Konkursai

Paskelbta: 2024 21 gegužės

„MEDUTIS“ – ŠOKIŲ PYNĖ LIETUVAI

Gegužės 21 d. Meškuičiuose šurmuliavo, klegėjo ir linksmai šoko didelis būrys ikimokyklinukų ir priešmokyklinukų – net 180 vaikų iš 11 Šiaulių rajono ugdymo įstaigų. Čia  jau dešimtą kartą vyko Meškuičių lopšelio-darželio organizuojama  tradicinė Šiaulių rajono ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų šokių kolektyvų šventė-konkursas „Medutis“. Šventė ypatinga – skirta Lietuvos dainų šventės 100 metų Jubiliejui paminėti. Šventę dalyviai pradėjo bendru lietuvių liaudies šokiu „Roputė“, dalijosi žiniomis apie dainų šventę ir jos tradicijas, Meškuičių parke pasodino šiai progai skirtą liepaitę. Šoks vaikai – šoks visa Lietuva, tautos tradicijos bus gyvos – tokia idėja vienijo visus dalyvius.


Šventėje dalyvavo Šiaulių rajono vicemeras Eimantas Kirkutis, mero patarėja Rita Žadeikytė, o dalyvių pasirodymus vertino kompetentinga komisija:  Šiaulių rajono Kultūros skyriaus vedėjas Tomas Vaitkus, Švietimo ir sporto skyriaus vyriausioji specialistė Viktorija Lipskienė, Kultūros centro Meškuičių filialo kultūros renginių organizatorė Loreta Morkūnienė ir Meškuičių seniūnė Jolanta Baškienė.
Šventės-konkurso dalyviai džiugino įspūdingais pasirodymais. Scenoje galėjai išvysti ir nuotaikingus liaudies šokius (juos atliko Kuršėnų lopšelio-darželio „Nykštukas“, Gruzdžių lopšelio-darželio „Puriena“, Voveriškių mokyklos priešmokyklinukai)  ir  spalvingus klounus (Kairių jungtinės mokyklos priešmokyklinukai), varliukus iš Kužių mokyklos, baltas kaip sniegas lelijas (Kuršėnų lopšelis-darželis „Žiedelis“), saulės zuikučius (Kuršėnų lopšelis-darželis „Eglutė“, kirmėliuką (Voveriškių mokyklos šokių grupė „Pelėdžiukai“). Nuotaikingai ir originaliai pasirodė Kairių lopšelio-darželio „Spindulėlis“ šokėjai bandę perteikti, koks siaubingas gali būti trečiadienis, Meškuičių lopšelio-darželio šokių grupė „Smalsučiai“ atlikę šokį „Mano batai buvo du“, Ginkūnų S. ir V. Zubovų  mokyklos „Gudručiai“, bandė nukelti į vaikystės šalį, o vaikų šėlsmą atvežė Pavenčių mokyklos-daugiafunkcio centro priešmokyklinukai.


Visi kolektyvai ir vadovai apdovanoti diplomais, rėmėjų – Meškuičių parduotuvių „Kubas“ ir „Žirnis“ saldžiais prizais, VO Meškuičių bendruomenė atminimo dovanėlėmis. Šventė-konkursas „Medutis“ organizuotas bendradarbiaujant su  VO „Meškuičių bendruomenė“, įgyvendinant Šiaulių rajono savivaldybės biudžeto lėšomis finansuojamą projektą „Šokių ir muzikos pynė“.
Lopšelio-darželio direktorė Sigita Užkuraitienė

