Renginiai

Paskelbta: 2019 rugsėjo 10

AKCIJA „DARŽELINUKAI – UŽ KREPŠININKŲ PERGALES“
2019-09-08

Darželinukai prisijungė prie akcijos „Darželinukai – už krepšininkų pergales“, kurią inicijavo Respublikinė ikimokyklinių įstaigų darbuotojų asociacija „Sveikatos želmenėliai“. Pasipuošę veidukus nupieštomis trispalvėmis, pasiėmę įvairias garsines priemones, darželinukai sustojo iškilmingoje rikiuotėje ir žygiavo į lopšelio-darželio kiemelį. Mažieji krepšinio „sirgaliai“ savo palaikymą sportininkams išreiškė audringais šūksniais, garsiniais signalais. Auklėtoja Regina Savickienė vaikus supažindino su krepšinio nauda sveikatai, Lietuvos krepšininkų pergalėmis. Atlikome bendrą mankštą su kamuoliais. Po to buvo organizuojami įvairūs judrieji žaidimai, kamuolių mėtymai į krepšinio lanką, estafetės, priešmokyklinukai žaidė krepšinį.
   

RUGSĖJO 1-OSIOS ŠVENTĖ
2019-09-02

Lopšelyje-darželyje vaikučius ir jų tėvelius pasitiko meškiukas Rudnosiukas ir ežiukas Spygliukas. Jie džiaugėsi, kad visi sveiki, geros nuotaikos sugrįžo po vasaros atostogų, ir įteikė darželinukams pieštukus, ant kurių buvo parašyti vaikų vardai.
Su švente visus pasveikino lopšelio-darželio direktorė, Šiaulių r. savivaldybės meras, Meškuičių seniūnijos seniūnė ir kiti svečiai. Jie linkėjo gerų, linksmų, draugiškų naujų mokslo metų.
Auklėtojos vaikučiams dovanojo spektakliuką  „Meškiukas Matas ir jo batas“. Skambant linksmai muzikai vaikučiai iškeliavo į grupes, kur susitiko su savo draugais, grupių auklėtojomis, dalijosi vasaros įspūdžiais. 

 

EDUKACINĖ IŠVYKA
2019-08-30
Lopšelio-darželio darbuotojai dalyvavo edukacinėje išvykoje „Lauko erdvių pritaikymas vaikų pažintinei ir edukacinei veiklai Žemaitijoje“.

FUTBOLIUKAS
2019-07-09

RESPUBLIKINĖ PARODA „AŠ NE SIAUBAS, AŠ NE BAUBAS, AŠ VABZDYS – VAIKUČIŲ DRAUGAS“
2019-06-10
Matas ir Goda sukūrė darbelius apie boružėles. Mato boružėlės skraido pienių pievoje, o Godos – ropinėja tarp įvairiaspalvių gėlių. Jų sukurti  darbeliai dalyvavo Druskininkų lopšelio-darželio „Žibutė“ organizuotoje respublikinėje parodoje ir pelnė padėkas.
   

DARŽELIO DOVANA PRIEŠMOKYKLINUKAMS – IŠVYKA Į APLAKŲ ŪKĮ
2019-05-31
Priešmokyklinukai apsilankė alpakų ūkyje, įsikūrusiame Dargaičių kaime. Tai lyg mini ZOO, kuriame gyvena alpakos, lamos, kupranugariai, triušiai, asilai, ožiukai. Vaikai turėjo galimybę ne tik apžiūrėti gyvūnus, bet ir juos paglostyti, iš rankų pamaitinti ūkyje įsigytu maistu. Išvykos metu priešmokyklinukai patyrė daug teigiamų emocijų ir nepakartojamų įspūdžių! 

PRIEŠMOKYKLINUKŲ IR KETVIRTOKŲ IŠVYKA Į MEŠKUIČIŲ PARKĄ
2019-05-22
Priešmokyklinio ugdymo grupės „Smalsučiai“ vaikai  lankėsi Meškuičių miestelio parke. Čia jie sutiko būsimąją mokytoją D. Šimulionienę, kuri ieškojo savo mokinių, ketvirtokų. Priešmokyklinukai pasisiūlė jai padėti.
Būsimieji pirmokai ir ketvirtokai dalyvavo gamtos pamokoje, kurios metu turėjo surasti beržą ir ąžuolą, 10 medžio šakelių ir jas sudėti pagal ilgį, o vėliau padaryti gyvatėlę. Kokia išvyka be žaidimų? Buvo smagu kartu su ketvirtokais žaisti judrius žaidimus.
Ketvirtokai priešmokyklinukams įteikė savo parašytus laiškus, o „Smalsučiai“ pakvietė juos į lopšelį-darželį. Čia priešmokyklinukai pasveikino savo vyresniuosius draugus ir palinkėjo SĖKMĖS penktoje klasėje. Visi vaišinosi arbata, pyragėliais. Ketvirtokai sakė, kad jiems smagu sugrįžti į darželį, o priešmokyklinukai džiaugėsi, kad mokykloje jau turės draugų ir  noriai eis į pirmą klasę, nes gerai pažįsta būsimąją mokytoją D. Šimulionienę.Priešmokyklinio ugdymo pedagogė Ilona Vrubliauskienė

RESPUBLIKINĖ IKIMOKYKLINIO IR PRIEŠMOKYKLINIO AMŽIAUS VAIKŲ KŪRYBINIŲ DARBŲ PARODA „PAVASARINIS LINKĖJIMAS JŪSŲ NAMAMS“
2019-05-22
Godos Jarmoškaitės (7 m.) ir Rugilės Bučinskaitės (6 m.) sukurtos velykinės 
atvirutės pateiktos respublikinei parodai „Pavasarinis  linkėjimas jūsų namams“. Darbai eksponuojami Panevėžio lopšelyje-darželyje „Žibutė“. Prieš Velykas priešmokyklinukių sukurtos atvirutės padovanotos Panevėžio miesto gyventojams, svečiams, vienišiems senjorams. Konkursui pasiruošti vaikams padėjo priešmokyklinio ugdymo pedagogė Reda Skėrytė.
 

SPORTO ŠVENTĖ „JUDĖJIMO DŽIAUGSMAS“
2019-05-16
Tradicinė Šiaulių rajono mokyklų, teikiančių ikimokyklinį ir priešmokyklinį ugdymą, ugdytinių sporto šventė „Judėjimo džiaugsmas“ šių metų gegužės 16 d. vyko Meškuičių miestelio parke.  Šventę organizavo Šiaulių rajono Meškuičių lopšelis-darželis ir Šiaulių rajono savivaldybės administracijos Švietimo ir sporto skyrius.
Šių metų šventės tikslas – sutelkti rajono mokyklų, teikiančių ikimokyklinį ir priešmokyklinį ugdymą, ugdytinius judėjimo ir saviraiškos plėtotei sporto šventėje paminint vietovardžių metus.
Į šventę atvyko 330 ugdytinių iš 18 ikimokyklinį ir priešmokyklinį ugdymą teikiančių įstaigų: Daugėlių lopšelio-darželio, Kuršėnų lopšelių-darželių „Buratinas“, „Nykštukas“ ir „Eglutė“, Kužių lopšelio-darželio „Vyturėlis“, Kairių lopšelio-darželio „Spindulėlis“, Gruzdžių lopšelio-darželio „Puriena“, Ginkūnų ir Meškuičių lopšelių-darželių, Šakynos, Drąsučių, Kuršėnų Stasio Anglickio, Kairių, Ginkūnų S. ir V. Zubovų, Bubių mokyklų, Pavenčių, Aukštelkės ir Kurtuvėnų mokyklų-daugiafuncių centrų.
Šventė prasidėjo komandų eisena. Olimpinę vėliavą įspūdingai įnešė Naisių žirgyno sportininkės. Susirinkusius sportuoti kvietė šventės personažai – Varlytė iš Varliakiemio, Musmirė iš Musmiryno ir Meškutis iš Meškuičių (juos įkūnijo Meškuičių lopšelio-darželio pedagogės I. Vrubliauskienė, E. Dargužienė, E. Daugėlienė).
Mažųjų sportininkų pasveikinti atvyko Šiaulių rajono mero pavaduotojas Č. Greičius, mero patarėja R. Žadeikytė. Po dalyvių mankštos – šokio, prasidėjo sportinės rungtys „Kelionė po kaimus ir miestelius“.
Meškuičių lopšeliui-darželiui šventę organizuoti padėjo visa bendruomenė. Sportinėms rungtims teisėjavo lopšelio-darželio ugdytinių tėveliai, Meškuičių seniūnijos seniūnė J. Baškienė, bendruomenės pirmininkė R. Domarkienė, mokytoja K. Dagienė, Aukštaitijos krepšinio mokyklos treneriai, Šiaulių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro specialistės. Mažųjų saugumu rūpintis padėjo Meškuičių gimnazijos vyresniųjų klasių savanoriai, renginį fotografavo gimnazijos direktorius A. Kontrimas. Sulaukta pagalbos iš Meškuičių gaisrininkų komandos, Šiaulių rajono savivaldybės kultūros centro Meškuičių filialo darbuotojų, Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) Pakrančių apsaugos rinktinės Šiaulių užkardos pareigūnų.
Mažieji sportininkai apdovanoti Šiaulių rajono švietimo ir sporto skyriaus padėkomis ir saldžiomis dovanėlėmis, o vėliava perduota 2020 metų „Judėjimo džiaugsmo“ organizatoriams – Ginkūnų S. ir V. Zubovų mokyklai.
    
   
  

 
 
Direktorė Sigita Užkuraitienė

KONKURSAS „AŠ GALIU, AŠ MOKU“
2019-05-14
Gegužės 14 d. Kuršėnų meno mokykloje vyko Šiaulių rajono priešmokyklinio ugdymo grupių konkursas „Aš galiu, aš moku“. Jame mūsų lopšeliui-darželiui atstovavo „Smalsučių“ grupės ugdytiniai –  Rugilė Bučinskaitė ir Rapolas Žilinskas. Priešmokyklinukai padainavo dainą apie mamytę. Konkursui juos paruošė meninio ugdymo mokytoja Audronė Šetikienė.
 
  

RESPUBLIKINĖ KŪRYBINIŲ ATVIRUKŲ PARODA „GRAŽIAUSIOS GĖLĖS – MAMAI“
2019-05-14
Edgaras Klimas (7 m.) ir Urtė Bakutytė (6 m.) sukūrė atvirukus, skirtus motinos dienai paminėti. Vaikų darbeliai išsiųsti į Šiaulių logopedinės mokyklos ikimokyklinio ugdymo skyrių, kuris organizavo respublikinę atvirukų parodą „Gražiausios gėlės – mamai“. Edgarui ir Urtei pasiruošti parodai padėjo priešmokyklinio ugdymo pedagogė Reda Skėrytė.

RESPUBLIKINĖ IKIMOKYKLINIO IR PRIEŠMOKYKLINIO AMŽIAUS VAIKŲ PIEŠINIŲ IR KŪRYBINIŲ DARBŲ PARODA „MYLIMAI MAMYTEI“
2019-05-14
Majus Donskis (6 m.) ir Eglė Barvainytė (5 m.) sukūrė atvirukus mamytėms. Priešmokyklinukų darbeliai išsiųsti į Panevėžio miesto lopšelį-darželį „Vyturėlis“. Majui ir Eglei pasiruošti parodai padėjo priešmokyklinio ugdymo pedagogė Reda Skėrytė.
 

RESPUBLIKINIS PIEŠINIŲ KONKURSAS „IŠ KNYGELĖS Į ŠIRDELĘ 2019“
2019-05-07
Vaikų metų knygos rinkimai jau tapo svarbiu tradiciniu Lietuvos kultūros įvykiu, kuris skatina vaikus domėtis šiuolaikine lietuvių literatūra.  Jau šeštus metus  Lietuvos ikimokyklinių įstaigų pedagogai kviečiami skaityti vaikams lietuvių autorių knygas, dalyvauti vaikų metų knygos rinkimuose ir piešinių konkurse „Iš knygelės į širdelę“.
Priešmokyklinio ugdymo pedagogė I. Vrubliauskienė su vaikais skaitė ir aptarė Neringos Vaitkutės knygą „Klampynių kronikos“. Evija savo įspūdžius perteikė piešinyje: daubos, kurioje daug žibučių, vaizdas, o tarp jų rangosi gyvatės. Piešinys išsiųstas į Vilniaus lopšelį-darželį „Jovarėlis“, kur vyko respublikinis vaikų piešinių konkursas „IŠ KNYGELĖS Į ŠIRDELĘ 2019“.
Konkurso komisija Evijos piešinį atrinko tarp geriausiųjų. Piešinys eksponuojamas parodoje Lietuvos vaikų ir jaunimo centre, Vilniuje.
Mergaitė su mama ir priešmokyklinio ugdymo pedagoge I. Vrubliauskiene dalyvavo baigiamojoje piešinių konkurso šventėje ir buvo apdovanota padėka bei atminimo dovanėle. 

  

ŠIAULIŲ REGIONO VAIKŲ IR JAUNIMO DAINAVIMO KONKURSAS „TAU, MAMA“
2019-05-02
Šiaulių Sauliaus Sondeckio menų gimnazija organizavo Šiaulių regiono vaikų ir jaunimo dainavimo konkursą „Tau, mama“, kuriame dalyvavo Rugilė Bučinskaitė ir Rapolas Žilinskas. Konkursui mažuosius dainorėlius paruošė meninio ugdymo mokytoja Audronė Šetikienė.
Ikimokyklinio, priešmokyklinio ugdymo įstaigų vaikų grupėje Rugilė ir Rapolas užėmė 3 vietą.
 

RESPUBLIKINĖ IKIMOKYKLINIO IR PRIEŠMOKYKLINIO UGDYMO ĮSTAIGŲ VAIKŲ KŪRYBINIŲ DARBŲ PARODA „SVEIKI SUGRĮŽĘ, PAUKŠTELIAI“
2019-04-29
Priešmokyklinukė Gerda Vasiliauskaitė sukūrė darbelį „Gandras gaudo varles“. Mergaitė domisi paukšteliais ir gali apie juos papasakoti. Gerdos darbelis pristatytas į Alytaus lopšelį-darželį „Pušynėlis“, kur vyksta respublikinė ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo įstaigų vaikų kūrybinių darbų paroda „Sveiki sugrįžę, paukšteliai“. 

