti ant plėvelės, kabančios tarp berželių. Vaikai tapė žaliaskares eglutes, besišypsančias saulutes, raudonas tulpes, linksmus vaikučius, šiltą lietutį, žolytę…  Taip išreiškėme savo meilę Žemei, pasižadėjome ją saugoti, tausoti ir puoselėti.

SAVAITĖ BE PATYČIŲ
2017-03-17
DSC01423 (2) DSC01435  17342705_1147687878675480_2601063715671147374_n (2) unnamed
Lopšelio- darželio vaikučiai bei pedagogai prisijungė prie VŠĮ „Vaikų linija“ akcijos „Savaitė be patyčių“. Visose lopšelio-darželio grupėse lankėsi lėlė Marytė, kuri kalbėjosi su vaikais apie patyčias, žaidė žaidimus.
Vaikai pasakojo vieni kitiems apie draugus ir jų pomėgius, savybes bei mokėsi jiems pasakyti ką nors gražaus, malonaus, gero. Darželinukai piešė savo draugus ir tiesė draugystės takelį bei žiūrėjo animacinį filmuką ,,Laivelis“.
Ryto rateliuose vyko pokalbiai apie gerus darbelius, pagalbą draugui ar kitokiam vaikui (mažesniam, silpnesniam, neįgaliam ir kt.). Vaikai iš delniukų gamino ,,Gerų darbelių medelius“, klausėsi skaitomos knygelės ,,Kodėl myliu draugus“, žiūrėjo animacinį filmuką ,,Žydrasis drambliukas“ ir sužinojo, kaip išsaugoti draugus, draugystę.
Salėje auklėtojos suvaidino istoriją ,,Meškiukas ir jo žodeliai“ ir kartu su vaikais bei jų tėveliais išaugino ,,Gražių žodžių gėlyną“.
Žaidimo ,,Sudėk linksmą veiduką“ metu vaikai iš kaštonų sudėliojo šypseną ir aptarė, iš kokių kūno požymių galima atpažinti, kaip jaučiasi šalia esantysis, kaip galima jam padėti. Gerdami arbatėlę ir vaišindamiesi pyragu jie patys atrado mandagaus, dėmesingo, draugiško bendravimo privalumus.
Priešmokyklinukai skaitė R. Dabruko knygelę ,,Aš kitoks“, pasakojimą ,,Drakonas ir draugystė“, pasaką ,,Draugystė“ ir kalbėjosi apie tai, kad kiekvienas turi teisę būti kitoks – unikalus, nepakartojamas ir sakė, kaip tolerantiškai elgtis, būti pakančiam kitoniškumui.
Tikimės, kad vaikai kasdien dovanos vieni kitiems po gerą žodį, šiltą šypseną, švelnų apsikabinimą ir draugiškai žais, pramogaus ne tik lopšelyje-darželyje, bet ir už jo ribų.

Pilietinė iniciatyva ,,Gyvasis tautos žiedas“
2017-03-10
DSC01399 DSC01402 17239836_1050040988430834_3588445198103455978_o 17155787_1050037991764467_3508569999370242017_n
Kovo 10 d. 10.00 val. lopšelio-darželio bendruomenė prisidėjo prie iniciatyvos „Gyvasis tautos žiedas“ ir kartu su visa Lietuva pasidžiaugė artėjančia valstybine švente. Vienas iš iniciatyvos tikslų – masiškai, patraukliai ir žaismingai paminėti vieną svarbiausių mūsų valstybės istorinių datų.
Etnografinio ansamblio ,,Pliauškutis“ dainininkai koncertavo Naisiuose. Koncerte ,,Tikėkite Lietuva“, skirtame nepriklausomybės dienai paminėti,  jie savo šaliai skyrė gražiausias, skambiausias dainas.

,,Smalsučių“ išvyka į biblioteką
2017-03-10
IMG_0341 IMG_0338 IMG_0323 IMG_0330
Priešmokyklinės ugdymo grupės „Smalsučiai“ vaikai apsilankė Meškuičių bibliotekoje. Šios išvykos tikslas – susipažinti su biblioteka, bibliotekininko profesija.  Bibliotekininkė Vilma Briedienė papasakojo apie biblioteką ir savo darbą, parodė daug įvairių knygelių. Vaikai  domėjosi knygomis, vartė jas ir klausėsi bibliotekininkės skaitomo pasakojimo apie Kakę Makę. Visi džiaugėsi pačia mažiausia knygele, laikė rankose didžiausią  knygą. Vaikams viskas čia labai patiko ir būtinai prižadėjo atvykti su tėveliais.
                                                                                                 Priešmokyklinio ugdymo pedagogė Reda Skėrytė

Netradicinės veiklos ,,Nykštukų“ grupėje
2017-03-10
DSC01412 DSC01407 DSC01392 DSC01416

Šią savaitę ,,Nykštukų“ grupės vaikai domėjosi transporto priemonėmis. Ugniaus tėvelis atvažiavo į lopšelio-darželio kiemą su įspūdingo dydžio traktoriumi. Vaikai apžiūrėjo traktorių, pasėdėjo jo kabinoje, ,,pavairavo“ sukiodami vairą. Ugniaus tėvelis Marius Gilys papasakojo darželinukams apie tai, koks svarbus ir naudingas traktorius jo ūkyje, kokius darbus su juo dirba.
Grupėje vaikai iš įvairaus dydžio kartono dėžių kūrė mašinėles. Po to jas papuošė piešiniais, aplikacijomis. Su pasigamintomis transporto priemonėmis draugiškai ir smagiai žaidė.
                                                                                                                                Auklėtoja Sniegutė Mickuvienė

Priešmokyklinukų veikla su Vytės močiute
2017-03-07
unnamed  unnamed (1)  unnamed (2)  unnamed (3)
Kovo 07 d priešmokyklinio ugdymo grupėje lankėsi Vytės močiutė Elena Vitkauskienė. Ji supažindino priešmokyklinukus su  bandelių kepimui reikalingais reikmenimis, maisto produktais ir  pakvietė visus aktyviai dalyvauti kepimo procese: minkyti tešlą, formuoti bandeles su varškės ar lašinukų įdarais, dėti į skardas, tepti kiaušinio plakiniu, pašauti į pečių ir laukti, kol iškeps. Gardus kepamų bandelių su įdaru kvapas apgaubė visą lopšelį-darželį. Vaikai jas skanavo ir dėkojo Vytės močiutei  už tai, kad padėjo patiems išsikepti po savąją bandelę.
Šios veiklos metu vaikai ne tik pamatė bandelių kelią iki jų stalo, bet ir patyrė daug teigiamų emocijų.
                                                                                                    Priešmokyklinio ugdymo pedagogė Ilona Vrubliauskienė

Užgavėnės
2017-02-28
DSC01327 DSC01311 DSC01340 DSC01353

Vaikai, lopšelio-darželio darbuotojai ir tėveliai,  persirengę įvairiais personažais, užsidėję pačių ir tautodailininkų gamintas kaukes, susirinko į kiemą atsisveikinti su žiema. Sulaukėme Lašininio, Kanapinio, velnio, čigonų ir kt. Grojant muzikai visi linksminomės, šokome aplink laužą, dainavome, žaidėme įvairius žaidimus, rungėmės ir varžėmės traukdami virvę, lankėme Užgavėnių personažų kiemelius ir kaulijome, prašėme blynų, riestainių. Lašininis su Kanapiniu rungėsi tarpusavyje. Jiems talkino mažieji persirengėliai. Kova vyko tol, kol Kanapinis nugalėjo. Meškutė pavaišino visus šventės dalyvius gardžiais mieliniais blynais. Prisilinksminę ir sočiai prisivaišinę, triukšmingai sugrįžome į grupes skanduodami: žiema, žiema, bėk iš kiemo.