RESPUBLIKINĖ ŠOKIŲ ŠVENTĖ-KONKURSAS „ATVIRA ERDVĖ“
2024-01-21

„MEDUTIS“ – ŠOKANČIOS VAIKYSTĖS DIENA
2023-05-18

Gegužės aštuonioliktą dieną į Meškuičių lopšelio-darželio organizuojamą tradicinę šokių šventę-konkursą „Medutis“ sugužėjo pasipuošę, pasitempę ir įvairių šokių žingsnelius išmokę ikimokyklinukai ir priešmokyklinukai iš aštuonių Šiaulių rajono ugdymo įstaigų. Mažieji mėgsta šokį, nes šokėjų jau į aštuntus metus vykstantį renginį  susirinko išties gausus būrys – net 134.
Šventė tiesiog negalėjo nepavykti, nes vaikai entuziastingai šoko, rūpestingi vadovai ir puikiai nusiteikę žiūrovai juos palaikė šypsenomis ir plojimais, o vedantieji, pristatydami pasirodymus, vis prisiminė genialius Mikės Pūkuotuko posakius. O kokių išradingų, nuotaikingų ir spalvingų pasirodymų buvo! Vos per kelias minutes trunkantį šokį buvo galima išvysti ir gimtinės spalvas, ir gimnastikos elementais apipintą lopšinę, sužinoti, kodėl meškutė serga sloga ar įsivaizduoti ilgakaklę žirafą, nusikelti į balionų karalystę, ar siausti kartu su piratais.
Pasirodymus vertino komisija – Šiaulių r. švietimo ir sporto skyriaus vyriausioji specialistė Viktorija Lipskienė, ,,Incognito” meninės raiškos mokyklos vadovė Virginija Medžiaušienė, Šiaulių rajono kultūros centro Meškuičių filialo meno vadovė Rasa Zelbienė, žiūrovų atstovas Eimantas Tarvydas. Komisija, atsižvelgusi į šokių scenografiją, kostiumus, pasirodymo visumą, originalumą, muzikalumą ir artistiškumą III laipsnio diplomus skyrė Kairių lopšelio-darželio „Spindulėlis“ šokių grupei „Gudručiai“ (vad. J. Kaminskė ir I. Karalienė), Gruzdžių lopšelio-darželio „Puriena“ šokėjams (vad. G. Tautkienė, V. Šulnienė) ir Voveriškių mokyklos priešmokyklinukų šokių grupei „Saulės spindulėliai“ (vad. I. Mačiulienė).
II laipsnio diplomai atiteko Ginkūnų S. ir V. Zubovų progimnazijos (vad. N. Liaudanskienė) ir Kairių jungtinės mokyklos priešmokyklinio ugdymo grupių šokėjams (vad. I. Širvienė, A. Petrašiūnienė).
I laipsnio diplomais apdovanoti Kuršėnų Pavenčių mokyklos daugiafunkcinio centro (vad. A. Saliamonavičė), Kuršėnų lopšelio-darželio ,,Žiedelis“ (vad. I. Levitaitė) ir Meškuičių lopšelio-darželio šokėjai (vad. S. Valčikienė).
Visi šokėjai apdovanoti balionais ir saldžiais prizais, kuriuos skyrė Meškuičių parduotuvės ,,Žirnis“(UAB ,,Baltijos gėrimai“) ir ,,Kubas“ (UAB „Lupra“).