  

VELYKOS – ATVELYKIS – IŠVYKA Į MEŠKUIČIŲ ŠV. STANISLOVO BAŽNYČIĄ
2019-04-18

Atbudus pavasariui ir sugrįžus paukščiams, švenčiama gražiausia pavasario šventė – Šv. Velykos. Balandžio 15-19 dienomis visos grupės ruošėsi Velykų šventei: klausėsi pasakojimo apie Velykas, liaudies tradicijas, kirpo ir margino kiaušinius, dainavo daineles apie Velykas, žaidė žaidimus.
Šiltą ketvirtadienio rytą visi rinkosi į lopšelio-darželio etnografinį kiemelį, papuoštą vaikų padarytais margučiais, gėlytėmis. Deklamuodama eilėraštį apie Velykas, atskubėjo ir Velykų bobutė, nešina didžiule pintine, kuri buvo pilna Velykinių dovanėlių vaikams. Netrukus atbėgo ir kiškutis. Čia visi kartu dainavo daineles, žaidė muzikinius žaidimus, pakol kiškutis pakvietė parungtyniauti aikštelėje, kur buvo iš anksto paruošti kiemeliai įvairiems žaidimams, estafetėms.
Velykė darželinukus nudžiugino dovanėlėmis. Ši šventė suteikė visiems ypatingo džiaugsmo, kad esame visi kartu, kad švenčiame, kad esame sveiki ir laimingi.
   
Darželinukai su mokytojais lankėsi Meškuičių šv. Stanislovo bažnyčioje: bendravo su kunigu, koncertavo, organizavo Atvelykio žaidimus.
  
  
Auklėtoja Ona Rukevičienė

RESPUBLIKINĖ KONFERENCIJA „KĄ DARŽELY AŠ VEIKIU, PASAKYTI JUMS GALIU“
2019-04-11

Balandžio 11 d. Šiaulių r. Kužių lopšelyje-darželyje „Vyturėlis“ vyko respublikinė ikimokyklinių ugdymo įstaigų pedagogų ir vaikų pažintinė konferencija „Ką daržely aš veikiu, pasakyti jums galiu“. Konferencijos tikslai: skatinti vaiko pasitikėjimą savo jėgomis, pagarbą sau pačiam, teigiamą savęs vertinimą bei pagarbą kitiems; domėtis kalbos galimybėmis, pasitikėti savo galiomis, įgyti daugiau kalbinių gebėjimų, žinių. Konferencijoje pranešimus skaitė vaikai iš Radviliškio, Šeduvos, Šiaulių miesto ir rajono ikimokyklinių įstaigų. „Smalsučių“ grupės ugdytiniai Kristupas Gumuliauskas ir Edgaras Klimas pristatė pranešimą „Ką daržely aš veikiu….“.  Vaikai pasisėmė naujos patirties, lavino viešojo kalbėjimo, bendravimo ir bendradarbiavimo įgūdžius, kalbėjimą klausytojų grupei.
   

   
Priešmokyklinio ugdymo pedagogė Ilona Vrubliauskienė

RESPUBLIKINIS IKIMOKYKLINIO AMŽIAUS VAIKŲ PIEŠINIŲ KONKURSAS-PARODA „TABALAI TABALAI – ATROPOJA VABALAI“
2019-04-04
,,Nykštukų“ grupės ugdytinė Žemyna Plakytė dalyvavo respublikiniame ikimokyklinio amžiaus vaikų piešinių konkurse-parodoje „Tabalai tabalai – atropoja vabalai“, kurį organizavo Šiaulių r. Ginkūnų lopšelis-darželis. Piešti vabalus Žemyną paskatino auklėtoja Sniegutė Mickuvienė. Mergaitė nupiešė bitutes, piešinį pavadino „Darbščiosios bitutės“.
 

FUTBOLIUKO GIMTADIENIS
2019-04-02
Šiaulių r. Meškuičių lopšelis-darželis balandžio antrosios popietę šurmuliavo – spalvingais sportiniais marškinėliais pasipuošę visų grupių ugdytiniai, besirenkantys svečiai ir daugybė spalvotų balionų sporto salėje išdavė, kad tuoj prasidės didysis ,,Futboliuko gimtadienis“.
Kadangi jau antrus metus lopšelis-darželis dalyvauja Lietuvos futbolo federacijos (LFF) kartu su Lietuvos masinio futbolo asociacija (MaFA) organizuojamame projekte ,Futboliukas”, ugdytiniai nuo pat rugsėjo leidosi į smagią futbolo kelionę. Kiekvieną mėnesį mažieji ,,Futboliuko” dalyviai šį žaidimą galėjo pažinti ne tik aikštelėje, bet ir kurdami, atlikdami įvairias lavinamąsias užduotis. Varžybos 3×3 vyko salėje ir lauke, netradicinėse erdvėse. Mažieji futbolininkai per metus rengė įvairiausias varžybas – su Meškuičių gimnazijos pirmokais, ketvirtokais ir netgi dvyliktokais, su senjorų klubo ,,Pasagėlė” narėmis, pasakų personažais persirengusiais lopšelio-darželio darbuotojais. Varžyboms teisėjavo ne tik mokytojai, buvę ugdytiniai, tėveliai, bet ir Meškuičių parapijos klebonas V. Ripinskis. Renginiai ir varžybos suteikė lopšelio-darželio bendruomenei daug gerų emocijų.
Visą projekto veiklą vainikavusiai džiaugsmingai šventei ,,Futboliuko gimtadienis“ vaikai ruošėsi iš anksto – piešė atvirukus ir plakatus, mokėsi šokio. O koks gimtadienis be žaidimų! Kartu su Kiškiu Hansu atlikę mankštą ir pašokę futbolininkų šokį, linksmosiose žaidynėse nenuobodžiavo niekas – lopšelio grupės vaikai varžėsi virvės traukimo varžybose su svečiais ir, žinoma, laimėjo, o vyresnieji entuziastingai dalyvavo ir palaikė savo grupių draugus futbolo 3×3 varžybose. Svečių – Lietuvos masinio futbolo asociacijos atstovo Martyno Karpavičiaus, Meškuičių bendruomenės pirmininkės Danutės Navickienės linkėjimai ir dovanėlės, Kiškio Hanso sveikuoliškas tortas ,,Stadionas”, tėvelių palaikymas suteikė dar daugiau džiaugsmo.
Pagrindinis ,,Futboliuko” renginių rėmėjas lopšelyje-darželyje – ,,UAB Šiaulių būstas“.
    
Direktorė Sigita Užkuraitienė

IKIMOKYKLINUKŲ ŠOKIŲ ŠVENTĖJE „MEDUTIS“ – SPALVINGI PASIRODYMAI IR PUIKI NUOTAIKA
2019-04-01
Kovo 29 dieną vykusioje rajoninėje ikimokyklinių ugdymo įstaigų šokių šventėje „Medutis“ spalvingais, nuotaikingais ir originaliais šokiais džiugino 130 šokėjų iš Šiaulių rajono lopšelių-darželių. Ši kasmet Meškuičių lopšelio-darželio organizuojama šventė jau ketvirtoji.
Žiūrovai gėrėjosi mažųjų šokėjų vienas už kitą įspūdingesniais pasirodymais, palydėjo juos šypsenomis ir gausiais plojimais. Komisijai, Šiaulių rajono administracijos švietimo ir sporto skyriaus vedėjai J. Šertvytienei, Meškuičių seniūnei J. Baškienei, Šiaulių r. kultūros centro Meškuičių filialo renginių organizatorei L. Morkūnienei ir Meškuičių lopšelio-darželio tarybos pirmininkei L. Karalienei, teko sudėtinga užduotis – vertinti scenografiją, muzikalumą, pasirodymo visumą ir skirti šokių kolektyvams nominacijas.
Šiaulių r. Daugėlių lopšelio-darželio šokių studijai „Kidi Bam“ (vadovė A. Saliamonavičė), atlikusiai šokį „Baltoji varnelė“, skirta nominacija už originaliausią pasirodymą. Kuršėnų lopšelio-darželio „Eglutė“ šokėjų (vadovė G. Ramanauskaitė) atliktas šokis „Mes mergaitės – lietuvaitės“ pripažintas energingiausiu. Lopšelio-darželio „Nykštukas“ šokių grupei „Burbuliukai“ (vadovė I. Levitaitė), dovanojusiems šokį „Aš labai myliu savo mamą“, atiteko žiūrovų simpatijos. Iš Gruzdžių lopšelio-darželio „Puriena“ atvykusi šokių grupė „Pelėdžiukai“ (vadovės V. Šulnienė ir G. Tautkienė) už šokį „Linksmieji virėjai“ pelnė stilingiausiųjų nominaciją. Lopšelio-darželio „Buratinas“ šokių studijos „Šypsenėlės“ vaikai (vadovė I. Levitaitė), atlikusiems šokį „Trys miegeliai“, paskirta nominacija už artistiškumą, Kužių „Vyturėlio“ šokių kolektyvas „Vyturiukas“ (vadovė I. Dunauskienė) išsivežė muzikaliausiųjų nominaciją už „Išdykusių peliukų“ šokį. Ginkūnų lopšelio-darželio „Lašeliai“ kolektyvas (vadovė D. Riškienė) atliko šokį „Lyja lyja lietus“, jiems atiteko nominacija už žaismingumą. Meškuičių lopšelio-darželio šokėjai (vadovė S. Valčikienė) ir jų šokis „Du meškiukai“ pelnė nominaciją už linksmiausią pasirodymą.
Renginio vedėjos – vaikų mėgiamas personažas Kakė Makė ir bitutės neleido nuobodžiauti – ragino šokėjus komentuoti pasirodymus, o vėliau visus pakvietė į diskoteką.
Lopšelio-darželio direktorė Sigita Užkuraitienė padėkojo mažiesiems šokėjams ir jų vadovams už dalyvavimą šventėje „Medutis“ ir įteikė padėkos raštus, o komisija – nominacijas ir saldžias dovanėles.
Smagu, kad renginio metu mažuosius palaikė Meškuičių gimnazijos pradinukai ir mokytojai, o prizus įsteigė meškuitietė D. Ulinskienė, parduotuvės –  UAB „Žirnis“ ir UAB „Lupra“.


Direktorė Sigita Užkuraitienė

RESPUBLIKINIS IKIMOKYKLINIO IR
PRIEŠMOKYKLINIO UGDYMO ĮSTAIGŲ BENDRUOMENIŲ
GAMTOSAUGINIS PROJEKTAS
MŪSŲ MAŽIEJI SPARNUOTIEJI DRAUGAI“
2019-04-01
Priešmokyklinės ugdymo grupės „Smalsučiai“ ugdytinė Gerda Vasiliauskaitė (priešmokyklinio ugdymo pedagogė Reda Skėrytė) dalyvavo respublikiniame ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo įstaigų bendruomenių gamtosauginiame projekte „Mūsų mažieji sparnuotieji draugai“. Gerda sukūrė darbelį „Gandras gaudo varles“.

„LIETUVOS MAŽŲJŲ ŽAIDYNĖS 2019“ II ETAPAS
2019-03-22
Lietuvos mažųjų žaidynių pagrindas – skirtingų estafečių varžybos, kurios yra organizuojamos trimis etapais. Pirmuose dviejuose etapuose darželių komandos varžosi dėl patekimo į finalinį festivalį, kuriame visi tampa nugalėtojais, siekiant, kad kuo daugiau vaikų patirtų džiaugsmą sportuodami.
Kovo 22 d. šešių ikimokyklinukų komanda dalyvavo „Lietuvos mažųjų žaidynių 2019
“ II etapo varžybose, kurios vyko Kuršėnų sporto mokykloje. Darželinukai apdovanoti diplomais, marškinėliais, knyga ir sveikuoliškais prizais.
   
  

ŠIAULIŲ RAJONO PRIEŠMOKYKLINIO UGDYMO
PEDAGOGŲ METODINIO BŪRELIO SUSIRINKIMAS
2019-03-22
Kovo 22 d. Meškuičių lopšelyje-darželyje susirinko rajono priešmokyklinio ugdymo pedagogai. Jie stebėjo priešmokyklinio ugdymo pedagogės I. Vrubliauskienės atvirą veiklą „Vandens diena“, aptarė ją, dalinosi idėjomis, gerąja darbo patirtimi.
   
   

RESPUBLIKINIS VAIKŲ KŪRYBINĖS – PAŽINTINĖS VEIKLOS LAUKE PROJEKTAS – KONKURSAS „SNIEGO FANTAZIJOS“
2019-03-21
,,Nykštukų“ grupės vaikai ir auklėtoja S. Mickuvienė dalyvavo šalies ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų kūrybinės-pažintinės veiklos lauke projekte-konkurse „Sniego fantazijos“. Darželinukai lipdė sniego senius besmegenius, kasė labirintus, piešė aštuonkojus, rašė žodžius. 

 

Sveikatiados iššūkis – 400 g. daržovių ir vaisių kasdien!“
2019-03-15
„Smalsučių“, „Kačiukų“, „Nykštukų“, „Pelėdžiukų“ grupių vaikai ir auklėtojos priėmė „Sveikatiados“ iššūkį – 400 g. daržovių ir vaisių kasdien! Visi diskutavo apie vaisių ir daržovių naudą ir svarbą mūsų sveikatai. Vaisius ir daržoves plovė, svėrė, pjaustė… Gamino vaisių ir daržovių salotas, mišraines, kūrė vaisių mozaikas. Gardu ir sveika!


Priešmokyklinio ugdymo pedagogė Ilon a Vrubliauskienė

TRIKREPŠIO FESTIVALIS
2019-03-07
Kovo 7  dieną per Lietuvą praūžė ikimokyklinukų Trikrepšio festivalis, skirtas Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienai paminėti. Festivalio  koodinatorė RIUKKPA. Lopšelio- darželio bendruomenės nariai buvo skatinami ne tik išbandyti jėgas trikrepšio aikštelėje, bet ir grupėse atlikti įvairias  užduotėles. Šypsenos vaikų ir suaugusiųjų veiduose – pačių geriausių emocijų garantas.

  
Auklėtoja Regina Savickienė

PRIEŠMOKYKLINUKŲ ISTORIJOS PAMOKA MEŠKUIČIŲ GIMNAZIJOJE
2019-03-06
Artėja Kovo 11-oji – Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo diena. Priešmokyklinio ugdymo grupės vaikai lankėsi Meškuičių gimnazijoje ir dalyvavo istorijos pamokoje. Į pamoką vaikus pakvietė istorijos mokytoja R. Serpauskienė. Vaikai atsakė į jos pateiktus klausimus ir įtvirtino, pagilino žinias apie Lietuvą, LR simbolius: vėliavą, himną, herbą. Mokytoja papasakojo apie Gediminaičių stulpus, kuriuos visi drauge papuošė trijų spalvų širdelėmis. Muziejuje mokytoja rodė įrankius, su kuo ir kaip seniau žmonės siūdavo batus, lėles, kurios siūtos iš medžiagos skiautelių, skrynias, kurios labai labai senos.