Šiaulių regiono ikimokyklinio amžiaus ugdytinių eilėraščių deklamavimo konkursas ,,Tu pati gražiausia, mano Lietuva“
2017-02-24
16865177_1897292510489660_1115718375063008965_n 16830668_1897292590489652_8688772805062433676_n 16831128_1897292760489635_2780855616608151349_n

Vasario 24 d. Šiaulių r. Kuršėnų lopšelyje -darželyje ,,Buratinas“ vykusiame Šiaulių regiono ikimokyklinio amžiaus ugdytinių eilėraščių deklamavimo konkurse ,,Tu pati gražiausia, mano Lietuva“ dalyvavo dvi mūsų lopšelio-darželio ugdytinės – Gytė Mačiukaitė (,,Nykštukų“ grupė) ir Auksė Milašauskaitė (,,Smalsučių“ grupė). Auksė buvo viena žiuri komisijos narių ir drąsiai reiškė savo nuomonę, o Gytė deklamavo Liutauro Degėsio eilėraštį ,,Čia mūsų namai“  ir tapo laureate – apdovanota diplomu ir stikliniu apdovanojimu. Konkursui mergaitę paruošė vyresnioji auklėtoja Sniegutė Mickuvienė.
                                                                                                                            Direktorė Sigita Užkuraitienė

Darbuotojų išvyka į Pakruojo dvarą
2017-02-18
IMG_0241  IMG_0256   IMG_0250  IMG_0287

Dvaro kostiuminėje pasipuošėme to laikmečio aksesuarais ir su gidu apžiūrėjome dvaro didinguosius rūmus,  sužinojome, kokie valdovai Pakruojo dvare gyveno, kokie darbai jame buvo dirbami bei kokios istorijos, legendos yra apipynusios senojo dvaro sienas.
Žako laboratorijoje dvaro parfiumerė supažindino mus su kvapų istorija ir kvepalų gamybos subtilybėmis. Mėgavomės dvaro kvapų puokšte ir patys gaminomės savus eterinių aliejų mišinius (kvepalus).
Pilni įspūdžių ir dvaro karčemoje ,,Traktierius“ paragavę Šiaurės Lietuvos kulinarinio paveldo patiekalų, grįžome namo. Laikas, praleistas kartu neprailgo. Šauniai pailsėjome.
                                                                                                               Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Reda Skėrytė

Vasario 16-osios minėjimas ,,Graži graži šalelė gimta“
2017-02-15

DSC01210  DSC01220 DSC01239 DSC01273

Šventiniame rytmetyje ,,Graži, graži šalelė gimta“ lopšelio-darželio ugdytiniai savo skambiausias dainas, gražiausius ratelius, šokius  skyrė Lietuvai.  Jie taip pat dalyvavo eilėraščių deklamavimo konkurse. Po to visi uždegė šventinio pyrago žvakutes, išsakė savo palinkėjimus Lietuvai ir vaišinosi pyragu.
Lauke vyko akcija, skirta Vasario 16-ajai (Lietuvos gimimo dienai) paminėti. Renginio dalyviai papuošė medžius trispalviais kaspinais, organizavo kūrybinių darbų parodą ,,Mano šalelė – Lietuva“. Taip pat vyko vaikų sukurtų tautinių kostiumų paroda ir foto sesija. 
                                                                                                        Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Reda Skėrytė

 

,,Sveikatos abėcėlė“ priešmokyklinukų grupėje
2017-02-08
DSC01150 DSC01169 DSC01187
Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė O. Astrauskienė pas ,,Smalsučius“ atvyko su krokodilu, kuris juos pamokė, kaip valytis dantis. ,,Ryto ratelyje“ priešmokyklinukai žaidė žaidimus apie sveikatą, diskutavo, ką reikia daryti, kad būtum sveikas. Lopšelio-darželio dietistė L. Čekanauskienė papasakojo vaikams apie sveiką mitybą ir parodė filmuką. ,,Smalsučiai“ šiandien išmoko ,,Sveikatos abėcėlę“.
                                                                                              Priešmokyklinio ugdymo pedagogė Reda Skėrytė

Priešmokyklinukų veikla su Jokūbo tėveliu
2017-02-07

DSC03207 DSC03201 DSC03212
Priešmokyklinukų veikloje dalyvavo Jokūbo tėtis Linas Gedvilas – krašto apsaugos savanorių pajėgų prisikėlimo apygardos 6-osios rinktinės kariškis. Vaikams jis papasakojo apie savo profesiją, darbą. Jie sužinojo, kas yra kareiviškoje kuprinėje, ką kariai veikia pratybose: kaip miega, gaminasi maistą, kokį maistą valgo… Priešmokyklinukai tyrinėjo kompasą, kurio pagalba kariai orientuojasi miškuose. Vaikai liko sužavėti šia netradicine veikla.
                                                                                   Priešmokyklinio ugdymo pedagogė Ilona Vrubliauskienė

Priešmokyklinukų išvyka į biblioteką
2017-01-19
16195257_985807298186816_1853238879589586467_n 16003057_985807574853455_1830885121659128248_n 16194936_985807824853430_112285923481220618_n
Priešmokyklinės ugdymo grupės ,,Smalsučiai“ vaikai lankėsi Meškuičių  bibliotekoje organizuotoje popietėje mažiesiems skaitytojams „Kaip man pasisekė, kad manyje yra kažkas, dėl ko atsisveikinimai būna tokie sunkūs“. Vaikai susitiko su Mike Pūkuotuku, jo draugu Knysliuku  ir kartu kūrė spalvotą pasaką, atliko įvairiausias užduotis: spalvino, dėliojo dainelių žodžius, dalyvavo mini estafetėje.
Renginio dalyviai apdovanoti saldžiomis dovanėlėmis ir Mikės Pūkuotuko diplomais. Laikas praleistas su Mike Pūkuotuku ir Knysliuku prabėgo labai greitai ir vaikai net nepajuto, kad jiems jau laikas keliauti namo. Mikė Pūkuotukas ir Knysliukas dėkojo visiems už dalyvavimą ir atsisveikindamas linkėjo bibliotekoje susitikti dar daug kartų.
                                                                                                       Priešmokyklinio ugdymo pedagogė Reda Skėrytė

 

,,Sausio 13-osios minėjimas“
20017-01-13
DSC00812 DSC00841 DSC00846
Sausio 13 d. rytą lopšelyje-darželyje vyko pilietinė akcija „Atmintis gyva, nes liudija“, skirta 1991 m. sausio 13-osios įvykiams paminėti. Vaikai, mokytojai ir kiti lopšelio-darželio darbuotojai degė žvakutes languose, prisiminė sausio 13-osios įvykius, aptarė jų prasmę. Lauke visi uždegė atminimo laužą, ant sniego piešė trispalvę ir tyla, rimtimi, susikaupimu pagerbė mirusiųjų atminimą.
                                                                                                      Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Reda Skėrytė 

,,Kalėdinių žaisliukų“ gamyba su floriste Inga Abelkiene
2016-11-22

dsc00149 dsc00154 dsc00156 dsc00159

Artėja gražiausia metų šventė – Kalėdos. Kasmet norisi vis naujais žaisliukais pasipuošti eglutes ar savos gamybos dovanėlėmis pradžiuginti artimuosius, draugus. Šiais metais į lopšelį-darželį pasikvietėme Andrėjos mamą floristę Ingą Abelkienę. Ji pamokė įstaigos darbuotojus ir ,,Mažųjų meškiukų tėvelių klubo“ narius gaminti kalėdinius žaisliukus iš audinio atraižų, juostelių, kaspinų, sagų ir kitų medžiagų. Visi kartu smagiai praleido laiką, džiaugėsi savo kūrybiniais sugebėjimais, didžiavosi savo ,,Kalėdiniais žaisliukais“. Kiekvienas žaisliukas – savitas, nuostabus, nepakartojamas.
                                                                         Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Reda Skėrytė

,,Nykštukų“ grupės vaikų išvyka į Meškuičių gimnaziją
2016-11-22

,,Nykštukų“ grupės vaikai lankėsi Meškuičių gimnazijoje, kur mokytoja dirba Dovydo mama Regina Savickienė. Ji pakvietė visus pasisvečiuoti pas trečiokus ir jų mokytoją Editą Vilčiauskienę. Vaikai ,,tapo“ mokiniais. Jie susėdo į suolus, ,,rašė“ ir piešė lentoje. Trečiokai padovanojo darželinukams savos gamybos knygeles, ant kurių mažieji patys ar mokinių padedami pasirašė savo vardus. Atsisveikinus su trečiokais, Dovydo mama visus pakvietė į sporto salę, kur ji moko sportuoti mokinius. Mažieji darželinukai stebėjosi sporto salės dydžiu, erdve ir laisvai sportavo, žaidė, tyrinėjo sporto inventorių, priemones. Pasportavę darželinukai nukeliavo į gimnazijos biblioteką – skaityklą. Čia jie kartu su bibliotekininke Kristina Dagiene žaidė stalo žaidimus, dėliojo dėliones. Vaikai stebėjosi knygų gausa. Tarp vadovėlių jie surado vaikiškų knygelių, kurias susidomėję vartė.
Išvykos metu vaikai susipažino su mokytojo profesija, mokyklos aplinka. Jie patyrė daug teigiamų emocijų bei praplėtė savo akiratį.
                                                                                                    Auklėtoja Sniegutė Mickuvienė