Lopšelio-darželio direktorė Sigita Užkuraitienė

IKIMOKYKLINUKŲ IR PRIEŠMOKYKLINIKŲ ŠOKIŲ KONKURSE „MEDUTIS“ – GERA NUOTAIKA IR GAUSUS ŠOKĖJŲ BŪRYS
2022-05-31
Į tradicinį Šiaulių r. Meškuičių lopšelio-darželio organizuojamą ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų  konkursą ,,Medutis“ sugužėjo 130  mažųjų šokėjų iš viso Šiaulių rajono. Šis konkursas dėl pandeminės situacijos pernai vyko virtualiai. Tad ir mažieji šokėjai, ir  žiūrovai buvo pakiliai ir džiugiai nusiteikę, galėdami vieni kitus matyti ne per ekranus.
Šokėjai dovanojo daug įspūdingų,  linksmų, originalių šokių. Šokių konkurso vertinimo komisijoje darbavosi Meškuičių kultūros centro renginių organizatorė  Loreta Morkūnienė, Meškuičių seniūnė Jolanta Baškienė, Meškuičių lopšelio-darželio tarybos pirmininkė Laura Staškevičienė bei močiučių atstovė – Gražina Steponavičienė. O konkurso diplomantus rinko visų šokių kolektyvų vadovai.
Komisijai teko labai sudėtinga užduotis – nuspręsti, kuris iš aštuonių  kolektyvų artistiškiausias, muzikaliausias, originaliausias ir apdovanoti konkurso dalyvius nominacijomis. Nominaciją už geriausią scenografiją pelnė  Kuršėnų lopšelio-darželio „Žiedelis“ šokėjai (vadovė Ingrida Levitaitė), už geriausiai išpildytą pasirodymą – Meškuičių lopšelio-darželio šokių grupė „Smalsučiai“ (vadovė Sandra Valčikienė), už artistiškumą – Kuršėnų lopšelio-darželio „Nykštukas“ „Bitučių“ grupė (vadovės Odeta Stučinskienė, Ala Akučkienė), už geriausią šokio temos atskleidimą – Kuršėnų Pavenčių mokyklos daugiafunkcinio centro priešmokyklinė grupė ,,Pavenčiukai“ (vadovės Aneta Saliamonavičė, Rasa Poškienė), už originalumą  – Kuršėnų lopšelio-darželio „Eglutė“ šiuolaikinių šokių kolektyvas „Mažyliai“ (vadovė Gitana Ramanauskaitė), už originaliausius šokėjų kostiumus – Kužių mokyklos šokėjai (vadovė Irena Dunauskienė), už muzikalumą – Ginkūnų Sofijos ir Vladimiro Zubovų progimnazijos priešmokyklinė grupė „Gudručiai“ (vadovė Nijolė Liaudanskienė). Konkurso diplomantais pripažinti patys mažiausieji šokėjai – Kairių jungtinės mokyklos Šilėnų skyriaus „Šilėnų mažyliai“ (vadovės Asta Petrašiūnienė, Inga Širvienė).
Šokėjai apdovanoti saldžiais prizais, o  jų vadovai – padėkos raštais. Šokdami vaikai plėtoja estetinę ir dvasinę patirtį, saviraišką, stiprėja fiziškai, ugdosi  meninį, kultūrinį ir estetinį skonį. Smagu, kad Šiaulių rajone yra daug mėgstančių šokti vaikų ir šaunių vadovų, skiepijančių šokio meno pradmenis mažiesiems.  
Džiaugiamės, kad renginio partneriais visada yra Šiaulių r. rajono savivaldybės kultūros centro Meškuičių filialas, o  rėmėjais – Meškuičių parduotuvės  ,,Žirnis“ ir ,,Kubas“.Lopšelio-darželio direktorė Sigita Užkuraitienė