Po išvykos vaikai sakė, kad jiems patiko dalyvauti pamokoje apie Lietuvą, žiūrinėti senovinius daiktus muziejuje, sėdėti už didelių mokyklinių stalų.


Priešmokyklinio ugdymo pedagogė Ilona Vrubliauskienė

ŠVENTĖ „ŽIEMA, ŽIEMA, BĖK IŠ KIEMO“
2019-03-05

Kovo 5 d. (antradienį) lopšelyje-darželyje įvyko žiemos varytuvės. Salėje susirinkusius vaikučius-persirengėlius pasveikinti atėjo Užgavėnių personažai „Lašininis“ ir „Kanapinis“. Po virvės traukimo rungties „Lašininis“ taikiai užleido vietą „Kanapiniui“ ir prižadėjo žiemą išsivesti.
Kokia šventė be svečių? Labai džiaugiamės, kad Šiaulių rajono savivaldybės kultūros centro Meškuičių filialo ansamblio „Voverkėlis“ dainininkės ir jų vadovė K. Lučinskaitė sutiko pagyvinti šventę savo buvimu ir muzikiniais kūrinėliais.
Po smagių žaidimų bei ratelių aktų salėje ir grupėse, linksmybės tęsėsi lauke. Simbolizuojant bandymą atsikratyti viso, kas per žiemą buvo bloga, vejant blogą žiemos dvasią ant laužo buvo sudeginta Morė, o pilvukai prisikimšo skaniausiais pasaulyje mieliniais Užgavėnių blynais.
Didžiulis darbas padarytas – žiema išvaryta pagal visas lietuviškąsias tradicijas, dabar jau lauksime šiltojo pavasario ir skaisčios linksmos saulutės.
   
   
Auklėtoja Tatjana Andrijauskienė 

EKSPERIMENTAI „SMALSUČIŲ“ GRUPĖJE
2019-03-04

Tėvų ir auklėtojų bendradarbiavimas padeda lengviau užmegzti emocinius ryšius su vaikais, praturtina ugdomąją veiklą. ,,Smalsučių“ grupės ugdomosiose veiklose aktyviai dalyvauja Dovydo Janevičiaus mama Alina. Šiandien ji pasiūlė vaikams idėją – padaryti eksperimentą. Iš surinktų beržo šakelių visi sukūrė dekoraciją. Užduotis Smalsučiams – kiekvieną dieną palaistyti beržo šakeles ir stebėti kas atsitiks. 
Veiklos metu Dovydo mama skatino priešmokyklinukus kaupti patirtį stebint, tyrinėjant, eksperimentuojant, o vėliau argumentuotai ir remiantis faktais pristatyti sukauptą informaciją, eksperimento rezultatus.
Dovydo mama priešmokyklinukams padovanojo knygą ,,Tu gali piešti“ ir Dovydo senelio padarytą inkilą. Knyga jau susidomėjo mažieji dailininkai, o inkilą įkelsime į medį augantį lopšelio-darželio kieme. 

Priešmokyklinio ugdymo pedagogė Ilona Vrubliauskienė

Regioninis ikimokyklinių įstaigų festivalis „Iš dainelių iš dainų vainiką Lietuvai pinu“
2019-02-28
Vasario 28 d. Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešojoje bibliotekoje vyko Šiaulių miesto ir regiono ikimokyklinio ugdymo įstaigų liaudies dainų festivalis „Iš dainelių iš dainų vainiką Lietuvai pinu“. Renginį organizavo Šiaulių lopšelis-darželis „Žirniukas“, Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešoji biblioteka. Vainiką iš dainelių Lietuvai pynė net 142 vaikai iš 18 ugdymo įstaigų. 
Festivalyje dalyvavo lopšelio-darželio etnografinis ansamblis ,,Pliauškutis“ (vadovė Rasa Zelbienė).
Po festivalio mažieji dainininkai pramogavo Šiaulių miesto parke.
    
  
UGDOMOJI VEIKLA „MANO AUGINTINIS“
2019 02 27
,,Nykštukų“ grupės vaikų veikloje apie augintinius dalyvavo Gustės Krakytės mama, kuri iš namų atsinešė papūgėles ir papasakojo darželinukams apie jas: kur gyvena, kuo minta, kokie įpročiai ir pomėgiai, kaip šeimos nariai jas prižiūri ir rūpinasi.
Vaikai paukštelius stebėjo ir pasakojo, kaip jie atrodo, kaip elgiasi, klausėsi jų balsų ir bandė pamėgdžioti.
Savo patirtį, emocijas darželinukai išreiškė per meninę veiklą. Jie papūgėles piešė, lipdė,  lankstė, klijavo iš popieriaus skiaučių. Kiekvienas darbelis savitas, spalvingas, kūrybiškas.
Ši patirtis vaikams buvo naudinga – jie atidžiai klausėsi ir klausinėjo Gustės mamos, reiškė teigiamas emocijas, bendravo vieni su kitais, praplėtė pažintinius gebėjimus.
    
Auklėtoja Sniegutė Mickuvienė

„LIETUVOS MAŽŲJŲ ŽAIDYNĖS – 2019“
2019-02-26
Vasario 26 d. lopšelyje – darželyje vyko respublikinio projekto „Lietuvos mažųjų žaidynės – 2019“ I etapas. Šio projekto organizatoriai –  Lietuvos tautinis olimpinis komitetas ir respublikinė ikimokyklinio ugdymo įstaigų kūno kultūros pedagogų asociacija. Vaikai dalyvavo specialiose, draugyste ir kilniu elgesiu paremtose estafetėse, kurių metu susipažino su sportine veikla ir olimpinėmis vertybėmis, mokėsi bendradarbiauti, ugdėsi  pozityvų požiūrį į sveiką gyvenseną.
   
 
Auklėtoja Regina Savickienė

PRIEŠMOKYKLINUKŲ IŠVYKA Į MEŠKUIČIŲ GIMNAZIJĄ
2019-01-30
Priešmokyklinio ugdymo grupės „Smalsučiai“ vaikai lankėsi Meškuičių gimnazijoje: bendravo ir bendradarbiavo su pradinių klasių mokytoja D. Šimulioniene ir ketvirtokais. 
Priešmokyklinukai  tapo „mokiniais“. Jie sėdėjo už mokyklinio suolo, atliko mokytojos pateiktą užduotėlę su raidelėmis, atsakė į jos klausimus, sportavo ir šoko aktų salėje. Darželinukai kartu su vyresniaisiais draugais pasidarė paukštelius ir jais apsikeitė. Smalsučiai savo paukštelius padovanojo ketvirtokams, ketvirtokai – Smalsučiams.  Priešmokyklinukai susipažino su mokyklos aplinka: sporto sale, biblioteka ir skaitykla, valgykla.
Vaikų mintys po išvykos į gimnaziją: „Mokykloje labai patiko. Susiradome draugų. Žaidėme su ketvirtokais. Susipažinome su mokytoja. Įdomu. Labai didelė sporto salė. Bibliotekoje daug knygų.“
Bendradarbiaujant su gimnazija siekiame sudaryti prielaidas sėkmingam vaikų ugdymuisi mokykloje bei palengvinti jų adaptaciją. Džiaugiamės, kad vaikai domisi mokykla ir nori ją lankyti.Priešmokyklinio ugdymo pedagogė Ilona Vrubliauskienė

PILIETINĖ INICIATYVA ,,ATMINTIS GYVA, NES LIUDIJA“
2019-01-11

AŠ IR TU –  PASKAITYKIME KARTU
2019-01-18

Sausio 14 – 18 d. ,,Nykštukų“ grupėje organizuota ugdomoji veikla tema ,,Aš ir tu – paskaitykime kartu“. Savaitės pradžioje vaikai domėjosi kaip gimsta knygos, vėliau patys jas kūrė. Darželinukams knygas skaitė:  lopšelio – darželio direktorė S. Užkuraitienė ir logopedė R. Perminienė, Meškuičių parapijos klebonas V. Ripinskis, Meškuičių gimnazijos bibliotekininkė K. Dagienė ir skaityklos darbuotoja, Ulos mamytė S. Valčikienė, Gretos mamytė G. Dargužienė, Meškuičių miestelio bibliotekininkė V. Briedienė, Meškuičių seniūnijos socialinė darbuotoja L. Maižiuvienė bei kiškis (auklėtojos  padėjėja E. Daugėlienė). Vaikai susidomėję ir susikaupę klausėsi svečių skaitomų knygelių, noriai atliko jų paruoštas užduotėles. Daug teigiamų emocijų patyrė klausydami skaitomos knygelės apie Kakę Makę bei žaisdami  tamsoje.  Vaikai nustebo lauke sutikę kiškį, kuris jiems paskaitė savo knygą. 
Knygų skaitymas yra vienas prasmingiausių  būdų, padedančių vaikams išmokti ir atrasti naujų dalykų, susipažinti su įvairiais žmonėmis, skatinančių tobulėti ir mąstyti. Norint, kad vaikai pamėgtų knygas, labai svarbu draugystę su jomis pradėti nuo pat ankstyvos vaikystės. 
   
   
Auklėtoja Regina Savickienė

EGLUTĖS ĮŽIEBIMO VAKARAS
2018-12-13
Pasiruošimas prasidėjo iš ryto: auklėtojos vaikams pranešė, kad lopšelio-darželio kieme  rasta Nykštuko kepurė ir darželinukams skirta užduotis – parašyti laiškus Kalėdų Seneliui. Visi vaikai rašė, piešė laiškus Kalėdų Seneliui, o vakare, susirinkę prie eglutės, juos sumetė į Nykštuko pašto dėžutę. Vaikų laiškai iškeliavo pas Kalėdų Senelį.
Netrukus pasirodė du Nykštukai. Jie ieškojo vienos pamestos kepurės ir apsidžiaugė ją suradę pas darželinukus.
Susipažinę ir pašokę Nykštukai, vaikai ir tėveliai ištarė burtažodį ir įžiebė šventinę eglutę. Visi džiaugėsi ir šoko aplink švytinčią žaliaskarę. 
 

Priešmokyklinio ugdymo pedagogė Ilona Vrubliauskienė

ADVENTO VAKARAS
2018-12-12

Nuplėšė vėjas paskutinį lapą
Žemę sustingdė gruodas.
Adventas. Tai laukimo, paslaptingumo metas!
Tai vilties metas!
Metas susikaupti, pasiruošti, pamąstyti…

„Kačiukų“ ir „Smalsučių“ grupių vaikų Advento vakaras prasidėjo direktorei uždegus adventinio vainiko žvakutes, skleidžiančias ne tik šilumą, jaukumą, bet ir simbolizuojančias laukimą, ramybę, susikaupimą.
Visiems susirinkusiems darželinukai  suvaidino pasaką „Dvi karalystės“. Kiekvieno širdelėje yra šviesos karalystė. Šviesos šalies Valdovė myli savo šalies gyventojus – gerus jausmus: Džiaugsmą, Pagarbą, Meilę ir daug visokių gerų jausmų. Tačiau šviesos karalystės vartai yra užverti. O Tamsos karalystės vartai – visada atviri. Čia gyvena: Baimė, Pyktis, Pavydas, Melas… Per Adventą reikia atleisti. Šviesos šalies Valdovė atvėrė karalystės vartus ir pasiūlė pereiti gerumo sniego takeliu, kad baltas sniegas tirpdamas nuplautų visus juodumo pėdsakus.
Vaikai ir jų tėveliai, seneliai ant baltų snaigių parašė linkėjimą, gražų žodį kitiems ir papuošė „Gerumo medį“.
Susikibę visi už rankų eikime į gražiausią metų šventę – Kalėdas.
   
Priešmokyklinio ugdymo pedagogė Ilona Vrubliauskienė

PPRIEŠMOKYKLINUKAI GAMINA SNAIGES
2018-12-07
  ,,Smalsčių“ grupės vaikai labai laukia žiemos švenčių – Kalėdų. Laukdami puošia savo grupę. Evijos mama Ligita Karalienė padovanojo ,,Smalsučiams“ savo pačios sukurtą puokštę ir pasiūlė papuošti grupėje kabančias šakas. Ji mokė priešmokyklinukus daryti snaiges. Mama Ligita paaiškino, kad snaigės pagrindą reikia gerai ištepti klijais. Vaikai jį tepė bendradarbiaudami vienas su kitu – po du, po tris. Vėliau buvo smagiausias etapas – išteptą snaigę paskandinti į pilną maišą „sniego“. Buvo daug džiugių emocijų. Darbas vyko sparčiai, nuoširdžiai ir drąsiai bendraujant, bendradarbiaujant su Evijos mama.  Snaigių priešmokyklinukai pagamino daug. Grupė papuošta. Laukiame Kalėdų.


 
Priešmokyklinio ugdymo pedagogė Ilona Vrubliauskienė

PRIEŠMOKYKLINUKAI MOKĖSI KURTI ATVIRUKUS
2018-12-05
Šiandien ,,Smalsučių“ grupėje lankėsi Dovydo mamytė Alina Janevičienė. Ji padovanojo priešmokyklinukams Advento vainiką, uždegė pirmąją žvakutę ir pakvietė visus kartu pabūti, pasidaryti šventinius, žiemiškus atvirukus. Vaikai, pamokyti mamytės Alinos, patys kūrė įvairiausius atvirukus. Smagiai dirbant laikas praėjo nepastebimai. Susitikimas buvo įdomus ir prasmingas. Vaikai džiaugėsi pačių sukurtais atvirukais, kuriais pradžiugins savo mamytes, tėvelius… 
Labai svarbu Kalėdų šventės laukti prasmingai. Advento laikotarpiu tamsias, niūrias dienas norisi pripildyti dėmesiu kitiems, dalytis prasmingu laukimu, pabūti drauge su artimaisiais. Kad vaikai pajustų ir suprastų advento prasmę, pasakojame apie keturias laukimo savaites, bendraujame, mokomės draugauti, atleisti, padėti vieni kitiems.
     
 
Priešmokyklinio ugdymo pedagogė Ilona Vrubliauskienė

PROJEKTAS ,,VANDUO – GERAS DRAUGAS“
2018-12-03
Lopšelyje-darželyje  visus 2018 m. vykdomas Šiaulių rajono savivaldybės kūno kultūros ir sporto finansuojamas projektas „Vanduo – geras draugas“. Viena pagrindinių projekto veiklų – mokymasis plaukti. 
Plaukimo pamokas, kurias veda profesionalus plaukimo treneris, priešmokyklinukai lanko  Šiaulių plaukimo mokyklos „Delfinas“ baseine.
Vaikų mintys po plaukimo pamokų: buvo labai smagu plaukioti, vaikščioti plaukimo takeliu, nardyti, pūsti burbulus „burbuliuoti“, atlikti trenerio rodytus pratimus.