Mamyčių ir vaikų veikla priešmokyklinėje ugdymo grupėje
2016-11-17
 img_0003 img_0005 img_0022 img_0035
      Priešmokyklinėje ugdymo grupėje ,,Smalsučiai“ vyko tėvų susirinkimas. Vaikai nekantriai laukė savo mamyčių ir jas žaismingai pakvietė į popietės ratą. Visi kartu žaidė, mankštinosi. Vaikai pristatė savo mamytes, pasakydami jų vardus, darbovietes, o mamytės papasakojo apie savo profesijas ir veiklą.
     Priešmokyklinukai gavo laišką iš Nykštuko. Jį perskaitė Auksės Milašauskaitės mama. Vėl visi ėmėsi darbo – kūrė (piešė, spalvino ir rašė, karpė ir klijavo) laiškus Kalėdų seneliui. Laiškus sudėjo į jau pačių padarytus, papuoštus vokus ir išsinešė į namus, o vėliau – į paštą.
      Po veiklos grupėje mamytės susirinko į salę ir dalinosi įspūdžiais, aptarė aktualius klausimus.
                                                                           Priešmokyklinio ugdymo pedagogė Reda Skėrytė

Tolerancijos diena
2016-11-16
 dsc02982  dsc03000  dsc03004
      Lapkričio 16-ąją priešmokyklinėje ugdymo grupėje paminėta TOLERANCIJOS diena. Vaikai ryto ratelyje kalbėjosi apie tai, kad žmonės yra skirtingi: savo elgesiu, išvaizda, įsitikinimais. Jie suprato, kad kiekvienas žmogus yra unikalus, vienintelis, todėl turime gerbti vienas kito nuomonę, sprendimus, būti pakantūs kitiems, kitokiems.
      Šiais metais Tolerancijos dienos simbolis – PAUKŠTIS. Balto paukščio reikšmė: meilė, tyrumas, atnešama gera žinia, taika. Priešmokyklinukai išsikirpo baltus balandžius, juos savitai papuošė ir užrašė žodį TOLERANCIJA.
      Tolerancijos tema plėtota, pasitelkiant pasaką ,,Draugystė“, kurios veikėjai buvo kitokie. Priešmokyklinukai džiaugėsi, kad dryžuotas šernas ir balta, neskraidanti pelėda susidraugavo, linksmai leido laiką kartu.
                                                              Priešmokyklinio ugdymo pedagogė Ilona Vrubliauskienė

,,Žibintų šventė“
2016-10-27

img_0018-2  img_0040 img_0054 img_0053

 

Pramoga ,,Rudenėlio dovanos“
 
2016-10-13

Spalio 13 d. lopšelyje-darželyje vyko pramoga ,,Rudenėlio dovanos“, į kurią visus vaikučius, tėvelius, auklėtojas sukvietė ūkininkas. Jis džiaugėsi gausiai užderėtomis daržovėmis ir nunokusiais vaisiais. Ūkininkas, nuvykęs apžiūrėti derliaus, užtiko du nenaudėlius – kiškutį ir ežiuką besmaguriaujančius jo morkas ir obuoliukus. Ežiukas ir kiškutis susigėdo, atsiprašė ūkininko ir pakvietė vaikučius kartu su jais papramogauti. Vaikai keliavo į kiemelius,  kur žaidė žaidimus su rudeniniais medžių lapais, dalyvavo estafetėse: ,,Suskaičiuok kaštonus“, ,,Obuoliniai žmogeliukai“, ,,Surink bulves“. Jų metu buvo skatinamas vaikučių iniciatyvumas, aktyvumas, formuojami gražūs tarpusavio santykiai, vaikai mokėsi žaisti kolektyviai.  
Papramogavę visi susirinko prie įvairiaspalvių skrybėlių, kurias iš rudenėlio ,,dovanų“ (spalvotų medžių lapų, įvairiaspalvių rudeninių gėlių, šakelių, uogų) sukūrė lopšelio-darželio darbuotojai. ,,Rudenėlio skrybėlėmis“ džiaugėsi visi renginio dalyviai, Meškuičių miestelio gyventojai.

img_0040dsc02171dsc02135

 

 

Godos mama ,,Smalsučių“ grupės  ,,auklėtoja“
2016-10-10

Priešmokyklinukė Goda savaitgaliais su mama užsiima įvairia veikla. Jos mėgsta kurti darbelius iš gamtinės medžiagos. Norėdamos pasidžiaugti savo kūryba ir pradžiuginti kitus, atnešė parodyti grupės draugams ir auklėtojoms. Kilo idėja -pasikviesti Godos mamą į grupę, kad pamokytų vaikus pasidaryti darbelių, žaisliukų. Mama, Alina Kasiulienė,  vieną rytą tapo grupės ,,auklėtoja“  ir pamokė vaikus kurti darbelius iš kaštonų, giliukų, kankorėžių. Priešmokyklinukai džiaugėsi nauja ,,auklėtoja“, klausinėjo, kreipėsi pagalbos, patarimų. Vaikams patiko ši netradicinė veikla ir savo rankomis pagaminti žaisliukai.

2 1

 

 

 

 

 

 

 

 

DARŽELINUKAI SVEIKINA AUKLĖTOJAS

2016-10-05

dsc02024  dsc01983 dsc01994

Darželinukai – ne iš kelmo spirti. Jie savo auklėtojas nusprendė pasveikinti kaip galėjo . „Pelėdžiukų“ grupė padainavo, „Nykštukų“ –  pašoko, mažiausieji „Kačiukai“ pasiuntė linkėjimus, o „Smalsučiai“ auklėtojų portretus nupiešė kaip mokėjo.  Direktorė viską į filmuką sudėjo, o jai šaunūs priešmokyklinukai komentarais padėjo. Šį filmuką visos auklėtojos, mokytojos ir vaikai žiūrėjo, o po to  dar madų demonstracija prasidėjo. Vaikai savo pasirodymu auklėtojas sužavėjo, taip šauniai ir linksmai Mokytojo diena praėjo.

KLOUNO VYTUKO ŠOU
2016-09-29

img_0061

Charizmatiškas, energija ir gera nuotaika trykštantis klounas Vytukas, mokantis daug triukų ir pokštų, į savo pasirodymą įtraukė vaikus, kurie padėjo jam atlikti įvairius stebuklus. Pasirodymo metu klounas sutelkė vaikų dėmesį į atliekamą pasirodymą, skatino loginį mąstymą. Po spektaklio vaikai matytus triukus pritaikė savo kūrybos žaidimuose, įspūdžius reiškė dailės priemonėmis, pasakojo šeimos nariams.

 

 

 

 

 

 

VISA LIETUVA ŠOKA
2016-09-16

dsc01851dsc01844Darželinukai, jų tėvai bei kiti šeimos nariai, lopšelio-darželio darbuotojai įsijungė į Lietuvos liaudies kultūros centro inicijuotą etninės kultūros akciją „Visa Lietuva šoka“, kurios tikslas – per tradicinius šokius vienyti bendruomenę, stiprinti lietuvių kultūrinės tapatybės jausmą.
Visi kartu  pasimokėme, prisiminėme ir sušokome mūsų tradicinius šokius: ,,Graži mūsų šeimynėlė“, ,,Verdu bulvienę“, ,,Buva dūda Vilniuj“, ,,Ratelinė polka“. Renginys organizuotas bendradarbiaujant su Šiaulių rajono kultūros centro Meškuičių filialo darbuotojais.

 

EUROPOS JUDRIOJI SAVAITĖ. DVIRATUKŲ DIENA
2016-09-16

dsc01924Europos judrioji savaitė – didžiausia tvaraus judėjimo kampanija pasaulyje. Jos renginiai kasmet vyksta rugsėjo 16-22 dienomis. Šia kampanija siekiama diegti ir populiarinti aplinkai draugiškas transporto priemones ir skatinti gyventojus išbandyti susisiekimo automobiliais alternatyvas.
Rugsėjo 16 d. rytą vaikai, tėvai, darbuotojai į lopšelį-darželį atvažiavo dviračiais, dviratukais, triratukais ar paspirtukais. Visų laukė staigmenos: vaikams – nuotaikingi atšvaitai, suaugusiems – atmintinės ,,Dviračio nauda“. Vaikai važinėjosi lopšelio-darželio kieme, o vėliau nužymėtose vietose išrikiavo savo dviratukus.
Priešmokyklinės ugdymo grupės ,,Smalsučiai“ ugdytiniai su pedagogėmis (Ilona Vrubliauskiene, Reda Skėryte) akciją vykdė Meškuičių miestelyje. Jie pasveikino dviratininkus ir skatino automobilių vairuotojus kuo dažniau važinėti dviračiais.
Auklėtoja Erika Dargužienė sukvietė visus į renginį ,,Dviratukų“ diena. Ji priminė vaikams saugaus eismo taisykles ir  pakvietė į grupių dviratininkų paradą, kurio metu apvažiavo lopšelio-darželio teritoriją. Šventės  dalyviai įveikė  įvairias užduotis: apvažiavo kliūtis, važiavo tiesiu takeliu ir kt.
Visas lopšelio-darželio kiemas buvo pilnas spalvingų paspirtukų, įvairių rūšių dviračių. Svarbiausia – nuo pat ryto skambėjo linksmas vaikų klegesys.