ŠOKIŲ KONKURSAS „MEDUTIS“ – VIRTUALIOJE ERDVĖJE
2021-02-24

Tradicinį mūsų lopšelio-darželio organizuojamą šokių konkursą ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo įstaigų vaikams „Medutis“ karantino pakoreguotas gyvenimas perkėlė į virtualią erdvę. Šiemet „Medutyje“ dalyvavo 12 kolektyvų, šokusių įspūdingus, originalius ir nuotaikingus šokius. Meninio ugdymo mokytojos, šokių grupių vadovės, įdėjo labai daug darbo ne tik ruošdamos mažuosius šokėjėlius, bet ir apgalvodamos scenografiją, parinkdamos muziką, kostiumus. Vienas iš virtualaus konkurso privalumų tas, jog vertinti pasirodymus galėjo labai kompetentinga komisija – choreografė, Lietuvos sveikatos mokslų universiteto šokių kolektyvo „Džigūnas“ ir ansamblio „Nemunas“ šokių grupės vadovė V. Tiškevičienė, choreografė, Šiaulių miesto šokio studijos „Incognito“ meninio ugdymo vadovė V. Medžiaušienė, Šiaulių rajono kultūros centro Meškuičių filialo renginių organizatorė L. Morkūnienė, Meškuičių lopšelio-darželio tarybos pirmininkė L. Staškevičienė, o komisijai vadovavo Šiaulių rajono savivaldybės administracijos švietimo ir sporto skyriaus specialistė V. Lipskienė.
Pirmą kartą „Medutis“ buvo ne tik šventė, bet ir konkursas. Baigiamojo virtualaus renginio metu paskelbti nugalėtojai. Visi dalyviai tapo nominantais ir diplomantais! I, II, III laipsnio diplomus pelnė: Kuršėnų lopšelio-darželio šokių grupė „Šypsenėlės“ , Kuršėnų lopšelio-darželio „Eglutė“ šokių grupė „Smalsučiai“, Ginkūnų S. ir V. Zubovų mokyklos grupė „Gudručiai“. Nominacija „Geriausiai išpildytas šokis“ skirta Meškuičių lopšelio-darželio grupei „Smalsučiai“ (vadovė Sandra Valčikienė). Kaip šventės organizatoriai ir rengėjai, ši grupė atsisakė diplomo, bet labai džiaugėsi gerais komisijos vertinimais. Dvi grupės – Gruzdžių lopšelio-darželio „Puriena“ šokių grupė „Linksmučiai“ ir Kuršėnų Pavenčių mokyklos daugiafunkcinio centro priešmokyklinio ugdymo grupė buvo įvertintos už išskirtinį artistiškumą, Panevėžio lopšelio-darželio „Draugystė“ „Pūkuotukų“ grupė – už geriausią šokio scenografiją. Kuršėnų lopšelio-darželio šokių grupė „KIDI-BAM“ pripažinta muzikaliausia grupe, grupė „Šilėnų mažyliai“ – stilingiausia. Panevėžio lopšelio-darželio „Riešutėlis“ grupei „Žirniukai“ atiteko nominacija už originaliausią šokį. Šiaulių r. Drąsučių mokyklos grupė „Boružiukai“ apdovanota už šokio temos atskleidimą, Kairių lopšelio-darželio „Spindulėlis“ „Gudručių“ grupė pelnė nominaciją už etnografijos puoselėjimą.
Linkėdami mažiesiems ir toliau plėtoti gebėjimus choreografijos srityje, tikėsimės, kad kitas šokių konkursas „Medutis“ įvyks su žiūrovų aplodismentais, įprastu šventei šurmuliu ir maloniomis staigmenomis.
Dėkojame Šiaulių r. švietimo pagalbos tarnybai už bendradarbiavimą organizuojant šventę.


ŠIAULIŲ REGIONO IKIMOKYKLINIO UGDYMO ĮSTAIGŲ VIRTUALAUS ŠOKIŲ KONKURSO „MEDUTIS“ NUOSTATAI
Direktorė Sigita Užkuraitienė

TU PATI GRAŽIAUSIA, MANO LIETUVA
2021-02-23

Šiaulių regiono ikimokyklinio amžiaus ugdytinių eilėraščių deklamavimo konkurse „Tu pati gražiausia, mano Lietuva“ dalyvavo „Pelėdžiukų“ grupės ugdytinė Ugnė Alejūnaitė. Ją konkursui paruošė logopedė metodininkė R. Perminienė. Ugnė deklamavo Leonardo Žitkevičiaus eilėraštį „Lėlytė gražuolytė“.  

 

 

 

RESPUBLIKINIS KONKURSAS „MANO SVAJONIŲ DARŽELIS“
2020-11-06
2020 MANO SVAJONIŲ DARŽELIS
Direktoriaus įsakymas „Dėl respublikinio konkurso „Mano svajonių darželis“ dalyvių darbų vertinimo komisijos sudarymo
  

 

 
Komisija įvertino konkurso „Mano svajonių darželis“ dalyvių piešinius ir skyrė vietas.
Ikimokyklinio amžiaus grupė:
I VIETA – Milena Mieštinytė (piešinys Nr.3). Kretingos rajono Kūlupėnų Motiejaus Valančiaus pagrindinės mokyklos ikimokyklinio ugdymo grupė „Bitutės“. Mokytoja Viktorija Butkienė.