RESPUBLIKINIS SVEIKATĄ STIPRINANČIŲ MOKYKLŲ POZITYVIOS PSICHOSOCIALINĖS APLINKOS PROJEKTAS „PASIDALINKIME DRAUGYSTE“
2018-11-29

,,Kačiukų“ ir ,,Smalsučių“ grupių vaikai dalyvavo respublikiniame sveikatą stiprinančių mokyklų pozityvios psichosocialinės aplinkos projekte ,,Pasidalinkime draugyste“, kurį inicijavo Kauno lopšelis-darželis ,,Čiauškutis“. Lapkričio 29 d. organizuotoje veikloje ,,Draugystės ratelis“ vaikai su auklėtojomis skaitė ir aptarė knygelę ,,Kodėl mes mylime draugus“, žiūrėjo skaidres apie draugystę, žaidė, šoko ir dainavo, draugus pradžiugino savo pagamintomis dovanėlėmis ,,Draugystės apyranke“ ir ,,Draugystės saulute“.

DARŽELYJE – SFERINIS KINAS
2018-11-23
Lapkričio 23-oji prasidėjo neįprastai. Iš pačio ryto vaikai su auklėtojomis skubėjo į aktų salę. Čia jie  dalyvavo pramoginėje – pažintinėje programoje „Sferinis kinas“.  ,,Sferinis kinas“ – tai nepaprasti pojūčiai, unikalūs ir dar neregėti vaizdai 360º kampu! Daugeliui vaikų buvo siurprizas tokiomis sąlygomis žiūrėti filmą. Visi lindo į didelę palapinę ir žiūrėjo filmukus apie gyvūnus. Darželinukai ne tik sužinojo įdomių dalykų, bet ir patyrė daug teigiamų emocijų. 

IŠ DARŽELINUKŲ IRGI GALIMA PASIMOKYTI! 
2018-11-23
Nuo 2018-11-19 iki 2018-11-23 lopšelio-darželio ugdytiniai dalyvavo projektinėje savaitėje, skirtoje suaugusiųjų mokymuisi „Nors aš mažas, bet gudrus, galiu mokyti visus“. Šį projektą inicijavo Šiaulių rajono švietimo pagalbos tarnyba.
Per savaitę 4 grupių vaikai mokė savo tėvelius pasigaminti eglutes iš įvairių medžiagų – popieriaus, servetėlių, saldainių popieriukų ir t.t. Visi sukūrė bendrą kūrybinį darbą ,,Mūsų eglutės – spindinčios gražutės“.
     

,,Nykštukų“ grupės vaikai mokė gimnazijos IVG klasės mokinius žaisti su šviesos stalu. Vėliau surengė jiems egzaminą, kurį abiturientai sėkmingai išlaikė ant šviesos stalo iš smėlio ir grūdų sukurdami įvairių gyvūnų paveikslus. Lopšelio-darželio mažųjų futbolistų komanda mokė dvyliktokus atlikti įvairius pratimus ir žaisti futboliuką. Surengtos draugiškos futboliuko varžybos 3 prieš 3.
  

,,Smalsučių“ grupės vaikai mokė suaugusiuosius (mamas ir senjorų klubo ,,Pasagėlė“ nares), kaip atlikti akių mankštos pratimus. Vėliau mokė viešnias atlikti apšilimą  ir  žaisti futboliuką. ,,Smalsučių“ grupės vaikai taip pat vaišino vaistažolių arbata, paaiškino, kuo ji yra naudinga organizmui, įteikė savo sukurtus lankstinukus apie vaistažoles ir arbatą.  ,,Pelėdžiukų“ grupės vaikai mokė dainų, šokių ir ratelių.
   

Visos projekto veiklos suteikė teigiamų emocijų, ugdė bendradarbiavimo, kūrybiškumo, tolerancijos  įgūdžius. Lopšelio-darželio bendruomenė vykdydama veiklas bendradarbiavo su socialiniais partneriais. 

TOLERANCIJOS DIENA
2018-11-16
Tarptautinė komisija inicijavo lapkričio 16-osios – Tarptautinės tolerancijos dienos paminėjimą Lietuvoje. Prie iniciatyvos prisijungė ir priešmokyklinio ugdymo grupės „Smalsučiai“ vaikai. Šių metų TOLERANCIJOS dienos simbolis – RAKTAS. Raktas – puikiai tinka atrakinti žmonių mintims, širdžiai, jausmams ir įsileisti į savo minčių ir širdies labirintą šalia esantį – kitokį žmogų ne tik savo išvaizda, bet ir kitokių pažiūrų.
Kartais reikia turėti simbolinį raktą, kuriuo galime atrakinti žmogaus vidinį pasaulį ir padėti atsiskleisti pakantumui, draugiškumui, pagarbai.
Veiklos metu vaikai kartu analizavo kasdienines situacijas iš grupės gyvenimo, išsiaiškino žodžio TOLERANCIJA reikšmę.
Grupėje lankėsi Meškuičių gimnazijos I gimnazinės klasės mokiniai.
    
   

PROJEKTAS „RINK, RŪŠIUOK – GAMTĄ TAUSOK“
218-10-31
Lopšelis-darželis vykdo laimėtą aplinkosauginį projektą  „Rink, rūšiuok – gamtą tausok!“.  Vaikai dalyvavo įvairiose veiklose: išvykoje į Meškuičių miestelį, kur apžiūrėjo, ar miestelio aplinka neužteršta šiukšlėmis,   rytmetyje ,,Gyvenkime švariau“ diskutavo, kaip galima sutvarkyti užterštas vietas (surinkti šiukšles, nugrėbti lapus, nušluoti takelius ir kt.),  vaikus grupėse aplankė spalvoti konteineriukai,  darželinukai praktiškai atliko atliekų rūšiavimo užduotis.
Priešmokyklinukai vyko į edukacines programas botanikos sode, gamtos muziejuje. Jie apžiūrėjo sėklų pavyzdžius, išgirdo apie jų plitimą aplinkoje, tyrinėjo sėklas stereomikroskopu, sėjo jas. Gamtos muziejuje vaikai apžiūrėjo gyvosios gamtos eksponatus: vabzdžius, paukščius, jūros žvaigždes ir ežius, žuvis, varliagyvius, roplius, vėžiagyvius, voragyvius, įvairius žinduolius. Vaikai pamatė vabzdžių bei paukščių gyvenamuosius būstus— lizdus ir inkilus. Edukacijų metu priešmokyklinukai praplėtė žinias apie mus supančią gyvūniją ir jos įvairovę.
Kiekvienai grupei įteiktos naujos, patogios atliekų rūšiavimo dėžės Eco Bin.

DARŽELINUKŲ RUDENS GĖRYBIŲ TURGUS
2018-10-18
Ei, klausykitės visi!
Kai išgirsit smagią dainą,
Tuoj visi į turgų einat!
Ir ratuotus, ir pėsčius
Kviečiam apsipirkti pas mus.

Taip spalio 18 d. lopšelio-darželio ugdytiniai kvietė į rudeninį turgų, kuris šurmuliavo etnografiniame kiemelyje. Jame lopšelio grupės ,,Kačiukai“ ugdytiniai  siūlė įsigyti kvapniausių vaistažolių, sudėtų į savos gamybos dekoruotus maišelius, ,,Pelėdžiukai“ ragino pirkti pačių virtą gardžią obuolienę, akį traukė gausiais skanėstais – įvairiausiais  kepiniais, obuolių pyragu nukrautas ,,Smalsučių“ prekystalis, o ,,Nykštukų“ grupės vaikučiai kvietė paskanauti gardžiai kvepiančio rudeninio troškinio.
Prekyba sekėsi puikiai.  Prekeiviai patenkinti uždarbiu, o pirkėjai – kokybiškomis prekėmis.
    

   

ŠILTNAMIO ATIDARYMO ŠVENTĖ
2018-09-26
Lopšelis-darželis 2018 m. pavasarį dalyvavo Lietuvos Respublikos žemės ūkio rūmų (ŽŪR) inicijuotame projekte – konkurse „Auginu Lietuvai!“, kurio tikslas – skatinti vaikus domėtis žemės ūkiu. Lopšelio-darželio nuotrauka, kurioje vaikai prižiūri „Ožio“ daržą, sulaukė daugiausiai simpatijų (patiktų) ŽŪR Facebook paskyroje iš visų rajono dalyvavusių įstaigų, tad jau vasaros pradžioje lopšelio- darželio „Ožio“ darže buvo pastatytas laimėtas šiltnamis.
Darželinukai su auklėtojomis sodino, laistė, prižiūrėjo, o vėliau ir ragavo savo užaugintus agurkus, pomidorus, paprikas.
Rugsėjo 26 d. lopšelyje-darželyje vyko šiltnamio atidarymo šventė, kurioje dalyvavo LR ŽŪR, Agrokoncerno, Meškuičių seniūnijos atstovai, Meškuičių parapijos kunigas. Iškilmingai buvo perkirptas kaspinas, pasidžiaugta gausiu derliumi.
Po atidarymo ceremonijos,  svečiai ir vaikai vaišinosi iš šiltnamyje užaugintų daržovių pagamintu troškiniu.


  

Agnė Alejūnė

FUTBOLIUKAS 
2018-09-25

Rugsėjo 23-30 d. visoje Europoje švenčiama masinio futbolo savaitė (Grassroots week), skirta propaguoti futbolą. Lietuvos futbolo federacija (LFF) daug dėmesio skiria ikimokyklinukų masiniam futbolui –vaikams pritaikytam inventoriui,  pedagogų mokymams.
Meškuičių lopšelio-darželio bendruomenė atsiliepė į  respublikinės ikimokyklinio ugdymo kūno kultūros pedagogų asociacijos (RIUKKPA) ir Lietuvos futbolo federacijos (LFF) iniciatyvą žaisti futbolą. Jau antrus metus dalyvaujame ,,Futboliuko“ projekte. Šiais metais pateikę projekto paraišką  „Užaugink Ronaldo Lietuvai“, laimėjome 6 ,,Hummel “ kamuolius.
Rugsėjo 21 d. ir 25 d. vyko ,,Futboliuko“ atidarymas,  po linksmos mankštelės vaikai žaidė įvairius judriuosius žaidimus su futbolo elementais, demonstravo išmoktus kamuolio valdymo elementus, vėliau žaidė futboliuką.
Mažieji azartiškai įsitraukė į žaidimą, negailėdami jėgų varžėsi tarpusavyje, taikliai smūgiavo į vartus. Vyko emocingos rungtynės, komandos stengėsi įmušti kuo daugiau įvarčių.  Visos komandos buvo stiprios, laimėtojais tapo visos darželio grupės.
    

     

LIETUVOS MAŽŲJŲ ŽAIDYNĖS. 20 METRŲ BĖGIMO IŠŠŪKIS.
2018-09-21
Darželinukai priėmė Lietuvos tautinio olimpinio komiteto ir Respublikinės ikimokyklinio ugdymo kūno kultūros pedagogų asociacijos iššūkį ir bėgo 20 metrų.
  

AKCIJA ,,RIEDA RATAI RATELIUKAI“
2018-09-18
Minėdami tarptautinę dieną be automobilio  prisijungėme prie Respublikinės ikimokyklinių įstaigų kūno kultūros pedagogų asociacijos (RIUKKPA) akcijos „Rieda ratai rateliukai 2018“.
   

EUROPOS JUDUMO SAVAITĖ
2018-09-17
Europos judumo savaitė-didžiausia tvaraus judėjimo kampanija pasaulyje. Jos renginiai kasmet vyksta rugsėjo 16-22 dienomis. Prie šios iniciatyvos prisijungė lopšelio-darželio bendruomenė.
Dviratukų diena.

Judriųjų žaidimų diena.

Žygis į Šiaulių r. Meškuičių gimnazijos stadioną.

Futboliuko diena.

    

PROJEKTAS ,,AUGINU LIETUVAI“
2018-05-24
Meškuičių lopšelis-darželis dalyvavo Žemės ūkio rūmų inicijuotame projekte „Auginu Lietuvai!“, skirtame Lietuvos šimtmečiui paminėti, ir laimėjo šiltnamį. Projekto tikslas – skatinti vaikų ir jaunimo domėjimąsi žemės ūkiu, verslo ir karjeros galimybėmis bei įvairiomis ūkininkavimo alternatyvomis, skatinti užimtumą bei stiprinti motyvaciją. Šiam tikslui pasiekti reikšmingu tampa realių pavyzdžių pateikimas, kaip galima sėkmingai sukurti verslą žemės ūkyje, kodėl yra patrauklu gyventi ir dirbti kaime tarp savo bendruomenės narių ir kaip gali maloniai džiuginti pasiekti darbo rezultatai.
Šiandien darželinukai šiltnamyje pasodino savo daigintus ir dovanotus augalus: agurkus, paprikas, kopūstus, arbūzus, pomidorus. Rūpinsimės daigeliais ir lauksime derliaus.
   

    

ŠVENTĖ ,,DARŽELI, LIK SVEIKAS“
2018-05-23

   

 

Gegužės 23 d. su lopšeliu-darželiu atsisveikino 15 priešmokyklinukų. Į mokyklą juos palydėjo tėveliai, broliukai ir sesutės, seneliai, lopšelio-darželio darbuotojai. Šventiškai papuoštoje salėje skambėjo dainos,  sukosi šokių rateliai, aidėjo juokas… 
Priešmokyklinukams įteikti diplomai, atminimo dovanėlės ir ,,mažųjų profesorių“ nominacijos.
Būsimuosius pirmokus pasveikino ,,Kačiukų“, ,,Pelėdžiukų“ ir ,,Nykštukų“ grupių vaikai, pradinių klasių mokytoja iš Meškuičių gimnazijos. 
Šventės dalyviai lopšelio-darželio kieme pasodino medelį.

PROJEKTAS ,,VANDUO – GERAS DRAUGAS“
2018-05-17
Lopšelis-darželis dalyvavo Šiaulių rajono savivaldybės kūno kultūros ir sporto projektų rėmimo konkurse ir gavo finansavimą projektui ,,Vanduo – geriausias draugas“. Gegužės 17 d. 11 priešmokyklinukų ir 4 ikimokyklinukai lankėsi Šiaulių plaukimo mokyklos ,,Delfinas“ baseine ir ugdėsi plaukimo įgūdžius, mokėsi saugiai elgtis vandenyje ir prie jo. Tai trečioji, paskutinė šiame ketvirtyje, plaukimo pamokėlė. 
   