 DARBUOTOJŲ IŠVYKA Į RŪTOS STANKŪNIENĖS MEDELYNĄ
2016-09-16

 14370051_878189808948566_2707852418734688737_nRugsėjo 16 d. lopšelio-darželio darbuotojai aplankė Rūtos Stankūnienės medelyną, esantį Linkaičių kaime, Joniškio rajone. Šis, skaičiuojantis jau antrą dešimtmetį, medelynas kasmet užaugina tūkstančius sodinukų. Obelys, trešnės, kriaušės ar šermukšniai – tai tik maža dalis jų auginamų medelių.
Edukacinės programos metu apžiūrėjome įvairių rūšių ir veislių  šermukšnių kolekciją ir paskanavome jų uogų. Rūta Stankūnienė papasakojo, kaip galima perdirbti šermukšnius namų sąlygomis ir pavaišino džiovintais, marinuotais  šermukšniais, jų uogienėmis.
Arbatžolių darže sužinojome apie imbierinę, šokoladinę mėtas ir vaistažolių fermentacijos būdus.
Rūta Stankūnienė atsakė į aktualius klausimus apie medelių priežiūrą, pasidalino kulinariniais daržovių receptais.

RUGSĖJO PIRMOSIOS ŠVENTĖ
2016-09-01
dsc01786dsc01799
Skaisčiai Rugsėjo pirmąją švietusi saulutė vėl sukvietė į lopšelį-darželį gausų būrį mažųjų ugdytinių ir jų tėvelių.
Prie vartų kiekvienas spaudė leteną lopšelio-darželio simboliui meškučiui, gavo dovanų šokoladinį jo atvaizdą ir savo grupės paveikslėlį. Kieme laukė improvizuota fotostudija, kur fotografės Lina Vrubliauskaitė ir Viktorija Piragytė iš Meškuičių gimnazijos įamžino vaikus ir jų tėvelius.
Šventėje dalyvavo ir gerų mokslo metų linkėjo svečiai – Šiaulių r. savivaldybės administracijos mero pavaduotojas Algis Mačiulis, Meškuičių seniūnijos seniūnė Jolanta Baškienė, Meškuičių klebonas Vytautas Ripinskis ir bendruomenės pirmininkė Danutė Navickienė.
Lopšelio-darželio darbuotojai, kartu su vaikais, suvaidino pasaką apie nykštuką Jaronimą. Vėliau, pasisukę ratelyje, visi išskubėjo šventinių pusryčių. Mokslo metai prasidėjo …

ATSISVEIKINIMO SU DARŽELIU ŠVENTĖ ,,DIENA DARŽELYJE“
2016-05-27
Iš ryto būsimuosius pirmokus į rytmetį pakvietė meškiukas ir visų grupių vaikai. Kiemelyje jie atsisveikino su savo draugais: dainavo, deklamavo,  įteikė atminimo dovanėles. Po to šėlo diskotekoje ir vaišinosi didžiuliu tortu.
Po pietų priešmokyklinukai į salę susirinkusiems tėveliams, lopšelio-darželio darbuotojams surengė inscenizuotą koncertą ,,Diena darželyje“. Jie ne tik dainavo, šoko, deklamavo, bet ir vaidino lopšelio-darželio darbuotojus: direktorę, logopedę, darbininką, virėjas, auklėtojų padėjėjas ir kt. Direktorė įteikė būsimiesiems pirmokams lopšelio-darželio baigimo DIPLOMUS, rašiklius ir nuotraukas, o pedagogės – sukauptus jų piešinius. Šventėje dalyvavo pirmos klasės mokytojas, kuris apdovanojo būsimuosius savo mokinukus saldžiomis dovanėlėmis.
– Mes jau išeinam, mes jau išeinam, mojam rankele!..– uždainavo vaikai.
DSC01670 DSC01689 DSC01716  DSC01709DSC01728 DSC01768 DSC01769

SPORTO ŠVENTĖ ,,LINKSMOSIOS ŠEIMŲ OLIMPINĖS ŽAIDYNĖS“

2016-05-25
Saulėtą gegužės 25 d. popietę lopšelio-darželio kieme – sujudimas: ruošiamės šventei, laukiame  teisėjų, sportininkų, tėvelių. Įkūrėme keturis spalvingus kiemelius su linksmosiomis estafetėmis: lėkščiasvydis, šortų šou, pasivažinėjimas ant maišų, šokinėjimas maišuose ir tuneliai. Grojant maršui visi žygiavo ir prisistatė kiekvienos grupės komanda. Linksmosiose rungtyse dalyvavo vaikučiai ir jų mamytės bei tėveliai su broliukais ir sesutėmis. Sporto šventė suteikė džiugių akimirkų dalyviams, svečiams.

DSC01456 DSC01466 DSC01479 DSC01493 DSC01490 DSC01518

 ,,SMALSUČIŲ“ GRUPĖS UGDYTINIŲ IŠVYKA Į ŠIAULIŲ JAUNŲJŲ GAMTININKŲ CENTRĄ
2016-05-24
Priešmokyklinukai mokykliniu autobusu vyko į  Šiaulius. Jaunųjų gamtininkų centre jie apžiūrėjo Katinų muziejų: domėjosi katinėlių eksponatais, atkeliavusiais iš įvairių pasaulio šalių, atliko užduotį – surasti patį mažiausią eksponatą, apžiūrinėjo įvairius egzotinius gyvūnus. Vėliau vaikai keliavo į Jaunųjų gamtininkų centre įsikūrusį žirgyną. Mus pasitiko Justo mama. Ji parodė ir papasakojo apie arkliuką Rugį. Visi galėjo pajodinėti, apžiūrėti vietą, kur laikomas inventorius, arklides, pašerti žirgus – obuoliais, morkomis ir duona. Priešmokyklinukai patyrė daug džiugių emocijų, įspūdžių, išgyvenimų.

IMG_0038 (2) IMG_0041 (2) IMG_0047 (2) IMG_0066 IMG_0072 IMG_0081

,,SMALSUČIŲ“ GRUPĖS UGDYTINIAI SPORTO ŠVENTĖJE ,,JUDĖJIMO DŽIAUGSMAS“
2016-05-17
Gegužės 17 dieną Kužių gimnazijos stadione vyko Šiaulių rajono ikimokyklinio ugdymo įstaigų ir bendrojo ugdymo mokyklų mišrių priešmokyklinio ugdymo grupių sporto šventė „Judėjimo džiaugsmas“, kurią organizavo Kužių lopšelis-darželis ,,Vyturėlis“. ,,Miško žvėrelių olimpiadoje“ dalyvavo 20 mūsų lopšelio-darželio priešmokyklinukų, kurie linksmai sportavo olimpiniuose kiemeliuose. Mažieji sportininkai apdovanoti padėkos raštu ir saldžiomis dovanėlėmis.
IMG_0010 IMG_0035 IMG_0029  IMG_0063

,,NYKŠTUKŲ“ GRUPĖS UGDYTINIŲ IŠVYKA Į SENIŪNIJĄ
2016-05-17

Vaikams sunkiai sekasi skirti ir įvardinti žmonių profesijas, pasakyti, kuo dirba ir ką darbe veikia tėveliai? Padiskutavę su vaikais, nusprendėme apsilankyti Julijos mamos ir Andrėjos močiutės darbovietėje – seniūnijoje. Meškuičių seniūnijos darbuotojos papasakojo vaikams apie tai, kur dirba, kuo užsiima darbe, įvardino savo profesijas. Išvykos metu vaikai sužinojo apie profesijas, patyrė daug teigiamų emocijų, džiaugėsi bendravimu ir bendradarbiavimu.

DSC01445   DSC01447   DSC01449

PRIEŠMOKYKLINUKŲ IŠVYKA Į MEŠKUIČIŲ GIMNAZIJĄ

2016-05-12

Priešmokyklinukai lankėsi Meškučių gimnazijoje. Susitiko su I-os klasės mokytoja D. Šimulioniene ir mokiniais. Bendravo su būsimuoju mokytoju V. Tikniumi. Lankėsi skaitykloje, bibliotekoje, biologijos ir logopedės kabinetuose, sporto ir aktų salėse, valgykloje. 