II VIETA – Ilzė Zaveckaitė (piešinys Nr. 49). Jonavos lopšelis-darželis „Dobilas“. Mokytoja Dijana Borisovienė.
III VIETA – Gabija Rudaitytė (piešinys Nr. 53). Vilkaviškio lopšelis-darželis „Eglutė“. Mokytoja Daiva Kulvinskienė.

Priešmokyklinio amžiaus grupė:
I VIETA -Gaudrė Raudonytė (piešinys Nr. 28). Alytaus lopšelis-darželis „Boružėlė“. Mokytoja Inga Gudelevičienė.

II VIETA – Saulė Urbonaitė (piešinys Nr.40). Palangos lopšelis-darželis „Pasaka“. Mokytoja Silva Mažeikytė.
III VIETA – Svajūnė Jalinskaitė (piešinys Nr.32). Šiaulių r. Gruzdžių lopšelis-darželis „Puriena“. Mokytoja Gintarė Tautkienė.

Konkurso piešinių parodoje dalyvavo ir juos vertino ŠRSVB Meškuičių bibliotekos bibliotekininkas. Jam labiausiai patiko šių dalyvių darbai: 
1. Estėja Ivanovaitė (piešinys Nr.14). Šiaulių miesto lopšelis-darželis „Bangelė“. Mokytoja Rasa Kildonavičienė.
2. Milena Mieštinytė (piešinys Nr.3). Kretingos rajono Kūlupėnų Motiejaus Valančiaus pagrindinės mokyklos ikimokyklinio ugdymo grupė „Bitutės“. Mokytoja Viktorija Butkienė.
3. Emilė Ušinskaitė (piešinys Nr.39). Vilniaus lopšelis-darželis „Lakštingala“. Mokytojos Božena Byčkova ir Ines Savicka.

4. Luknė Bumblauskaitė (piešinys Nr. 57). Šiaulių r. Kuršėnų lopšelis-darželis „Eglutė“. Mokytoja Rasa Vaigauskienė.

Konkurso piešinių parodoje dalyvavo ir juos vertino Šiaulių rajono neįgaliųjų draugijos Meškuičių padalinio nariai. Jiems labiausiai patiko šių dalyvių darbai:
1. Salomėja Severinaitė (piešinys Nr.27). Alytaus lopšelis-darželis „Boružėlė“. Mokytoja Roberta Raudonienė.

2. Eva Matjušaitytė (piešinys Nr.44). Pakruojo r. Lygumų pagrindinės mokyklos modulinio darželio ikimokyklinio ugdymo grupė „Nykštukai“. Mokytoja Violeta Juknienė.  

EILĖRAŠČIŲ DEKLAMAVIMO KONKURSAS „TU PATI GRAŽIAUSIA, MANO LIETUVA“
2020-02-21

Senolė žemė žydi
Vaivorykštės spalva
Visų gražiausias žiedas
Gimtinė LIETUVA.
Gražiai pragydo paukštė,
Virš gojų lėkdama.
Įsiklausyk – tai gieda
Gimtinė LIETUVA.
2020 m. vasario 21 d. „Nykštukų“ grupės ugdytinė Ula Valčikaitė dalyvavo Šiaulių regiono ikimokyklinio amžiaus ugdytinių eilėraščių deklamavimo konkurse „Tu pati gražiausia, mano Lietuva“,  kuris vyko Kuršėnų lopšelyje-darželyje „Buratinas“. Ula deklamavo Aldonos Elenos Puišytės eilėraštį „Lietuva“. Mergaitė buvo apdovanota padėkos raštu ir dovanėlėmis.