   

                 
Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Reda Skėrytė

ŠIAULIŲ RAJONO MOKYKLŲ, TEIKIANČIŲ IKIMOKYKLINĮ IR PRIEŠMOKYKLINĮ UGDYMĄ, UGDYTINIŲ SPORTO ŠVENTĖ ,,JUDĖJIMO DŽIAUGSMAS“
2018-05-15

Gegužės 15 d. ,,Smalsučių“ grupės ugdytiniai vyko į Kurtuvėnų regioninį parką, kur sudalyvavo sporto šventėje ,,Judėjimo džiaugsmas“. Jie ištvermingai sportavo ir žaidė įvairius dvaro žaidimus: ,,sodino“ svogūnus, ,,jodinėjo“, ,,žvejojo“…  Vaikai patyrė daug teigiamų emocijų, naujų įspūdžių. Jie džiaugėsi saldžiomis dovanėlėmis ir parsivežė į Meškuičių lopšelį-darželį ne tik padėkos raštą, bet ir Olimpinę vėliavą. Tai reiškia, kad kitais metais ši šventė vyks mūsų  lopšelyje-darželyje.

  

 

   
Priešmokyklinio ugdymo pedagogė Reda Skėrytė

MES RŪŠIUOJAM
2018-05-10
,,Žaliasis taškas“ dovanojo darželinukams atliekų rūšiavimo dėžutes ir spalvotus maišus. Su ,,Žaliojo taško“ dėžutėmis rūšiuoti lengva, malonu ir labai patogu! 

Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Reda Skėrytė

ŠEIMŲ SPORTO ŠVENTĖ
2018-05-10
   

     

Gegužės 10 dieną lopšelyje-darželyje vyko tradicinės šeimų sporto šventė ,,Su mama ir tėveliu man sportuot labai smagu!“. Šventėje dalyvavo Valstybės sienos apsaugos tarnybos pakrančių apsaugos rinktinės Šiaulių užkardos pareigūnai ir jų  dresuoti  šunys. 
Darželinukai pasimankštino šokdami futbolininkų šokį. Vaikų ir tėvelių komandos atliko įvairiausias linksmas rungtis – žaidė kibirų krepšinį, mėtė kempinėles per tinklą, nešiojo maišuose savo vaikus, slidinėjo, žaidė ,,Didžiojo kamuolio“ futbolą. Kiekvienai rungčiai vadovavo teisėjai – Evaldas Alejūnas, Saulius Vaitiekus.
Renginio pabaigoje direktorė Sigita Užkuraitienė ir teisėjai apdovanojo visus medaliais.  
Lauktas šventės pabaigos akcentas buvo pasienietiškos žirnių košės ir vaisinės arbatos skanavimas.
Renginys suteikė daug teigiamų emocijų, galimybę pajusti komandinę dvasią, padėjo labiau susidraugauti grupių tėveliams ir vaikučiams. 

MAMYČIŲ DIENA MEŠKUIČIŲ KULTŪROS NAMUOSE
2018-05-04
Gegužės 4 dieną  Meškuičių kultūros namuose vyko koncertas, skirtas Motinos dienai paminėti. Jame dainavo ir šoko lopšelio-darželio vaikučiai: solistės Kamilė Gedžiūtė ir Andrėja Abelkytė, šokų grupė ,,Smalsučiai”, folklorinis ansamblis ,,Pliauškutis”.
   
Meninio ugdymo mokytoja Rasa Zelbienė

MAMYČIŲ DIENA DARŽELYJE
2018-05-04
Vaikučiai pakvietė savo mamytes į MAMYČIŲ šventę. Darželinukai joms suvaidino spektakliuką ,,Kaip šuniukas mamytės ieškojo“ ir įteikė dovanėles, kurias patys ruošė su didžiausia meile ir kruopštumu.
    
   

PROJEKTAS ,,VANDUO – GERAS DRAUGAS“
2018-05-10
Lopšelis-darželis dalyvavo Šiaulių rajono savivaldybės kūno kultūros ir sporto projektų rėmimo konkurse ir gavo finansavimą projektui ,,Vanduo – geriausias draugas“. Gegužės 10 d. 15 priešmokyklinukų lankėsi Šiaulių plaukimo mokyklos ,,Delfinas“ baseine ir ugdėsi plaukimo įgūdžius, mokėsi saugiai elgtis vandenyje ir prie jo.
   
Priešmokyklinio ugdymo pedagogė Ilona Vrubliauskienė

DAINOS FESTIVALIS ,,ANT VAIVORYKŠTĖS SPARNŲ“
2018-05-10
Ginkūnų dvaro salėje vyko mažosios dainos festivalis „ Ant vaivorykštės sparnų”. Jame dainavo lopšelio-darželio solistė Kamilė Gedžiūtė. Už gražias daineles ji buvo apdovanota organizatorių padėka ir saldžiais prizais.
   
Meninio ugdymo mokytoja Rasa Zelbienė

AUGALIUKŲ SĖJA SU KAMILĖS MAMA
2018-03-29
„Nykštukų“ grupės vaikučių edukacinėje veikoje dalyvavo Kamilės mamytė. Ji pasakojo darželinukams apie augalų sėklas, jų skirtumus ir panašumus. Pirmas darbas – gerai paruošti žemę, kurią vaikai susipylė į savo indelius. Po to pasėjo kviečių grūdelius. Šis darbas atliktas su dainele ,,Mes sėjame, sėjame kvietelius ir užpilam juoda žemele, jie miega tamsiam patale…“. Paliejus žemę prasidėjo laukimas. Iš mažo grūdelio išaugs naujas daigas. Kiekvienas vaikas turės galimybę tai pats pamatyti,  išgyventi. „Nykštukai“ kasdien smalsaus, ar jau išdygo daigeliai, ar paaugo, kiek paaugo. 
Auklėtoja Regina Savickienė
   

  

„SMALSUČIUS“ DARBELIŲ MOKO MAMYTĖS
2018-03-28

Priešmokyklinukų veiklose dalyvavo Andrėjos ir Austėjos mamytės. Andrėjos mama – Inga pamokė  pasigaminti nuotaikingus, neįprastus, spalvingus Velykinius kiškučius. 
   

Austėjos mama – Lina edukacinės veiklos metu pasakojo apie vilną, mokė vaikus ją velti. Visi drauge pasidarė muilą – plaušinę. 

Vaikai noriai įsitraukė į mamyčių organizuotas veiklas. Jie aktyviai veikė, smalsavo ir džiaugėsi rezultatais, savo sukurtais darbeliais.
Priešmokyklinio ugdymo pedagogė Ilona Vrubliauskienė

 TEATRO DIENA MEŠKUIČIŲ LOPŠELYJE-DARŽELYJE
2018-03-27
Lopšelyje-darželyje svečiavosi aktoriai iš Šiaulių r. Kairių lopšelio-darželio ,,Spindulėlis“. Jie parodė pasaką ,,Kaip šuo draugų ieškojo“. Vaikai žiūrėjo spektakliuką labai susikaupę, po to išrinko labiau patikusius aktorius, kuriuos apdovanojome atminimo dovanėlėmis. Vėliau visi kartu linksminomės. P
uiki ta teatro diena.
   

  

TEATRO DIENA KAIRIŲ LOPŠELYJE-DARŽELYJE „SPINDULĖLIS“
2018-03-26

Bendradarbiaudami su Šiaulių r. Kairių lopšeliu-darželiu „Spindulėlis“ šiandien pradėjome teatro dienai skirtus renginius. Su priešmokyklinės ugdymo grupės „Smalsučiai“ mažaisiais aktoriais aplankėme Kairių lopšelį-darželį „Spindulėlis“ ir ten vaidinome pasakaitę „Nykštukės Barborytės pyragas“. Sulaukėme gausių aplodismentų, didžiulio dėmesio: aktoriams buvo patiestas raudonas kilimas, vedančiosios pelės kiekvieną pristatė ir apdovanojo. 
Kadangi šiemet Šiaulių r. Kairių lopšelis-darželis „Spindulėlis“ mini savo 40-ąjį jubiliejų, vaikai nuvežė palinkėjimus nuo „Meškiukų“ „Spinduliukams“.
Grįždami vaikai sakė, kad viskas labai patiko.
Rytoj tęsime teatro dienos renginius- svečių laukiame mes.
Direktorė Sigita Užkuraitienė

   

   

SAVAITĖ BE PATYČIŲ
2018-03-23
VŠĮ „Vaikų linija“ kovo 19-23 dienomis organizavo akciją „Savaitė be patyčių“, prie kurios prisijungė lopšelio-darželio vaikučiai bei mokytojai.
Pirmadienį grupėse lankėsi du draugai – Mildutė ir Tadas. Su draugais į grupes ,,atskrido“ ir maža zirzianti musė, kuri visus stebėjo – kas čia vyksta, ką veikia vaikai, ką daro suaugusieji.  Ši musė pasiliko pas vaikus pasisvečiuoti visą savaitę ir toliau stebėti jų elgesį.
Kartu su auklėtojomis vaikai svarstė, kas yra draugas, o kas – geriausias draugas, kuo skiriasi draugas ir geriausias draugas, ar visi žmonės turi draugų, kas juos jungia. Darželinukai diskutavo, kas svarbu draugiškiems santykiams palaikyti. Meninės veiklos metu vaikai iš popieriaus lankstė rėmelius ir į juos įdėjo nupieštą savo draugą ar jo portretą. Vėliau salėje surengė piešinių parodą ,,Draugystės ratelis“.
Antradienį vaikai fotografavosi su grupių draugais, kalbėjosi apie draugus, mokėsi pasakyti jiems, ką nors gražaus ir gero. Darželinukai darė atvirukus „Apkabinu tave“, kuriuos penktadienį renginio metu padovanojo savo draugams.
Trečiadienio veiklos tema,, Kurią pusę pasirinksi tu?“. Mildutė ir Tadas  pakvietė vaikus į salę pažiūrėti animacinį filmuką ,,Gaidys ir spalvos“. Po to visi kalbėjosi apie pasakos veikėjus, jų poelgius, patyčias, draugystę ir įvairiomis spalvomis nuspalvino gaidelį, kad iš jo niekas nesityčiotų.
Ketvirtadienį vaikai žiūrinėjo paveikslėlius, piešinius ir pasakė, ką jie vaizduoja: tinkamą ar netinkamą elgesį. Pakomentavo vaikų poelgius, patarė, kaip elgtis. Auklėtojos skatino mąstyti logiškai, suvokti veiksmo ir pasekmės ryšį, apibūdinti jį, daryti išvadas, kaip elgtis dera. Darželinukai diskutavo, ką daryti, jeigu:
–  matai besikumščiuojančius vaikus;
–  matai, kaip keli vaikai šaiposi iš tavo draugo;
–  nori pažaisti su kito vaiko žaislais;
–  nori pasivažinėti draugo dviratuku.
Grupėse vaikai prisiminė grupės elgesio taisykles, jas aptarė, svarstė, kas būtų, jeigu visi elgtųsi kaip panorėję – nemandagiai, nekultūringai, be taisyklių.
Penktadienį Mildutė ir Tadas laukė visų ,,Draugų šventėje“. Renginio metu vaikai žaidė žaidimus, vaidino vieni kitiems pasakas, deklamavo eilėraštukus ir apsikeitė atvirukais ,,Apkabinu tave“.
Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Reda Skėrytė
   

   

    

RESPUBLIKINIS VAIKŲ PIEŠINIŲ KONKURSAS ,,AŠ ČIA GYVENU“
2018-03-20
 
Viltė Alasauskaitė (3 m.). Šiaulių lopšelis-darželis ,,Varpelis“. Auklėtoja Nina Opulskienė.
 
Joris Kučys ir Adelė Dambrauskaitė (3m.). Panevėžio r. Pažagienių mokykla-darželis. Mokytoja Vilma Yčienė.
 
Noela Girė (3 m.). Šilutės r. Žemaičių Naumiesčio mokykla-darželis. Mokytoja Sonata Lidžiuvienė.
 
Marija Gudanytė (4 m.). Radviliškio lopšelis-darželis ,,Žvaigždutė“. Auklėtoja Laura Lauraitytė.
 
Saulė Barčaitė (5 m.). Raseinių lopšelis-darželis ,,Liepaitė“. Auklėtoja Irena Dambrauskienė.
 
Evelina Dilkaitė (5 m.). Šiaulių Petro Avižonio regos centras. Mokytoja Asta Žvigaitienė.

 
Austėja Zurlytė (6 m.). Telšių lopšelis-darželis ,,Žemaitukas“. Auklėtoja Zita Godiliauskienė.
 
Oskaras Dvarionas (6 m.). Lopšelis-darželis ,,Rūta“. Auklėtoja Nijolė Eidėjienė.
 
Gabija Milerytė (7 m.). Klaipėdos lopšelis-darželis ,,Versmė“. Auklėtoja Irena Juknienė.

TEMINĖ SAVAITĖ „ANT MANO DELNO GULI DUONELĖ…“
2018-02-13

Ankstyvojo amžiaus grupės „Kačiukai“ vaikai visą savaitę kalbėjo apie duonutę.  Pirmadienį jie žiūrėjo animacinį filmuką „Pyragėlis“, žaidė žaidimus „Du gaideliai“, „Kinku minku“, Katu katu“. Antradienį  –  kartu su auklėtoja sekė pasaką  „Ar jau galima valgyti?“, imitavo visus darbus, kuriuos reikia nudirbti, kol galime paskanauti gardžios duonutės. Trečiadienį –  patys minkė sūrią tešlą, formavo pailgus duonos kepaliukus. Ketvirtadienį – peiliukais pjaustė riestainį, batono ir baltos, juodos, grūdėtos duonos riekeles, ragavo ir išrinko gardžiausią duonos produktą. Penktadienį – lankėsi lopšelio-darželio etnografinėje seklyčioje, apžiūrėjo ten esančius daiktus, skirtus duonos kepimui ir patys pasidarė pusrytinių duonelių. Pačių iškeptos duonutės buvo labai gardžios ir priešpiečiams, ir pietų metu prie sriubos.
Auklėtoja Erika Dargužienė
    

   

PROTŲ MŪŠIS „SAVI TARP SAVŲ“
2018-02-10

Šiaulių r. Meškuičių gimnazijoje vyko protų mūšis ,,Savi tarp savų“, skirtas Sąjūdžio metams ir Lietuvos šimtmečiui paminėti. Renginyje dalyvavo lopšelio-darželio darbuotojų komanda. Visus susirinkusius pasveikino priešmokyklinės ugdymo grupės ,,Smalsučiai“ solistė Kamilė Gedžiūtė. Ji atliko dainą ,,Lietuvai 100 metų“.
 