DSC01637 DSC01638 DSC01643 DSC01649 DSC01652 DSC01657

SPORTO PRAMOGA ,,LINKSMOSIOS ESTAFETĖS“
2016-05-11
Saulėtą rytmetį visi darželinukai susirinko lopšelio-darželio kieme, kur vyko sporto pramoga ,,Linksmosios estafetės“. Puikiai nusiteikę mažieji sportininkai susirungė estafečių rungtyse. Buvo daug džiaugsmo, smagių akimirkų. Pramogos pabaigoje visų grupių vaikai apdovanoti vaisiniais prizais.
DSC01374 DSC01421 DSC01384 DSC01373 

ŠOKIŲ ŠVENTĖ-KONKURSAS ,,MEDUTIS“
2016-05-05

Šiaulių r. Meškuičių lopšelis-darželis organizavo Šiaulių rajono ikimokyklinio ugdymo įstaigų šokių šventę-konkursą ,,Medutis“. Dalyvavo penki šokių kolektyvai iš Kuršėnų lopšelio-darželio ,,Nykštukas“, Kuršėnų lopšelio-darželio ,,Buratinas“, Kužių  lopšelio-darželio ,,Vyturėlis“, Kuršėnų Daugėlių lopšelio-darželio ir Meškuičių  lopšelio-darželio. Dalyviai apdovanoti diplomais ir atminimo dovanėlėmis.

  054 066 071 082  084  098 037  111    

UGNIS – MŪSŲ DRAUGAS IR PRIEŠAS
2016-05-03

Gegužės 5 d. į lopšelio-darželio kiemą įriedėjo Meškuičių ugniagesių komandos gaisrininkų mašina. Gaisrininkai papasakojo vaikams, kaip reikia elgtis kilus gaisrui, parodė su kokiais šalmais dirba gaisro metu, kaip pilamas vanduo. Drąsiausieji pabandė  paspausti vandens išpylimo mechanizmą, pasimatuoti šalmą. Darželinukai turėjo galimybę įlipti ir pasėdėti gaisrinės automobilyje. Komanda su vaikais pasisveikino ir atsisveikino įjungdama garsinį sirenos signalą.
Grįžę į savo grupes vaikai su auklėtojomis dar kartą aptarė, kokių priemonių reikia imtis kilus gaisrui ir kaip išlikti saugiam. 
13164459_793758204058394_6674663788674956636_n 13151930_793758040725077_6838922044507630278_n 13082560_793758264058388_1868720350312916222_n 13139243_793758237391724_8048007271486755500_n

MAMYČIŲ DIENOS RYTMETYS ,,SAULĖTA PIEVA“
2016-04-29

Rytą į lopšelį-darželį skubančius vaikučius ir jų mamytes pasitiko papuoštas darželio kiemas: gėlėmis pražydęs kalnelis, sveikinimo žodžius sukantys malūno sparnai, gėlėmis ir kaspinais išpuošti bateliai.
Salėje mamyčių laukė parodos: fotografijų ,,Mamytė kaip saulytė“, vaikų piešinių ,,Mano mamytė“, o vaikai nekantraudami laukė, kada galės į ,,Saulėtą pievą“ pakviesti savo mamas ir jas pasveikinti. Pagaliau ,,radijo vedėjai“ pradėjo programą boružėlių atliekamu himnu. Svarbiausias klausimas: kaip pasveikinti mamas? Aišku, iškepti TORTĄ! Mažieji ančiukai siūlė kepti iš kiaušinių, kiti – braškių uogienės. Šauni kepėjų komanda iškepė mamoms tortą iš šypsenų, dainelių, šokių, linksmų reportažų ir pačių nuoširdžiausių palinkėjimų.
2 6 10  11

 

ATVIRA VEIKLA ,,ŠEIMA IR DARŽELIS: KELIAS Į PARTNERYSTĘ“

2016-04-27

Balandžio 27 d. ,,Pelėdžiukų“ grupės ugdomojoje veikloje dalyvavo Rugilės močiutė, kuri visą vaikų grupę mokė pasidaryti medinius žaisliukus. Vaikai domėjosi jos darbo priemonėmis, įvairiomis medžiagomis. Buvo smagu išbandyti karštų klijų šautuvėlius, klijuoti sagas, plunksneles.
Salėje vaikai suvaidino pasaką ,,Kaimo trobelėje“. Personažams rūbelius padėjo pasiūti tėveliai.
Džiaugiamės, kad tėveliai ir močiutės noriai dalyvauja vaikų ugdomojoje veikloje.

DSC01124 DSC01127 DSC01118

ATVIRŲ DURŲ DIENA MŪSŲ DARŽELIS“
2016-04-26
Balandžio 26 d. lopšelyje-darželyje vyko atvirų durų diena ,,Mūsų darželis“. Kviesdami tėvelius į atvirų durų dieną, norėjome, kad jie geriau pažintų vaikų kasdieninę veiklą, suprastų, kad ir jie gali dalyvauti vaikų ugdyme. Mamytės lankėsi muzikinėje veikloje, kurią vedė meninio ugdymo mokytoja. Džiugino aktyvus mamyčių dalyvavimas ,,Nykštukų“ grupės veiklose. Mamytės kartu su vaikais piešė, atliko užduotis, žaidė.

DSC01088  DSC01099  DSC01075

MŪSŲ MAŽIEJI TALENTAI
2016-04-22
,,Smalsučių“ grupės ugdytinė Justė Andrijauskaitė su mama Tatjana ir sesute Ema dalyvavo Šiaulių rajono priešmokyklinio ugdymo grupių talentų konkurse ,,Mūsų mažieji talentai“. Ji apdovanota padėkos raštu ir nominacija ,,Už šeimyniškumą“.
DSC_0036  DSC_0079  13103367_626958177452919_7070441520176846428_n

Tarptautinė Zipio draugų“ programa
2016-04-22
Priešmokyklinės ugdymo grupės ,,Smalsučiai“ vaikai baigė tarptautinę programą „Zipio draugai“. Balandžio 22 d. grupėje įvyko iškilminga diplomų įteikimo ceremonija. Vaikai patys pasigamino karūnėles su savo vardais. Visi gavo po diplomą, o šventinis stalas su  pyragu ir  žvakutėmis sukūrė šventišką ir pakilią nuotaiką. Vaikams labai patiko dalyvauti „Zipio draugų“ programoje.

IMG_0070   IMG_0074  IMG_0079 

Labas darželi…“pirmasis būsimųjų ugdytinių ir jų tėvelių apsilankymas lopšelyje-darželyje
2016-04-20

Į lopšelį-darželį susirinko gausus būrys būsimųjų ugdytinių ir jų mamyčių. Svečius pasitiko du meškiukai. Jie pakvietė visus dainuoti, šokti, žaisti, sportuoti. Po to palydėjo į grupes, kur vaikučiai smagiai pažaidė, o mamytės pabendravo su būsimomis auklėtojomis. 
Lopšelio-darželio direktorė S. Užkuraitienė informavo mamytes apie lopšelio-darželio veiklą, įteikė joms atmintines „Tipu tapu į darželį“, o mažuosius pradžiugino saldžiomis dovanėlėmis „Meškiukas Rudnosiukas“.

   DSC01012 – kopija  DSC00935  DSC00969 – kopija

EDUKACINĖ-PAŽINTINĖ IŠVYKA Į PANEVĖŽĮ
2016-04-16
Balandžio 16 d. lopšelio-darželio darbuotojai lydimi gido, pasivaikščiojo po Panevėžio miestą ir apžiūrėjo įžymias vietas, skulptūras, lankėsi lopšelyje-darželyje ,,Draugystė“, Juozo Miltinio dramos teatre žiūrėjo Ž. Puare komediją ,,Beprotiškas savaitgalis“.
12987123_785002668267281_1118014511405291594_n

NUTIESKIME DRAUGYSTĖS TILTĄ
2016-04-15
Balandžio 15 d. Justė Andrijauskaitė su mama Tatjana Andrijauskiene dalyvavo respublikinėje poezijos šventėje ,,Nutieskime draugystės tiltą“, kuri vyko Šiaulių miesto Polifonijos salėje. Dalyvės apdovanotos atminimo dovanėlėmis ir padėkomis.
jj

Lopšelio-darželio bendruomenės Velykinių puokščių paroda ir Velykinių margučių kūrimas

2016-03-23
DSC00620DSC00633

Lopšelio-darželio darbuotojai, ugdytinių tėvai kartu su Kūrybos studijos ,,Ieva“ nare R. Vepštiene kūrė margučius, kuriais papuoš savo šventinį stalą ar pradžiugins vaikus, artimuosius.