Auklėtoja Regina Savickienė

KONKURSAS „AŠ GALIU, AŠ MOKU“
2019-05-14
Gegužės 14 d. Kuršėnų meno mokykloje vyko Šiaulių rajono priešmokyklinio ugdymo grupių konkursas „Aš galiu, aš moku“. Jame mūsų lopšeliui-darželiui atstovavo „Smalsučių“ grupės ugdytiniai –  Rugilė Bučinskaitė ir Rapolas Žilinskas. Priešmokyklinukai padainavo dainą apie mamytę. Konkursui juos paruošė meninio ugdymo mokytoja Audronė Šetikienė.

RESPUBLIKINIS PIEŠINIŲ KONKURSAS „IŠ KNYGELĖS Į ŠIRDELĘ 2019“
2019-05-07
Vaikų metų knygos rinkimai jau tapo svarbiu tradiciniu Lietuvos kultūros įvykiu, kuris skatina vaikus domėtis šiuolaikine lietuvių literatūra.  Jau šeštus metus  Lietuvos ikimokyklinių įstaigų pedagogai kviečiami skaityti vaikams lietuvių autorių knygas, dalyvauti vaikų metų knygos rinkimuose ir piešinių konkurse „Iš knygelės į širdelę“.
Priešmokyklinio ugdymo pedagogė I. Vrubliauskienė su vaikais skaitė ir aptarė Neringos Vaitkutės knygą „Klampynių kronikos“. Evija savo įspūdžius perteikė piešinyje: daubos, kurioje daug žibučių, vaizdas, o tarp jų rangosi gyvatės. Piešinys išsiųstas į Vilniaus lopšelį-darželį „Jovarėlis“, kur vyko respublikinis vaikų piešinių konkursas „IŠ KNYGELĖS Į ŠIRDELĘ 2019“.
Konkurso komisija Evijos piešinį atrinko tarp geriausiųjų. Piešinys eksponuojamas parodoje Lietuvos vaikų ir jaunimo centre, Vilniuje.
Mergaitė su mama ir priešmokyklinio ugdymo pedagoge I. Vrubliauskiene dalyvavo baigiamojoje piešinių konkurso šventėje ir buvo apdovanota padėka bei atminimo dovanėle. 

  

ŠIAULIŲ REGIONO VAIKŲ IR JAUNIMO DAINAVIMO KONKURSAS „TAU, MAMA“
2019-05-02
Šiaulių Sauliaus Sondeckio menų gimnazija organizavo Šiaulių regiono vaikų ir jaunimo dainavimo konkursą „Tau, mama“, kuriame dalyvavo Rugilė Bučinskaitė ir Rapolas Žilinskas. Konkursui mažuosius dainorėlius paruošė meninio ugdymo mokytoja Audronė Šetikienė.
Ikimokyklinio, priešmokyklinio ugdymo įstaigų vaikų grupėje Rugilė ir Rapolas užėmė 3 vietą.

RESPUBLIKINIS IKIMOKYKLINIO AMŽIAUS VAIKŲ PIEŠINIŲ KONKURSAS-PARODA „TABALAI TABALAI – ATROPOJA VABALAI“
2019-04-04
,,Nykštukų“ grupės ugdytinė Žemyna Plakytė dalyvavo respublikiniame ikimokyklinio amžiaus vaikų piešinių konkurse-parodoje „Tabalai tabalai – atropoja vabalai“, kurį organizavo Šiaulių r. Ginkūnų lopšelis-darželis. Piešti vabalus Žemyną paskatino auklėtoja Sniegutė Mickuvienė. Mergaitė nupiešė bitutes, piešinį pavadino „Darbščiosios bitutės“.

RESPUBLIKINIS VAIKŲ KŪRYBINĖS – PAŽINTINĖS VEIKLOS LAUKE PROJEKTAS – KONKURSAS „SNIEGO FANTAZIJOS“
2019-03-21
,,Nykštukų” grupės vaikai ir auklėtoja S. Mickuvienė dalyvavo šalies ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų kūrybinės-pažintinės veiklos lauke projekte-konkurse „Sniego fantazijos“. Darželinukai lipdė sniego senius besmegenius, kasė labirintus, piešė aštuonkojus, rašė žodžius.