PRIEŠMOKYKLINUKŲ IŠVYKA Į MEŠKUIČIŲ GIMNAZIJOS BIBLIOTEKĄ
2018-03-08

,,Mano knygelės dar plonos,
Mėlynos, žalios, raudonos.
Daug piešinėlių dailių,
Paukščių, žvėrelių, gėlių.“
Kovo 8 d. priešmokyklinukai lankėsi Meškuičių gimnazijos bibliotekoje ir bendravo su bibliotekininke Kristina Dagiene, skaityklos darbuotoja Sandra Valčikiene. Bibliotekininkė perskaitė knygą ,,Zuikis Puikis“, o vaikai atsakė į jos pateiktus klausimus apie pasakos veikėjus, jų poelgius, nuotykius. Priešmokyklinukai vartė knygas, žurnalus ir trumpai apibūdino, ką naujo pamatė, sužinojo. Jie tyrinėjo knygelių sandarą, surasdami, parodydami ir pavadindami knygos viršelį, puslapius, nugarėlę. Mažieji skaitytojai domėjosi, kas tai yra ir kuo skiriasi „biblioteka“, „knygynas“…
Išvykos į Meškuičių gimnazijos biblioteką metu priešmokyklinukai praplėtė savo žinias apie knygas, elgesį su jomis.
Priešmokyklinio ugdymo pedagogė Ilona Vrubliauskienė
    

FUTBOLIUKO ŠVENTĖ
2018-03-07

Lopšelis-darželis 2018 metais įsijungė į LFF ilgalaikį vaikų masinio futbolo vystymo projektą „Futboliukas. Sugrąžinkime vaikus į stadionus“. Į darželinukų gyvenimą visu greičiu įsiveržęs futbolas užkariavo jų širdis. Žaidimo taisyklės labai paprastos, pritaikytos vaikams, kad jiems būtų smagu žaisti. 
Kovo 7 dieną įstaigoje vyko „Futboliuko“ baigiamasis renginys, kuriame dalyvavo ne tik lopšelio-darželio bendruomenė,  bet ir svečias iš Lietuvos futbolo federacijos (LFF).
Meškiukas ir kiškis Hansas aktų salėje pasitiko ,,Kačiukų“ ,,Nykštukų“, ,,Pelėdžiukų“, ,,Smalsučių“ grupių futbolo komandas ir jų sirgalius. Čia visi susipažino, apžvelgė nuveiktus darbus. Kiškis Hansas pakvietė mažuosius futbolininkus žygiuoti į sporto salę, kur vyks futboliuko varžybos.
Sporto šventė prasidėjo futboliuko himno dainavimu. Svečius pasveikino ,,Smalsučių” grupės šokėjai. Po bendro apšilimo su kiškiu Hansu, vyko varžybos, kurių metu darželinukai demonstravo futbolo technikos gebėjimus. Varžyboms teisėjavo Meškuičių gimnazijos kūno kultūros mokytojas ekspertas P. Vaitkus.  Emocijos liejosi žaidžiant ir palaikant saviškius džiaugsmo ir nusivylimo šūksniais, aplodismentais, pačių vaikų gamintomis plazdančiomis vėliavėlėmis ir plakatais.
Visas aistras nuramino didžiulis Kiškio Hanso tortas ,,Futbolo aikštelė“, fejerverkai ir medaliai, kuriuos įteikė lopšelio-darželio direktorė S. Užkuraitienė, teisėjas P. Vaitkus. Vaikai, auklėtojos, įstaigos vadovai buvo apdovanoti projekto organizatorių, Lietuvos  futbolo federacijos masinio futbolo asociacijos  prizais: futbolo kamuoliais, lipdukais, futbolo sirgalio šaliku.
Lopšeliui-darželiui įteiktas sertifikatas, pažymintis, kad įstaiga sėkmingai dalyvavo Lietuvos futbolo federacijos ilgalaikės masinio futbolo užimtumo programos „Sugrąžinkime vaikus į stadionus“ projekte Futboliukas“. 
Auklėtoja, projekto koordinatorė Regina Savickienė
   
   

UGDOMOJI VEIKLA SU TĖVELIAIS ,,PASEK MAN PASAKĖLĘ“
2018-03-02

,,Nykštukų“ grupės vaikai ir auklėtojos vykdo projektą ,,Padedu augti vaikui“, kurio metu tėveliai, turintys įvairias specialybes, pomėgius, gebėjimus, kviečiami aktyviau dalyvauti grupės vaikų ugdomosiose veiklose, organizuoti jiems užsiėmimus.
Kovo 2 d. ,,Nykštukų“ grupės vaikų ugdomojoje veikloje dalyvavo Militos mama L. Burbaitė. Ji pakvietė vaikus į lopšelio-darželio seklyčią, kur skaitė pasakėlę apie auksaplaukę ir tris lokius, kartu žaidė linksmą žaidimą apie meškiukus, kūrė rankų darbo knygutes.
Veiklos su Militos mama metu vaikai ne tik patyrė daug teigiamų emocijų, bet ir ugdėsi įvairius gebėjimus.
Auklėtoja Sniegutė Mickuvienė

    

DARBUOTOJŲ IŠVYKA Į ,,ŠOKOLADO MUZIEJŲ“
2018-02-26
Lopšelio-darželio darbuotojai muziejuje susipažino su beveik keturių tūkstančių metų šokolado istorija, sužinojo, kaip šokoladą gamino majai ir actekai, kaip šokoladas ir jo vartojimo tradicijos keitėsi bėgant amžiams. Išgirdo pasakojimų apie pirmuosius Lietuvos šokolado fabrikus ir  ilgiausiai šalyje veikiantį saldainių fabriką „Rūta“.
Degustacijos metu visi ragavo aštraus actekų, kvapniojo baroko laikų šokolado gėrimo, šių dienų rūšinių šokoladų bei gardžių RŪTOS saldainių.
Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Reda Skėrytė
                                                                              

VASARIO 16 – ĄJĄ ŠVĘSK IŠRADINGAI
2018-02-15
Lopšelio-darželio grupių vaikai geltonai, žaliai ir raudonai spalvino stiklainius, į juos įdėjo žvakutes ir sudėliojo trispalvę širdelę Lietuvai, taip pat iš popierinių trispalvių gėlyčių sudėliojo užrašą. Degantys trispalviai žibintai vakare džiugino visą miestelio bendruomenę. Visa lopšelio- darželio bendruomenė šventė Lietuvos gimtadienį pasipuošę tautiniais kostiumais.
Direktorė Sigita Užkuraitienė
    
                                                                                                                   

ŠVENTĖ ,,MANO LIETUVA“
2018-02-15

Vasario 15 d. lopšelio – darželio bendruomenė šventė Lietuvos 100-ąjį gimtadienį.  Šventinio rytmečio metu visi pagarbiai išklausė Lietuvos himną, apžiūrėjo Lietuvos tautinius simbolius, svarstė, diskutavo, kas tai yra Lietuva, gimtinė.  Drauge šoko ratelius, dainavo daineles, deklamavo eilėraščius apie brangią gimtinę Lietuvą.  Ne tik vaikučiai, bet ir visi lopšelio-darželio darbuotojai buvo pasipuošę tautiniais kostiumais. Taip išreiškė savo meilę, pagarbą Tėvynei, parodė  šiltą ir glaudų ryšį, bendrumą su ja. Šventės dalyvius pasveikino lopšelio-darželio direktorė Sigita Užkuraitienė ir Meškuičių seniūnijos seniūnė Jolanta Baškienė. Seniūnė pradžiugino darželinukus trispalvėmis dovanėlėmis. Šventė baigėsi  fejerverkais ir trispalvio torto skanavimu.
Po šventės salėje vaikai  lopšelio-darželio kieme iš trispalvių indelių su žvakutėmis sudėliojo širdelę Lietuvai. ,,Pati brangiausia, mano gimtinė Lietuva!“ – džiugiai, su meile tarė vaikai. 
Auklėtoja Sniegutė Mickuvienė
   
                                                                                                             
UŽGAVĖNĖS
2018-02-13

Užgavėnių dieną visi pasipuošė kaukėmis: velniais, čigonėmis, raganomis, oželiais ir kitais personažais. Persirengėliai susirinko lopšelio-darželio kiemelyje, kur linksmai sukosi muzikiniuose rateliuose, dainavo dainas, triukšmavo, voliojosi sniege. Vyko įnirtinga Lašininio ir Kanapinio kova dėl valdžios. Žiemos pabaigą skelbė ant laužo deginama Morė (Čiučela). Šventės pabaigoje visi labai garsiai skandavo „Žiema, žiema, bėk iš kiemo“ ir vaišinosi gardžiais blynais, kuriuos iškepė mūsų lopšelio-darželio virėjos. Pasilinksminę ir prisivaišinę blynais visi  sugrįžo į grupes. Po tokio triukšmingo, džiaugsmingo žiemos varymo lauksime pirmųjų pavasario pranašų.
Priešmokyklinio ugdymo pedagogė Reda Skėrytė

                                                                          

ŠVENTĖ ,,SU KALĖDŲ SENELIU LINKSMA ŠOKTI RATELIU“
2017-12-20
Gruodžio 18-20 dienomis lopšelyje-darželis skambėjo vaikų juokas. Jie šurmuliavo ir džiaugėsi sulaukę Kalėdų senelio. Vaikučiai, pasipuošę įvairiausiais kostiumais, dainavo, vaidino, šoko, mankštinosi ir žaidė ratelius. Patys drąsiausieji deklamavo eilėraštukus. Kalėdų seneliui išdalinus taip lauktas dovanas, jų akyse sužibo džiaugsmas.
    

 

RESPUBLIKINĖ KONFERENCIJA ,,KŪRYBIŠKAS VAIKŲ RAŠYTINĖS IR SAKYTINĖS KALBOS ĮGŪDŽIŲ FORMAVIMAS“
2017-10-26
Konferencija vyko Šiaulių r. Meškuičių lopšelyje-darželyje. Jos tikslas: plėsti bendradarbiavimą dalinantis gerąja darbo patirtimi apie ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų sakytinės ir rašytinės kalbos kūrybiško ugdymo ypatumus, galimybes bei skatinti mokytojus ieškoti inovatyvių ugdymo būdų, metodų.
Konferencijoje dalyvavo 56 mokytojai iš 17 respublikos įstaigų: Šiaulių rajono ir miesto, Kauno, Panevėžio rajono ir miesto ir kt. 
Konferencijos dalyviai lankėsi lopšelyje-darželyje vykusiose bendruomenės kūrybinių darbų ,,Gražūs paveikslėliai, smagūs skaitymėliai…“ ir mokytojų savos gamybos priemonių, skirtų vaikų sakytinės ir rašytinės kalbos ugdymui, parodose.
Konferencijos atidaryme darželinukai vaidino pasaką ,,Kaip mažieji peliukai susidraugavo su raidelėmis“.
Lektorius Vaidas Arvasevičius kalbėjo apie  vaiko unikalumą bei kūrybingumo potencialo žadinimą ir stiprinimą, mokytojai pristatė 20 stendinių pranešimų apie vaikų rašytinės ir sakytinės kalbos ugdymą.

RUDENINIS TURGUS
2017-10-12

            

     Visą savaitę darželinukai su auklėtojomis, mamytėmis, lopšelio-darželio darbuotojomis gamino įvairias gėrybes iš vaisių, daržovių: raugė kopūstus, kepė obuolių pyragą ir obuolius su cinamonu, įvairius sausainius, virė daržovių troškinį.
     Rudeninis darželinukų turgus vyko Meškuičių kultūros namuose. Čia savo prekes vaikai susidėjo ant stalų ir, pasipuošę įvairiaspalvėmis skraistėmis, kepuraitėmis,  laukė Rudenėlio bei pirkėjų.
    Rudenėlis pakvietė visų grupių atstovus papasakoti, kaip jie ruošėsi prekybai turguje. Vaikai dainavo daineles, žaidė žaidimus, džiaugėsi sulaukę gausaus būrio pirkėjų. Turguje apsilankė darželinukų tėveliai ir močiutės, Meškuičių seniūnijos seniūnė, kunigas ir kiti Meškuičių miestelio gyventojai.  Netrukus rudens gėrybės buvo parduotos, o pirkėjai ir pardavėjai  vaišinosi daržovių troškiniu.
                                                                                                                     Auklėtoja   Ona Rukevičienė

EDUKACINĖ VALANDĖLĖ ,,ATLIEKŲ RŪŠIAVIMAS“
2017-09-21
Šiaulių regiono atliekų tvarkymo centro specialistė lankėsi priešmokyklinėje ugdymo grupėje ,,Smalsučiai“ ir įdomių užduotėlių, žaidimų pagalba mokė vaikus rūšiuoti atliekas.
   

DVIRATUKŲ DIENA, SKIRTA EUROPOS JUDUMO SAVAITEI PAMINĖTI
2017-09-20

   

Rugsėjo 20 d. vaikučiai su tėveliais, darbuotojai į lopšelį-darželį atkeliavo įvairiomis transporto priemonėmis: dviračiais, dviratukais, triratukais, paspirtukais. Jie demonstravo važiavimo įgūdžius ir gebėjimus. Vėliau darželio kieme vyko ,,Dviratukų šventė“, kurioje dalyvavo Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato policininkas Donatas Verkys. Pareigūnas vaikučiams papasakojo, kur jiems galima važinėtis dviratukais, priminė saugaus elgesio kelyje taisykles. Vaikai dalyvavo  įvairiose rungtyse: turėjo apvažiuojant įveikti kelyje pasitaikančias kliūtis, mokėsi saugiai pereiti gatvę, varžėsi žaisdami estafetes  „Kuris greitesnis“, ,, Važiuok saugiai“, ,,Šviesoforas“. Vaikai renginio metu aktyviai judėjo, stiprino kūno raumenis, patyrė daug teigiamų, džiugių  emocijų ir praplėtė žinias apie saugų eismą.
                                                                                                            Auklėtoja Sniegutė Mickuvienė

KLOUNO VYTUKO TRIUKAI, POKŠTAI, ILIUZIJOS IR SIURPRIZAI
2017-09-18
   

RUGSĖJO 1-OSIOS ŠVENTĖ
2017-09-01

       

VAIKŲ GYNIMO DIENA
2017-06-01
DSC02894 DSC02905 DSC02910 
DSC02920 DSC02934 DSC02950
Tarptautinė vaikų gynimo diena paminėta Meškuičių kultūros centre. Darželinukai suvaidino nuotaikingą spektaklį ,,Voro vestuvės“. Ir mažiems, ir dideliems buvo linksma.