 Teminė savaitė, skirta Žemės dienai paminėti ,,Paukšteliai grįžta“
2016-03-14 – 2016-03-18
DSC00546

Kovo 14-18 dienomis lopšelyje-darželyje vyko teminė savaitė „Paukšteliai sugrįžta“. Gandras, vieversėlis ir varnėnas kasdien sukviesdavo visų grupių vaikučius į salę bendrai veiklai: žaisti, žiūrėti filmukus, atlikti užduotis, šokti, dainuoti. Grupėse vaikai piešė matyto animacinio filmuko vaizdus, vykdė stebėjimą ,,Kiek paukštelių matėme šią savaitę“ ir savo darbelius pristatė visų grupių vaikams. Savaitę užbaigė draugiškas žinių patikrinimas viktorinoje. Būta smagių užduočių, mįslių ir net „paukštelių“ diskotekos.

 

Savaitė ,,Be patyčių“
2016-03-19
Priešmokyklinukai įsijungė į akciją „Savaitė be patyčių“. Akcijos tikslas – užkirsti kelią priekabiavimui ir patyčioms,gerinant bendrą emocinę vaiko savijautą ir skatinant pagarbius ir draugiškus vaikų tarpusavio ir vaikų bei suaugusiųjų santykius. Vaikai aptarinėjo draugystės, bendravimo temas, kaip taikiai spręsti iškilusius konfliktus. ,,Smagu turėti daug draugų“.

DSC01328 DSC01340

Respublikinis vaikų piešinių konkursas „Iš knygelės į širdelę 2016“DSC01336Konkurse gali dalyvauti 5-7 metų amžiau vaikai. ,,Smalsučių“ ir ,,Nykštukų“ grupių vaikai skaitė ir aptarinėjo knygas: R. Baltrušaitytės ,,Kalvėnų miesto paslaptis“, T. Dirgėlos ,,Apie raganą šiokią tokią“, B. Marcinkevičiūtės ,,Gėlininkė“, R. Savickytės „Adelės dienoraštis. Ruduo“. Vėliau mažieji skaitytojai savo įspūdžius atspindėjo piešiniuose. Trys piešiniai dalyvauja konkurse: Kipras (,,Nykštukų“ grupės ugdytinis) pavaizdavo ,,Raganą šiokią tokią“, Mija ir Ema (,,Smalsučių“ grupės ugdytinės) – ,,Gėlininkę“.

 

,,MAŽŲJŲ OLIMPIADA 2016″
2016-02-24

DSC01257

DSC01285 

 Priešmokyklinukų komanda (E. Šaparnytė, U. Zolubaitė, M. Paetrauskytė, J. Vasiliauskas, M. Grinskas, A. Žiuraitis) dalyvavo respublikinio ikimokyklinių ugdymo įstaigų projekto ,,Mažųjų olimpiada 2016″ varžybose Šiauliuose. Varžyboms juos ruošė auklėtoja E. Dargužienė ir priešmokyklinio ugdymo pedagogė I. Vrubliauskienė.
 Laimėta 4 vieta, diplomai, dovanėlės.

TU PATI GRAŽIAUSIA, MANO LIETUVA
2016-02-19

DSC01217Šiaulių regiono lopšelių-darželių ugdytinių eilėraščių deklamavimo konkurse ,,Tu pati gražiausia, mano Lietuva“, kuris vyko Šiaulių r. Kuršėnų lopšelyje-darželyje ,,Buratinas, dalyvavo priešmokyklinės ugdymo grupės ,,Smalsučiai“ ugdytinė Ema Šaparnytė (konkursui ją paruošė priešmokyklinio ugdymo pedagogė, vyresnioji auklėtoja Ilona Vrubliauskienė). Ji deklamavo M. Plokščio ir V. Plokščio eilėraštį ,,Tėvynė“. E. Šaparnytė apdovanota padėkos raštu ir dovanėlėmis.

LIETUVA – GRAŽI ŠALELĖ
2016-02-15
DSC00251Vasario 15 dienos rytą šventiškai nusiteikę  vaikučiai, tėveliai, seneliai ir auklėtojos rinkosi į salę. Čia vyko eilėraščių deklamavimo konkursas ,,Lietuva – graži šalelė“. Eilėraščius deklamavo visų grupių ugdytiniai: G. Vasiliauskaitė, P. Vepštaitė, G. Mačiukaitė, A. Abelkytė, M. Petrauskytė, E. Šaparnytė, U. Zolubaitė, M. Grinskas, J. Andrijauskaitė, Š. Bučinskas. Skaitovus vertino kompetentinga komisija. Kol komisija tarėsi, vaikai savo dainelėmis ir šokiais pasveikino mūsų šalelę su gimtadieniu ir padarė dovaną – papuošė Lietuvos žemėlapį geltonos, žalios ir raudonos spalvos gėlytėmis. Eilėraščių deklamavimo konkurso dalyviams įteiktos padėkos ir saldžios dovanėlės. O koks gimtadienis be torto? Direktorė vaikučius pradžiugino trispalvėmis ir žvakutėmis papuoštu tortu, kurį skanavo visi renginio dalyviai.

 DSC00264Minėjimas tęsėsi lauke. Visų grupių vaikučiai su auklėtojomis papuošė lopšelio-darželio lauko aplinką trispalvėmis gėlytėmis, paukšteliais ir užrašė žodžius ,,MANO LIETUVA“.

 

 

 

 

 

 

AKCIJA ,,NUSIŠYPSOK“
2016-02-12
DSC00169           DSC00178 (2)

Šiaulių r. Meškuičių lopšelio-darželio ,,Smalsučių“ ir ,,Nykštukų“ grupių ugdytiniai vasario 12 d. dalyvavo Šiaulių r. švietimo centro inicijuotoje akcijoje ,,Nusišypsok“. Vaikai dalino savo pačių sukurtas šypsenėles Meškuičių miestelio įvairių įstaigų (pašto, gaisrinės, parduotuvių, seniūnijos) darbuotojams, gatvėse sutiktiems žmonėms. Džiugu, kad nė vienas neliko abejingas. Visi nuoširdžiai džiaugėsi ir šypsojosi.  Akcijos dalyviai linkėjo visiems kuo dažniau šypsotis sau ir kitiems.

 

UŽGAVĖNIŲ ŠVENTĖ
2016-02-09

DSC00166Vasario 9 d. lopšelio-darželio kieme šurmuliavo velniukai, ožiukai, čigonės… Prasidėjo linksmybės, varžytuvės tarp Kanapinio ir Lašininio. Jiems reikėjo įveikti užduotis: traukti virvę, įminti mįsles, surinkti sniego gniūžtes, muštis pagalvėmis.  Kas nugalėjo? Kanapinis. Šventės dalyviai lankėsi Kanapinio, Lašininio, Čigonėlių kiemeliuose, kur žaidė, šoko, grojo.

 

 

 

 

DSC00168

Kadangi Užgavėnės – blynų šventė, tai gerosios Meškuičių moterų klubo ,,Austėja“ gaspadinės visiems lauke prikepė skanių mielinių blynų. 
Blynai suvalgyti, Morė sudeginta, žiema išvaryta… Laukiame pavasario.

 

 

 

 

 

UŽGAVĖNIŲ KAUKIŲ GAMYBA SU EMILIJOS MOČIUTE
2016-02-02

IMG_0077Nykštukų“ grupės vaikučiai jau ruošiasi Užgavėnių šventei. Jiems į pagalbą atskubėjo Emilijos močiutė S. Banevičienė. Lopšelio-darželio seklyčioje visi kartu kūrė Užgavėnių kaukes: piešė, karpė, puošė siūlais, vata, audiniu, spalvotu popieriumi.
,,Mes žydukai, mes velniukai, papūstžandžiai mažučiukai!“ – prisidengę kaukėmis skandavo mažieji.

 

 

 

UŽGAVĖNIŲ KAUKIŲ GAMYBA MEŠKUIČIŲ GIMNAZIJOJE
2016-01-27
DSC01075 (2)Artėjant Užgavėnėms priešmokyklinės ugdymo grupės vaikai lankėsi Meškuičių gimnazijoje. ,,Smalsučiai” susitiko technologijų mokytoja Jūrate, kuri papasakojo apie Užgavėnių šventę. O kokios Užgavėnės be kaukių? Priešmokyklinukai, padedami mokytojos, jas piešė ant popieriaus, spalvino, kūrė įvairiausių personažų bruožus. Kaukės nupieštos. Liko išpjaustyti akis, nosį, burną… Šitą darbą atliks vyresnieji gimnazijos mokiniai – buvę lopšelio-darželio ugdytiniai.
,,Smalsučių“ laukia dar viena kelionė į gimnaziją – parsinešti užbaigtų Užgavėnių kaukių.

 

 

 

 

ADVENTO-PADĖKOS VAKARAS ,,ANT ANGELO SPARNŲ GERUMAS SUPAS…“
2015-12-14
IMG_0034 (2),,Ant angelo sparnų gerumas supas…“. Taip pavadinome šį vakarą. Angeliukai praskaidrina net niūriausią nuotaiką. Jų misija — dovanoti gerumą ir ugdyti mumyse gerus jausmus. Manoma, kad tai jie ir daro. Bent žiupsnelį gerumo mes gauname kiekvieną dieną. Nuoširdi šypsena, gražus žodis, pagyrimas, palaikymas, pagalba, miela staigmenėlė, juk visa tai ir dar daugiau yra gerumas.
Šį vakarą vaikučiai dainavo dainas, žaidė žaidimus, šoko, minė mįsles.
Lopšelio-darželio direktorė rėmėjams įteikė padėkos raštus ir IMG_0044 (2)angeliukus, o vaikai – savo gamybos atvirukus ir ,,Ožio darže“ išaugintų arbatžolių. 13 remėjų padėkota už prasmingą bendradarbiavimą ir nuoširdžią paramą lopšeliui-darželiui.
Renginio svečius pakvietėme kartu pažokti ratelius: ,,Graži mūsų šeimynėlė“, ,,Šiaudų batai“, ,,Šarka“.
Šį vakarą gražiai pabuvo vaikai, tėvai, seneliai. Visą vakarą iš visų čia susirinkusių širdžių ir širdelių sklido gerumas, meilė, ramybė.  Renginio vedėjai palinkėjo visiems visiems susirgti gerumu, o vaikučiai visus apdovanojo savo gamybos angeliukais su palinkėjimu, kad prie mūsų kasdienybės priglustų angelo sparnas.

 

ADVENTO VAKARAS ,,PABŪKIME KARTU“
2015-12-09
IMG_0014 (2)Darganotą ir tamsų žiemos vakarą lopšelyje-darželyje praskaidrino „Kačiukų“ ir „Pelėdžiukų“ grupių Advento vakaras.  Auklėtojos pakvietė vaikučius, tėvelius ir močiutes drauge pažaisti, smagiai patrepsėti, pagroti liaudies instrumentais. Tėveliams padedant vaikučiai minė mįsles, kai kurios iš ties buvo suktos. Evijos močiutė  pasekė susirinkusiems pasaką „Katinėlis ir gaidelis“. O koks Advento vakaras be burtų? Ir jų, žinoma, būta: visi smagiai rinko pupas ir jas skaičiavo, traukė šiaudus, IMG_0028tikėdamiesi ilgo ir gražaus gyvenimo, mėtė per petį batus, kad sužinotų ilgos ar trumpos kelionės laukia ateinančiais metais. Vakaro pabaigoje tėveliai ir auklėtojos, apsikabinę savo vaikučius, sudainavo jiems lopšinę. Džiaugdamiesi  jaukiu, šiltu pabuvimu visi susikibo rankomis ir pagalvojo apie artėjančias šventes, skleidžiamą žvakių ir šalia esančių žmonių širdžių ramybę, linkėjo vieni kitiems gražių ir prasmingų artėjančių švenčių.

ETNINĖS KULTŪROS SAVAITĖ ,,AUKŠTAITĖS MOČIUTĖS SEKLYČIOJE“ (skirta etnografinių regionų metams paminėti)
2015-11-30 – 2015-12-04

IMG_0002Etninės kultūros savaitės ,,Aukštaitės močiutės seklyčioje“ tikslai ir uždaviniai – skatinti vaikus pažinti ir saugoti Aukštaitijos krašto tradicijas ir kultūrinį paveldą; ugdyti pagarbą savo krašto papročiams, senolių išminčiai; mokyti senovinių darbelių.
Etninės kultūros savaitės renginių metu vaikai susipažino su senoviniais namų apyvokos daiktais, darbo įrankiais, Aukštaitijos krašto žmonių kūryba (audiniais, siuviniais, drožiniais ir kt.). Vaikai etnografinėje seklyčioje apžiūrinėjo, pavadino, apibūdino IMG_0072 (2)senovinius rūbus, pažino raštų įvairovę, spalvas. Jie domėjosi senoviniais darbais, tradiciniais patiekalais. Darželinukai patys įvairiais raštais puošė ąsočius, plėšė plunksnas, vyniojo siūlus, kepė bandeles ir kt. Visi kartu klausėsi Aukštaitijos krašto dainų, patys dainavo, šoko, žaidė įvairius žaidimus. Tam buvo numatytos veiklos etnografinėje lopšelio-darželio seklyčioje: ,,Sušildyti žmogaus dvasia ir rankomis“, ,,Ką slepia močiutės spintos?“, ,,Kiek darbelių, kiek darbų“, ,,Kas gerai valgo, gerai ir dirba“, ,,Dainų ir žaidimų skrynelę pravėrus“.

Respublikinė konferencija „Kūrybiškumo ir saviraiškos žingsneliai darželinuko veikloje“
2015-11-25

Lapkričio 25 dieną  Meškuičių lopšelyje-darželyje vyko respublikinė konferencija „Kūrybiškumo ir saviraiškos žingsneliai darželinuko veikloje“. Į ją pasidalinti gerąja patirtimi  apie vaikų kūrybiškumo ugdymo galimybes ir metodus susirinko ikimokyklinio ugdymo įstaigų vadovai, auklėtojai, logopedai, priešmokyklinio ugdymo pedagogai.
Konferencijos dalyvius iš Šiaulių miesto ir rajono, Panevėžio, Joniškio pasveikino ir sėkmingo darbo palinkėjo Šiaulių rajono savivaldybės administracijos švietimo ir sporto skyriaus vyriausioji specialistė Sandra Valavičiūtė. Lopšelio-darželio ugdytiniai pristatė madų kolekcijas. Jas mažieji padedant auklėtojoms ir tėveliams kūrė patys – lopšelinukai nuspalvino seilinukus ir kolekciją pavadino „Seilinukai tepliukai“, kiek vyresni įspūdingus rūbus kūrė iš antrinių žaliavų ir darbus pavadino „Vakar maišas buvau, šiandien modeliu tapau“ ir „Ateities mada“. Priešmokyklinukai savo kūrybą pavadino „Spalvota vaikystė“ – demonstravo proginę kolekciją iš popieriaus.mados 1
Lektorės iš Šiaulių lopšelio-darželio „Coliukė“ – socialinių mokslų daktarė R. Burškaitienė, direktorė E. Vaičaitytė, direktoriaus pavaduotoja ugdymui E. Ivanauskaitė-Rimšė skaitė pranešimą apie nesumokyklintą vaikystę ir netradicinių formų paiešką bei taikymą. Aktorė, neformaliojo ugdymo mokytoja Silvija Povilaitytė pakiliai nuteikė pristatydama savo emocionalų pranešimą „Kūrybiškumo ugdymas per teatro meną“.???????????????????????????????
Savo mintimis, gerąja darbo patirtimi dalinosi gausus būrys konferencijoje dalyvavusių įstaigų vadovų ir mokytojų. Visų jų žodiniai, vaizdo ar stendiniai pranešimai įkvėpė kūrybiškiau pažvelgti į savo darbą – vaikų ugdymą – nes tik išradingas, inovatyviai dirbantis pedagogas gali išugdyti kūrybiškus vaikus.

kūrybinės dirbtuvėsAntroji konferencijos dalis – praktinė veikla kūrybinėse dirbtuvėse. Pasiskirstę grupėmis dalyviai lipdė dubenėlius iš molio, pynė apyrankes iš lino ir karoliukų, gamino kalėdinius žaislus, improvizavo pagal muziką. Kūrybinėms dirbtuvėms vadovavo Meškuičių gimnazijos dailės mokytoja Ieva Galkauskaitė – Tenienė, moterų klubo „Austėja“ narės G. Miežienė ir R. Vepštienė, lopšelio-darželio meninio ugdymo mokytoja L. Morkūnienė.
Lopšelyje-darželyje buvo eksponuojama visos bendruomenės – vaikų, tėvelių ir darbuotojų – kūrybinių darbų paroda „Mano pirmoji vardo raidė“ . Išmone pasižymintys darbai iš pačių įvairiausių medžiagų – kruopų, odos, kailio, sagų, varžtų, virbalų, javainių ar meduolių – traukė akį ir skatino kūrybines mintis.
Apibendrinant konferenciją svečiai apdovanoti arbata iš lopšelio-darželio „Ožio darže“ išaugintų arbatžolių – kūrybinėms, šviesioms mintims įkvėpti.