DARŽELI, LIK SVEIKAS
2017-05-30
18740214_1097014770399401_5980163699367445820_n 18813506_1097015013732710_1597985877211952333_n 18836029_1097015453732666_3195432207478940496_n 18739687_1097015363732675_8579377607563557575_n
,,Kačiukų“, ,,Nykštukų“, ,,Pelėdžiukų“ grupių vaikai sveikino priešmokyklinukus lopšelio-darželio baigimo proga, skirdami jiems eilėraštukus, daineles bei atminimo dovanėles. Priešmokyklinio ugdymo pedagogės įteikė būsimiesiems pirmokams jų darbelių aplankalus, dovanėles, palinkėjo būti gerais mokiniais, nepamiršti darželio, mažųjų savo draugų. Daug džiugių emocijų sukėlė ,,Diskoteka“ lauke.

DSC02733 DSC02717 (3) DSC02734 DSC02764
,,Smalsučių“ grupės priešmokyklinukai  į atsisveikinimo su darželiu šventę pakvietė savo tėvelius, auklėtojas ir kitas darbuotojas, būsimąją mokytoją, Meškuičių seniūnijos seniūnę ir kitus svečius. Šventė prasidėjo vaikų pristatymu. Jie po vieną iškilmingai žengė į salę. Būsimieji pirmokai paskutinį kartą šoko, dainavo, deklamavo.  Lopšelio-darželio direktorė jiems įteikė priešmokyklinio ugdymo baigimo diplomus, dovanėles, o darbuotojos jiems skyrė nuotaikingą dainą, kartu šoko. Būsimiesiems pirmokams įteiktos nominacijos: ,,Metų šypsena“, ,,Draugiškiausias priešmokyklinukas“, ,,Geriausias sportininkas“ ir kt. Svečiai būsimiesiems pirmokams palinkėjo sėkmės mokykloje ir įteikė dovanėles.
Lopšelio-darželio direktorė padėkojo tėveliams už bendradarbiavimą, pagalbą, aktyvų dalyvavimą įstaigos veikloje ir apdovanojo jas padėkos raštais. 
Tėvelių atstovai padėkojo lopšelio-darželio direktorei, mokytojams ir kitiems darbuotojams už jų vaikučių ugdymą.

LIETUS SPORTO ŠVENTĖS DALYVIŲ NEIŠGĄSDINO
2017-05-25

DSC02440 DSC02489 DSC02465 DSC02479
DSC02485 DSC02505 DSC02540 DSC02548
Gegužės 25 dieną lopšelyje-darželyje vyko tradicinės šeimų sportinės varžybos ,,Su mama ir tėveliu man sportuot labai smagu!“. Nors visą dieną skaisčiai švietusią saulę į vakarą pradėjo dengti tamsūs debesys, o prieš pat šventės atidarymą prapliupo lietus, jis  sportuoti ir linksmai praleisti laiką  nusiteikusių vaikų, jų tėvelių bei  kitų šeimos narių neišgąsdino.
Savo programą – kaip ieškomi daiktai, pavojingos medžiagos- rodė Valstybės sienos apsaugos tarnybos pakrančių apsaugos rinktinės Šiaulių užkardos pareigūnai ir jų  dresuotas  šuo. Mažiesiems labai daug džiaugsmo suteikė fotografavimasis su šiuo šuneliu, o tiems, kurie išdrįso jį paglostyti, šypsenos ilgai neblėso nuo veido.
Lietus pamažu liovėsi, ir pasimankštinusios vaikų bei tėvelių komandos atliko įvairiausias linksmas rungtis – žaidė kibirų krepšinį, mėtė kamuolius per tinklą, dalyvavo kitose nuotaikingose estafetėse ir rungtyse. Kiekvienai rungčiai vadovavo teisėjas – jais tapo Aukštaitijos krepšinio mokyklos treneris Karolis Liubavičius, būsimas kūno kultūros mokytojas Evaldas Alejūnas, ir Meškuičių gimnazijos vienuoliktokas Andrius Gilys.
Renginio pabaigoje jau skaisčiai švietė saulė, visus dalyvius Meškuičių seniūnijos seniūnė Jolanta Baškienė, lopšelio-darželio tarybos pirmininkė Jurgita Plakienė ir direktorė Sigita Užkuraitienė  apdovanojo medaliais.  
Lauktas šventės pabaigos akcentas buvo pasienietiškos grikių košės ir vaisinės arbatos skanavimas.
Svarbiausia – vaikai kartu pasportavę su savo tėveliais, močiutėmis,  broliukais ir sesutėmis, o tėveliai linksmai praleidę laiką, pabendravę tarpusavyje –  buvo laimingi ir sakė, kad gerai nuotaikai nekliudo blogas oras.
                                                                                  Direktorė Sigita Užkuraitienė

Sporto šventė ,,Judėjimo džiaugsmas“

2017-05-18
18582056_1209444775833123_8145086812010926124_n 18557426_1209451505832450_1738979562935914468_n 18519956_1209450462499221_7988099655064197011_n 18527892_1209448795832721_308425554171994112_n

,,Smalsučių“ grupės vaikai dalyvavo Šiaulių rajono lopšelių-darželių ir mokyklų, teikiančių ikimokyklinį ir priešmokyklinį ugdymą, ugdytinių sporto šventėje „Judėjimo džiaugsmas“, kuri vyko Kairiuose. Sporto šventė prasidėjo dalyvių eisena ir mankšta. Daug įspūdžių priešmokyklinukams paliko Valstybės sienos apsaugos tarnybos, Pakrančių apsaugos rinktinės Zoknių užkardos kinologų pasirodymas. Smagu buvo dalyvauti organizuojamose įvairių sporto šakų  rungtyse. Vaikai aktyviai rungtyniavo, sportavo, skandavo palaikydami savo grupės draugus. Šventės pabaigoje visi dalyviai apdovanoti saldžiomis dovanėlėmis ir padėkomis bei pavaišinti pasienietiška koše.
                                                                   Priešmokyklinio ugdymo pedagogė Ilona Vrubliauskienė

Projektas ,,Kiaulpienių saulė“

2017-05-17
17795706_1191100477682583_5971682819033887266_n 18485616_1191099927682638_5992050734574920709_n 18519942_1191103021015662_953836050374554555_n 18485849_1191102577682373_7551246978881050453_n

„Pelėdžiukų“  grupės vaikai dalyvavo kūrybiniame projekte „Kiaulpienių saulė“, kurį organizavo Mažeikių r. Sedos darželis. Šio projekto tikslas: įtvirtinti vaikams, kaip atrodo kiaulpienė, paaiškinti kas ji yra ir iš jų žiedelių sudėlioti didžiulę saulę, kuri kasdieną mus apgaubia savo šiluma.
Projektinės savaitės metu supažindinome ,,Pelėdžiukų“ grupės vaikus su kiaulpiene, jos išvaizda, naudingomis savybėmis ir paaiškinome, kad kiaulpienė dar vadinama piktžole. Vaikai sakė, kad  kiaulpienės labai panašios į gėlytes, geltonos kaip saulutė. Nukeliavę į pievą, prisiskynėme prasiskleidusių kiaulpienių žiedų ir iš jų sudėliojome didelę saulę. Taip skatinome vaikų fizinį  aktyvumą ir ugdymąsi  lauke. Vaikai ne tik patyrė daug džiugių emocijų, bet ir praplėtė žinias apie kiaulpienes.
                                                                                                                   Auklėtoja Ona Rukevičienė

Keturkovės varžybos ,,Bėk greičiau, stumk stipriau, šok toliau“
2017-05-03
18058221_1931884190363825_7386686932230218742_n 18222702_1931884193697158_5988949725989310166_n 18301517_1931884157030495_1445807148392824387_n
18275220_1931884877030423_242144044242845916_n  18268340_1931885270363717_5366108136985306947_n 18300895_1931884290363815_3761667040551510992_n 18274890_1931885007030410_6173132980735126368_n

Šiandien priešmokyklinukų komanda – Brigita, Milda, Vytė, Karolis, Gabrielius ir Tadas dalyvavo rajono ikimokyklinukų keturkovės varžybose ,,Bėk greičiau, stumk stipriau, šok toliau“ Kuršėnuose. Varžybas organizavo Šiaulių r. Kuršėnų lopšelis-darželis ,,Nykštukas“. Vaikai bėgo trumpą ir ilgą distanciją, šoko į tolį iš vietos, stūmė kamuolį. Visiems gerai sekėsi, bet geriausią asmeninį rezultatą pasiekė Gabrielius. Jis iš visų dalyvavusių berniukų toliausiai nušoko į tolį. Visi kiti už puikų dalyvavimą ir pastangas apdovanoti apyrankėmis, saldžiais prizais ir ledais. Grįžome pavargę, bet linksmi.
                                                                                                                   Direktorė Sigita Užkuraitienė

Respublikinė poezijos šventė ,,Yra tokie namai- jie Lietuva vadinas“ Šiaulių lopšelyje-darželyje ,,Varpelis“
2017-04-28

Balandžio 28 dieną Šiaulių polifonijos salėje vyko respublikinė poezijos šventė, kurioje dalyvavo mūsų lopšelio-darželio ugdytinės: Gytė Mačiukaitė, Kamilė Gedžiūtė. Jos, pasipuošusios tautiniais rūbais,  deklamavo eilėraščius apie gimtinę Lietuvą. Renginio dalyves pradžiugino muilo burbulai.  Kamilei ir Gytei įteiktos padėkos, atminimo dovanėlės.

18278863_1931445253741052_5181590702086215419_o      18319061_1931445173741060_7735296569816794168_o

18301817_1931453290406915_1777269815195067823_n 18275155_1931453457073565_4116194324387304707_n  DSC_0676-1024x681 DSC_0699-1024x681

Šokių šventė ,,Medutis“
2017-04-28
DSC02053 DSC02066 DSC02133 DSC02147 (2)

Šiaulių r. Meškuičių lopšelis-darželis organizavo Šiaulių rajono ikimokyklinių ugdymo įstaigų šokių šventę ,,Medutis“, kuri vyko Šiaulių rajono savivaldybės kultūros centro Meškuičių filiale. Šventę pradėjo bitutės. Jos pristatė šokių grupes iš Šiaulių rajono lopšelių-darželių: Kuršėnų ,,Buratino, ,,Nykštuko“ ir ,,Eglutės“, Ginkūnų, Kužių ,,Vyturėlio“, Gruzdžių ,,Purienos“, Daugėlių. Šventėje dalyvavo Šiaulių rajono savivaldybės administracijos švietimo ir sporto skyriaus vyriausioji specialistė Sandra Valavičiūtė, seimo narys Vitalijus Gailius, Meškuičių seniūnijos seniūno pavaduotoja Virginija Remeikienė.
Pirmoji pasirodė Meškuičių lopšelio-darželio šokių grupė ,,Smalsučiai“, atlikusi šokį ,,Pingvinai“.
Mažieji šokėjai šoko ,,Pavasarinių gėlių valsą“, ,,Saldumynų“, ,,Ožiukų“, ,,Mėlynos saulytės“ ,,Voriukų“, ,,Varlyčių choro“, ,,Mamyčių lopšinės“, ,,Supinsiu gėlytės žiedelį“ šokius, kurie buvo šiltai sutikti ir palydėti skambiais plojimais. Renginio vedančiosios bitutės paskutiniam šokiui pakvietė šokių grupių vadovus. Visiems buvo labai smagu, o labiausiai džiaugėsi vaikučiai.
Lopšelio-darželio direktorė Sigita Užkuraitienė padėkojo mažiesiems šokėjams ir jų vadovams už dalyvavimą šventėje ,,Medutis“ ir įteikė padėkos raštus, o komisija – nominacijas.

 

Laimėjimai ir padėkos
2017-04-27
18156330_1929066023978975_1543478535587260256_o 18076816_1929065957312315_4025101627903636995_o 18194214_1085461111555488_1588642092673371669_n

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 ,,Nykštukų“ grupės vaikų išvyka į biblioteką
2017-04-27
DSC02032 DSC02036 DSC02020 (2) DSC02038

Balandžio 27 d. ,,Nykštukų“ grupės vaikučiai vyko į Meškuičių miestelio biblioteką, kur juos pasitiko bibliotekininkė Vilma Briedienė. Ji papasakojo darželinukams apie bibliotekininko profesiją – įdomų ir nelengvą darbą. Erdvioje bibliotekoje vaikai atrado vaikiškų knygučių skyrių. Čia jie apžiūrėjo įvairias knygeles, klausėsi bibliotekininkės skaitomų kūrinėlių. ,,Nykštukams“ patiko patiems pasirinkti norimas knygutes ir jas vartyti, ,,skaityti“. Keletą knygučių, prieš tai jas užrašius skaitytojo kortelėje, jie parsinešė į savo grupę. Vaikai sakė, kad išvyka buvo įdomi ir nutarė dar ne kartą čia apsilankyti, susitikti su bibliotekininke.
                                                                              Auklėtoja Sniegutė Mickuvienė

 

VAIKŲ VELYKĖLĖS MEŠKUIČIŲ ŠV. STANISLOVO BAŽNYČIOJE
2017-04-23
IMG_0450  IMG_0459 IMG_0466 IMG_0462

Antrasis Velykų sekmadienis – Atvelykis, Vaikų Velykėlės. Šią dieną lopšelio-darželio etnografinis ansamblis ,,Pliauškutis“ koncertavo Meškuičių Šv. Stanislovo bažnyčioje, o auklėtojos organizavo žaidimus visiems susirinkusiems. Mažieji noriai dalyvavo margučių ridenimo varžybose. Kiškučiai netruko išsiaiškinti, kas yra vikriausias, šokliausias. Atvelykį vaikučiai atšventė turiningai ir smagiai, vyravo džiugi ir pavasariška nuotaika.
                                                                                                                       Reda Skėrytė                                                                      

Vaikų Velykėlės
2017-04-21
DSC01947  DSC01990 DSC01986 DSC02013

Velykų bobutė ir kiškutis pakvietė visus didelius ir mažus į šventinį rytmetį ,,Vaikų Velykėlės“. Vaikai dainavo daineles apie Velykas, margučius, žaidė muzikinius žaidimus. Kiškio, Gaidelio, Gandro ir Raibutės kiemeliuose jie varžėsi estafetėse: kuris taiklesnis, vikresnis, atidesnis bei žaidė judriuosius žaidimus.  Vaikams buvo linksma pramogauti. Jie džiaugėsi Velykų bobutės sveikuoliškomis dovanėlėmis.
                                                                                   Auklėtoja Ona Rukevičienė