ŠVENTĖ ,,SPALVOTO RUDENĖLIO IŠDAIGOS LAUKE“
2015-11-04
IMG_0016Šiltą, darganotą trečiadienio rytą džiugiai nusiteikę vaikučiai ir jų tėveliai susirinko lopšelio-darželio etnografiniame kiemelyje. Į šventę atskubėjo ežiukas, kuris pakvietė apžiūrėti jo darže augančių daržovių. Jam prireikė vaikučių pagalbos: surinkti pabirusius obuolius, išrauti morkytę, moliūgą, kopūstą. Visi ieškojo grupių  aikštelėse pasislėpusių morkyčių, rinko bulves į krepšus ir pylė jas į maišą, žaidė ,,kankorėžių krepšinį“. IMG_0065
Renginio dalyviai savo kūrybiškumą ir sumanumą parodė kurdami mozaikas iš atsineštų rudens gėrybių. Kokios jos įvairios, įdomios ir spalvingos! Pasidžiaugęs mozaikomis, ežiukas pakvietė visus lauke paskanauti gardžios daržovių košės.

 

 

TALKA ,,KARTU MES GALIME DAUGIAU“
2015-11-03
IMG_0032Lopšelio-darželio darbuotojus ir mažuosius darželinukus į talką pakvietė direktoriaus pavaduotoja ūkio reikalams. Tikslas – švarinti, gražinti įstaigos aplinką, kartu dirbti, bendradarbiauti. Šlavėme takelius, rinkome šakeles, grėbėme lapus ir visi džiaugėmės tvarkinga lopšelio- darželio teritorija.

 

 

 

SAUGAUS EISMO VALANDĖLĖ ,,ATŠVAITAI – MANO DRAUGAI“ 
2015-10-23
Darželinukus aplankė Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Viešosios policijos skyriaus Kaimiškosios policijos nuovados specialistai ir policijos pareigūnų bičiulis Atšvaitukas. IMG_0135 Jie papasakojo apie saugų elgesį gatvėje ir kodėl būtina turėti su savimi atšvaitus. Vaikai liko sužavėti pasakojimu apie policijos pareigūnų darbą, turimas specialiąsias priemones: guminę lazdą, antrankius, stabdymo krivulę. Susitikimo metu vaikučiai galėjo ne tik apžiūrėti policijos automobilį, bet ir į jį įlipus paspausti garso signalą, įjungti švyturėlius ir pakalbėti per garsiakalbį.

IMG_0117IMG_0124IMG_0108

 

 

 

 

 

KARTŲ DIENA ,,ATVERKIME SENĄ SKRYNIĄ“
2015-10-21
Prisijungėme prie sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centro inicijuotos akcijos ,,Kartų diena“. Darželinukai labai laukė šios šventės. Jie piešė savo senelių portretus, kūrė pasakojimus, rinko senovines jų nuotraukas ir domėjosi, kokius rankdarbius seneliai, proseneliai kuria dabar ar senais laikais.
IMG_0004 (2)IMG_0097IMG_0100 (2)

 

 

 

 

 

Popietėje skambėjo vaikų ir močiučių, prosenelių dainos, sukosi rateliai. Senoje skrynioje gyvenanti skudurinė  lėlė Marytė ir Pelykė žaismingai papasakojo apie senovinius rakandus. Didžiausio susidomėjimo sulaukė šiuolaikinių ir senovinių rūbų, rankinių, papuošalų, skarų demonastravimas.
IMG_0044IMG_0070IMG_0031 (2)

 

 

 

 

 

Smagu, kad šiandien draugėn susirinko trys kartos: vaikai, tėvai, seneliai. Juk taip svarbu, kad visos trys kartos surastų bendrą kalbą, vieni iš kitų pasimokytų, vieni kitiems patartų…

JUDRIOJI EUROPOS SAVAITĖ
2015-09-21 – 2015-09-25
Visą savaitę vaikus mankštintis kvietė Kiškutis Ilgaausis ar Meškutė Rudnosiukė. 
IMG_0103Gražų rugsėjo 24 d. rytą meškutė Rudnosiukė kvietė pasimankštinti ne tik vaikučius, bet ir tėvelius, mamytes, močiutes, senelius, broliukus, sesutes, lopšelio-darželio darbuotojus. Kartu su meškute mankštinosi net aštuonios dešimtys darželio bendruomenės narių.IMG_0158

Visi dalyvavusieji mankštose apdovanoti diplomais, 
                                                  raudonskruosčiais obuoliukais.

 

 

 

PROJEKTINĖ SAVAITĖ ,,SVEIKATA – DUONOS RIEKELĖJE“
2015-09-21 – 2015-09-25
IMG_0016 (2)Darželinukus aplankė Pagrandukas, kuris domėjosi, ar vaikai valgo duonelę, koks jos skonis ir kt. Jis parodė sveikos mitybos piramidę ir kartu su vaikais surado duonos vietą joje, išsiaiškino, kodėl duonelę sveika valgyti. Pagrandukas pakvietė mažuosius pažaisti loto ,,Sveikas maistas“, pamokė eilėraštukų, maldelių, žaidimų, ratelių apie duoną.
IMG_0014 (3)Vaikai su tėveliais ir auklėtojomis ieškojo sveikų sumuštinių receptų ir gamino sumuštinius (su česnaku, medumi, ridikėliais, smulkiai kapotomis daržovėmis ir kt.). Vėliau juos skanavo grupės rytmetyje ,,Sumuštiniai sveikuoliukai“ ir kūrė receptų knygeles, kuriomis dalinosi su draugais.
Visų grupių vaikai kūrė piešinius, darbelius apie duonelę ir juos eksponavo parodėlėje ,,Mano duonelė sveikos mitybos piramidėje“.
IMG_0065Priešmokyklinukai vyko į Žaliūkių malūnininko sodybą Šiauliuose, kur dalyvavo edukaciniame užsiėmime ,,Duonos kepimas“. Projekto dalyviams gaspadinė papasakojo apie sunkų duonos kelią nuo sėklos iki balta staltiese užtiesto stalo, valstiečių buityje gyvavusias duonos kepimo tradicijas, papročius ir ritualus. Vaikai matė, kaip buvo naudojamasi duonkepe. Visi užsiėmimo dalyviai kartu ruošė tešlą, padedami gaspadinės kepė pačių pagamintus kepaliukus bei juos ragavo.
IMG_0194 (2)Rytmetyje ,,Seku seku pasaką“ vaikai mokėsi ratelių, žaidimų, dainelių apie duoną, dalyvavo spektakliuke ,,Pagrandukas“.
Viktorinos ,,Mano duonelė – pati skaniausia ir sveikiausia“ metu apibendrinome tyrimo ,,Kiek duonelės mes suvalgome“ rezultatus, įgytas žinias, atlikome nuotaikingas užduotis.

 

RUDENĖLIO TAKELIU Į DARŽELĮ AŠ SKUBU…
2015-09-01
IMG_0054 (2)Rugsėjo pirmąją smarkiai lijęs lietus lopšelio-darželio bendruomenei nesugadino šventinės nuotaikos. Nors tradiciškai šventę buvo numatyta organizuoti etnografiniame  kiemelyje, bet pasiruošta ir šiam atvejui- šventė vyko atnaujintoje ir dažais kvepiančioje renginių salėje.

Vaikučius prie durų pasitiko meškučiai ir peliukai,IMG_0008 (2)
kurie padėję surasti raktą su kiekvieno vaiko vardu,
kvietė į grupes.

Direktorė S. Užkuraitienė linkėjo visiems vaikams smagių ir pilnų naujų atradimų metų, tėveliams – geranoriško bendradarbiavimo, auklėtojoms – kūrybiškumo ir sėkmės dirbant pagal atnaujintas programas. Visą lopšelio-darželio bendruomenę šios šventės proga laimino Meškuičių parapijos klebonas Vytautas Ripinskis, sveikino Meškuičių seniūnė Jolanta Baškienė, bendruomenės pirmininkė Irmina Galkauskienė, ilgametė šios įstaigos vadovė E. Lečkauskienė.

IMG_0048 (2)Vėliau visi vaikučiai žiūrėjo linksmą pasakaitę „Kaip peliukas Lukas ėjo į darželį“. Idėją suvaidinti vaikams pasakaitę pasiūlė Martyno ir Karolio mama J. Budreikaitė-Pukienė, o vaidino auklėtojos ir Julijos mama L. Maižiuvienė. Vaikai ne tik žiūrėjo, bet ir patys dalyvavo vaidinime – mankštinosi, pūtė muilo burbulus.