Vaikų Velykėlių belaukiant
2017-04-19
DSC03558 DSC03561 DSC03564 DSC03566
Po Šv. Velykų  į grupes sugužėję ,,Smalsučių“ ir ,,Nykštukų“ grupių vaikai dalyvavo edukacinėje veikloje lopšelio-darželio etnografinėje seklyčioje. Čia jie dalinosi įspūdžius apie tai, kaip namuose šventė Velykas, kas ir kaip juos pradžiugino. Vaikai pasakojo, kaip vašku, žolelėmis, svogūnų lukštais, įvairių spalvų dažais margino kiaušinius. Etnografinėje seklyčioje darželinukai mokėsi velykinio pasisveikinimo, žaidė žaidimus, minė mįsles, klausėsi auklėtojos Sniegutės sekamos pasakos. Vaikai sužinojo, kas yra Vaikų Velykėlės ir nutarė džiaugsmingai jų laukti: dainuoti, ridenti margučius, šokti, suptis…
                                                                                                      Ilona Vrubliauskienė

Darželinukų išvyka į Meškuičių bažnyčią
2017-04-14
17903662_1056217001145845_6565063484580775696_n 17903957_1056216997812512_7798571928241972258_n 17903535_1056217321145813_6752040277354154005_n (2) 17522543_1056217264479152_8474924244724704418_n

Didįjį penktadienį darželinukai lankėsi Meškuičių Šv. Stanislovo bažnyčioje. Vaikučiai savo darbeliais papuošė Velykų medelį, kalbėjosi su klebonu apie Velykų šventę.
                                                                                          Reda Skėrytė

Velykų medis
2017-04-12
 17883884_1054322568001955_4590263656456188190_n 17884387_1054322734668605_7110344460318969078_n 17903375_1054322851335260_1149862797675622729_n 17757450_1054323138001898_7594159356510129241_n

Lopšelio-darželio bendruomenė dalyvavo tarptautinėje kūrybinių darbų parodoje „Velykų medis“, kurią organizavo Marijampolės vaikų lopšelio-darželio „Pasaka“ pedagogai. Vaikai ir jų tėveliai, darbuotojai įvairiomis spalvomis dažė kiaušinius, dekoravo juos įvairiais raštais, tautiniais simboliais. ,,Margučių vėriniais“ darželinukai papuošė prie lopšelio-darželio augantį ąžuoliuką.
Velykų medžių nuotraukos eksponuojamos 2017 m. balandžio 18 – 30 d. lopšelio-darželio „Pasaka“ erdvėje ir patalpintos Marijampolės vaikų lopšelio-darželio „Pasaka“ facebook paskyroje: Marijampolės l/d „Pasaka“.
                                                                                                            Reda Skėrytė

Respublikinis vaikų piešinių konkursas ,,Mano augintinis“
2017-04-11

IMG_0428 IMG_0429 DSC01778 213 (2)
Šiaulių r. Meškuičių lopšelyje-darželyje visą balandį bus eksponuojama vaikų piešinių paroda ,,Mano augintinis“. Esame maloniai nustebinti ir džiaugiamės sulaukę  273 dalyvių darbų iš 59 švietimo įstaigų. Dėkojame gražius darbelius konkursui atsiuntusiems:  Panevėžio lopšelių-darželių ,,Draugystė“ ir ,,Pasaka“, Šilalės lopšelio-draželio ,,Žiogelis“, Vilniaus lopšelių-darželių ,,Aušrelė“, ,,Sadutė“, ,,Justinukas“, Ukmergės lopšelio-darželio ,,Šilelis“, Leipalingio pagrindinės mokyklos ikimokyklinio ugdymo skyriaus ,,Liepaitė“, Šiaulių r. Ginkūnų Sofijos ir Vladimiro Zubovų mokyklos, Rokiškio lopšelio-darželio ,,Varpelis“, Klaipėdos lopšelių-darželių ,,Du gaideliai“, ,,Puriena“,  Mažeikių lopšelių-darželių ,,Bitutė“, ,,Žilvitis“,  ,,Kregždutė“, Kauno lopšelių-darželių ,,Eglutė“, ,,Vaidilutė“, ,,Aviliukas“, ,,Židinėlis“, Vilkaviškio r. Gražiškių gimnazijos ikimokyklinio ir priešmokyklinio skyriaus,  Pabradės lopšelio-darželio ,,Varpelis“, Švenčionėlių lopšelio-darželio, Klaipėdos Tauralaukio progimnazijos, Akmenės rajono Kruopių pagrindinės mokyklos ikimokyklinio ugdymo skyriaus, Radviliškio lopšelių-darželių ,,Žvaigždutė“, ,,Eglutė“, Joniškio lopšelių-darželių ,,Ąžuoliukas“ ir ,,Saulutė“, Mažeikių r. Tirkšlių darželio ,,Giliukas“, Panevėžio r. Pažagienių mokyklos-darželio, Kauno r. Lapių lopšelio-darželio, Šiaulių r. Ginkūnų , Daugėlių lopšelių-darželių, Gruzdžių lopšelio-darželio ,,Puriena“, Kairių lopšelio-darželio ,,Spindulėlis“, Kužių lopšelio-darželio ,,Vyturėlis“, Kuršėnų lopšelių-darželių ,,Nykštukas“, ,,Buratinas“, ,,Eglutė“, Panevėžio r. Velžio lopšelio-darželio Liūdynės skyriaus, Šalčininkų lopšelio-darželio ,,Vyturėlis“,  Raseinių r. Nemakšių darželio, Lazdijų mokyklos-darželio ,,Vyturėlis“, Šiaulių lopšelių-darželių ,,Žilvitis“, ,,Žiogelis“, ,,Varpelis“,  Alytaus lopšelio-darželio ,,Pasaka“, Naujosios Akmenės lopšelio-darželio ,,Atžalynas“, Vilkaviškio lopšelio-darželio ,,Buratinas“, Šakių ,,Varpo“ mokyklos pagrindinio ugdymo skyriaus, Klaipėdos mokyklos-darželio ,,Pakalnutė“, Kauno r. Piliuonos gimnazijos Viršužiglio ikimokyklinio skyriaus, Sidabravo gimnazijos, Pagirių darželio ,,Pelėdžiukas“, Varėnos r. Perlojos daugiafunkcinio centro,  Panevėžio r. Bernatonių mokyklos-darželio ugdytiniams ir auklėtojams. Ugdytiniams – už norą kurti, meilę gyvūnams, o šaunioms pedagogėms, kurios ruošė ugdytinius ir skatino juos dalyvauti konkurse – už iniciatyvumą, vaikų kūrybiškumo skatinimą, bendradarbiavimą. Organizatorių vardu sakome – Jūs  šaunuoliai!
Įsivaizduojate, koks darbas teko komisijos nariams iš tokios gausybės tikrai gražių, originalių, atspindinčių temą piešinių atrinkti pačius pačiausius? Gerai, kad komisijos  pirmininkė , Meškuičių gimnazijos dailės mokytoja Ieva Galkauskaitė- Tenienė ir nariai – tautodailininkė Zita Lukytė, tėvelių atstovė Inga Abelkienė, ikimokyklinio ugdymo auklėtoja Erika Dragužienė ir lopšelio-darželio ugdytinė Vytė Vitkauskaitė savo darbą atliko kompetetingai –  labai kruopščiai ir ilgai žiūrėjo, žymėjosi labiausiai patikusius darbus.  Konkurso organizatorių sprendimu, prie kiekvieno piešinio buvo tik jam suteiktas numeris ir amžiaus grupė,  tad komisijos nariai nežinojo, kas yra piešinio autorius.  Anketos peržiūrėtos tik komisijai apsisprendus, kurių piešinių autoriai tapo laimėtojais. Komisija atsižvelgė į technikų panaudojimą, į  vaikų amžiaus grupės sugebėjimus, originalias mintis.
Sveikiname konkurso laimėtojus:
I grupė (ankstyvojo amžiaus vaikai):
I vieta – Jokūbas Rimkus (2 m. 2 mėn.). Šiaulių r. Kuršėnų lopšelis-darželis ,,Buratinas“. Auklėtoja Aušra Bijeikienė.
II vieta – Kipras Idas (2 m. 6 mėn.). Rokiškio lopšelis-darželis ,,Varpelis“. Auklėtoja Inga Čičinskienė.
III vieta – Ridas Karsabutas (3 m.). Panevėžio r. Pažagienių mokykla-darželis. Auklėtoja Vilma Yčienė.
II grupė (ikimokyklinio amžiaus vaikai):
I vieta – Smiltė Paulauskaitė (5 m.). Šiaulių lopšelis-darželis ,,Varpelis“. Auklėtoja Nina Opulskienė.
II vieta – Jokūbas Ričkus (4 m.). Šilalės lopšelis-darželis ,,Žiogelis“. Auklėtoja Vaida Ričkienė.
III vieta – Akvilė Dobilevičiūtė  (5 m. 8 mėn.). Panevėžio lopšelis-darželis ,,Draugystė“. Auklėtoja Lilija Ražanauskienė.
III grupė (priešmokyklinio amžiaus vaikai):
I vieta – Amelija Aleksandravičiūtė (6 m. 9 mėn.). Šiaulių r. Kuršėnų lopšelis-darželis ,,Eglutė“. Auklėtoja Edita Kaubrienė.
II vieta – Beata Baltaitė (6 m.). Joniškio lopšelis-darželis ,,Ąžuoliukas“. Auklėtoja Miglė Praniulienė.
III vieta – Ugnė Laurinavičiūtė (6 m.). Naujosios Akmenės lopšelis-darželis ,,Atžalynas“. Auklėtoja Rasa Butkevičiūtė.
Lopšelio – darželio bendruomenė rinko jiems labiausiai patikusius darbus ir skyrė simpatijų nominacijas. Daugiausiai simpatijų pelnė:

  • Nojus Antonovičius (4 m.). Klaipėdos Tauralaukio progimnazija. Auklėtoja Jolanta Šilienė.
  • Roberta Pakulytė (5 m.). Druskininkų sav. Leipalingio pagrindinės mokyklos ikimokyklinio ugdymo skyrius ,,Liepaitė“. Auklėtoja Alma Vaitkevičienė.
  • Mantas Gotceitas (6 m.). Šiaulių r. Kuršėnų lopšelis-darželis ,,Nykštukas“. Auklėtoja Ala Akučkienė.
  • Aldas Montvilas (6 m.). Klaipėdos Tauralaukio progimnazija. Auklėtoja Viktorija Pilibaitienė.
  • Armandas Šimavičius (6 m.). Mažeikių lopšelis-darželis ,,Bitutė“. Auklėtoja Daiva Šarnickaitė.
  • Vėjūnė Gedminaitė (4 m.). Kauno r. Lapių lopšelis-darželis. Auklėtoja Rasa Girskienė.
  • Domas Grigaliūnas (3 m.). Šiaulių r. Gruzdžių lopšelis-darželis. Auklėtoja Vitalija Norkienė.
  • Leticija Sudimtaitė (4 m.). Klaipėdos lopšelis-darželis ,,Du gaideliai“. Auklėtoja Irena Ruškienė.
  • Titas Pakutka (5 m.). Lazdijų mokykla-darželis ,,Vyturėlis“. Auklėtoja Jurgita Burbienė.
  • Greta Lukoševičiūtė (5 m.). Šiaulių lopšelis-darželis ,,Žiogelis“. Auklėtoja Jolanta Račkauskienė.

Visiems visiems dalyviams – sėkmės ir giedros pavasarinės nuotaikos!
                                                                                             Direktorė Sigita Užkuraitienė

 

,,Svečių dienelė“ 
2017-04-07

DSC01736 DSC01746 DSC01751
Balandžio 7 dieną į svečius lopšelyje-darželyje atvyko būsimieji ugdytiniai –  Pranas, Smiltė, Deimena, Dominykas, Žymantas, Paulina, Žiedė  ir šiek tiek vyresnė už juos Smiltė. Juos pasitikęs Meškutis visiems padovanojo po kortelę su meškučiu ir kiekvieno vardu, kvietė pažaisti į salę. Mažieji puikiai jautėsi, apžiūrėjo grupes (kai kurie drąsiai patikrino ir kabinetus, virtuvę), susipažino su kitais vaikais, apsilankė sporto salėje. Labiausiai visiems patiko mėtyti balionus. Linkime per vasarą paaugti dar didesniems, būti stipriems ir sveikiems, o rugsėjį į lopšelį-darželį ateiti jau kaip į antrus namus.
Perduodame linkėjimus negalėjusiems atvykti – Ugnei, Daniil, Gretei, Aretui, Eringui J .
                                                                                                                          Direktorė Sigita Užkuraitienė

,,SMALSUČIŲ“ IŠVYKA Į MEŠKUIČIŲ GIMNAZIJĄ
2017-04-06
DSC03535 DSC03538 DSC03545 

Priešmokyklinukai svečiavosi Meškuičių gimnazijoje, kur dirba Brigitos mama ir tėtis. Brigitos mama Inga vaikus pakvietė į savo kabinetą. Ji – anglų kalbos mokytoja. ,,Smalsučiai“ dalyvavo anglų kalbos pamokoje, susipažino su meškučiu Tedžiu, atsakinėjo į pateiktus klausimus, vardino spalvas, dainavo daineles angliškai. Po pamokos vaikai buvo pakviesti pakeliauti po mokyklą. Aplankėme ketvirtokų klasę. Aktų salėje gimnazijos komanda ,,Teisingumo kalviai“ ruošėsi teisinių žinių konkursui ,,Temidė“. Priešmokyklinukai stebėjo ir teigė, kad ,,Viskas labai patiko“. Vėliau sužinojome, kad gimnazijos komanda konkurse tapo nugalėtojais. Sveikiname!. Skaitykloje ir bibliotekoje mus pasitiko bibliotekininkė Kristina ir mokytoja Sandra. Vaikai klausėsi jų skaitomų knygelių, ieškojo pažįstamų raidžių. Brigitos tėtis moko vaikus informacinių technologijų. Jo kabinete vaikai matė daug kompiuterių. Priešmokyklinukams ši išvyka suteikė daug džiugių emocijų. Dėkojame Brigitos mamai už turiningą išvyką. Priešmokyklinukai teigė, kad jie nori dar dalyvauti pamokoje ir mokytis.
                                                                                                                                                                               Ilona Vrubliauskienė


SPORTO ŠVENTĖ 
,,SPORTAS VISIEMS MAŽYLIŲ LABIRINTAS“

2017-04-05

17796376_1888121448100582_3688752254944778240_n